Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 136169

Nem kell értenem. Lássuk a medvét.

Előzmény: Jahno (136165)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 136168

Ne valakinek hanem az egyik megadottnak. Rajta.

Előzmény: Jahno (136165)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 136167

Ne beszélj mellé. Adtam két mailt. Azt állítottad, hogy a címet kitudod cserélni.

Előzmény: Jahno (136165)
Jahno Creative Commons License 2015.07.02 0 0 136166

Én már elbasztam és félrekattintottam, mert hirtelen csak Outlook van kéznél, telnet semmi, smtp port eltolva, szűrve adott irányba. Így hosszú lesz, mindjárt megfejtem júzer gépéről :-)

Előzmény: Garfield007 (136139)
Jahno Creative Commons License 2015.07.02 0 0 136165

Ha érted mit jelent:

 

Found v=spf1 record for euromail.hu:
v=spf1 a mx mx:google.com a:mail.invitel.hu mx:chello.hu a:mail.t-online.hu a:mail.digi.hu -all

 

Mindjár körbenézek itt fórumon, valakinek a ládájában landolni fog valami :-)

Előzmény: Törölt nick (136164)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 136164

. Ez kb. annyit jelent, mint a boríték, ha akarom feladónak odavésem valamelyik minisztert (haladóbb kategóriás havernak küldve inkább Samatha Foxot :-D) és úgy dobom be a postaládába. Nem ellenőrzi senki, Te vajon elhiszed, hogy az adott miniszter írt?

 

Helyes akkor mutasd meg ha csak ennyi. Modellezzük az ilyen egyszerű dolgot.

Itt egy valós cím:

forGavriel@euromail.hu

Tegyük fel neked is van egy mailed

fromJahno@euromail.hu

Ha az utóbbiról átküldök egy levelet az előbbibe ezt fogom látni:

Ami szerinted egyszerű: valaki megszerezte a mail címemet és a nevedben küld nekem egy levelet.

Azon ugyanazt kellene látni ha szerinted egyszerűen átírod a feladót.

Érdeklődve várom mit hozol ki ebből ez ugyanis modellezése annak az esetnek amit tegnapelőtt meséltem ahol minden stimmelt kivéve a szerinted átírható feladó.

 

Előzmény: Jahno (136123)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136163

Külső program nélkül is megoldható, lényegében csak egy válaszfájl szükséges az CD i386 mappájába (unattend.txt). Válaszfájl generálása:

 

http://computernetworkingnotes.com/xp-tips-and-trick/windows-xp-pro-unattended.html

 

A fájl manuálisan is szerkeszthető, tartalmazza a sorozatszámot stb.

Előzmény: Hogi Vagi (136159)
Garfield007 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136162

Pl. így:

http://www.nliteos.com/nlite.html

Ezer másik lehetőség van rá.

Ha a serial érdekes akkor meg pl. ilyenek:

http://pcsupport.about.com/od/productkeysactivation/tp/topkeyfinder.htm

Előzmény: Hogi Vagi (136159)
Hogi Vagi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136161

Kell kód mindenhez. Számlán mi szerepel?

 

Semmi, mert nem mentem be a barlangba.;)

Előzmény: didyman (135987)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136160

Telepítőbe szinte bármit bele lehet rakni, akár programokat is, akár a kódot, hogy vállalatinál pld. ne szívjunk a bepötyögésével, mert minek. Megkapja fixen beírva, pár drivert, programot, Explorer beállításait, aztán kész.

Előzmény: Hogi Vagi (136159)
Hogi Vagi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136159

Az én XP telepítőm viszont nem kér kódot/mint a hasi-tasi :), bár valahol ki lehet olvasni belőle azt.

 

Ha nem titok, akkor azt hogyan oldottad meg?

Előzmény: Ariel_500 (135998)
Hogi Vagi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136158

Na ugye, hogy ugye? Mégiscsak nekem volt igazam, hogy ez nem tiszta üzlet.
Köszönöm az együttmüködést, igaz, hogy sokadszorra, de csak kibújt a szög a zsákból!
Részemröl akkor hanyagolva ez a vétel, de valami kell majd.

 

Jahno, megirnád, hogy mi nem volt érthetö és miért?
Hátha még egyszer (párszor) erre járok, akkor már úgy kérdezzek, hogy ne csak átugorjátok. ;)
Pláne, hogy alakul valami bonyolult dolog, amit nagyon nem értek, lehet, hogy gyors megoldás kéne rá, de nem most azonnal.;)

Előzmény: Jahno (135991)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136157

Appot már írtam, itt még olyan verzió van, hogy klasszikus értelemben véve ellopja a loginod, majd robot belép vele, megszórja az ismerősöket mindenfélével és kilép. Fertőzött netkávézós gépeknél és idegen helyeken belépés után előfordul.

 

Erre van olyan biztonsági opciója  a Fácsének, hogy kitesz kb. 9 képet és pipáld be melyiken van virág/oroszlán/akármi, vagy belépésnél emailt is küld (Gavriel speciel nem kapja meg, hisz előre nem engedélyezte a feladót így nem látja ha próbálkoznak) esetleg aki életében nem volt külföldön, akkor hálózat alapján "szokatlan tevékenység"-nek nézi, és kiteszi pld. 10 ismerősöd képét, majd válogasd össze melyiknek mi a neve. Robot vagy idegen ezt sem nagyon tudhatja belépésnél.

 

Gmailnál és sok másnál ilyenkor van fiók zárolás, viselkedésminta alapján pld. tudja, hogy Te havi 20 alkalommal nézel be a levelzőbe és heti 1-2 levelet küldesz, akkor a világ három részéről egyszerre belépett júzer ne akarjon 200 levelet küldeni, így fel is függeszti a fiókot, mielőtt nagyobb baj lenne. Ezekre jó az alternatív emailcím (amire szintén nem kapja meg az értesítőt, mert nem tudja honnan fog érkezni :-)), oda jönnek az ilyen leveket.

 

Ezek egy részét mondjuk tudod, de ha már nekiláttam, akkor írok egy összefoglalót, mert nem mindig olyan kerek, aminek látszik és biza szerver/szolgáltatói oldalon is megy a harc keményen.

Előzmény: Törölt nick (136135)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136156

Azóta nem találom azt a levelet, amikor az "új" iPhonet kicsit megfotosoppolták, majd kanyarintottak hozzá egy cikket, hogy teszt, megjelent, de jó. Cikk aljára meg odaírták, hogy "kamu az egész". Ennek ellenére ezer+1 külföldi portál és sok más átvette, csak lestek, hogy mekkorára kinőtte magát a házi poén.

 

Csak vicces, hogy mindenáron fel szeretné hívni a figyelmet mindenféle email ártalmasságára, közben az felejtődött ki, hogy egy adott levelet nem is az írt, aki a feladója és opciósan nem onnan jött. Aztán mennek a felesleges Win visszaállítások.

Előzmény: Garfield007 (136139)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136155

Most csináltassak vele 2 címet és egyikről írjak a másikra?

Előzmény: Garfield007 (136144)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136154

Rosszak az ismereteid. Mi meg többen írjuk, hogy nem, erre erőlteted. A "gondolom" is kevés szokott lenni. Ez így működik, kész, RFC 821 és társai. Többit meg hagyd már, leírtad százszor, nyugi van, vedd be a bogyód és értd már meg, hogy mi azokra a sületlenségekre ugrottunk rá, amit ilyen egybites szabyálok margójára írsz és terjesztenéd a téveszmét, vagy egy fertőzésnél kihagyod azt a verziót, mikor harmadik féltől jön.

 

Eleve míg meg nem nyitod a levelet, addig ismerős, hisz onnan jött... Igazából én bármilyen levelet meg merek nyitni, nem Outlook Express van, nagy baj nem lehet belőle. Aztán ha a miniszterelnök a feladó (akit jól ismerek) és mégis Viagrát reklámozna, akkor gyanút fogok.

Előzmény: Törölt nick (136152)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136153

Hátha nem akkor nem. Nekem vicces ez a tagadás.

Előzmény: Jahno (136151)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136152

Ismereteim szerint a küldő szervernek benne kell lennie a címének a protokolban. Gondolom az átviteli rétegben.

De megint részletekbe merültünk el.

 

A lényeg: szájába kell mindenkinek rágni: ne nyitogasson fel mindenféle ismeretlen levelet puszta kíváncsiságból. ez indította le a vitát a másik topikban amikor a nick ezt képtelen folt felfogni.

Előzmény: Jahno (136149)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136151

Igen, és a világegyetem meg a tiszta oxigén veszélyessége. Ugorjunk, azóta legalább újabb butaságokat írtál. Ez megint a hét vicce lesz.

Előzmény: Törölt nick (136150)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136150

A user kifaggatása evidens. Ez így van harware javításnál is.Valahogy túl kell lépni a : tegnap még jó volt szindrómán. :-))

 

Most elmentünk olyan irányba amiben nincs vita közöttünk. Az alapfelvetés: E-mail veszélyessége.

Előzmény: Jahno (136147)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136149

821esre gondolsz? Szerintem nem tartalmazza, de idézd a fejezetet, mert 67 oldal és ha én nem találom benne, akkor az bizonyítsa, aki állítja. 3.1-es fejezetet megnyálaztam, ott nem találom, de lehet másra gondolsz.

Előzmény: Törölt nick (136146)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136148

Hol van ebben köztünk vita?

 

A tegnap hozott példámban magam fedeztem fel a hamis üzenetet tehát szó sincs a usernek az tudatlanságáról ha csak nem engem nevezel tudatlannak és víziónak mindazt amit láttam. Ha igen akkor túltárgyaltuk. :-)

Előzmény: Jahno (136145)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136147

Na, akkor visszatérve, az  usert rá kell vezetni a részletekre és kiszedni belőle, hogy mi történt, mert csak akkor születik jó megoldás a problémára. Esetedben már ott leragad, hogy egy appot vagy 3. gépen futó robotot el sem tudsz képzelni, csak azt a fránya mailt. Ennél jóvan tágabb a problémakör. És ha ott is jött be, akkor mi van? Egyszeri link volt, másnaptól már nem is veszélyes, az app viszont fut. Cserélhetsz gépet, visszaállíthatod a wint, a robot ismerős akkor is megmarad a feltelepített appal együtt.

Előzmény: Törölt nick (136121)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136146

Azonos címről más szerverről? Erősen kétlem feltéve a protokollból szedik a levelező a címet.

Előzmény: Jahno (136142)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136145

Elég volt visszalapozni. Kaptam egy rövidített linket, előtte ismerőssel nem beszéltem, vissza is kérdeztem, hogy nami:

 

 

Aztán mire írt, arra már a linek sem látszott, gondolom ez lehet, mikor az a valaki törölte a mellékletet. Vagy a jó ég tudja. Ilyenkor modnja, hogy "vírusos a gépe". Nem, nem biztos, de meg kell nézni. És ha nem vírusos a gépe, akkor sem biztos, hogy meg fognak szűnni az üzenetek. Lehet más gépéről fut, lehet beépített app, amit telepített, de ha a falára ír, akkor robor ismerős. Sokan ezt sem értik, az meg már tényleg a vicc kategória, alig lehet rávezetni, hogy nézd meg a nevét, tudod mi ez, ismered? Mert felkérés érkezik, meg kell nyomni.

Garfield007 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136144

Nem érti.

Nem érted? :-))))

Fossa a karaktereket és széttrollkodja a topikot. Volt már ilyen hülyéhez szerencsénk, lesz is, majd elmúlik. 

Okosabb nem lesz.

Előzmény: Jahno (136142)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136143

Nem oktattam ki senkit. Tényként kezelem, az E-mail elsősorban a userek felelőtlensége miatt veszélyforrás. Ha valaki nekem ugrik akkor ne csodálkozzon ha odaillő arroganciával válaszolok.

 

Nem tudom miről van fogalma az idézett usernek, csak az áll rendelkezésre amit leírt. Ebből kell kiindulni mint tényből mert más tény nincs.

 

Akárhogyan is csűröd csavarod láthatóan te is tisztában vagy a mail-lel mint veszélyforrással ezért nem értem mit vitatsz.

Előzmény: Jahno (136141)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136142

Úgy néz ki? Melyik részére gondolod és akkor most szopatsz-e ha kérdezed?

Előzmény: Törölt nick (136140)
Jahno Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136141

A kétlem az elég kevés. Előbb írtam, hogy mi alapján lehet. És akkor oktatós stílusban beszéltél a levelezés biztonságáról, ha ez nem egy alap dolog, hogy oda kb. bármit be lehet írni?

 

User arról beszélt. Nekem is arról szoktak, hogy "bemegyek az internetbe". Itt ráadásul Te közvetítesz és szintén akad némi hiányosságod, néha fogalmuk sincs mi az a melléklet, mi az a link, csak "rákattintottam az interneten". Eddigi tanulmányok alapján az applikáció lehetett és ugyanígy valakitől üzenetben kapott linket és már nyomta is, vagy a falára írták.

 

Viszont ha kétled, akkor valamiféleképpen ki kellene próbálni, mert jó eséllyel vagyunk páran, akik meg tudjuk mutatni. Erre utalt volna a Sonicwallos link.

Előzmény: Törölt nick (136133)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 136140

Ugye te viccelsz? :-))))

Előzmény: Jahno (136138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!