Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.10 -1 0 137548

Mondd, te

- elfelejtettél magyarul

- funkcionális analfabéta vagy

- vagy csak write only működsz?

 

FEL-RAK-TAM EGY (1) WIN-DOWS 7 SP1 TE-LE-PÍ-TŐ DVD-RŐL EGY FRISS REND-SZERT.

RÁ A DELL FEL-TÉTLENÜL SZÜK-SÉ-GES DRI-VER-EIT ÉS EZT A FÉL-KÉSZ REND-SZERT A-KAR-TAM NAP-RA-KÉSZ WIND-DOWS 7-RE UP-DATE-EL-NI.

És nem, nem akartam, nem is próbáltam Windows 10-et csinálni belőle. Capisce?

A Windows 7 SP1-en indított update állt 30-50 percig a Checking update... feliratnál.

Ha rákeresel a neten valami olyanra, hogy 

Windows 7 update never ends

Windows 7 update doesn't work

Windows 7 update stalled

stb., akkor láthatod, hogy millió oka lehet. Hogy lassú, de valójában működik, az egy viszonylag friss problémának tűnik. Nálam az verte ki a biztosítékot, amikor a Windows update troubleshooter is oda jutott, hogy pár másodperc  (!!!!) után végzett a hibakereséssel, feldobott egy checking for updates üüzenetet és tíz perc után én lőttem le, mert látszólag ugyanúgy kiakadt.

Előzmény: Törölt nick (137545)
Jahno Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137547

"Egy szervizes jószerivel hibás gépekkel találkozik"

 

Éppen ezért mondom, hogy üzemeltető vagyok. De ha nem érdekel, akkor minek hozol elő mindig valamit, amire mondasz valami üres lufis nagy okosságot, majd hirtelen nem érdekel, mikor statisztikáról beszélünk? Pont ezt szerettem volna múltkor is hallani, hogy hátha rosszak a tapasztalataim, csak jöttél az ellentétes meg nem erősített információkkal. Aztán mikor megkérdezi az ember, hogy hány gépet láttál, akkor ködösítesz? Szar.

Előzmény: Törölt nick (137546)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137546

Hagyjuk a hülyítést. Hibastatisztika a mérvadó  és nem az egyéni tapasztalat. De te ezt nagyon is jól tudod feltéve ha valóban szakembernek tekinted magad. Ez elvi dolog amit semmivel nem tudsz felülírni. Ha érdekel keresd meg engem nem érdekel mert Apple eddig sem javítottam ezután sem fogok.

 

Még valamit. Egy szervizes jószerivel hibás gépekkel találkozik ebből nem tud következtetéseket levonni mert hozzá kell adni a másutt javított gépek számát majd szembe kell állítani a teljes eladási számok amiket nagy valószínűséggel nem ismersz. Magyarul: nincs adatod arra, hogy egy gyártmány megbízható vagy sem.

 

Itt a vége. Teljesen fölösleges ez a kekeckedés. Ha nem érted az legyen a te gondod nem az enyém.

Előzmény: Jahno (137544)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137545

Ugyanaz pepitában. Teljesen fölöslegesen lőtted le többször is a gépet. Se közelben, se távolban nem hallottam, hogy valakinek bármilyen problémája lett volna ezzel.

Nem lehetett az naprakész ha több mint 200 update-lést akart csinálni. Magad írtad!

Előzmény: Törölt nick (137543)
Jahno Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137544

Ez mitől egyéni? Nekem van tapasztalatom, de az egyébbel már nem vethetem össze? Ezercsilliárd MAC volt a kezem alatt, aminél azt sem mondhatjuk, hogy bezzeg ide vadkelet Magyarországra csak a hulladékot adják, mert tele volt amerikai modellel. Szoftveres hibákról nem is beszélve, ha már alma, akkor nagy szopó volt, ami magától engedélyzete a roamingot, ésatöbbi...

Előzmény: Törölt nick (137542)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137543

Izé... én nem w10-re update-eltem, csak egy naprakész w7-et installáltam, egy w7 sp1 dvd-ről indulva.

Előzmény: Törölt nick (137541)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137542

Szállj le rólam. Tárgyald meg akivel akarod. Apró kis güzüléseidben nem kívánok részt venni.

Egyéni tapasztalataidat meg ne vetítsd ki a teljesre mert azzal csal félrevezeted magadat. Ettől mindig is óvakodtam mert nagyon pofára lehet vele esni.

Előzmény: Jahno (137539)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137541

Természetesen. Aki azt mondja, hogy most már tudja ezt a technikát az csak hiszi.

 

Szerintem te voltál a probléma a Win 10 update-nél és nem a OP. Ilyen türelmetlenül nem szabad nekikezdeni. Sok update nagyon hosszú idő  mivel nem volt türelmed  két kijelentkezés között rendre lelőtted a gépet mondván nem csinál semmit.

 

Nálam a teljes Win update 7-esrő 10-esre az egész művelet kb. 2+1 óra volt persze nem szakítottam meg úgy mint te. Kb. 2óra múlva állt fel a rendszer és még 1 óra volt a különböző saját programok kompatibilitás beállítása. A driverek azonnal mentek.

Előzmény: Törölt nick (137538)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137540

1. Olvasd vissza az elmúlt két napban itt írt "blogomat"! ;)  Ha néhány óra várakozás után sem működik, akkor érdemes átnézni az event log Error szintű bejegyzéseit, valamint megnézni a windowsupdate.log tartalmát. Ez utóbbi valahol a C:\Users\useredneve\AppData\Microsoft\Windows alatt van. (Emlékezetből írom, tévedés joga fenntartva). Ha volt érdemleges hibaüzenet, a kettőből az egyikben megtalálod. Elvileg.

Előzmény: mcm2015 (137531)
Jahno Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137539

Így ismét könnyű felelőtlenül hülyeséget beszélni.

Előzmény: Törölt nick (137532)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137538

Még ha rengeteg gépet látsz, akkor sem látsz mindent. Lehet, hogy amivel összehoz a sorsod, azon éppen működik, de van sok, amin gázos. (Nem tudom, csak példa - nálam egy életre elvágta magát a tízes az update-ekkel)

 

Előzmény: Törölt nick (137537)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137537

Ezt honnan szedted? A gépeken amit eddig megismertem abszolút stabilan fut. Ha összeomlik neked azt jelenti, vagy rossz a hardvered vagy ha updateltél akkor hiba volt a korábbi rendszeredben ami ott futott itt nem. Keresd magadnál a hibát.

Előzmény: kürtök (137536)
kürtök Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137536

Mellesleg a win 10 nem mondom hogy felejtős, de egyőre még elég labilis. Egy kis idő kell még neki, meg nem magam fajta lusta felhasználók, akik lusták visszajelzést küldeni ha összeomlik etc. Egy hétig nyaggattam, elég szeszélyeske. Majd kiforrja magát.

Előzmény: kürtök (137534)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137535

Zömében biztonság miatt. A tűzfal nem mindenre jó.

Előzmény: kürtök (137534)
kürtök Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137534

Csak a kíváncsiság kedvéért: miért is kell állandóan a frissítéseken rugózni? Az én hetesem három éve először volt frissítve, az is csak a win 10 kipróbálása miatt, mert csak így volt hajlandó települni. A hardver ketyeg a saját drivereivel, csak a tűzfalat lehet időnként is frissíteni, az összes többi meg vagy kell vagy nem, de inkább nem. Legalábbis amíg figyeltem mit akar újítani, egy se ért annyit, amennyit kínlódott vele, néha fél óra volt a kikapcsolás- bekapcsolás.

Előzmény: Törölt nick (137465)
Johnny 78" Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137533

?.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137532

Téma lezárva.

Előzmény: Jahno (137530)
mcm2015 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137531
Jahno Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137530

Akkor túrjunk rá statisztikát. Lehet feléd nulla, de hány 100 gépből?

Előzmény: Törölt nick (137529)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137529

Egyéni tapasztalat nem helyettesíti a statisztikai számokat.

Egyéni tapasztalatom szerint nulla százalékos a meghibásodás. :-)

Előzmény: Jahno (137527)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137528

Azért a memória, proci cache és diszkhibák többsége elő tud jönni ezekkel a tesztekkel.

Ha másképp nem, random hibákat jeleznek vagy épp rendszeressé válik a BSOD.

Nekem sokáig nem volt ilyen bajom. Az első kékhalálnál viszont azt találtam az eventlogban, hogy a "wayuia" nevű driver nem tud betöltődni... keress rá! Semmi egyéb jel nem utalt fertőzésre, csak még egy vagy két, ugyanilyen jellegű driver név és registry bejegyzés.

 

Linuxon is hajtottam pár napig, csak a lassú wifi miatt végül feladtam, azzal csak komfort gondjaim voltak, fizikai problémáim nem...

 

Előzmény: Törölt nick (137524)
Jahno Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137527

Százalékosan szarul állok, mert MACből nem sok van, a meghibásodásuk viszont nagyságrendileg nagyobb és a lehetet szopószorzók is. Ráadásul ha HP/Dellnél 4-5 alkalommal van egy cucc szervízben, akkor kicserélik a fenébe. Itt nem tudom mi történik, de volt MACBookunk ami 1 év alatt 5 hónapot töltött szervízben. Aztán lejárt a gari és meguntuk :-D Egyéb vasból 1 darab hasonló, kiemelkedő példát tudok mondani, amire a HPsok is olyat írtak vissza, hogy "ezt nem így szokták használni". Passz, az a másik fele, hogy én nem teljesen értek hozzá és nem is jövünkki jól egymással, de sok a "tegnap még működött" opció, legyen az wifi, szinkron, nyomtatás, akármi. G5 környéki meg már történelem, lehet igaz sem volt, de egy 2 napnyi mp3 lejátszástól elfehéredett a sarokban.

Előzmény: Törölt nick (137526)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137526

A valószínűségét nézd.

Előzmény: Jahno (137525)
Jahno Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137525

Azért almával is lehet akkorákat szopolni, hogy ihajj.

Előzmény: Törölt nick (137524)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137524

Olcsó húsnak híg a leve. Apple-el nem lettek volna ilyen gondjaid legföljebb azzal, hogy kiüríti a kasszát.

Ami a teszteléseket illeti: a hibák egy jelentő részét nem igen lehet kimérni. Ezek a programok egy alapelv miatt is elég kétségesek: hibás gépen futtatott programmal lényegében önmagát vizsgálja a gép ezért nem is lehet korrekt módon mindent megkeresni. Nagy gépeken külön hibalekezelő hardware volt (most is van-e azt nem tudom) ami független volt a programokat futtatótól.

A PC részegységek ma már elég olcsók ezért nem is gazdaságos pepecselni vele különösen nem szerízben mert a dolgozónak meg kell termelnie a saját költségét és még egyebeket.

Egység csere. Ha segít a régi a szemétbe.

Előzmény: Törölt nick (137523)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137523

Igen. Az SSD-re meg öt év gari van.

Anno még ilyen bátrak voltak. Igaz, két éven át egyik javítástól a másikig bosszantott. Valami hihetetlen ótvar konstrukció.

A touchpad akkoriban kizárólag windows alól volt használható, mert linuxból 2mm-rel fölötte volt az ujjam, már érzékelte és nem volt eszköz amivel állítsam (illetve talán volt, mert az xinput nem friss találmány, de csak pár hónapja találtam rá egy 2014-es topikra, ahol leírták, hogyan lehet normálisan beállítani)

A HDD-ből ami most a szekrényben van, már a harmadik, mert az első kettőnek volt egy elég erős vibrációja, amit csillapítás híján úgy ahogy volt átadott a billentyűzetre/tenyértámaszra. Kb. mintha vibrátort használnál állandóan. Végül a harmadik volt olyan, ami már nem rázott... (szerelő cserélte, ha szerelési hiba... no comment)

A touchpad gombjain a gumiborítás kétszer felhólyagosodott.

Az első alaplappal két és fél évig szenvedtem, mert ha tápról ment, a touchpad statikusan feltöltődött és attól kezdve használhatatlan volt egy tapipad resetig, néha utána is.

Végül nagy kegyesen kicserélték az alaplapot, miután a tápot, annak belső csatlakozóját és a touchpadet tartalmazó alkatrészt már cserélték, utána ha nem is lett tökéletes, de legalább használhatóvá vált.

Végül az SSD hozta meg a végső nyugalmat, azóta nincs vele ilyen gond.

Szóval szuper egy gép... Különösen a Lenovo T61 után, amivel talán egyszer ha volt valami bajom.

Előzmény: Törölt nick (137522)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137522

Akkor nem kell vizsgálni a HDD elöregedését.

Garanciális? 4évig?

Előzmény: Törölt nick (137521)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137521

Egyetlen SSD van benne. (anno ezen morogtam itt egy sort, hogy egyesek szerint SSD-re "csak rendszert" - notebookban is hülyeségnek tartom ezt a hozzáállást, de most testközelből látva, hogy a WD Black mennyivel lassúbb, mint az SSD...)

 

A hardvert már milliószor végigteszteltem, mert a napokban járt le a garancia, nem akartam, hogy az utolsó utáni pillanatban derüljön ki valami csúfság.

 

Viszont a windows update... megszámolni sem tudtam, hányszor adta elő, hogy ő akkor most kész, minden update fenn van, majd amint ráböktem a Check for... linkre, pár percen belül megint talált néhányat. :D

Most kapcsoltam ki a gépet úgy, hogy már nem lát több telepítendőt... Csak majd a win10 ajánlatoktól kell megszabadulnom, mert ha jól értem, dellék nem is tervezik, hogy win10 kompatibilis drivereket adjanak ki hozzá...

Előzmény: Törölt nick (137520)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137520

Ha nincs valami hiba benne akkor rendben van. A rendszer driver HDD vagy SSD ?

Előzmény: Törölt nick (137518)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 137519

Hát ezt nem hiszem el... talált újabb húsz, fontos update-et, miközben az imént már azt írta ki, hogy minden fenn van.

Viszont most legalább úgy működik, ahogy elvárható: másfél-két perc után elindult a download+install...

 

Előzmény: Törölt nick (137518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!