Keresés

Részletes keresés

Qkorica Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137090

Írj egy levelet!

Előzmény: bela300 (137089)
bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137089

Sajnos a lemez időközben ki is múlt :-( Fél órája lehúztam róla az adat és a táp kábelt is.A HD Sentinel szerint,idézem

"Meghibásodás várható - Attribútum: 255 Vendor-specific, Gyártó specifikus. Értékét és jelentőségét a gyártó határozza meg.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."

Kondícó lement 0%-ra,így nem görcsöltem vele tovább.Már a chkdsk is lefagyott munka közben,megállt 114 fájl-nál.Ennyire rohamosan romlott az állapota.


A kérdésem,hogy ezek után valamilyen lemez javító programnak mennyi értelme volna még.Bár igazából nagyon veszteni már úgy sem tudnák vele semmit,csak nyerni.Én csak a HDD Regenerator-t ismerem (azt se közelről),ti esetleg tudtok-e valami annál is jobbat?

bela300 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137088

S.O.S! :-(

 

Sziasztok.Leírok minden pontosan hogy miről van szó,hát ha bármelyik részletnek jelentősége lehet.

Tehát adott egy lassan két éves 3 terás Seagate 3TB 7200Rpm 64MB S-ATA3 belső merevlemez (op rendszer ha számít Windows 7 64 bit Ultimate,ami nem ezen a HDD-n van),amely már egy jó ideje néha,de tényleg csak néha,tehát nem rendszeresen fura prittyegő hangot adott.És amelyre 3 napja a HD Sentinel 4.60 PRO egyszer csak kiírta hogy a kondíció már csak 52%-os,meg azt hogy

"A lemez felületén található 48 hibás szektor (reallocated sectort count 0->48), mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 3802 alkalommal."

Ez utóbbit már egyébként régóta kiírta,az nem újdonság,való színű a prittyegéssel függ össze.

A HD Tune is jelzett problémát,a Reallocated sector count sor-t warning-gal jelölte,az Interface CRC error count sort pedig attention-nal.Bár az error scan-be átmenve rossz szektorokat nem talált,még normál,tehát nem quick scan-nel sem.

Ráküldtem a windows check disk-ét,ami nem talált semmit,így javítandót sem.Még akkor sem amikor mindkét pipát bejelöltem,tehát A fájlrendszer hibáinak automatikus javítása és a Szektorhibák keresése és kísérlet javításukra jelölő négyzetet is.Igaz ekkor még jól is működött a lemez.Ezt onnan is tudom hogy még normális sebességgel tudtam róla másolni,amit azért is kellett mert gondoltam csinálok egy töredezettség mentesítést optimalizálással is azért,ártani nem árthat.Méghozzá az Auslogics Disk Defrag 6.0.1.0-t választottam erre a célra,mert ezzel a programmal régebben elégedett voltam.

De ártott :-( Legalábbis gondolom hogy köze lehet ahhoz ami utána történt.Ugyanis aztán amikor most este bekapcsoltam a gépet először nem is látta a windows a lemezt!Meg a HD Sentinel meg a HD Tune sem,semmi.Aztán miután egy másik lemez adatkábelét rádugtam már fel lett ismerve.Ennek egyébként nem is értem a miértjét,mármint hogy azzal a kábellel amivel eddig működött most miért nem.

De van egy nagy probléma: hogy a lemez egyértelműen rossz lett :-( A HD Sentinel szerint nincs változás,de a HD Tune folyamatosan növekvő retired és unstable sectorokról számol be.Az előbbinek 5 perc alatt 16-tal,míg utóbbinak 64-gyel nőtt meg a száma!Konkrétan így nézett ki a dolog kb. 1 órája,amikor legutoljára futtattam a HD Tune-t:  Azóta ki tudja mennyinél jár már és még mennyinél fog :-(

És rendszeresen fagyogat a pl. a Total Commander-ben is,úgy értem ha pl. egy könyvtárt akarok megnyitni rajta nagyon sokat képes gondolkodni rajta.

De a legnagyobb gond nem is az hogy tönkre ment a lemez,hanem az hogy már másolni is alig tudok róla :-( Majdnem 4 óra kellett egy 26 gigás mappa átmásolásához.Átlag 4-5000 kbyte/mp sebességgel másolt,max. 8000-rel,de elég sűrűn percekre szinte leállt a másolás,annyira belassult.Vagy talán meg is állt.Egyszer mértem,4,5perc párezres sebesség után 3,5 perc teljes vajúdás.Kb. így ment.Egyetlen vigasz hogy egyszer sem állt le teljesen a másolás,csak hát az a baj hogy ezzel tempóval karácsonyra se másolom át a kb. 2700 giga adatot.Már ha addig egyáltalán még működne.

Amit leírtam az alapján mit gondoltok mi a baja a lemeznek és mit csinálhatnék vele hogy legalább még le tudjam normális kb. 90000 kbyte/mp másolási sebességgel menteni róla az adatokat?Check disc-et már csinálom újra szektorhiba kereséssel és javítással mert ha ilyen ütemben romlik a lemez akkor valamit csak tenni kell.Ha ez sem fog segíteni semmit (még vagy 6 óra mire ez kiderül) esetleg valami lemez javító programmal érdemes lehet-e még próbálkoznom?Ha úgy gondoljátok segíthet ti melyiket ajánlanátok?

Gondoltam arra is hogy megpróbálok még egy töredezettség mentesítő programot,a Wise Disc Cleaner töredezettség mentesítő,optimalizáló funkciója egyszer bevált,amikor egy Western Digital lemezt hozott vissza majdnem 100%-os állapotba.Bár ezzel szerintem már elkéstem.

Szóval mit tanácsoltok,mit tehetnék még gyorsan hirtelen?Magam nem merek már semmilyen programba sem kezdeni,nehogy csak még tovább rontsam a helyzetet.

 

Előre is köszönök minden segítséget!

Jahno Creative Commons License 2015.08.28 0 0 137087

Akkor lekapcsolod. Hülye trendi kényelmes funkció, dokumentált, satöbbi. Cikk címéből nem egészen erre gondolnánk és sarki Sanyika sem nagyon csinál guest hálózatot.

Előzmény: Törölt nick (137086)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137086

És még én vagyok paranoiás? :)

http://pcworld.hu/szoftver/megosztja-a-wi-fi-jelszavunkat-a-windows-10.html

 

Fene tudja. Ismeretlen eszközt nem látnék szívesen a LAN-on, arra van guest hálózat, ami csak a netet látja.

 

Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137085

??!

Ki a troll?

Előzmény: Törölt nick (137073)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137084

Eü. szakiként + 1 like.

Előzmény: Garfield007 (137074)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137083

A tabletem meg nálam, de ez a nyáridő mindent lelassít. Csak unatkozunk itt :-)

Előzmény: didyman (137081)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137082

Tudsz (ezt kivéve) olyat mondani, amit az üzemeltető nem, de a gyártó tud használni? 

Amiket látok a smartctl kimenetében, azok többsége azért még nekem is mond valamit az eszköz állapotáról, előre jelezheti az elöregedést, hdd esetén a fizikai hibák egy részét stb.

Ez a számláló viszont olyan a jelek szerint,  mintha egy journalt használó fs (ntfs, ext3/4) számolná a recovery-ket...

Előzmény: didyman (137079)
didyman Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137081

Mert ráér ebédidőben, a Toshiba meg csak porosodik, porosodik.. :D

Előzmény: Garfield007 (137080)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137080

Valamint adott esetben egy érték nem mond semmit magában, de 4-5-öt egyszerre elemezve felgyullad a villany. 

De neked minek magyarázzam!? A másik kettő meg, ehhh :-)

Előzmény: didyman (137079)
didyman Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137079

Számodra semmi jelentősége. A SMART-ban nagyon sok olyan diagnosztikai infó van, ami nem a felhasználónak szól, hanem a gyártónak. 

Előzmény: Törölt nick (137078)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137078

POR Recovery count... support válasza: 

az említett SSD Por. recovery count érték azt jelzi, hogy a készülék hányszor maradt áram nélkül. Ez a tényező nem befolyásolja készüléke élettartamát.

 

O.K., tehát szerintük sem kell aggódni miatta, hogy a sok látszólagos áramtalanítás tönkreteszi.

Nekem már csak egy kérdésem maradt (költői) : minek számolják, ha semmi jelentősége? 

Jahno Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137077

Kémkedés? Majd szólunk, ha kikerült valami a cégeimtől. Bár lehet én is a CNN azonnali rendkívüli adásából tudom meg, mert pár dolog nagyot szólhat, ami a fölhőben van. Felőlem aggódjanak. Főleg az volt jó, mikor Sanyika azt a felhőt magyarázta meg miképen műxik, amit én reszelgettem. Persze Amerikáról, NSAról olyan elméleteket nyomott, hogy csak pislogtunk. Mert tudja és hallott valamit, meg a hazafias tövény :-D

Előzmény: Zolcsi Baba (137069)
didyman Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137076

De a TV2 jól nézett ki rajta a folyosó falán. :-D

Előzmény: Jahno (137075)
Jahno Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137075

Különben is aki egy doboz sört mer tenni egy kb. 400ezer pénzes szétbontott projektorra, hogy "erre tán még jó lesz", annak legyen is már nagy arca*.

 

*És utána az erről készült képet elküldi Az Ügyfélnek is.

Előzmény: didyman (137063)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137074

Egy gép, egy személy vagy csak egy konkrét postafiók lekövetése/logolása/esetleges archiválás 3 kattintás körüli teljesítményt vár el a droidtól aki kezeli a szoftvereket. Az információ "kezelői" már kicsit többet gondolkodnak és elemeznek.

Nem mesélték...

Természetesen mindez értve normál honpolgári felhasználó esetén.

A linkelt rendszer fejlesztőit, jövőbeni üzemeltetőit ismerem. Végre. Csak ennyit tudok hozzászólni.

Előzmény: Zolcsi Baba (137071)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137073

Még egy troll.

Bocs, hogy szóbaálltam vele.

Előzmény: Zolcsi Baba (137071)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137072

Már régen kiixeltem.

Előzmény: Törölt nick (137059)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137071

Na, és erre mit fogsz lépni...? Letiltod a 'kukikat', és jól belehalsz...??!

Vagy félreteszed az aggályaidat a saját, jól felfogott érdekedben...??!

Hmmm?

http://hvg.hu/itthon/20150812_Masfel_ev_mulva_startol_az_eegeszsegugyi

Előzmény: Törölt nick (137070)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137070

Cookie monster + better privacy plugin, ritka kivételtől eltekintve kilépéskor törlöm őket.

Gmail külön böngészőből.

Kérdőív nálam a spammel van egy szinten.

Pletyka = IT oldalak cikkei.

 

Android sajnos kikerülhetetlen, bár amennyire tudom, annak is szűröm a kommunikációját.

(E téren a konkurencia sem jobb és még drágább is - kivétel volt a BlackBerry talán)

Előzmény: Zolcsi Baba (137069)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 1 137069

Pletykákat lexarom, az érdekel, ami bizonyított (vagy erősen valószínűsíthető).

Kémkedés: használsz internetet cookie-val? Van android-os telefonod? Bármilyen kérdőív kitöltése szinte bárhol? Stb.....

Nyugodt lelkiismerettel (péel nem vagyok ISIS-fan) nem igazán izgat a dolog.
Van, tudok róla, de lexarom, nézegessenek, ha ez örömet okoz nekik (ha már nem áll fel nekik másra...).

 

Lakatlan sziget, vagy faodú a Bakony mélyén, akinek ez ennyire számít. 

Előzmény: Törölt nick (137068)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137068

Vajon hányan tudnak róla?

Hányan olvassák el a felhasználási feltételeket? 

Lehet, hogy nem feltűnő, de nem az a bajom, hogy kikapcsolhatatlanul kémkedik, hanem az alattomos mód, ahkgy bevezették. Nálam az update erőszakos telepítése zárta ki végleg a Windows-t, erről a spyware működésről csak a netes lapok cikkeiből tudok. Viszont... hányan olvassák át részletesen az op.rendszer telepítésekor a hosszú, sokszor nehezen értelmezhető jogi blablát? És úgy rémlik, nem szól a telepítő, hogy bocs, ezentúl kémkedni fogok utánad, hacsak nem tiltod le...  már az is irritáló, amit a win7 művel, hogy folyamatosan kapcsolatban van valamelyik ms szerverrel, amíg aktív vagyok a neten ("ellenőrzi, hogy él-e az internet"), de ez... pláne, ha hinni lehet a pletykának, hogy már nem csak belső használatra szánják a begyűjtött adatokat, hanem tovább is adják...

Előzmény: Zolcsi Baba (137066)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137067

"...and the winner is:..." https://fix10.isleaked.com/

Előzmény: Zolcsi Baba (137066)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137066

Nos, kemény 2 perc, és ohne kémkedés... 😉

Biztos, hogy magyarul is megvan már, de hirtelen ezt találtam...

 

Egyébként meg gyors, stabil, és Classic Shell-el meg kézre is áll.

Előzmény: Törölt nick (137054)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137065

én nem bélyegzem meg semmilyen jelzővel, csak egyszerűen nem értem. Ennél értelmesebb embernek tűnik, mint amit itt mutat.

 

Nagyjából leírtad az egyik atipusos trollt :-)))

 

Előzmény: didyman (137063)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137064

Csak azt néztem, ami nagyjából egy oldalra kifért.

 

Na, pontosan erről beszélek.

 

Te is meg tudod nézni.

 

 

Én tudom miről csevegünk.

 

Nem véletlen, hogy nálam is x-es vagy. :)

 

Ha leírom, hogy leszarom, akkor megint megsértődsz.

Előzmény: Törölt nick (137062)
didyman Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137063

Merre él Gavriel? Én is olvastam, amiket ír, mondjuk vele ellentétben én nem bélyegzem meg semmilyen jelzővel, csak egyszerűen nem értem. Ennél értelmesebb embernek tűnik, mint amit itt mutat.

A nagyarcot én személy szerint vállalom, de ez annak köszönhető, hogy ez egy nyamvadt fórum, ahol nincs IRL érintkezés, nekem meg ilyen közvetlen a stílusom. Aki személyesen is lát, annak ez rendszerint helyre kerül, és kész. Hogy a fórumon ezt ki, hogy értelmezi, azzal nem nagyon szeretnék mit kezdeni, mert minek. Egyszerűen szerintem többen unjuk, hogy ha kérdez valaki, valamit, és mi azért talán nem nagyképűség azt mondani, hogy nem kevés tapasztalattal a nyakunkban válaszolunk, akkor vagy a kérdező, aki addig laikusként lépett fel, vagy Gavriel elkezdi cáfolni, és nem olyan dolgokat, melyekről érdemben van értelme vitatkozni, hanem evidenciákat.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137062

Csak azt néztem, ami nagyjából egy oldalra kifért.

Te is meg tudod nézni. Nem véletlen, hogy nálam is x-es vagy. :)

 

Előzmény: Garfield007 (137061)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 137061

A segítő hozzáaszólásokat is összeszámoltad?

Páran akik itt maradtak és éppen van kedvük segíteni, napi szinten találkozunk azzal, hogy az informatikához mindenki ért, nincs szükségünk alapból, hogy még itt is osszák az észt, nagy arccal.

Igen, ide is már csak azért járok, hogy pár embernek segítsek, egyébként meg elüssem az időt, amíg a kék/zöld kukacokat nézem.

Egyébként Gavriel tényleges és szakmai hsz-eit is idézhetnéd, csak hogy PC-k legyünk.

Előzmény: Törölt nick (137060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!