Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2014.02.22 0 0 130258

Csak egy szakmai jellegű kérdés, hátha valaki el tudná magyarázni. (és nem "szopatás"-kérdés :))

 

Milyen kapcsolatban, és milyen mélységig van adott esetben kapcsolatban az alaplap a meghajtókkal, illetve azok tartalmával?

(a napokban felvetett kérdésem kapcsán foglalkoztat a dolog, előrebocsátva azt, hogy egyébként nem akarok se belebarmolni, sem belenyulkálni tovább, azt rábíznám szakemberre.)

 

Mindössze azért kérdezem, hátha szabadna kicsit "okosodni" egy mezei júzernek?

 

Ugyanis, ha elemcsrét, vagy alaplapi resetet igényelne egy-két hardverprobléma, vagy amint Jahno írta: nem elég csak a tápot lehúzni egy winchesterről, hanem a kábelt is; alaposan feltehető akkor az, hogy ennek alaplapi vonzata is van?

 

Ha ez így van, talán érthetőbb lenne az induláskor "topogó" BIOS a merevlemez felismerésénél, vagy akár a "rejtélyes" beállítások-elvesztése, stb. (pl. visszaáll az elmentett beállítás klasszikus vindózról Xp-stilusra, egér-billentyűzet váratlan és kiszámíthatatlan rendellenes viselkedése, stb.  :S

 

A józan ész és a logika máshová nem tereli a feltételezéseket, minthogy vagy memória (Memtest szerint OK) , vagy az alaplap "szól bele" az oprendszer hibáiba akár...

Hehe164 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 130257
Előzmény: pajaci (130256)
pajaci Creative Commons License 2014.02.22 0 0 130256

Hajjaj! Tök hülye vagyok én ezekhez!

Van egy vinyóm, amin C a rendszer, E a programok. Van egy másik vinyó F  adattárolásra. Mind a két gépem ilyen, egy routerre vannak dugva, az meg megy az internet felé.

Szépen csoportosítva vannak az adatok, programok könyvtárakba, alkönyvtárakba.

Az egész E, és F meghajtót szeretném látni mindkét gépből oda vissza, és nem csak azokat a fájlokat, mappákat, amiket engedélyeztem, vagy nem engedélyeztem, mert elfelejtettem, vagy mellényomtam, most hoztam létre stb.

 

Totál commandernél nem értem ezt az FTP-s megoldást, miféle kiszolgálóhoz kell vele kapcsolódnom? Így felmennének az adatok a világhálóra és onnan vissza, vagy hogy?

Ha nincs netem, nem látja majd így a két gép egymást?

 

Mint mondtam, nagyon nem vagyok képben, köszönöm a türelmetek!

pajaci Creative Commons License 2014.02.22 0 0 130255

Kössz srácok, áttanulmányozom őket.

Garfield007 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 130254

AWin7 intézőjével rettenetes egyszerű:

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/file-sharing-essentials#1TC=windows-7

De ha ez megvan, akkor már a TC-vel is meglesz a dolog.

Előzmény: pajaci (130251)
tütyüke Creative Commons License 2014.02.22 0 0 130253
Előzmény: pajaci (130251)
Hehe164 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 130252

"hogyan tudnám ezzel látni a másik gép összes fájlját?"

 

Minden könyvtár legyen benne a megosztásban. Amelyik nincs megosztva, azt nem fogja "látni" a másik gépről semmilyen fájlkezelő.

(Ez így amúgy szerintem hülyeség. Kizárt dolog hogy minden könyvtárra szükséged van amikor a másik gép előtt ülsz. De persze a te dolgod.)

 

Előzmény: pajaci (130251)
pajaci Creative Commons License 2014.02.22 0 0 130251

Uraim!

 

Van két w7-es gépem, routerrel összekötve. Total Commandert használok a múlt évzered óta, hogyan tudnám ezzel látni a másik gép összes fájlját? Van ott valami ftp kapcsolat gombocska, de hülye vagyok hozzá. Ha esetleg másik hasonló felépítésú fájlkezelővel egyszerűbb volna, az is megoldás lenne. Nem akarok titkosítani, meg letiltani hozzáférhetőséget, mind a két gépet csak én használom.

 

 

panabubus Creative Commons License 2014.02.21 0 0 130250

szintén :)

Előzmény: Qkorica (130249)
Qkorica Creative Commons License 2014.02.21 0 0 130249

levélke

Előzmény: panabubus (130243)
Jahno Creative Commons License 2014.02.21 0 0 130248

Ne a tápjád húzd le. IDÉnél meg főleg ne csak azt, ha kettő van egy kábelen akkor ott zűr lehet.

Előzmény: panabubus (130244)
B Pali Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130247

Egy rendszervisszaállítással próbálkoztál a hiba jelentkezése előtti időpontra?

Ha segítene, akkor is szedd le ezt a Mobogenie-t, lehetőleg Revo uninstallerrel,

hogy a gyökereit is kiirtsa. Eszméletlenül nyomul, alig van az internenek olyan zuga

ahol ne tukmálná magát nyíltan, vagy alig észrevehetően.

Előzmény: Vgyuri (130246)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130246

A NOD32 kihozott 10 kéretlen alkalmazást, a MobiGenie és ConduIt környékén. Az előbbit uninstalláltam, az utóbbit a bővítménykezelőben letiltottam. De jobb lenne teljesen eltávolítani, nem hiányzik, van még más kereső is. De hogy kell?

Előzmény: Madárjós (130245)
Madárjós Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130245

Szerintem komolyabb kell oda...
De valami komolyabb szakértő majd megmondja, hogy melyik progi a legjobb ehhez.

Előzmény: Vgyuri (130242)
panabubus Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130244

Igen. Master miről szó van.

Nem tiltottam le hanem lehúzom a tápját a többinek telepítés előtt.

Sorrend úgy van, ahogy szerintem lennie kell.

Előzmény: lxt (130240)
panabubus Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130243

Köszi, a kábel ki lett cserélve már előtte...:S  Valami rémlik, mintha valahol be lehetne állítani, ne siessen annyira a vinyók indításával a BIOS. :S

De igazad van, vagy éppen úgy is lehet. Ha lehúzom a tápot a PATA-ról, akkor nem csinálja a várakozást végigszalad.

 

Az akkor is rejtély ezek szerint, hogy az XP-t miért +engedi magához", a Win7-et meg nem?  Mármint betelepülni.

Előzmény: Doky586 (130241)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130242

A link linkek megmaradtak a böngészőfelületen. A külön ablakban megnyíló játékokat még nem láttam, de lehet, hogy idő kérdése.

 

A mélységi ellenőrzés 35 kártevőt talált és 25-et tisztított meg. A többivel mit csinált? Talán semmibe mutató linkek voltak...

 

Előzmény: Madárjós (130233)
Doky586 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130241

"Bootoláskor rendszerint megáll a BIOS a "detecting IDE drives" pontnál."

Itt hardveres problem van. Ezt nem szünteted meg reinstallal..

Eggyenként lepróbálva talán kiderül a 4db eszközből melyik okozza (bootnál ne a grafikus hanem a karakteres felületet nézd, melyik hddt nem ismeri fel). Nálam is az egyik hdd ugyanígy az első tápadásra nem mindig reagál, de olyan ritkán csinálja hogy csak emiatt nem volt kedvem szétszedni a gépet.

Nálad lehet hogy tápkábel mozgatása (közdarab kiiktatás) vagy adatkábelcsere megoldaná.

 

Előzmény: panabubus (130238)
lxt Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130240

(Nem olvastam el minden hozzászólást.)

 

- HDD jumperek rendben?

- a telepítés előtt letiltanék (BIOS) minden más tárolót

- a telepítést követően (az újra indítást megelőzően!) beállítanám a boot eszközök sorrendjét (BIOS)

 

Az XP driver programok is, alacsony szintű, hardver specifikust elérést biztosítanak a 'vas' és a kernel szint között az oprendszer (és a felhasználói programok) számára - a DirectX és OpenGl elérések már inkább jelenthetnek problémát, és csak néha az, hogy 32 vagy 64 bites a rendszer.

Előzmény: panabubus (130238)
smith Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130239

Nem, ha ott letiltod, akkor nem fog elindulni.

 

Előzmény: miki_ng (130236)
panabubus Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130238

- Elemcsere megvót. Régi elem üresben mérve digit-műszerrel: 2.26V

- A csere ellenére a dátum is, beállítások is maradtak.  (lehet hogy várni kellett volna vele egy-két órát, mint a fotógépeknél?  :S)

 

- Bootolásnál ugyanaz. Detektál, helyben jár. Ctr+Alt+Del után mint a golyó úgy olvassa, az F12-ig is épp hogy eljutok.

 

- Szalagkábel kicserélve.

 

- Hűtő is. Legalább csönd van most már :S

 

Kérdés: 1. nem lehet olyan, hogy a vinyó elekronikája sántít kicsit? Mert akkor tényleg szopás...

             2.  megpróbáljam a reset-jumpert is, elemcsere után?

 

(kotorászás közben földeltem magam, mielőtt... :)  )

Előzmény: Hehe164 (130223)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130237

Én is így gondolom, már megy a mélységi ellenőrzés, talált is egy kártevőt, de emiatt újra indította a gépet, úgyhogy az eredmény még odééb van, a régi találati helyen már tovább jutott.

 

Az a link linkgyártás nem csak az index fórumon működik, hanem még a NOD32 magyarázó szövegében is :-)

Előzmény: Madárjós (130233)
miki_ng Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130236

szerinted a Windows Update fagyasztja le teljesen az XP-t?

 

Ha ki van kapcsolva a windows update a vezérlőpultban, akkor lehet még valami titkos hely, ahol szintén le kell tiltani, különben elindul?

Előzmény: smith (130199)
Gorcsev Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130235

Engem egy WD4000ABYS érdekelne, még mindig. Dydy?

Előzmény: Doky586 (130227)
Gorcsev Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130234

Hja, és teljesen biztos vagy benne, hogy akkor is gondol erre, mikor cédérül butul?

Előzmény: Hehe164 (130228)
Madárjós Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130233

Ajánlott. És lehet, hogy még elég sem lesz. :-(

Előzmény: Vgyuri (130231)
panabubus Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130232

Lásd a képet, amit beraktam. Akkor bepereljem a BIOS-t hogy megtéveszt? :) Mert ha ott nem "slave"-t ír, akkor hazamegyek.

 

A másik felvetésedre pici off-al:

 

Igen, "van" értelme :( Nemes egyszerűséggel azért, mert nincs rá keret.

 

Ha az újdonság erejével hatna, elmondom neked: nem csak én, sokan vannak mások is talán, akik nem élvonalbeli szoftver- vagy másfajta céget vezetnek, vagy ott állnak alkalmazásban, és xarnak minden áremelésre, váratlan befektetésre, stb...

 

És vagyunk jó páran, akiknek bizony a holnapi menü összeállítása is néha gondot okoz. Lakbér és egyéb "logisztikai" kiadások mellett nem iagzán futja csak egy ujj-pattintásra, hogy "pincér, egy adag 100TB-s vinyót kérek!"  Persze ez egyéni gond, magamat kell vele kielégíteni.

 

Aztán: amennyiire ismerlek, a post-jaidból is, te valóban profi szintű szakember vagy ebben a témakörben, amiről a topik szól. De (bizisten nem akarok személyeskedni!) a szövegértés...

Bocsi' de én ott némi hiányosságot vélek felfedezni :)  Leírtam világosan az előbb, a "panaszlapomon" is, hogy miért tettem fel a kérdéseket. Világosan azt is, hogy nem "szopatás" vagy "szívatás" a szándékom.

 

Akik (rajtad kívül persze) segítettek/segítenek itt néha nekem, soha nem minősítették annak.

 

Mert ugye van aki kérdez, és van aki válaszol. És még segít is...

Aztán, ahogy látom, van akinek szép magas telivér a lova...

 

Ilyen is van, ennyi. On:

 

 

Előzmény: Jahno (130226)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130231

1. Új játéka van az egyik gépemen a Firefoxnak és a Chrome-nak. Amikor behívom a fórumot (de lehet, hogy mást is), egyes szavakból link képződik, és már ha rámegy kurzor, akkor is megjelenik egy kisablak, valamilyen játékkal vagy sorsolással. Ahányszor behívom, mindig más szavak vannak benne a dologban. Ha ráklikkelek a jobbfelső x-re, eltűnik, nem csinál (?) talán bajt, de nekem nem hiányzik.

 

2. A másik, ezt csak a Firefoxnál látom, hogy induláskor független ablaban megnyit valamilyen játékot, valami farmost, meg tankost. Be lehet őket csukni, de jót biztos nem jelent.

 

A NOB+" már régebben jelez valami kéretlen alaklmazást, azt mondja, hogy megtisztította. Lehet, hogy arra a konkrét "alkalmazásra" érvényes a tisztítás?

 

Most mit csináljak. Indítsam el a NOD32 mélységi ellenőrzését?

panabubus Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130230

Köszi, lefotóztam minden menüjét. És persze hogy tévedtem az elem árát illetően.  Előzőleg mikor futtában néztem, elsőre a Conrad lapját dobta ki, hát ott az áarik nem a földön járnak. Aztán másikat nézve, ott valóban 1600 pénz volt, de: egy levéllel :)

Most értem vissza, sikerült vennem egy újat. Úgyhogy most csere, stb. és vagy írok vissza majd, vagy nem :)  (JUt eszembe, ugyan kérdeztem itt lejebb (vakszeg "szopatásból" :)) hogy ki merjem-e hagyni a kék szálat a hűtőnél, azt illetően most vakon csinálom meg azt is, na meg ahogy írtad, kábel is vissza. És majd elválik...

Előzmény: Hehe164 (130223)
panabubus Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130229

Szia,


 A BIOS írja így ki. AZ ATA- lemezek után van egy lista:

Itt Slave nak van megjelölve a két SATA merevlemez.

 

Az alaplap:  GA_M720-US3

 

Igen azt értem. Sajnos így is pendlizni kell a DVD írónak egy másik HDD között, mert az alaplapon csak egy darab van.

 

Így csak egy darab IDE-HDD van, annak az első particióján volt eddig is a W7, és ugyanarra nem akar most visszamenni. :(

 

(Volt kísérlet egy PCI-os HDD-csatolóval, de kapásból VGA-ban volt hajlandó elindulni az XP, hiá van hozzá driver. Úgyhogy azt ki kellett  vennei.

 

A többi HDD-t lehúztam a telepítés idejére. Próbáltam ugyanezt eljátszani hogy a 80 GB-s SATA-t hagytam csak "élve", de annál is a szivárványos pacninál beállt a W7 telepítő.

 

 

 

 

Előzmény: Doky586 (130224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!