Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2014.11.07 0 0 133379

Ugyanaz volt a nevük. Ki lehet trükközni, ha a régen törölt előkerült, akkor tette a dolgát rendesen, hisz nem tudta, hogy annó nem direkt törölted. Most meg visszamentette.

Előzmény: Vgyuri (133378)
Vgyuri Creative Commons License 2014.11.07 0 0 133378

Én is használtam már, fira eredménnyel. Régen törölt képek előkerültek, de a "balesetig" nem töröltek nem :-(

Előzmény: Jahno (133376)
Jahno Creative Commons License 2014.11.07 0 0 133377
Előzmény: velorex0 (133375)
Jahno Creative Commons License 2014.11.07 0 0 133376

Az nem baj, ha üres, vinyóra vissza fog állítani mindenfélét. Én ilyesmire a Zero Assumption cég cuccát (digital image recovery) használom, ha még léteznek mert csilliárd éve nem jártam az oldalukon. Akkor felraktam, teszi a dolgát. PCInspector smart recovery még jó lehet, de passz.

Előzmény: velorex0 (133375)
velorex0 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 133375

Hello mindenkinek, a fotó SD-kártyám azt írja ki hogy formatizálni kell, egy csomó fotó van rajta, nem szeretném ha elveszne, lehet valamit csinálni? másik computer se ismeri fel.  - recuva azt írta ki hogy formatizálni kell, a file recovery talált ugyan régi adatokat, de a helyreállítás után használhatatlanok, viszont abban az könyvtárban/ordnerben ahol a képek lennének, azt mutatja hogy üres... tud valki segíteni, hogy lehet a fotokat megmenteni? - kösz

Vgyuri Creative Commons License 2014.11.06 0 0 133374
Az igo-nak ehhez semmi köze, ha jogtiszta. Ez a kütyüben levő WinCE és a pc-n levő usb kezelő bulija.

XP vagy Win7 van a pc-n? Utóbbiban benne van szerintem az az USB szinkronizáló, amit az XP-nél kúlón kell telepíteni (ActiveSync). A haver laptopján Win7 volt, az rögtön tudta, mi a dolga, amikor rádugta a WayteQ 980asát, Rögtön megjelent két új drájv, a belső, meg a kártya.

Ha az az nXXX.sys nem MS termék, akkor adni kellene a GPS-el, és talán inkább .dll lenne. Tehát az MS-nél kell kereskedni. A guglinak semmi nem jut eszébe róla, pedig MS elemeket ismerni szokta:-(

Szerintem van WayteQ fórum pl. a PDAcafén. Ott érdeklődj.
Előzmény: HT Miskolc (133369)
Jahno Creative Commons License 2014.11.06 0 0 133373

Első körben SQL-t ne nyiss ki külvilág felé.

 

Aztán mit jelent, hogy "A probléma az, hogy csak belülről vagy csak kívülről érem el az adatbázist."

 

Honnan máshonnan kellene? Kívülre ha jobb cuccod van, akkor DMZ, arra portforward és nyilván szabályoknál megadni, hogy bentről mi érje el és az SQL mit érjen el. Nyilván DC/DNS kell, többi szervert vagy elszeparálod, vagy kiválogatod. No meg mekkora adatokat, mivel milyen formában? Nem tudod inkább VPN mögé tenni?

 

FTP miképpen jön ide? Kell 20-21es port, aztán kész, mennie kell, csak azért nem árt ha a route is jó irányba mutat, az a gateway, ahonnan jön a csomag, ilyenek.

Előzmény: pokerface10 (133368)
DMA Creative Commons License 2014.11.06 0 0 133372

Szerintem jobban jársz ha csinálsz egy VPN-t erre a szerverre, SQL portot amúgy sem jó megnyitni a külvilág felé.

A VPN-en át meg simán el kell tudnod érni...

Előzmény: pokerface10 (133368)
1Qkorica Creative Commons License 2014.11.06 0 0 133371

Az IP címed be van engedve a DMZ-be?

Előzmény: pokerface10 (133368)
HT Miskolc Creative Commons License 2014.11.06 0 0 133370

a szaki szerint nem, szerinte az op rendszer része (XP)

Előzmény: Jahno (133366)
HT Miskolc Creative Commons License 2014.11.06 0 0 133369

WayteQ X850 GPS, Igo8_truck szoftverrel, és rögtön amikor rádugom a PC-re, ezt a sys-t hiányolja, enélkül nem akarja háttértárólóként látni a GPS-t...

Előzmény: Vgyuri (133367)
pokerface10 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 133368

Sziasztok!

 

Egy SQL szervert szeretnék elérni hálózaton. Portátirányítás beállítva, tűzfalon a használt port engedélyezve.

 

A probléma az, hogy csak belülről vagy csak kívülről érem el az adatbázist.

 

Egy ftp és VPN kapcsolat esetén ugyanez a helyzet.

 

Van valakinek ötlete?

 

Köszönöm

Vgyuri Creative Commons License 2014.11.06 0 0 133367
Attól függ, hogy mit értessz kacsolódás alatt és milyen a gps.

Más a gps pozicióadatok átvitele, más az adatszinkronizálás/átvitel a gép es a gps kozott, más a gps vezérlése a számítógépről.

És gps meg gps között is van külónbség, ma már mindent gos-nek hívnak, amiben gps-vevó van, holott az lehet kézi cél gps, korlátozott operaciós képességű autós navi (pna) vagy teljesen okos számítógépszerű pda vagy telefon. A pc-által felsmerés és céldrájver program keresés a cél-gpsekre jellemző.
Előzmény: HT Miskolc (133365)
Jahno Creative Commons License 2014.11.06 0 0 133366

GPs drivere lesz, nem?

Előzmény: HT Miskolc (133365)
HT Miskolc Creative Commons License 2014.11.06 0 0 133365

sziasztok,

 

tudja vki, h mi az az n588.sys?

ezt hinyolja a rendszer, amikor a gps-t szeretnám csatlakoztatni a géphez.

 

köszi

Jahno Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133364

Olyan sztorit, hogy ha nem látom az összefüggést a bankok, a titkosított szövegfileok vagy éppen a nyaralás kiírása közt, akkor elmeséled, hogy itt meg itt a hiba, ez és ez lehetséges, hogy történik. Akkor meghümmögjük, fejünkre csapunk, aztán "jééééé, ezt nem gondoltuk volna". Vagy éppen lehülyézünk. Vannak opciók, de egyelőre csak írtál egy fél mondatot valami teljesen más előzményre, ami nem kerek.

 

Mert olyan megfejtésbe szálltál bele, hogy miért ne írjuk ki Fácséra a nyaralásunk (ezt egy darabig értem), vagy milyen lukak és biztonsági dolgok lehetnek, én meg kíváncsi lettem volna mit hagytam ki az aktuális hírekből.

 

Aztán igen, van IP cím, lehet pingelni. Legfeljebb ha letiltom, akkor nem válaszol. Vagy 5 perc múlva más IPcímem lesz. Ezzel semmifél emailküldés nem ellenőrizhető. Küldesz egy levelet, az landol egy (több) szerveren, aztán ahonnan éppen megnézed azok az IP-k jönnek a képbe. Ebből a feladó akkor tud meg bármit, ha a szerverre odaért, vagy ha válaszolsz. Válaszban benne vannak a technikai infók, nélküle érdekes lenne akár csak hibát is keresni, vagy kézbesíteni. Bár átlagember azt sem tudja miképpen kell ezeket a technikai infókat megnézni. Innentől mi baj van azzal, hogy aditt IPcímet lehet ellenőrzini, hogy "él-e"? Én nem vagyok ijedős, megadhatok az IPcímeim...

 

Olvasáskori visszaigazolást meg egyszerűen nem küldöd el, nemet nyomsz és kész. Még mindig kezelhetőbb, mint postánál a tértivevény, mert azt aláírod, aztán kapod meg a küldeményt. És biza visszaér a feladónak, mert nem tudod ilyen egyszerűen letiltani. Emailnál is ugyanilyen levél megy vissza, semmiféle "ping-szerű üzenet", hanem egy mezei levelet küld a robot a feladónak, előre megírt szöveggel, aktuális dátummal.

 

Előzmény: homár hümér (133353)
Jahno Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133363

Máshol is eltűnhetnek, vagy csak a spam mappát kell megnézni. Amúgy bejövő vagy kimenő tűnik el? Kimenő a túloldalon is múlik, mert lehet megkapta és helyben kefélte el, kimenőt meg el sem küldte. Vagy nem. Boardermail?

Előzmény: homár hümér (133359)
Jahno Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133362

Miért nem jó a Gmail? Egyik legnagyobb és stabilabb sozlgáltató, de van még pár a világon.

Előzmény: homár hümér (133352)
Jahno Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133361

Tökéletes program nincs, ilyet szerintem szakember nem állít. Még azt is szoktuk mondani, hogy nem találtuk fel a szoftver nélküli hibát :-D

 

A leveleződre viszsatérve jó eséllyel nem visszaállíthatatlan, és a program azt csinálta, amit mondtál. Letölti a leveleket, majd a Gmail szerveréről törli, hogy pld. ne foglalja a helyet, vagy éppen pont biztonsági okokra hivatkozva, mert ha valaki megfejti a jelszavad, akkor lát egy üres postafiókot és kész.

 

Ilyennel szerintem ne ugrálj, hogy pilótavizsga, vagy valami, mert igen, a szoftvert is tudni kell használni és ha annak azt mondod, hogy törölje az összes leveled, akkor törli az összes leveled. Meglepő, mi?

Előzmény: homár hümér (133356)
Ariel_500 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133360

Nem értek, azért jöttem ide

Nyilván digitális adásra való átállás a kábelen keresztül

Előzmény: Jahno (133351)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133359

yahoo es hotmail kilove, azoknal is idonkent nyom nelkul eltunnek emailek.

A tobbit koszonom, tovabbitom kiprobalasra.

Előzmény: Hehe164 (133354)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133358

Pendrajv (4 GB) ugyben osszefoglalva ez az allas:

 

word docx fajlok rtf-be mentese kozben ki lett veve egy win7 alatti gepbol.

Azota win7 mindig azt kozli, hogy eszrevette, hogy valami csatlakoztatva van, de formazni kell, a formazast viszont nem tudja vegrehajtani.

 

Egyedul a hiren weboldalrol letoltott regi Testdisk program latja, sot a teszt vegigfut, szerinte a nincsen rajta hiba.

 

Ugy tunik, a problema az, hogy az elso nehany blokk - nev, tipus, meret, nem ertek hozz - helyen csak valamilyen speialis karakter van, ha jol lattam kis y betu felett ket pont.

 

Mar ugyis kiderult, hogy nem ertek hozza, igy a legnagyobb lelki nyugalommal kerdezem, lehetseges, hogy a pendrajv meretet jelzo blokkot kellene csak helyreallitani, hogy ismet formazhatova valjon? Ha igen, mivel es hogyan?

homár hümér Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133357

Bocsanat, kozben sajnos sokaig kenyszerusegbol tavol voltam.:-((

A virusirto torolte.

Előzmény: Qkorica (132978)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133356

Remelem, azota rajottel, hogy nem az en problemam, hanem altalanos.;)

Persze, repulot is lehet vezetni, csak pilotavizsga kell hozza.

Azt viszont ne mondja nekem senki, hogy egy program tokeletes, ha egyszer helyrehozhatatlan karokra kepes, es nincs ra erdemi valasz.

Előzmény: srf (133058)
Hehe164 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133355

Fából vaskarika.

Előzmény: homár hümér (133353)
Hehe164 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133354

Yahoo

Inda

Lycos

Hotmail

Hyper

Euromail

stb... 

bármi.

 

Nézz utána, válassz.

Helyetted nem dönthet senki.

Előzmény: homár hümér (133352)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133353

Nem tudom, milyen sztorit varsz tolem.

Annyit tudok, hogy van egy pingeteses modszer, amivel lehet ellenorizni, hogy egy ip cimu celpont adott pillanatban elerheto.

Azt is tudom, hogy az email az utja soran csokorba gyujti az utvonalat amig celba er.

Ezert azt felteteleztem, hogy a webes halozati technikai fejlodes kozel otven ev alatt eljutott odaig, hogy amikor az email celba er, akkor visszakuld egy ping-szeru uzenetet, hogy az adott ip cimu celhoz ert.

Ezzel az email kuldes azonnal ellenorizhetove teheto (lenne) anelkul, hogy szemelyi problemak merulnenek fel.

Mert ahhoz tenyleg senkinek semmi koze, hogy a cimzett mikor es hanyszor olvassa a levelet, vagy tesz vele egyebeket. (Ahogy lattam, ez nemcsak az en maganvelemenyem).

Előzmény: Jahno (133344)
homár hümér Creative Commons License 2014.11.05 0 0 133352

Mit ajanlasz helyettuk? gmail-on kivul.

Előzmény: Jahno (133346)
Jahno Creative Commons License 2014.11.04 0 0 133351

Ha ennyire nem ért hozzá és még Te sem tudod, hogy mi a konstrukció, akkor igen, az a dobo pont Neki kell.

Előzmény: Ariel_500 (133350)
Ariel_500 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 133350

Jó estét!

OFF ugyan, de miért ne :)

Barátnőmnek a T-home ajánlgat valami dobozt hogy ingyen és milyen jó

Gondolom valami digitális adáshoz. Most szintén a t-home adja kábelen a tv adást neki

Felvenni, megállitani, időzíteni, internet, telefon stb. hókusz-pókuszok nem érdeklik. 

 

Miért jó neki ha azt a valami dobozt felszerelik és miért jó a t-homenak?

Észrevehetően annyival  jobb az adás?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!