Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136365

Laptoppal valami. Ahol írták a megoldást, ott nem boncolgatták tovább, hogy mi lehet pontosabban a műszaki hiba?

Előzmény: Ariel_500 (136364)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136364

Hagyjuk a kamerát, nem az enyém, nem én rakattam fel a másikat.

Ugy vettem ki a szavaibol hogy hanggal igérték neki, de aki felrakta annak sem ment.

Mindegy is már, mint irtam

 

A laptoppal mi van vajon, hogy úgy működik ahogy?

 

Előzmény: Hehe164 (136357)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136363

Pedig van ilyen, amikor egy HDD függő szektorokat tartalmaz, ami nehezen olvasható, meg tudja akasztani a rendszert.

 

Ha ezután felülírom az egész HDD-t, a függő szektor stabilizálódhat, már nem fogja jelezni a SMART sem. Függő / pending szektor annyit jelent, hogy a firmware már érzékelte a nehézkes olvasást, de még nem tudta eldönteni, hogy lecserélje a tartalék területről, vagy később még visszafordulhat jóra.

 

Ehhez képest te is felülírást végeztél, csak másképp.

 

Registryben MountedDevices kulcsot törölni teljesen felesleges ilyenkor, semmi köze a problémához.

Előzmény: kürtök (136362)
kürtök Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136362

Háát, nem akartam hogy miattam így összeugorjatok. Ahogy Gorcsev írta, nagyjából vagyok képben. Ezért nem értem, hogy miután egy más gyártótól származó más gépben futott lemezt ráklónoztam paragonnal, miért tűnt el a probléma. Mert ugye ha fizikai lenne, az ettől nem gyógyul. Hacsak nem kerültek a bad szektorok is ugyanoda))

kürtök Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136361

 hd sentinel a beépítéstől látja a lemezt, ami alig egy éves és rendben van. Lehet hogy ezt írtam régebben, erre emlékszik Gorcsev.

Előzmény: didyman (136344)
kürtök Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136360

Igen, a bill kiosztás magyar.

kürtök Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136359

Tudom hogy tartalmazza, de hol érem el? Windiwsban alt + számot használok mindenre még régről. A pontra, vesszőre nem, de minden másra igen. Kérdőjel, kukac, felkiáltójel, három pont, pontos vessző etc. Itt ugyi alt plusz szám nincs, a shift, meg alt más billentyű kombinációval minden jön, csak az nem ami a billentyűn van.

Előzmény: Hehe164 (136339)
Jahno Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136358

Legtöbbön már van, ez viszont direkt bébiőr vagy mi. Bár nem értem, de nem baj, lehet csak annak szeretné használni :-) Ráadásul idehaza nem egy ismert modell, gondolom Vaterán occsó volt, vagy Ebayen az elsőre rábökött, vagy ki tudja.

Előzmény: Hehe164 (136357)
Hehe164 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136357

" hangot ugyan nem tudott rá varázsolni"

 

Egy sima IP kamerára mivel nincs benne mikrofon, hangot tényleg csak varázsló tud rátenni.

 

Gondolom nem webkamerát rakattál fel.

Előzmény: Ariel_500 (136353)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136356

Ha le lenne merűlve, attol még kikapcsolni lehetne és hálózati táppal sem állt fel a procedura nélkül

Tele van teljesen és kb. fél-háromnegyedórás kapacitású

 

Előzmény: Jahno (136355)
Jahno Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136355

Telejsen lemerült az akku.

Előzmény: Ariel_500 (136354)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136354

Hm, elkiabáltam. Ugyanaz van most is.

Nem indul, végigjátszom az elöbbieket, utána indul többször is rendesen akksirol is

Mi ez a tünet?

Előzmény: Ariel_500 (136353)
Ariel_500 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136353

Jó napot!

 

Igazatok van. Másodkéz infókkal ne foglalkozzak

Ment az IP szakember és felrakott egy IP kamerát, hangot ugyan nem tudott rá varázsolni

Mondtam, ha IP szakember, akkor én nem szólok bele, de többet másnak tényleg nem. Senkinek nem áll semmiböl beregelni szaktopikba és érdeklődni

 

Na, dehamár megint itt vagyok

Tegnap előkapom a Fujitsu Esprimo laptopomat. Bekapcs.ra csak a power led gyullad ki, aztán semmi. Kikapcsolni sem lehet csak ha az akksit kivettem.

 

Kezdtem elsirni magam, mert nem semmi pénz lenne nekem a javitás

Aztán kutakodtam a neten és Fujitsu fórumon azt irják, akksi nélkül 10mp-ig nyomni a bekapcsolót, majd szintén akksi nélkül rádugni a tápegységet

Mondom magamban, ez hülyeség, de kipróbáltam

Életrekelt és tökéletes!

Mi  hiba lehetett?

Előzmény: Ariel_500 (136320)
Garfield007 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136352

Előzmény: didyman (136349)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136351

"Tudtam, hogy ezt fogod válaszolni."

Nyilván, mer'hogy így van :))

 

"És erre azt szoktam írni, hogy használok rendszeresen linugzot az ő megszokható rendszerével is. Szóval nincs igazad."

Aha. Csakhogy se te, se én nem teszünk úgy, ill. nem mondjuk azt, hogy bármely rendcer kétcségtelenül meglévő, egyértelműen logikátlan (gy.k.: a júzereket rendceresen zsákutcába vezető) megoldásai szükségszerűek, megkerülhetetlenek és/vagy szabványosak lennének. Max. aztatmondgyuk, hogy 'hát ez ilyen, vaze'.

Ez a különbség. Sz'al megin' igazam van... >:-P

Előzmény: didyman (136349)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.13 0 0 136350

"Ez továbbra is hülyeség. Azért, mert bőven láttam ilyen esetet."

Nem, ez továbbra sem hülyeség. Abban ugyan igazad van, hogy valóban lehet rajta bőven hiba, csak éppen nem olyan, ami most derült ki.

Attól viszont, hogy a diszkkapacitás tetcőleges része már régebben badsectornak lett jelölve, gyak. semmilyen működési anomália nem fog jelentkezni (a szabad hely csökkenésén kívül persze), ez tehát az adott kérdésben irreleváns.

 

"Az meg, hogy "szépen lefut", részedről, mint érv-ez teljesen szakmaiatlan. Szintén nem tudni, mit csinált, mennyi ideig, mivel állt le (mert ugye kilép akkor is, ha komoly baja van és nem tudja folytatni, miután pár hibát javított)."

Mihez képest "szakmaiatlan"? Beesik ide egy soselátott júzer, benyög pár mondatot, abból próbálod megítélni, mennyire ért hozzá, mennyire reális/pontos, amit ír, és ehhez képest próbálsz neki vmi olyat mondani, hogy féloldalas szájbarágás se legyen, meg félreérthető/-vezető, ergo veszélyes "guru-trükk" se.

Az adott esetben pont úgy tűnt, hogy a csóka legalább nagyjából képben van, ergo a leírtak is kb. valósak (é.: a csekkdiszk télleg végigment, és nem a szokásos idő 8corosa alatt - te se kérdezel rá helyből minden ilyen részletre, míg nem lesz gyanús vmitül); ehhez képest javasoltam az egyik legegycerűbb/-gyorsabb, totál veszélytelen* ellenőrzést, amivel egy viszonylag gyakori hibaforrást pikk-pakk ki lehet zárni. Ráadásul a reakcióból jobban látható is lesz az áldozat tudásszintje, aztán majd annak a szintnek az ismeretében lehet továbblépni.

 

Miféle szakmaiságról beszélsz ezen felül, könyörgöm?

 

*Nyilván minden regisztri-matatás is lehet veszélyes, ha véletlenül kitörli szegény ember a full HKLM-et (jó, biztos nem ilyen egycerü, de nem próbálom ki... hacsak nem egy vm-ben :)), de ennyit meg muszáj kockáztatni...

 

Előzmény: didyman (136348)
didyman Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136349

Tudtam, hogy ezt fogod válaszolni. És erre azt szoktam írni, hogy használok rendszeresen linugzot az ő megszokható rendszerével is. Szóval nincs igazad.

Előzmény: Gorcsev (136347)
didyman Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136348

"Hát má' bocs, de ha a csekkdiszk szépen lefut, akkor (még ha javít is ezt-azt) azon a diszken nem sok smart-hibát fogsz látni,"

Ez továbbra is hülyeség. Azért, mert bőven láttam ilyen esetet. Az meg, hogy "szépen lefut", részedről, mint érv-ez teljesen szakmaiatlan. Szintén nem tudni, mit csinált, mennyi ideig, mivel állt le (mert ugye kilép akkor is, ha komoly baja van és nem tudja folytatni, miután pár hibát javított).

Előzmény: Gorcsev (136346)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136347

Nem "szerintem" értelmetlenség, hanem "te" már megszoktad. Kapiszkó?

Előzmény: didyman (136345)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136346

Hát má' bocs, de ha a csekkdiszk szépen lefut, akkor (még ha javít is ezt-azt) azon a diszken nem sok smart-hibát fogsz látni, vagy ha mégis, az nem így fog jelentkezni, hogy nem lehet megnyitni, mert "nincs ilyen meghajtó".

A sok (é.: a működést érdemben akadályozó) smart-hiba, azaz felületi vagy (fej-)mechanikai probléma esetén a csekkdiszk nem 'szépen' fog lefutni, hanem fél napig szenved a vinyóval.

És de, a mounted devices megkeveredésének pontosan ez a(z egyik) tünete, méghozzá többnyire akkor, ha egy kézzel megbötüzött eszköz után újra olyat csatolnál, ami korábban már megkapta azt a bötüt, de láttam már 'spontán' is ilyen 'átfedéses nemlátcást'.

Ha pedig az átnevezés katyvaszt okoz (ami egy nyilvánvalóan nem rendcervinyón max. pár progi nemindulását jelenti), akkor két kattintással visszabötüzzük és violá...

 

Úgyhogy molyolj ezen még egy kicsit, hogy ki mondott mekkora hülyeséget, lécci.

Előzmény: didyman (136344)
didyman Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136345

Nekem úgy tűnik, hogy neked van valamiféle fixáltságod a windóz szerinted értelmetlenségeire, és ezek módszeres másokba magyarázására. Ez valóban egy idegesítő dolog, nem gondolod?

Előzmény: Gorcsev (136342)
didyman Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136344

Gorcsev, most irtó nagy hülyeséget írtál. A kérdező egyáltalán nem jutott túl a tesztelésen. SMART-ot sehol sem nézett. Valami ködös infó van arról, hogy a testdisk mojolt valamit. Pedig lényeges lenne, hogy mit! A chkdsk, mint nem alacsonyszintű eszköz, sosem fog a lemez egészségéről megbízható képet adni. Sem a lemezkezelő "kifogástalan" bejegyzése. És végül, a lemeznek van betűjele, az e:. Tehát első nekifutásra teljesen felesleges basztatni a mounteddevices bejegyzést. Ha ott van keveredés, az teljesen más tüneteket produkál. Ráadásul pont ezzel a lépéssel tudsz katyvaszt csinálni, ha esetleg valami egyediség volt ott. Az meg, hogy szerinted mi triviális, az a te (érdekes :-) ) nézőpontod. Szerintem először legyünk tisztában az érintett HDD fizikai egészségével és utána mókoljunk bármit a logikai részével, pont azért, mert ezzel veszélyeztetjük a legkevésbé, illetve így lehet a további helyes lépéseket felmérni.

Kérdésedre válaszolva, egy SMART adathalmazt szeretnék látni. Meglep, hogy ezt pont neked magyarázni kell.

Előzmény: Gorcsev (136343)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136343

A probléma -még mindig- nem is annyira a működés meg nem értése, hanem a működésnek a felhasználó előli erőltetett elrejtése.

Egyrészt ezt ostorozom, másrészt erre próbálom mindenhol felhívni a figyelmet a konkrét esetek kapcsán, hátha később legalább 1-2 delikvensnek beugrik majd, hogy 'hohó, vót itten vmi katyvaszveszély', mielőtt nekiesik b@szakodni a partíciókkal.

És mondhatc bármit, én eztán is a legtriviálisabb és legkevésbé veszélyes lépéssel fogom kezdeni a hibakeresést.

Mellesleg a kolléga által hánytorgatott konkrét esetben a nyaggatós egészségtesztelős részen -ami más jellegű hiba esetén durva önkib@szás is lehetne- pont túl is vót má' a károsult, sz'al mirül is beszélünk? Mit lehetett vóna még nézni?

Előzmény: didyman (136341)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136342

"MountedDevices témáról annyit, hogy klónozási kísérleteim során egyedül jöttem rá a szerepére és alkalmazásának indokaira"

Ügyi vagy.

 

"Hozzászólásaim másolataival is találkoztam később itt-ott, talán még te is tanultál tőlem, úgyhogy hagyjuk ezt..."

Én hagynám, ha nem jönnél folyton hülyeségekkel. Ráadásul olyan témában is, amit állítólag te találtál föl :))

 

"De néha olyan hülyeségeken bírsz lovagolni, hogy az már kimeríti a trollkodás fogalmát."

Az a hülyeség, hogy még mindig meg sem fordul a búrádban, vajon miről és miért beszélek...

 

"Semmi értelme ennek, szerintem unalmas a téma."

Való igaz, dögunalmas, hogy ahányszor kijavítja az ember a pontatlanságaitokat, a megértésre utaló próbálkozás kísérletének leghalványabb nyomát sem mutatva rendceresen puffogni és vagdalkozni kezdtek.

Most pl. elég lett volna annyit mondani, hogy "igaz, a dos-os gyökerű vindóz-világban ez az elvárt viselkedés", máshol viszont más szabvány érvényes. (Pl. nincsenek is partíciók, ugyi...) Eszembe' se lett vóna tovább ragozni, elvégre ez egy vindóz-topik, csak jeleztem, hogy néha nem árt kinézni a likbul, és rájönni, hogy a vindózer időnként teljesen logikátlan rigolyáin kívül is van informatikai élet...

Előzmény: Törölt nick (136340)
didyman Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136341

Amit alapvetően problémának állítc be, inkább a Win működésének meg nem értéséből adódik, ami nem hiba, csak félreinformál, és a százával előkerülő problémák is inkább ennek köszönhetőek-mert érteni senki nem akarja, csak megoldani. Így aztán a hülyevindóz. Végigolvastam a párbeszédeteket és én sem értem, mit próbálasz ebből ki-bemagyarázni. Bár ez abból fakad, hogy korábban ezzel kapcsolatosan mi is hasonló vitába keveredtünk, hasonlóan értelmetlen végeredménnyel. A konkrét eset kapcsán meg én sem értem, minek masszírozni a mounteddevices bejegyzést, amíg a lemez egészségét meg nem lestük.

Előzmény: Gorcsev (136337)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136340

MountedDevices témáról annyit, hogy klónozási kísérleteim során egyedül jöttem rá a szerepére és alkalmazásának indokaira, akkoriban még a Microsoft oldalain sem szerepelt. Talán már 15 éve is annak, amikor a HWSW-fórumon elkezdtem terjeszteni a klónozás során előálló problémák elhárításának módjait.

 

Hozzászólásaim másolataival is találkoztam később itt-ott, talán még te is tanultál tőlem, úgyhogy hagyjuk ezt...

 

De néha olyan hülyeségeken bírsz lovagolni, hogy az már kimeríti a trollkodás fogalmát.

 

Semmi értelme ennek, szerintem unalmas a téma.

Előzmény: Gorcsev (136337)
Hehe164 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 136339

Nadehát ha magyarra állítod akkor jó lesz.

A SuSe alapban tartalmazza a helyes karakterkészleteket.

Ha felteszed a német nyelvet is, akkor azzal sem lesz probléma, CTRL+ALT+K-val pedig váltogathatsz a billentyűzetkiosztások között.

Előzmény: kürtök (136336)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136338

Öööö...

Vmit most qrv@ra nem értek. Beállítottad telepítésnél a magyart a vonatkozó kérdéseknél? Ha igen, akkor jónak kéne lennie. Ha nem, akkor meg menj be a Yastba és állítcsad befele most... (Rendszer -> Nyelv)

 

A karaktereket meg sokkal egycerübb lenne a (nálam kissé megtévesztő módon) Karakterválasztónak nevezett cuccból kiszedni addig is, nem?

Előzmény: kürtök (136336)
Gorcsev Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136337

"Ez tényleg komoly probléma a betűjellel, elég volt belenézni csak az utolsó szálba a linkeden, de minek..."

Necsinyá'd ezt velem, teljesen kiábrándítc...

 

"Lemezkezelő -> másik bötü.

 

És/vagy: regedit -> mounteddevices -> kitörlöd, restart.

 

 

Aminek ugyebár semmi értelme, a lerohadt HDD pedig azóta sem javult meg, szerintem."

Na persze, semmi értelme...

 

Figyu, te itten vmi hozzáértő szerepében tetcelegsz, és ezek után télleg nem érted, melyik, gyak. mindennapos jelenség kizárása érdekében kezdtem ezzel a diagnosztálást? És télleg nem érted, mi az értelme? =:-O

Most álljak neki és magyarázzam el tételesen?

 

"Hol itt a Windows probléma? Sehol."

Tömkelegével. Kezdve a fentivel (tudod, amit nem értc) a külső eszközöknél, folytatva az újrahúzásos-partíciótörlős esetekkel, és nem is beszélve a klónozásos-bennehagyós önszop@tásosakkal.

 

Százával vannak ilyen esetek a topikban. Csak mondom. De probléma az nincs, télleg...

Előzmény: Törölt nick (136321)
kürtök Creative Commons License 2015.07.11 0 0 136336

Nem, már próbáltam, de open suse-hez nem találtam a neten ilyen karaktertábázatot. Kellen az umlautos a némethez, a furmányos sz betűjük, euro jel etc. Megnézem, hátha a rendszerben van charmap.

Előzmény: Hehe164 (136333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!