Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133445

Kérdésem lenne, kivételesen főleg egy személy, Jahno felé:

 

Nemrégiben a Sforge helyett ajánlottad az Audacity-t. (No meg ha jól dereng, hangtechnikában is jártas vagy). Tudnál segíteni abban, hogy pl. ún. "zseb-zörejt"  ki lehet-e szedni a hanganyagból vele? Van valami zajszűrő  opciója, de nem találom.

(Egy "biztonsági megoldás" miatt kellene. Szar a kamerám mikrofonja, és úgy okoskodtam, hogy a felvétel mellé járatom a diktafont is, hátha azt a hangot alá tudnám vágni. De a "csiszolással" mint zajjal nem számoltam.  :()

Jahno Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133444

Ilyen módszer nincs. Yahooról is küldtél mind az 5 fiókra? Ugye nem egyszerű egy darab á betűve feladott levél volt, hanem "levél"-nek nézett ki? Egyéb/spam mappár már emlegettük, más nem sok van, de ehhez képest csúnyán mondod, mert környékemen is ezer+1 iapribbb Yahoo felhasználó van, de ekkora panaszáradatot még nem hallottam. Bár az, hogy fél óra múlva nem ért oda, az akármi is lehetett, freemailt/citromailt már lehúztam, azok nagyon nem mérvadók, nekem citromail szeinte mindenlevelem visszaszór és spam-ügyileg is durvábban szelektál, mint kellene. Yahoo/Hotmail viszont teljesen működőképes. Világviszonylatban is.

Előzmény: homár hümér (133443)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133443

Osszeultunk harman, kora delutan - keso este beultunk egy helyre, ahol van ingyen web es megbizhato es ugyan arrol a pc-rol beleptunk weben es elkuldtunk egymasnak emaileket. Majd egy fel ora utan ismet beleptunk es osszeirtuk, mi jott meg es mikor. citromail, euromail, freemail, gmail, hotmail es yahoo volt, mindenki ot emailt kuldott.

Penteken a yahoorol elkuldottekbol egy se erkezett meg mashova, hotmailrol kuldottekbol ketto tunt el es tobb nap soran altalanos tapasztalat, hogy yahoora, hotmailra es citromailra nem mindegyik erkezik meg. Freemailre penteken kuldottekbol ketto csak hetfon jelent meg. (igaz, hetvegen nem neztuk meg.)

 

Ezert kerdeztem, hogy van-e pingeteses modszer, mert az egyszerubb lenne, nem kell mindig belepni, elkuldeni es varni, hogy megerkezett-e, hanem lehetne latni, hogy el-e a kapcsolat.

Előzmény: Jahno (133422)
Jahno Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133442

Akkor nézzünk körbe weben, mert másnak is elő kellene jönni ugyanennek a hibának. Valamint ha a szoftver konstans csinálná, akkor elég szépen vernék az asztalt. Nálam mondjuk túl sok ilyen levelező nincs, de azok nem panaszkodtam semmi ilyesmire.

Előzmény: homár hümér (133441)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133441

Mar az is erdekes lenne, ha ugyan azt a veletlen hibat pontosan ugyan ugy elkovetne ket kulonbozo helyen, de az, hogy egyszer nehany, egyszer sok sornyi torles jon be, az szerintem nem lehet veletlen muve.

Raadasul nem minden lett torolve, nemelyik megmaradt, tehat nem lehet egyszeri kijeloles utani veletlen torles. Szerintem.

Előzmény: Jahno (133420)
Jahno Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133440

Ha egyik gépeden működik a freemail és be tudsz lépni, akkor ne babráld az új jelszó kérését sem. Az, hogy a Skype elfogadja, vagy sem, ezt hagyjuk ki, új gépen működik, lépjünk tovább.

 

Lehet, hogy nem tudod a jelszót, mert valamikor ezer éve be lett írva az Outlooknak és elmentetted? Az szívás, de ha másik gépen még meg van, akkor ki lehet szedni belőle. Én ki szoktam szedni a júzereknek, pont ezért. Az ilyen alaposság viszont tovább tart...

Előzmény: Themisz3 (133439)
Themisz3 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133439

Kedves Jahno!

Köszönöm a választ, de sajnos a régi gépemen nem jelszóval léptem be az Outlook-ba. POP3 kiszolgálóhoz a freemail.hu-t írtam a bejövöknél. A kimenőknél (ami működik) az smtp.externet.hu-t.

Még egy érdekesség: a Skype-ba a régi gépemen nem tudok belépni, az újba minden további nélkül elfogaja a jelszót. Biztos igaz, az azonos jelszavak okozzák a zavart.  Új jelszót elvben a freemail.hu oldalon kérhetnék, de oda sem tudok belépni… Még írni, vagy telefonálni sem tudok nekik, nem találtam kapcsolatot.

 

Jahno Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133438

Itt szándékosan az a kavarc, hogy mindenhova ugyanaz a jelszó?

 

Elvileg ez több különböző szolgáltatás. Az, hogy a Skype működik, az egy dolog.

 

Másik gépeden minden egyes alkalommal felhasználói névvel/jelszóval lépsz be a freemail felületére? Ha igen, akkor az a jelszó biztos jó és be kell írni az Outlooknak. Elgépelted, mögé került egy szóköz.

 

POP3 kiszolgáló: freemail.hu

felhasználó: ide írd a teljes mailcímed ha minden igaz

jelszó: ezt meg tudod, hisz elvileg belépsz vele

Előzmény: Themisz3 (133437)
Themisz3 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133437

Több mint egy évtizede használom a (freemail) levelezési rendszerüket, nekem nem volt semmi bajom vele. Most újra telepítették a gépem. Képtelen vagyok a Outlook-ot rendesen beállítani. Levelet már tudok küldeni, de a bejövők nem érkeznek meg. A kiszolgáló (externet) szerint a jelszó nem jó, ugyanakkor a Skype elfogadta ugyanazt a jelszót, amivel az Outlook is telepítve volt. A freemail oldalra nem tudok belépni…

Teljesem tanácstalan vagyok! A másik (régi) gépemen tökéletesen működik a levelező rendszer.

Köszönettel veszem a segítségüket

Jahno Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133436

Mondd milyen vonalad van, szedd le pld ezt:

 

http://www.rettesoft.hu/jahnoftp/letoltes/obitesztek1.zip

 

Kb. 100 megányi ártalmatlan kép, ez volt éppen kéznél, aztán írd meg mennyi idő alatt jött le. Természetesen torrent vagy más ne fusson a háttérben. Ha túl gyors a vonalad, akkor mérhetetlen mennyiség lesz :-)

 

Aztán http://as.hu/ip

 

Itt négy tagból álló számot (IPcím) fogsz kapni. Ha paranoid vagy, akkor utolsó számot lehagyhatod, írd meg minimum az első 3at. Abból is okoskodhatunk.

Előzmény: freyya (133435)
freyya Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133435

Fájlmegosztó oldalakról töltöttem le néhány fájlt, mindig oda volt írva, hogy mennyi idő alatt jön le ingyenes, lassú letöltéssel,  és pl. ha 8 perc volt odaírva, nekem simán kellett háromnegyed óra. Meg újabban a FB-n is lassabban töltődnek be a dolgok.

Előzmény: Hehe164 (133425)
didyman Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133434

Wiiihihihiii :D

Előzmény: Garfield007 (133432)
Jahno Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133433

Néha én is rászoktam, meg is magyaráztam valamelyiknek, hogy ha köcsög vagyok, akkor megpsóroltunk kb. 3 kört. Bár értelme nem sok van...

 

Most fotóson is jött az ember "valaki válaszoljon már" Nyádpics bazmeg, alig 20 óra telt el, éppen másnapos mindenki, majd ha tudjuk és akarunk. Nem mindig értem a népeket.

 

Mondanám, hogy van benne fásultság, de pont fordítva, júzereket is óvodás módszerekkel szadizom... Mondja, hogy nem írta ki. Ok, akkor én leírom, hogy szerintem mit ír ki, Te most mondtad, hogy nem írja ki, nyomjuk meg a gombot. Jééééé, itt látok egy feliratot, akkor olvassuk fel és vessük össze az enyémmel. Csak mikor 400. alkalommal jön elő ugyanazoknál ugyanaz, akkor tényleg nem értem. Ráadásul most egy switch bővítésre is vártam fél évet, engem ütöttek, szoptam, így opciónak elővettem, hogy elküldtem mindenkit a faszba. Másnapra kész lett. Csak miért ez a megoldás? Előző 17 míting, felmérés, megbeszélés miért nem járt eredménnyel?

 

Látszik, hogy bőven fogalomzavarban szenved, kérdez, megpróbáljuk összerakni, aztán vitatkozik. Hjahh, akkor oldja meg és nyaljon sót, néha nem tolerálom a hülyéket. A bénákkal el vagyok, azok is velem, de balfaszok kiborítanak fél perc alatt.

Előzmény: didyman (133430)
Garfield007 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133432

Ja, a nagy titkokról annyit, hogy a korrektúrás nem nyomtatós bulira tudod mi lett a megoldás? A file-t ne intézőből nyisd meg, hanem előbb a Word és onnan nyisd a file-t éééés kinyomtatja onnantól. 

Ezt magyarázd el annak a felhasználónak, akit már szórakoztattunk azzal, hogy hagyja csipogni a notiját 15 percig és utána meggyógyul.

Ennyit az egzakt tudományról :-)))

Előzmény: didyman (133430)
didyman Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133431

Na, és akkor tessék:

 

Ez úgy hiányzott.

didyman Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133430

Ezeket az embereket én is kezdem már csípőből elküldeni a picsába. Magyarázni sincs kedvem, mert minek. Hisz a saját elméletében, az a lényeg. Biztos túl sokat olvasom a csemtrétopikot fácsén, de ehhez nincs türelmem, meg ugye ha célt sem ér, pláne felesleges.

Előzmény: Jahno (133429)
Jahno Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133429

Meg e a Thunderbirdes csávó is. Igazából nem tudja mi volt, de azért a ping, meg az IPcím, meg a mail visszaigazolás az megy. És az ezoterikus összeesküvés: "amikor az illetonek tudnia kell, hogy melyik menu melyik alpontjaban milyen pipakat kell betenni vag kivenni ahhoz, hogy valami jol mukodjon. Ok orzik a titkot, mert ebbol profitalnak, es ha problema merul fel, akkor nem aruljak el a megoldast, hanem olyasmiket mondanak, hogy "tudni kell hasznalni", meg "jol kell beallitani", vagy "hja, aki nem ert a konfiguralashoz..."

 

Félelmetes vaze, félelmetes.

Előzmény: Garfield007 (133427)
Jahno Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133428

De kicsomagolhatók. Amúgy mivel nem vagyok képben? Szerintem Te nem látod át, én éppen azért írtam ezt a verziót, mert használható és működik. Ha jobb megoldásod van, vagy hozzá tudsz tenni valamit, akkor hajrá, írhatod.

Előzmény: miki_ng (133426)
Garfield007 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133427

1épként a hp driverei nem kicsomagolhatóak

 

tuti biztos vagy benne?

 

mindnek spxxxx.exe neve van

 

 

Ja-ja, és?

 

 ami egyből települne is

 

Úgy is lehet...

 

ha nem vagy képben úgyse tudsz segíteni

 

 

Ha hoznál sört, tudna...

 

 

ui.: árulja már el valaki, hogy az informatikához miért ért mindenkii vagy ha nem ért akkor is miért kezd el vitatkozni tele szájjal? Nem hiszem el...

Előzmény: miki_ng (133426)
miki_ng Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133426

bocsánat :(

(1épként a hp driverei nem kicsomagolhatóak, mindnek spxxxx.exe neve van, ami egyből települne is, de mind1, ha nem vagy képben úgyse tudsz segíteni)

Előzmény: Jahno (133410)
Hehe164 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133425

Ez így értelmezhetetlen.

Sebességmérő oldalak mit mondanak?

Mert egyes webhelyek időleges belassulása, sőt elérhetetlensége tény, de ez alapvetően nem szolgáltatói hiba.

Előzmény: freyya (133424)
freyya Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133424

Időnként belassul a net mostanában, és gondoltam, hátha valami vírus az oka. De nem. Valószínűleg a szolgáltatónál lesz a bibi.

Előzmény: Hehe164 (133423)
Hehe164 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133423

Abszolúte nem fontos.

Inkább a normál/mély keresés közötti különbség számít.

(Szerintem maga a víruskeresés sem napi feladat ha a gyári valós idejű védelem, illetve a tűzfal be van kapcsolva.)

Előzmény: freyya (133407)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133422

2.

 

Citromailt hagyjuk, nem tekintem levelezőnek :-)

 

Többi érdekelne, hogy pld. hány darab, milyen tartalom, milyen irányba,  miből küldted, nem lehet-e spamgyanús a címzettnél, a címzett mivel olvasta, milyen felület, milyen szerver? A "bizonyos napok" alatt azt érted, hogy pld. szerdán amit a világ bármely részére küldtél az elveszett?

Előzmény: homár hümér (133418)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133421

Nem kötelező. Én mondjuk sok helyre kértem, mert tesóék címeit meg eléréseit is karbantartom és már utálom a sok kérdést, másodlagos címet, hülye kérdésre hülye választ. Benyomom a fiókot, SMSben jön a kód, feloldom, átírom, kész, 1-2 évig megint csend van. Egy ideje nem reggeltem Gmail címet, de biztos, hogy csak ajánlott lesz, bár most kellene cím, alkalomadtán kipróbálom.

Előzmény: homár hümér (133417)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133420

"Igy meg azt se lehet tippelni, hogy veletlenul megnyomta a page down es delete gombokat."

 

Miért nem? Hanyag egérkezelés. Bár ilyesmivel sem mindig találkozom, de van rá legalább 4 söröm, hogy ennek semmi köze a szoftverhez. Főleg ha kérdezek, hogy esetleg IMAP fiók volt-e vagy milyen szabályok, erre sem biztos, hogy válaszolsz, innentől kellene oda egy szakértő aki ezekre figyel és mentési stratégiát is megfejt. Esetleg Gmailhoz vinni a levelezést, ott az is megmarad örökre, amit letöröltök.

Előzmény: homár hümér (133419)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133419

Nem "hirtelen elsotetult", hanem a szeptemberi levelei torlodtek. Eloszor csak azok, amiket elkuldott, majd amikor keresgelte a bejotteket, mar azokat se talalta.

 

Nem volt semmi exportalva, az inbox nevu fajlt lemasolta txt kiterjesztessel. Innen nehany cimet meg vissza tudott nyerni.

 

Ez nekem nagyon rejtelyesnek tunik, miert pont az a par het levelezese tunt el.

A mennyiseg szerinte kimeno leveleknel tiz alatt volt, bejovoknel talan harminc.

Igy meg azt se lehet tippelni, hogy veletlenul megnyomta a page down es delete gombokat.

Előzmény: Jahno (133412)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133418

Beirtam egy mondatba, akkor most tordelem:

 

1. tartos teszteles:

Egy heti teszt alapjan ugy tunik,

 

2.hibasnak bizonyultak megnevezese:

citromail es yahoo es hotmail bizonyos napokon nem megbizhato,

 

3.indoklas:

van, hogy az osszes onnan elkuldott level eltunik, es mind fogadasnal, mind kuldesnel vannak hianyzo levelek.

 

Előzmény: Jahno (133414)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133417

Akkor csak velem akart kivetelt tenni, hogy csak sms-ben kuldott koddal engedett volna email cimet regisztralni?

Előzmény: Jahno (133415)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133416

Ja ertem, boccsanat, nincs osszefugges, csak bevillant egy vita, es mivel a bizalmas adatok tarolasa "orok vitatema" gyorsan reflektaltam. Arra emlekszem, hogy az illeto arra volt buszke, hogy meg ha betornek hozza, akkor se tudjak megszerezni a webes kodjait.

 

A face-tol es tarsaitol meg eleve tavoltartom magam, igy minimalisra csokkent a barati korom. Lehet, hogy a korral jar, de csak azokkal tartom a kapcsolatot, akikkel le tudunk ulni ertelmesen es oszinten beszelgetni akar tiz percre, akar tobb koros sorozesre. Sot, biztosak lehetunk abban, hogy amit mondunk, az koztunk marad.

 

Az ip cimet a levelezo szerver cimere ertettem, hiszen a gmail vagy mas nem nagyon valtogatja az ip cimeit. Mindegy, laikusan gondolkodtam, de ugy latszik, technikailag ez nem jon ossze. olvasasos igazolast eleve tiltanam, de ezt talan mar irtam.

Előzmény: Jahno (133364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!