Keresés

Részletes keresés

Dilac Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15304
Még annyi, hogy 40 Gigás particiót nem fog kezelni a 98 vedd lejjebb.
Előzmény: Martin Eden (15301)
Dilac Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15303

Martin Eden

Milyen gépre akarsz Win98-at rakni?

Milyen proci meg ilyesmi?

Mert a win98-at némely p4-esre és azzal megfelelő AMD-re nem lehet feltelepíteni, legaábbis a Siemens gépeknél ez van én is jártam már így.

Nálam az volt  megoldás, hogy nem 98-at hanem 95-öt raktam a gépre és olyan verzót amihez kellett a dos. Dos 6.22 feltelepít majd arra a 95-öt.

Lehet hogy rosszul hangzik de nekem bejött

Szia

kdezsoe Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15302

"A 98 telepítőn van 1 db Setup.exe-m meg mégegy a Win98 könyvtárban, illetve van ott még egy oemsetup.exe is, de egyikkel sem megy."

 

Amit ajanlottam probaltad?  setupcor.exe

Az is ott van... :)

Előzmény: Martin Eden (15301)
Martin Eden Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15301

A délutánom más jellegű munkával telt, de majd holnap még barkácsolok valamit.

A Novelles dolgot egyelőre nem próbáltam, igaz nem is az én tisztem a szerveren garázdálkodni, ráadásul még vagy 5-6 egyéb progi is azon fut, tehát csak óvatosan közelítek a dologhoz. Hogy az a szutyok miben íródott nemtom, de a javasolt módosításokkal jelenleg amúgy sem tudnám még kipróbálni, mer' mindenki otthon lébecol (már aki dolgozni is tud rajta, én biztos nem kezdek el számlázni 2-3 gépen egyszerre), azér' akartam épp most újra rakni a két XP-s gépet. A próba kedvéért egyébként egy XP-s gép még maradna a felhasználók között, bár az inkább csak lekérdező műveleteket hajt végre, de tesztelni még lehetne rajta.

A 98 telepítőn van 1 db Setup.exe-m meg mégegy a Win98 könyvtárban, illetve van ott még egy oemsetup.exe is, de egyikkel sem megy.

A telepítő egyébként valóban formázta a vinyót (40 gigás), aztán formáztam már én is, az FDISK szerint is minden király: FAT32, 40 giga.

Egyébként kösz a tippeket!

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15300

Nem formáz, azt kézből kell reboot után, ha fdiskkel csináltál partíciót, sebaj.

Előzmény: Gorcsev (15299)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15299
Már bocsánat, hogy megint vitatkozok, de emlékeim szerint a telepítő meg is formázza a partíciót. A 98se-nél már legalábbis így volt. Asszem.
Viszont az nem lehet, hogy túl nagy neki a partíció? 8 gigánál kisebbet kéne csinálni, biztosamibiztos. A többi már majd mehet a vindózéból.
Legelőször viszont azt kéne kipróbálni (az XP-n), amit előbb írtam. Úgy mennie kellene.
Előzmény: Törölt nick (15298)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15298

Szerintem kár azzal a szutyok vén oprendszerrel kinlódni, de te tudod...

 

A formázás nem elég. Fdisket kell elindítanod a floppyról, és törölnöd kell a korábbi partíciókat, majd létrozni az új(ak)at FAT32-ben. És csak ezt követően (reboot után) tudsz formattálni.

 

Előzmény: Martin Eden (15288)
kdezsoe Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15297
Martin Eden, ugy mar probaltad, hogy nem Setup-al, hanem a Setupcor-ral inditod a telepitest?
Előzmény: Martin Eden (15288)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15296
"lesz valaha jogom ehhez?"
Majd igen, nemtomhány hsz. után.

"A Windowsban be lehet állítani hogy mely protokon kommunikáljon kifele?"
Ha nincs tűzfallal korlátozva, akkor akármelyiken, gondolom...
"etcservices--- alatt megtekinthetőek a kominált portok de ezen gondolom nem nagyon lehet változtatni....vagy tévedek?"
Hát elvileg lehet, de ahhoz inkább csak hozzáírni szoktak, ha muszáj, módosítgatni nem nagyon.

Azt megnézted, hogy biztosan engedélyezve van a távoli kapcsolat úgy általában, meg annak a júzernek is, akivel belépnél?
Előzmény: mexx26 (15293)
rali Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15295
Többen is dolgoznak már a megoldáson - nekem is van hasonló bajom.
Előzmény: mexx26 (15293)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15294
No és miben íródott az a progi? Vmi Clipper/Foxpro?
A szerverkonzolon írd be:
SET CLIENT FILE CACHING ENABLED
Mit ír ki? ON-ban van? Ha igen, állítsd OFF-ra:
SET CLIENT FILE CACHING ENABLED=OFF ( + Enter :))
Nem árt beírni az autoexec.ncf-be is.

A klienseken is állítsd be a biztonság kedvéért (bár elvileg elég a szerveren):
Client Properties -> Advanced Settings -> Cache -> File Caching=OFF
Ugyanott a ... (File/true?) commit=ON
Kezdetnek nézd meg, mi történik így.

Irodalom: főleg az első, meg ált. a frissebbek.
Előzmény: Martin Eden (15292)
mexx26 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15293
Tűzfal nélkül is próbálkoztam de semmi eredmény.
Windows 2000 az oprendszrem amivel eddig az alap hibáin kívül nem volt gondom.
Az a baj hogy nem tudok ehhez Topikot nyitni mert nincs jogom hozzá :(
Még nem írtam fórumba...lesz valaha jogom ehhez?
Lehet hogy nem jó helyre írogatom ezt a problémát.

Előre is köszööm a segítségeteket és az ötleteket.

Ui:

A Windowsban be lehet állítani hogy mely protokon kommunikáljon kifele?
Vagy ezt csak a tűzfalon lehet elvégezni?
C:WINNTsystem32driversetcservices--- alatt megtekinthetőek a kominált portok de ezen gondolom nem nagyon lehet változtatni....vagy tévedek?
Martin Eden Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15292

Ez egy számlázó/határozatkészítő progi, valami "Vagyon" néven fut. Kb. 5 ember használja hálóban, de az Xp-s gépeken rekord rögzítésekor/módosításakor egyszerűen kifagy. Általában egy tök nulla rekordot szúr be, utána újra kell indexelni az egész adatbázist, egy darabig megy és aztán egy újabb ilyen műveletnél megint és megint...  

Valami a Novell miatt lehet, mer' ha egy XP-s gép van "benn", akkor rendesen műxik, de ha a többiek is dolgoznak az adatbázisban akkor már fagy.

A gép meg így lett megvéve konfigként, license-el mindennel. Szóval csak az a gyanús, hogy a kétféle win98-al meg a win95-el is csak fekete képernyőt kapok.

Asszem az OEM telepítőről tudok úgy bootolni, hogy egyből a win98-telepítő elindul a CD-ről, ekkor még bejön a szép kék képernyő, hogy ha telepíteni akarok nyomjak ENTER-t, F3-ra Súgó meg mittomén, aztán ENTER-re még kiírja hogy win98 telepítés előkészítése aztán sötétség. A másik kettőnél meg csak egyszerűen sötétség a SETUP indítása után, semmi reakció, csak a CTRL+ALT+DEL.

Valami Fujitsu Siemes (nem mintha számítana), érdekes hogy  a BIOS-be se tudok belépni (legalábbis a DEL-re semmi).

Engem ez a ONE TIME CHOICE ONLY ejtett gondolkozóba, mer' nem találkoztam még ilyen esettel (persze hülye is vagyok), de azér telepítettem már 98-at, igaz xp-re még nem.

SOS

Előzmény: Gorcsev (15291)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15291
Ps: Nw-kliens verziója?
Előzmény: Martin Eden (15288)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15290
"Van ugyanis egy jó kis DOS-alapú program, ami XP+NOVELL alatt rendszeresen meghal (átlagban két óránként). A programozó jószándékúan azt javasolta, hogy cseréljünk szervert (vagy legalábbis a Netware 5-öst egy 6-osra a fellelhető összes javítással)"
Kicsit bővebben? Milyen progi, milyen probléma?

"valahogy "hardveresen" van meggátolva, hogy ne telepíthessek más oprendszert"
Meglepne. 1részt nem hallottam még ilyet, 2részt mi köze a vas gyártójának ahhoz, hogy te milyen oprendszer(eke)t akarsz rátenni??!!
Előzmény: Martin Eden (15288)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15289
Itten azt írják, hogy SiS620 csipszet van rajta.
Itt meg van hozzá a driver.
Mindezek kiderültek kb. 5 perc alatt innen (2. és 4. link).
Előzmény: SzVFE (15286)
Martin Eden Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15288

Üdv Emberek!

 

 Volt egy (illetve kettő, csak még az első gép telepítéséhez fogtam hozzá) XP-s gépem, amire menő kedvtelésből WIN98SE-t szerettem volna tenni.  Van ugyanis egy jó kis DOS-alapú program, ami XP+NOVELL alatt rendszeresen meghal (átlagban két óránként). A programozó jószándékúan azt javasolta, hogy cseréljünk szervert (vagy legalábbis a Netware 5-öst egy 6-osra a fellelhető összes javítással), vagy várjunk (és vegyük meg) a Win-es verziót, aminek kiadását 1 éven belül tervezik vagy esetleg használjunk 98-as gépeket. Valahogy ezen utóbbi megoldás mellett döntöttem...

 Szóval az egyik gépről leszedtem a jó kis Xp-t, be a 98SE telepítőt és hagy szóljon - gondoltam én (persze NTFS-partíció volt a vinyón, szóval formázni is kellett előtte).

Aztán azóta nézem a fekete képernyőt.  A 98SE telepítő ugyanis csak ennyire hajlandó. Bootolhatok floppyról és indíthatok úgy, vagy bootolhatok magáról a CD-ről (próbáltam OEM-es és "hagyományos" 98SE-vel), a SETUP indítása után csak fekete képernyőt kapok. Kipróbáltam win95-el is, az eredmény ugyanez. ez már kicsit gyanús volt, így aztán skubizom a gépen a matricát:

winXP és win2000 liszensz, ONE TIME CHOICE ONLY. Szóval kérdem én: valahogy "hardveresen" van meggátolva, hogy ne telepíthessek más oprendszert, mer' az gáz!

 

SzVFE Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15287
Új fejlemény: a gyártó honlapján mégis megtaláltam a tuti drivert, de telepítés után mégsem működik, akár új hardverként akarom hozzáadni, akár az eszközkezelőben lévő kérdőjeles PCI communication device-t próbálom definiálni a driverrel .
SzVFE Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15286
Hali, egy olyan gondom lenne, hogy win98 reinstall után nem tudtam életet lehelni a modemembe. Az eredeti driverek nincsenek meg, viszont vagy ötöt letöltöttem hozzá, de egyik sem működött. Az Everest a modem típusára ezt írta ki: C-media V.90. integrált.
Ami biztos az az alaplap típusa: Matsonic MS7381SGM, de a gyártó a honlapján már nem foglalkozik vele, így ezen az úton sem találtam semmit. A vga meg a hangkártya is integrált, ezekhez találtam drivert és tökéletesen működnek.
Az eszközkezelőben van egy telefonos hálózati csatoló nevű eszköz, nem tudom, hogy esetleg erre érti-e a modemet, de amikor a telefonos kapcsolatot akarom létrehozni, mindenáron modemet keres, így nem tudom beállítani, hogy azzal tárcsázzon.

Köszönök minden érdemi hozzászólást
Vissai Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15285
Khmmm... nem mintha tudnám, miről is beszélek -- mi lenne, ha kipróbálnál egy másik tűzfalat?
Előzmény: mexx26 (15281)
rali Creative Commons License 2004.12.28 0 0 15284
Csak kérdezzél nyugodtan, ha tudok, válaszolok.
Előzmény: Törölt nick (15283)
rali Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15282
Huhú, de nehezet kérdeztél, koma.
Előzmény: mexx26 (15281)
mexx26 Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15281
Valaki segítsen!

A következő problémát vettem észre a gépemen és nem tudok megoldást találni rá és nagyon fontos lenne a munkám miatt.
Szeretnék elérni távoli számítógépeket itthonról de sajnos nem jön össze a kapcsolat.
Az én gépemet bárhonnan el lehet érni de én senkihez nem tudok kapcsolódni.
Remote Administrator v2.2 programot szeretném használni.
McAfee tűzfalam van és azon engedéjezve van a teljes kommunikáció a programnak.
Chello előfizetésem van de a saját hálózaton se tudok elérni egy gépet sem.
Azokon a gépeken ahonnan sikeresen elérem a gépemet ugyan ez a konfiguráció van és ugyanezen beállítások! (Chello hállózaton belül is próbálkoztam)Én telepítettem azokat a gépeket is.
A kedves Chello help Desk a következő választ adta az imént felsorolt hibára.
"Kérem állítsa be az operációesrendszer távoli asztal kapcsolat menüpontját"---ha valakinek értelmesebb ötlete van az kérem segítsen nekem!

Lehet hogy ez Hardver gond?
Vagy hálózati probléma? Internet rendesen működik!
Router beállítás a UPC részéről?
DJG Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15280
Control Panel, Accessibility Options, Display, Use High Contrast, Settings. De hogy melyik program pontosan hogyan reagál rá, azt nem nagyon lehet elôre kiszámítani, ki kell próbálni.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Törölt nick (15277)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15279
"Akkor az FireFox, nem?"
Ja, most látom, hogy írtad is :))
Előzmény: Törölt nick (15277)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15278
Akkor az FireFox, nem?
Piszkálgasd a többi beállítást is, pl. ahol nálam a "Use system colors" van, onnan vedd ki a pipát, alul meg a másik kerek pöttyre állítsd ("Use my chosen colors..." stb)!
A wordben... hát meg nem mondom így fejből, de jól el volt dugva. Valahol az Eszközök menüben, vagy a Beállítások, vagy a Testreszabás alatt.
Előzmény: Törölt nick (15277)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15276
A második. Ott meg a legalsó, aztán a beállítópanelon a legfelső pontban a 2.

Előzmény: Törölt nick (15275)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15274
Attól még megtalálod, gondolom... A mél meg él :))
Előzmény: Törölt nick (15273)
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15272
Legelőször persze le kell venni a fényerőt minimumra, a kontrasztot meg amennyire lehet. A színhőmérséklettel is lehet játszani, ha olyan a monitor.
Gorcsev Creative Commons License 2004.12.27 0 0 15271
Ez még jobb.
(Mozilla, Edit -> Preferences -> Appearance -> Colors)
A word-ot is át lehet állítani, van nálunk is olyan, aki sötétkéken sárgával ír.)

Előzmény: Gorcsev (15270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!