Keresés

Részletes keresés

kürtök Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137257

Ez az eszközezelőben így jelenik meg, gigabyte alaplap, a driverei fel vannak telepítve, neten sem talál rá semmit. Előfordulhat hogy valami hiányzik a gyári dvd-ről amit hozzá adtak?

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137256

Lap topokban többféle elem létezik:
Egy példa:

Előzmény: Törölt nick (137255)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137255

Ha az elemcsere nem segít akkor az alapot ki kell lapátolni.

Volt ilyen gépem.

Elem csere: CR2032 Litum Battery. 3V

Létezik olyan megoldás ahol a CMOS egybe van tokozva az elemmel. Pl. Dallasintegrated battery.

Ha tokban van cserélhető ha nem műhelyben kiemelik neked és cserélik.

Ha ez nem lehetséges alaplap csere.

Előzmény: em_laci (137253)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137254

És egészen idáig az XP-vel is ezt csinálta minden indulásnál? Tudta így használni?

Mert ha nem, akkor ott valami nagyon el lett rontva...

Előzmény: em_laci (137253)
em_laci Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137253

Pont ez a gáz, hogy újratelepítés után is minden indulásnál el kell játszani...

Előzmény: pittti (Bitvadász) (137250)
Johnny Five Creative Commons License 2015.09.02 0 1 137252

Nem tudtam leellenőrizni, mivel 8Kbyte a sávszélességem.

 

Elnézést.

Előzmény: em_laci (137245)
Isten Hidege Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137251

Varom az emilt, amire kuldhetem a megoldast. ;)

Az emilem publikus.

 

Lassan a sorbol jegbor lesz, de akkor azt mar nem en finanszirozom.

Előzmény: Jahno (137199)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2015.09.02 0 1 137250

Nen volt egészen egyértelmű a kérdésed - csak a biosba belépésnél kéri a passwordot, vagy normál indulásnál is? Ha rendesen elindul, akkor nem kell vele foglalkozni - egyszer bebootolsz a telepítő médiáról, többször nem kell. A telepítés pedig rendben le fog futni, utána használhatja.

 

Ezeknél a laptopoknál csak extrém esetben kell manuálisan biost állítani, minden mást automatikusan intéz (memóriabővítés, HDD csere, stb.)

Előzmény: em_laci (137249)
em_laci Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137249

Azt úgy sikerült, hogy indítóképernyő, Esc, F2, 3x rossz pw, F2 és felkínálta a választást HDD-CD-USB :)

 

Előzmény: pittti (Bitvadász) (137248)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137248

Ha csak az újratelepítéshez kellene a bootsorrendet megváltoztatni, akkor egyszerűbb ha az indulásnál az F10 vagy az F12 billentyűt megnyomod. Ekkor elvileg kapsz egy bootmenüt (csak nem volt olyan elvetemült hogy ezt is letiltotta), amivel telepítéshez kiválasztható a boot eszköz.

Előzmény: em_laci (137239)
em_laci Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137247

Ebben igazad van, de jelen esetben a vevő nagyon ért a zöldségtermesztéshez és az állattenyésztéshez,

a számítástechnikához viszont annál kevésbé ;)

Én csak szívességből szálltam fel erre a sz*pórollerre, de most már egyre jobban érdekel a megoldás :)

Előzmény: Doky586 (137246)
Doky586 Creative Commons License 2015.09.02 0 1 137246

Laptop vásárlásakor az első hogy megnézi a vevő hogy be tud-e lépni a biosba, tud-e bootsorrendet állítani..!!!!  Ha nem tud, akkor azt kell mondani az eladónak hogy: Köszönöm, de nem kérem! Mert így használhatatlan. Utólag nehéz bizonyítani hogy a jelszó a vásárlás előtt is ott volt már..

Az asztali gépek teljesen mások, ott van cmos resetre lehetőség, itt nincs..

Előzmény: em_laci (137239)
em_laci Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137245

Köszi Mindenkinek!

Egyelőre semelyik gyóccer nem működik, pl. az UBCD egy Linuxos cucc, kiírja hogy OK -> restart és kéri...
Az imént futtattam egy parancssoros CmosPwd nevű programot, ő is azt írta, hogy örülünk, de mégsem.

u.i.:

Johnny Five által linkelt videót már megszüntették, a PC CMOS Cleaner-t csináltam meg fent írt Linux alatt.

Johnny Five Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137244
:D
Azért valami megoldás/kiskapu mindig akad, mivel (hasraütés) a világ legtöbb "informatikai problémáját" az elfelejtett jelszó okozza.
Előzmény: Jahno (137243)
Jahno Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137243

Jók is ezek a multicuccok, amik még a HPval és Acerrel is működnek. Főleg ha "Reset CMOS With Software" opció esetén a szoftver is bekéri a BIOS jelszót, vagy  csak egyszerűen nem megy. Ezeket szintén nehéz OS felől megkerülni.

Előzmény: Johnny Five (137241)
Jahno Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137242

Típusspecifikusan keresgess a neten. Ha látszólag nagy hülyeség, akkor nem próbáld ki, aztán írd meg az eredményt Van aminek lesz trükkje, de opciós, hogy mai átlag laposokból ezt nem lehet kicsapni.

Előzmény: em_laci (137239)
Johnny Five Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137241

http://vww.kamilcilhoroz.com/asus-x58c-asus-x58c-bios-password-reset-video_9c319e10d.html

http://www.geckoandfly.com/6940/reset-or-remove-bios-password-for-acer-dell-hp-toshiba-asus-and-apple-laptop/

 

Szerény, nyomott véleményem szerint ha az órát/energiagazdálkodást is elfelejti, akkor ott más árulás is van, mint egyszerű CMOS-reset. (Pl.: lehet, hogy az a gombelem már nem is elem.)

Előzmény: em_laci (137239)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137240

Szétszeded

- ha van CMOS jumper akkor rövidre zárod illetve a kép szerint balra teszed egy pillanatra

- ha nincs akkor kiveszed egy időre a CMOS elemet. Kell adni időt mert nem fejlejt azonnal

 

A kép PC-t ábrázol. Gondolom a laptopban sincs másképpen.

Előzmény: em_laci (137239)
em_laci Creative Commons License 2015.09.02 0 0 137239

Sziasztok Guruk!
Ismerősöm vásárolt pár éve használtan egy Asus X58C laptopot, amin ugye XP volt. Hozzám került, hogy
tegyek rá Win7-et, de nem tudok belépni a BIOS-ba, mert jelszót kér, amit persze senki nem tud.
Több programot kipróbáltam (BIOS password remover, CMOS Restore Tool, stb.) sikertelenül.
Valahol javasolták az Ultimate Boot CD-t, aminek a megfelelő programját lefuttattam, ki is írta, hogy OK,
de ugyanúgy jelszót kér minden indításkor és az órát, energia gazdálkodást, stb-t mindig újra be kell állítani.
Van valakinek gyógyszere erre a problémára?
Köszönöm előre is!

Gorcsev Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137238

Jahogy ezt az lz-t....

Egyiket se, mer' min futtatod? :-O

 

Szedgy le vmi kész rendcert, pl. a sysresccd-t, meg kerítcs vinyót a másolatnak, oszt' segítek, ha gondolod.

Előzmény: bela300 (137237)
bela300 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137237

"

"Igazából már ott elakadtam hogy mit kell letölteni hozzá?Csak az lz fájlt vagy az lz.sig-et is?"

Miféle lz-t? :-O"

 

http://gnu.mirrors.linux.ro/ddrescue/

 

ddrescue-1.19.tar.lz 03-Oct-2014 17:17 67K

ddrescue-1.19.tar.lz.sig 03-Oct-2014 17:17 65

 

Másik helyen: http://ftp.gnu.org/gnu/ddrescue/

 

ddrescue-1.19.tar.lz2014-10-03 13:17 67K 

ddrescue-1.19.tar.lz.sig2014-10-03 13:17 65

Előzmény: Gorcsev (137220)
Gorcsev Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137236

"Nálad meglehet."

Nálad is.

 

 

"Nálam kérlek az a cél, hogy a hibás szektorokon az átmenetelt a lehető leggyorsabban oldja meg, továbbá ne csináljon közben fejújraállítást. Ugyanis így oldható meg a legkevesebb mechanikai terhelés. (Tudod, ami a további szektorok/fej tönkremenetelét gyorsítja)."

Na most tök komolyan kérdezem: mi akadályoz meg annak konstatálásában, hogy -jédefuribazmeg!- éppen ezt írtam: jelenleg egyetlen könnyen, gyorsan, ingyen hozzáférhető, megbízható és kellő tudású eszközt ismerünk, ami a kritériumaidnak megfelel, és ez -jédefuribazmeg!- pont a ddrescue.

 

 

Egyébként meg ha nem csak pattognál ész nélkül, hanem el is olvasnád, amit linkeltem, akkor megdöbbenve konstatálhatnád, hogy -jédefuribazmeg!- a ddrescue pont tudgya azt is, hogy teljesen kihagyja a korábban (akár más progival) megtalált és/vagy általad megadott hibás részeket, és/vagy ha nagyjából be tudod lőni, hogy a legfontosabb mentendő adat melyik részén van a vinyónak, megteheted, hogy csak azt olvastatod, és azt is több lépésben, először a "tutira" utazva.

 

Csak hát az ilyen konstatálásokhoz az agyatlan kekeckedésnél kissé magasabbra kéne tenni a vitakultúrás lécet. Tudod, pl. ahhoz a csíkhoz, hogy "próbálom megérteni, mit is mond"...

 

 

A többi, hasonló színvonalú okosságodra engedelmeddel már nem is regálnék.

Előzmény: Johnny Five (137233)
Gorcsev Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137235

"Arra külön attribútum van a SMART-ban: Reallocated Sectors Count"

Nyilván.


"De amiről én beszéltem, ott nincs lecserélt szektor egyáltalán."

Jahogy úgy.


"Sajnos ez egy ilyen hülyesége a firmware-nek, típusfüggő viselkedés. Egyik HDD tömegével cseréli, másik valami okból nem akarja lecserélni, még az egyértelműen belassult, hibás szektort sem."

Akkor azokkal a szektorokkal más a probléma, pl. pontatlan a pozicionálás, miközben maga a felület hibátlanul írható/olvasható.

Nem is vagyok biztos abban, hogy az ilyet le kéne cserélnie, és lehet, hogy az ilyen eset kezelésében valóban van eltérés a fw-ek között.

"Mivel a szektor továbbra is gyenge / pending / függő státuszban marad (ami egy másik attributum), így továbbra is hibát okoz. Ezt sokan simán úgy nevezik, hogy bad szektor, de szerintem ez egy félrevezető fogalmazás."

Abból a szempontból nem vezet félre, hogy pont ezeknél a legcélszerűbb a ddrescue-s "kezelés". Ott még van esély a teljes adattartalom visszanyerésére...

 

"ott fent az a kis sötétzöld blokk olyan komoly bajokat tud okozni, hogy ha nem particionálom ki, akkor nem csak fagy, de képes eltüntetni önmagát a HDD, még a BIOS-ból is, utána csak trükközések árán tudom ismét életre kelteni."

 

Hát azér' ezt szívesen megnézném vmi rendes oprendcerbül is ;-))))

 

Előzmény: Törölt nick (137232)
Gorcsev Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137234

Kedves nyuszómuszó.

Hadd világosítcsalak föl: nem az a troll, aki rámutat, hogy permanensen baromságokat és -jobb esetben "csak"- félrevezető ál- és félinformációkat hánysz be mindenhova.

Előzmény: Doky586 (137231)
Johnny Five Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137233

""Akkor nem is fogja kihagyni, ergo belefut a késbe."

Úgy van. És? Ez a cél."

 

Nálad meglehet.

Nálam kérlek az a cél, hogy a hibás szektorokon az átmenetelt a lehető leggyorsabban oldja meg, továbbá ne csináljon közben fejújraállítást. Ugyanis így oldható meg a legkevesebb mechanikai terhelés. (Tudod, ami a további szektorok/fej tönkremenetelét gyorsítja).

 

A többi, hasonló színvonalú okosságodra engedelmeddel már nem is regálnék.

Előzmény: Gorcsev (137229)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137232

Arra külön attribútum van a SMART-ban: Reallocated Sectors Count

Láttam már fotón olyat, hogy több 10 ezer szektort lecserélt. De amiről én beszéltem, ott nincs lecserélt szektor egyáltalán.

Sajnos ez egy ilyen hülyesége a firmware-nek, típusfüggő viselkedés. Egyik HDD tömegével cseréli, másik valami okból nem akarja lecserélni, még az egyértelműen belassult, hibás szektort sem.

Mivel a szektor továbbra is gyenge / pending / függő státuszban marad (ami egy másik attributum), így továbbra is hibát okoz. Ezt sokan simán úgy nevezik, hogy bad szektor, de szerintem ez egy félrevezető fogalmazás.

Ezért szajkózom sokadszor, hogy a SMART szempontjából van a pending / függő szektor és van a lecserélt szektor. Ha mindenki ilyen egyértelműen fogalmazna, akkor nem lennének félreértések, nem kellene a fórumokon visszakérdezni, hogy most akkor miről is beszélsz?

 

Min ahogy itt is látszik:

 

 

 

De tudok mutatni olyan képet, ami látszólag nagyon jónak tűnik, sem áthelyezett, sem gyenge szektort nem mutat a SMART.

 

Ennek ellenére, ott fent az a kis sötétzöld blokk olyan komoly bajokat tud okozni, hogy ha nem particionálom ki, akkor nem csak fagy, de képes eltüntetni önmagát a HDD, még a BIOS-ból is, utána csak trükközések árán tudom ismét életre kelteni.

 

 

Ha viszont levágom az elejéből a 2 gigát (ami nem nagy veszteség az 500-ból) tökéletesen tudom használni torrentre, filmezésre, semmi hibát nem produkál, mert nem fut rá a fej.

Előzmény: Gorcsev (137230)
Doky586 Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137231

Kedves Troll !

Lehet hogy téged kielégít hogy ide jársz észt osztani és lebaszni mindenkit miközben kiéled trágár káromkodó hajlamodat, de jobban járt volna mindenki ha inkább távol maradtál volna...

Előzmény: Gorcsev (137225)
Gorcsev Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137230

"Ez pontosan így működik, ráfut a problémás szektorra, próbálja olvasni, kínlódik rajta, majd egy idő után tovább megy."

Nem, pont nem így működik.

 

"Ha nem sikerült kiolvasni, akkor nullákkal helyettesíti. Nehezen olvasható szektorokon, hibás meghajtókon a Linux is lerohad, mi a különbség?

 Az, hogy nem rohad le.

Egyébként a vindóz se rohad le, csak a 'hétköznapi' programok rohadnak le, amik értelemszerűen nem tudnak mást csinálni, mert nem is feladatuk, hogy mást csináljanak, mint IO-hiba esetén sikítani és kezet földobni.

Ezért kell a megfelelő célprogit használni, ami jelen esetben a ddrescue.

 

"A lecserélt szektor már nem okoz problémát, fel van újítva."Ja, azon kívül, hogy elveszett a rajta lévő adat... "A gyenge szektoron írásteszteket lehet végezni, amitől javulhat az állapota, vagy a firmware lecseréli."Az állapot nem szokott javulni, legfeljebb kiderül, hogy a tapasztalt (olvasási) hiba nem a felület/fej hibája miatt keletkezett, hanem más oka volt (pl. megszakadt a tápfesz, stb.)

 

"A HD Sentinel fizetős változatában a többféle írásteszt mindent elkövet annak érdekében, hogy a szektor megjavuljon vagy lecserélődjön, ezt a topikjában is kifejtették. A Sentinel készítőinek én el is hiszem, hogy ők tudják, mivel lehet hatni egy HDD-re, tehát amit ez nem javít, az rossz és kész."

Az utóbbi megállapítás kb. igaz, csak azt tegyük hozzá, hogy a kérdéses szektorba való íráson kívül semmiféle extra varázslat nincs a háttérben, és a badblocks ingyér' is tudgya ugyanazt...

 

"Nekem is van olyan HDD, amin csak particionálással tudtam kiiktatni a gyenge szektort, mert lecserélni nem akarja a WD-firmware."

Akkor azon a vinyón má' elfogyott a tartalék hely.

Előzmény: Törölt nick (137182)
Gorcsev Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137229

"ezek a már egyszer megküzdött, és a megfelelő helyen rossz-szá nyilvánított szektorok esetében működnek"

Lósz@rt.

 

"Mert hát honnan is tudná a szoft, hogy a lemezen épp most egy frissen elhalálozott szektor következik? Sehonnan."

Mér' kéne tudnia? :-O

 

"Akkor nem is fogja kihagyni, ergo belefut a késbe."

Úgy van. És? Ez a cél.

 

"Aztán persze bejelöli és a továbbiakban már valóban nem foglalkozik vele."

Baromság. Ld. a korábban linkelt leírást.

Továbbmegy valóban, lementi azt, amivel nincs probléma, aztán visszamegy, és megpróbálja kiolvasni, amit még lehet. Ráadásul a fizikai szektorméretig lebontva a próbálkozást, nem pedig az egész hibás(nak könyvelt) clustert eldobva, mint a többi progi.

Előzmény: Johnny Five (137178)
Gorcsev Creative Commons License 2015.09.01 0 0 137228

"DD-paranccsal szektorszintű másolatot tudsz készíteni ... semmivel nem vagy vele előrébb."

Hogy a retekbe ne lenne előrébb, vazze!

 

Igaz, hogy a ddrescue-val jut 'legelőrébb', de az részletkérdés. A lényeg, hogy a pillanatnyilag még elérhető infó mielőbb kerüljön át egy megbízható tárhelyre, ahol majd a tényleges rikóverit (fáljok, ill. fájlstruktúra keresése/visszaállítása) nyugisan meg lehet csinálni.

 

Haldokló vinyónál ez és CSAK ez a feladat, minden más utána jön.

Előzmény: Törölt nick (137172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!