Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133428

De kicsomagolhatók. Amúgy mivel nem vagyok képben? Szerintem Te nem látod át, én éppen azért írtam ezt a verziót, mert használható és működik. Ha jobb megoldásod van, vagy hozzá tudsz tenni valamit, akkor hajrá, írhatod.

Előzmény: miki_ng (133426)
Garfield007 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133427

1épként a hp driverei nem kicsomagolhatóak

 

tuti biztos vagy benne?

 

mindnek spxxxx.exe neve van

 

 

Ja-ja, és?

 

 ami egyből települne is

 

Úgy is lehet...

 

ha nem vagy képben úgyse tudsz segíteni

 

 

Ha hoznál sört, tudna...

 

 

ui.: árulja már el valaki, hogy az informatikához miért ért mindenkii vagy ha nem ért akkor is miért kezd el vitatkozni tele szájjal? Nem hiszem el...

Előzmény: miki_ng (133426)
miki_ng Creative Commons License 2014.11.11 0 0 133426

bocsánat :(

(1épként a hp driverei nem kicsomagolhatóak, mindnek spxxxx.exe neve van, ami egyből települne is, de mind1, ha nem vagy képben úgyse tudsz segíteni)

Előzmény: Jahno (133410)
Hehe164 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133425

Ez így értelmezhetetlen.

Sebességmérő oldalak mit mondanak?

Mert egyes webhelyek időleges belassulása, sőt elérhetetlensége tény, de ez alapvetően nem szolgáltatói hiba.

Előzmény: freyya (133424)
freyya Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133424

Időnként belassul a net mostanában, és gondoltam, hátha valami vírus az oka. De nem. Valószínűleg a szolgáltatónál lesz a bibi.

Előzmény: Hehe164 (133423)
Hehe164 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133423

Abszolúte nem fontos.

Inkább a normál/mély keresés közötti különbség számít.

(Szerintem maga a víruskeresés sem napi feladat ha a gyári valós idejű védelem, illetve a tűzfal be van kapcsolva.)

Előzmény: freyya (133407)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133422

2.

 

Citromailt hagyjuk, nem tekintem levelezőnek :-)

 

Többi érdekelne, hogy pld. hány darab, milyen tartalom, milyen irányba,  miből küldted, nem lehet-e spamgyanús a címzettnél, a címzett mivel olvasta, milyen felület, milyen szerver? A "bizonyos napok" alatt azt érted, hogy pld. szerdán amit a világ bármely részére küldtél az elveszett?

Előzmény: homár hümér (133418)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133421

Nem kötelező. Én mondjuk sok helyre kértem, mert tesóék címeit meg eléréseit is karbantartom és már utálom a sok kérdést, másodlagos címet, hülye kérdésre hülye választ. Benyomom a fiókot, SMSben jön a kód, feloldom, átírom, kész, 1-2 évig megint csend van. Egy ideje nem reggeltem Gmail címet, de biztos, hogy csak ajánlott lesz, bár most kellene cím, alkalomadtán kipróbálom.

Előzmény: homár hümér (133417)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133420

"Igy meg azt se lehet tippelni, hogy veletlenul megnyomta a page down es delete gombokat."

 

Miért nem? Hanyag egérkezelés. Bár ilyesmivel sem mindig találkozom, de van rá legalább 4 söröm, hogy ennek semmi köze a szoftverhez. Főleg ha kérdezek, hogy esetleg IMAP fiók volt-e vagy milyen szabályok, erre sem biztos, hogy válaszolsz, innentől kellene oda egy szakértő aki ezekre figyel és mentési stratégiát is megfejt. Esetleg Gmailhoz vinni a levelezést, ott az is megmarad örökre, amit letöröltök.

Előzmény: homár hümér (133419)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133419

Nem "hirtelen elsotetult", hanem a szeptemberi levelei torlodtek. Eloszor csak azok, amiket elkuldott, majd amikor keresgelte a bejotteket, mar azokat se talalta.

 

Nem volt semmi exportalva, az inbox nevu fajlt lemasolta txt kiterjesztessel. Innen nehany cimet meg vissza tudott nyerni.

 

Ez nekem nagyon rejtelyesnek tunik, miert pont az a par het levelezese tunt el.

A mennyiseg szerinte kimeno leveleknel tiz alatt volt, bejovoknel talan harminc.

Igy meg azt se lehet tippelni, hogy veletlenul megnyomta a page down es delete gombokat.

Előzmény: Jahno (133412)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133418

Beirtam egy mondatba, akkor most tordelem:

 

1. tartos teszteles:

Egy heti teszt alapjan ugy tunik,

 

2.hibasnak bizonyultak megnevezese:

citromail es yahoo es hotmail bizonyos napokon nem megbizhato,

 

3.indoklas:

van, hogy az osszes onnan elkuldott level eltunik, es mind fogadasnal, mind kuldesnel vannak hianyzo levelek.

 

Előzmény: Jahno (133414)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133417

Akkor csak velem akart kivetelt tenni, hogy csak sms-ben kuldott koddal engedett volna email cimet regisztralni?

Előzmény: Jahno (133415)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133416

Ja ertem, boccsanat, nincs osszefugges, csak bevillant egy vita, es mivel a bizalmas adatok tarolasa "orok vitatema" gyorsan reflektaltam. Arra emlekszem, hogy az illeto arra volt buszke, hogy meg ha betornek hozza, akkor se tudjak megszerezni a webes kodjait.

 

A face-tol es tarsaitol meg eleve tavoltartom magam, igy minimalisra csokkent a barati korom. Lehet, hogy a korral jar, de csak azokkal tartom a kapcsolatot, akikkel le tudunk ulni ertelmesen es oszinten beszelgetni akar tiz percre, akar tobb koros sorozesre. Sot, biztosak lehetunk abban, hogy amit mondunk, az koztunk marad.

 

Az ip cimet a levelezo szerver cimere ertettem, hiszen a gmail vagy mas nem nagyon valtogatja az ip cimeit. Mindegy, laikusan gondolkodtam, de ugy latszik, technikailag ez nem jon ossze. olvasasos igazolast eleve tiltanam, de ezt talan mar irtam.

Előzmény: Jahno (133364)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133415

Kettőnek ugyan van némi köze egymáshoz, de egy sima mailcímhez nem kötelező a mobiltelefon.

Előzmény: homár hümér (133411)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133414

Yahoo/hotmail érdekes, mit jelent a "nem megbízható"? Bár millióan használják gond nélkül. Főleg mert már outlook.com lett a domain. Bár ha azért nem megbízható, mert freemailre nem ér oda időben a levél, akkor azt tudjuk, és nem a feladó baja :-)

 

Többit meg leírtuk, olyan jahh.

Előzmény: homár hümér (133413)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133413

Egy heti teszt alapjan ugy tunik, citromail es yahoo es hotmail bizonyos napokon nem megbizhato, van, hogy az osszes onnan elkuldott level eltunik, es mind fogadasnal, mind kuldesnel vannak hianyzo levelek. freemail furcsa, idonkent visszamenoleg megjelennek kapott levelek, mintha valami zsilipben kellett volna varniuk.

 

euromail csak weben hasznalhato, bordermail-nal havi elofizetes kell hozza, citromail-nal elvileg hasznalhato, a gyakorlatban a levelezo program nem talalja meg, igy ezek mar kilove.

 

Előzmény: Jahno (133363)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133412

Ez teljesen jól működik egybites felhasználónál is. Eleve nem kellett volna exportálni, valamint ésvagy kombók, de tuti kitörölt egy adag levelet. Főleg ha másodkézből hallottad az "én nem csináltam semmit, egyszer csak hirtelen minden elsötétült" sztorit.

 

Ninc sprofit, nincs titkos menüpont, nincs semmi, felrakod és megy, teszi a dolgát, ha baja van, akkor szól vagy kérdez. Inkább az általános, hogy a júzer nekiáll és megbarmolja. Ráadásul még rendesen magyarul is beszél az adott program.

 

Mondom ezt annak ellenére, hogy én nem szeretem ezt a levelezőt, de ennyire túlmisztifikálni sem kell, vagy éppen a menüpontok mögé mindenféle marhaságot gondolni, amit csak föld alatti sátánista mozgalmakban lehet megtudni jó pénzért. Főleg mert ha valaminek dokumentációja van, akkor ennek igen, így neki lehet állni és meg lehet tanulni.

 

Ha nem, akkor elindítod, pár egyszerűbb kérdést feltesz, műxik. És nem tünteti el pusztán kibaszásdiból a leveleket.

Előzmény: homár hümér (133409)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133411

Van meg par evem a nyugdijig, ki akarom huzni mobil nelkul.

Előzmény: Jahno (133362)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133410

"Meg az ezer hálódriver közül melyiket válasszam?"

 

Azt ami a gépben van, de ha ennyire nem vagy képben, akkor oldja meg más a telepítgetést. Szedd le az összes drivert, csomagold ki CDre (lehet a pent sem ismeri fel elsőre, mert ahhoz is USB3 kell). VGA az setup.exe, hálózatot meg kiválogatja magának a 3 közül. Eszöközn jobb gomb, keresés a  CD-n, kész. Sorba mész az összes felkiáltójelesen és kész. Ja, még a BT stack driver lesz, amit setup.exe, többi fel fog menni.

Előzmény: miki_ng (133408)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133409

Nem az en levelezom, igy csak annyit tudok, amit mondtak.

Illetve, amit lattam, az tenyleg erdekes. Az inbox fajlt lementettek kulon txt-be, es onnan nehany elkuldott level cime es tartalma meg visszanyerheto volt.

Most, hogy visszajottem, ismet megmutattak. Az uj inboxbol teljes mertekben eltunt az adott honap teljes levelezese. Ha nem mentettek volna le a korabbi inboxot, akkor ezek is eltuntek volna.

 

A pilotavizsga kifejezest vagy husz eve hasznaljak, az olyan programokra vonatkozik, amiket ketlepcsosen lehet hasznalni. Az atlag felhasznalo a menuket latja, es hasznalja, es van a pilota szint, amikor az illetonek tudnia kell, hogy melyik menu melyik alpontjaban milyen pipakat kell betenni vag kivenni ahhoz, hogy valami jol mukodjon. Ok orzik a titkot, mert ebbol profitalnak, es ha problema merul fel, akkor nem aruljak el a megoldast, hanem olyasmiket mondanak, hogy "tudni kell hasznalni", meg "jol kell beallitani", vagy "hja, aki nem ert a konfiguralashoz...".

Előzmény: Jahno (133361)
miki_ng Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133408

zöméről azt se tudom, hogy mi az :(

mi a tököm, az a HP univerzális porttöbbszöröző illesztőprogram, meg az UEFI?

Meg az ezer hálódriver közül melyiket válasszam?

 

 

Előzmény: Jahno (133406)
freyya Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133407

És fontos, hogy csökkentett módban csináljuk a víruskeresést? Normál módban lefuttattam, úgy működött rendesen.

Előzmény: Hehe164 (133402)
Jahno Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133406

Drivereket a HP oldaláról, én néha 1-2 sallangot lehagyok, ami touchpad vagy speciális funkcóbillentyűt vezérel, de ez ízlés kérdése. A driverpackos ISO lemezt meg sem hallottam, nem tudom mi az, de csak baj lesz belőle.

 

Ninite nem rossz, attól fütt mit szeretnél.

 

"máshogy telepítsem az internetezéshez, és szövegszerkesztéshez használt programokat?"

 

Ezt meg nem is értem. Ha kell Firefox felteszed, ha kell Chrome felteszed, ha nem, akkor nem teszed fel.

 

Előzmény: miki_ng (133405)
miki_ng Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133405

Hali!

 

Win7 telepítésével kapcsolatban lennének kérdéseim, ha tudtok ajánlani egy egy másik topikot, vagy egy GYIK-ot,  nekem az is jó.
HP Probook 450 G1-re telepítenék Win7Pro x64-et.
Kérdéseim:
1. Miután feltelepítettem, kell-e valamit beállítani, letiltani a Win7 beállításokban, vagy elég gyors alapértelmezetten is?
2. Driverezést hogyan csináljam?
a. HP oldalról telepítsem fel az összes drivert, ami a listában van
b. csak néhányat tegyek fel (de miket?)
c. DriverPackSolution oldal ISO lemezét használjam?
d. más módon telepítsek drivert, így: ................................
3. Driver beállítás után, van még valami, amit csinálnom kell?
a. tehetem fel, az ajánlott programokat, és az össze Runtime komponens-t a Ninite oldaláról?, vagy...
b. máshogy telepítsem az internetezéshez, és szövegszerkesztéshez használt programokat?

panabubus Creative Commons License 2014.11.10 0 0 133404

Nála ez az ablak olyan, amit délután beraktam. Illetve úgy néz ki.
(nálam a vezérlőpultban meg nincs is Java :S)

Előzmény: Hehe164 (133401)
Hehe164 Creative Commons License 2014.11.09 0 0 133403

Amúgy a Jójáték High beállítás mellett is megy...

Előzmény: panabubus (133399)
Hehe164 Creative Commons License 2014.11.09 0 0 133402

Mivel a hiba ritka nem hinném, én legalábbis nem találtam.

Előzmény: freyya (133400)
Hehe164 Creative Commons License 2014.11.09 0 0 133401

Vezérlőpult/Java(32bites) katt, és a Java fülön katt, majd a View-re katt-tal lehet megnézni a verziót.

 

Nem szűnt meg.

Előzmény: panabubus (133399)
freyya Creative Commons License 2014.11.09 0 0 133400

Inkább leteszek egy középfokú nyelvvizsgát zulu nyelvből, az egyszerűbbnek tűnik, mint ezt végigolvasni és megérteni. De azért köszi. Valami közérthetőbb és rövidebb megoldás nincs? :)

Előzmény: Hehe164 (133397)
panabubus Creative Commons License 2014.11.09 0 0 133399

Nem, valami 8-as van a szériaszámban. Már nem vagyok ott, ahonnan a kérdé felmerült, megkérdezem.

Közben kaptam egy infót a  tulajtól, szerinte a Java oldalon talált egy olyan leírástt, hogy állítólag megszűnt a medium opció.  Ez magyarázná azt hogy miért van ott cdsakkét lehetőség. Azt viszont nm, hogy akkor azon az oldalon mások hogy tudnak mégis ultizni :)  (De ez szerencsére nem az én gondom, csak segíteni akartam annak akié a gép...)

Előzmény: Hehe164 (133398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!