Keresés

Részletes keresés

Hehe164 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130220

1. Cseréld vissza az IDE kábelt, nem megfelelő.

2. Telepítés közben töröld a W7 merevlemezének partícióit, és particionáld újra.

3. Elemet cseréltél már?

Előzmény: panabubus (130219)
panabubus Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130219

Sziasztok! (Kicsit lehet, hogy hosszaabb leszek, ezért előre elnézést kérel mindenkitől)
Előre bocsátom, Jahno múltkori post-jával kapcsolatban, nem kívánok "szavatni" senkit. :( Egyszerűen vagy egy kib... lúzer vagyok, vagy a franc tudja, ennyi. Nem vagyok informatikus, a gépemet elvileg munkára kéne főleg használnom. Aminek okán persze számítanának rám, és kissé necces az alkalmankénti "majd ha jó lesz a gépem" stb. :( A PC-vel kapcsolatos "ismereteket" anno kényszerből kezdtem felszedegetni a kezdeti időkben, megelégelve a különböző boltok, szervizek trükkjeit, illetve egyértelműen a lehúzásra alapuló dolgait. (volt olyan anno, hogy DOS5.0-át 5000.- -ért telepítettek fel, amikor még az az ötös nem annyit ért mint ma.) A többit meg pl. innen csipgettem fel, amikor valaki segített. Kb. ennyi a "lúzer-júzer" képhez, hangsúlyozva hogy tényleg nem valami rögeszmés szívatás stb. Egyszerűen segítséget szeretnék kérni, most meg rendesen kiborult a bili...:(


Nemrég jutottam hozzá a jelenlegi gépemhez. Ez egy Gigabyte alaplapon "nyugvó" két magos AMD+4 GB RAM+4xxx-es videókártya.

Jelenlegi tárolóhely eszközök:

1 db 160 GB-s IDE merevlemez az egyetlen, "kegyelemből meghagyott" IDE porton, az alaplap már 6 dv SATA porttal vanb szerelve.

2 db (40 és 80 GB-s) SATA merevlemez. (most slave-ra téve mindkettő, hátha az zavar be)

Tegnapi napig volt az IDE master-on egy Win7, az egyik SATA-vinyón pedig XP (most is azon írok, az megy.)

A bootolást F12-vel oldom meg.

A gond (ok):
1. Bootoláskor rendszerint megáll a BIOS a "detecting IDE drives" pontnál. Reset után simán kilistázza a meghajtókat :S
2. Tegnap IDE-kábelt cseréltem, frissebbre. Onnantól kezdve Win7 nem indult el, illetve egyszer, miután lehúztam a SATA lemezeket átmenetileg. Visszadugva, onnantól semmi újra.
A meghajtókat látja a BIOS is, a Hiren's Boot CD XP-je is...
3. gondoltam, újra kéne telepíteni a W7-et.

NEM hajlandó tovább meenni a telepítés, csak a gusztustalan szines pacáig. Onnantól megáll.
(Feltevésem szerint a vinyó első partícióján azon a bizonyoss 100 MB-n lehet a Bootolás, stb. Az ki is írkál hibajavítást, stb. amikor még nincs is fenn a rendszer :S)


Most azóta kísérlet képpen felraktam arra is az XP-t: gond nélkül felment, minden működik. F12 nélül rendszerként el is indulna, stb.


De akkor miért válogat, miért hajlandó XP-t felrakni, a  W7-et meg nem?

Mint a bevezetőben írtam, tényleg fontos lenne, vannak olyan alkalmazások most már, amelyek csak w7-et kedvelik.

(Mielőtt "kapnék a fejemre" hogy minek akkor a másik vinyón az XP, az többek között azért, mert nem vagyok "részeg milliomos" hogy csak úgy egy rendszerváltás miatt  vegyek egy új nyomtatót, a meglévő működik stb., de mivel régebbi, csak az XP-ig van hozzá driver. Két másik eszköz is csak XP-t tudja.)


KB. "ennyi" a gond, és tényleg nem offolásnak szántam.

seepheerd Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130218

Köszi!

Előzmény: Hehe164 (130217)
Hehe164 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130217
Előzmény: seepheerd (130216)
seepheerd Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130216

Win XP...

Előzmény: seepheerd (130215)
seepheerd Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130215

Ismerősnek gyanús, hogy kémprogram fut a gépén. Mivel érdemes keresgélni (tudom, a win defender is felfedezett kereskedelmi keyloggert) ha biztosra szeretnénk menni, rencerújratelepítésen kívül?

panabubus Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130214

Részben visszavonva az előbbi. W7 nem indult, beraktam a CD-jét. "Nem talált hibát", de egy másik menüben valami memóriavizsgálatot erőltetett. Lefuttattam, restartolt, és: újra van. A franc bele, érteni kéne ezt azért.

M62-501 Creative Commons License 2014.02.20 0 0 130213

Értem. Megint a hozzá nemértésemről tettem tanúbizonyságot...digen, tényleg fut...ikonja a tálcán nem volt látható de csak a beállítás miatt. Szóval igaz, persze, ha netezés közben "megfog" valamit akkor nyilván ahhoz folyamatosan kell is futnia...szóval igen, fut. Oké. Akkor Tűzfal + Defender + 11-es I Explorer. AVG-t a programok telepítése/eltávolítása menüben el kell távolítani előtte ugye? Gondolom igen. Fenthagyni de kikapcsolni (hogy majd amikor akarom, csak akkor futtassam, elindítsam) nem lehetséges?

Előzmény: didyman (130212)
didyman Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130212

De, az AVG folyamatosan fut. Ha lent ül a tálca jobb szélén, akkor fut is. Két rezidens víruskereső sosem jó ötlet egy gépen, mert egymás ténykedését gyanúsnak ítélik, és akadályozzák, lehetetlenítik, az eredménye minimum sokkal lassúbb gép, maximum fertőzésekre nyitottabb állapotban. Sok telepítő a Defendert le is tiltja ezért, mások csak szólnak, hogy ajánlott megtenni.

Előzmény: M62-501 (130211)
M62-501 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130211

Az AVG nem folyamatosan fut, ingyenes, butább verzió, így csak akkor fut, vizsgál ha kérem, azaz ha elindítom. Bár néha olyan oldalakat ;-) látogatva is figyel mert fogott már meg úgy is cuccot, csúnyákat is. ;-) De minden világos, teljesen értettem, nagyon köszönöm...nekiugrok a 11-esnek. A vezérlőpultban mintha a Defendernél olvastam volna, hogy vagy a Tűzfal vagy a Defender...de akkor ezek szerint be lehet mind a kettőt kapcsolni anélkül, hogy a másikat ki kéne kapcsolnom? Nagyon köszönöm a sgítséget.

Előzmény: Hehe164 (130210)
Hehe164 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130210

IE11 és furcsállom hogy nem települt az automatikus frissítésekkel. Azok ugye be vannak kapcsolva?

 

Tűzfal és Defender is kell. Nem kell viszont AVG. A beépített tűzfal elég jól véd behatolás ellen, amit meg átenged azt megfogja a Defender valós idejű védelme. Namármost ennek a valós idejű védelemnek bármely külső rezidens alkalmazás bekavar. A Win ugyanis felismeri hogy külső alkalmazás fut, és letiltja a beépítettet. Márpedig a Win belső működését a Microsoft ismeri a legjobban.

Érdemes persze időnként külső eszközzel is átvizsgálni a gépet, főleg ha gyanúsan viselkedik, de nincs értelme külső alkalmazások állandó háttérbeni futtatásának.

 

Javaslat.

Beépített tűzfal és Defender állandó használata, gyanú esetén pedig tetszés szerinti külső alkalmazással átvizsgálandó a gép.

Előzmény: M62-501 (130208)
M62-501 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130209

Ja, és konkrétan a biztonság beállításnál az internetre vonatkozó valóban a közepesen magas szinten áll...a többién (intranet, tiltott helyek, stb. ott nem ilyen a kiosztás, ott volt valamelyik csak közepes szinten.

Előzmény: Hehe164 (130206)
M62-501 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130208

Jól van na...azért nem kell ledózerolni rögtön engem...akkor inkább mondd meg, hányas explorert tölthetem le legálisan és még ingyenesen ami a 8.0-ásnál jobb védelmet biztosít? A másik kérdés: Tűzfal és Defender között mi a különbség? Melyik a jobb?

Előzmény: Hehe164 (130206)
Hehe164 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130207

Nem azt mutatja.

Előzmény: Madárjós (130204)
Hehe164 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130206

".Windows 7 Ultimate-om van és az Internet Explorer 8-as böngészőt használom. "

 

Jóember. Hogy mit csinálsz?

 

3 verzióval ezelőtti explorerrel óhajtasz biztonságosan böngészni? Közepesnél gyengébb biztonsági beállításokkal?

 

Felejtsd el így a biztonságot.

 

A "védett mód" amúgy nem a kártevők ellen "véd", hanem a futtatásukat nehezíti. És legalább "Közepesen magas" biztonsági szint beállítás kell a bekapcsolásához.

Előzmény: M62-501 (130203)
M62-501 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130205

Jaj de ostoba vagyok...teljesen igazad van...amikor pl. fizetek s kidobja a banki oldalt, és a címsávban a legördítőnyíl előtt megjelenik a sárga lakat és alul akkor változik internet Védett mód bekapcsolva állapotúra mert az a védett mód a bites titkosítás állapotát hivatott jelezni? Hú de ciki, hogy ennyire benéztem és ennyire kézenfekvő dolgot nem gondoltam...ennyire nem lehetek amatőr.:-( Madárjós, köszönöm a segítségedet...így egy picit nyugodtabban alszom. ;-)

Előzmény: Madárjós (130204)
Madárjós Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130204

A védett mód, ha jól fogalmazok, nem a böngésződ működését, hanem a felkeresett oldal védelmi szintjét (titkosítás mutatja). Tehát amint egy olyan oldalt keresel fel, például on-line bank, meg fog jelenni a védett mód bekapcsolva felirat.

 

Ha valamit nem megfelelően írtam, kérem ne belezzenek ki a nálam okosabbak. :-D

Előzmény: M62-501 (130203)
M62-501 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130203

Sziasztok. Mivel nem találtam ilyen topikot ezért itt kérek egy kis segítséget...Windows 7 Ultimate-om van és az Internet Explorer 8-as böngészőt használom. Megnyitva alul a tálca feletti sávon (azt hiszem, állapotsávnak hívják) felirat kicsit jobbra a középtől: Internet Védett mód: Kikapcsolva. Hiába követtem az utasításokat, a biztonsági beállításokban, nem tudtam elérni, hogy bekapcsolva állapotot csikarjak ki belőle. Félek, mert minden nap megfog valami vírust az AVG-m és szerintem emiatt is kapok sűrün vírust mert ezt nem tudom bekapcsolni. Vagy nem emiatt van? Valaki segítsen legyen szíves, hogyan tudnám a Tűzfal és a vírusirtóm mellé ezt is bekapcsolni. Ha az Eszközök/internetbeállítások/Biztonság csúszkákkal játszom, feltolom közepesen magas-magas állásba, némely honlap kezdőlapját sem hajlandó betölteni, illetve a védett mód engedélyezése jelölőnégyzetet kipipálva majd iexplorert újraindítva semmi sem történik, alul továbbra is védett mód kikapcsolva felirat marad. Köszönöm előre is aki segít.

DMA Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130202

A windows saját eszközével titkosítottad? Ha újraraktad a wint és a titkosító user ID elveszett akkor rossz hírem van: sehogy...

Előzmény: <Tycoon> (130195)
Gorcsev Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130201

Hát ha nem is egyből, de csak pár kattintás a rúter menedzsment-felületén.

Ha teszel rá openwrt-t, még a torrenteket is leszedi neked.

Előzmény: Vgyuri (130197)
panabubus Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130200

Hát, nem tudom. Megint maradt egy árva Ixpém. :S  Valami nem normális errefelé... (Jó, többek szerint én se, de azt vállalom) Mindössze annyit csináltam, hogy kicseréltem az IDE-kábelt egy vadiújra, hátha azért nem akarja első indításkor "detektálni" a BIOS az IDE-ket. (már erről írtam, nem akarom újra, hogy reset stb után meg igen.)

Erre fogja magát W7 őméltósága, és indulás előtt BIOS-szerű felajánlásokkal vagy a javításos indulást kéri vagy a normált. Egyikre sem se kép se hang a "starting vindóz" után. Úgyhogy asszem asztalbontás a "felső tízezer" OS-al, jó lesz nékem az XP.. :(  Azt fogom telepíteni a master IDE-re is oszt' annyi.

(Kaptam én ösztönzéseket, biztatásokat a 64 bit-re, az egészből annyi "hasznom" volt hogy szívás nap mint nap.:(  Frizbi repül az ablakon, ennyi...)

 

Viszont egy hardveres kérdés, ha valaki segítene... Kaptam egy vadiúj AMD hűtőbordát, fixen szerelt ventillátorral. KIcserélném, hogy ne visítson a régi, mikor eszébe jut.

Viszont az újnak csak három madzagja van, a régi az néggyel csatlakozik az alaplapra. A foglalat is más.

Bontóban azt tanácsolták, hagyjam benne a régi csatlakozást, vágjam el, és színt a színhez (piros/sárga/fekete) ragasszam hozzá az új hűtő 3 erét. Viszont akkor a negyedik, a kék szabadon marad.

Félek egyelőre ettől, mert mondjuk mi van ha hazaküldi a processzort az üres szál miatt?  :S

smith Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130199

Windows Update.

Kapcsold ki az automatikus frissítést, áprilistól úgyse lesz hozzá semmi új.

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/end-support-help

Előzmény: miki_ng (130198)
miki_ng Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130198

Hali!

 

 Ma egy ismerősömnél voltam, gondja van a PCjével.

Öreg XPSP3-as gép, számlázásra, levelezésre (OutlookExpress) használva,
MSecurityEssentials védelemmel. Routerre kötve megy ki a netre, eddig
működött jól.
Ma reggel, amikor bekapcsoltuk, miután betöltődött az asztal, és indítottunk
volna valami alkalmazást (OE), teljesen ledermedt, semmilyen billentyűre
vagy gombnyomásra nem reagált.
Csökkentett, illetve csökkentett mód hálózattal üzemmódban elindult.
Virusírtót futtattam (Malware Antibytes, DrWeb CureIt), de egyik sem talált
semmit.
Újraindítom, normál módban, amint bejön az asztal, megint megfagy.
Kihúzom az UTP kábelt (router internetje), újraindítom, így elindul. Ha
visszadugom a hálózati kábelt van internet is, működik a gép.
De ha úgy indítom el a gépet, hogy bent van az UTP kábel, vagyis be van
kötve az internetre, akkor lefagy.
Mi okozhatja ezt?

Vgyuri Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130197

Ha ehhez hozzádugom a külső HD-t és az USB-nyomtatót, azt egyből mindenki fogja látni?

Előzmény: Gorcsev (130194)
<Tycoon> Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130196

Nyomtató megoldva :)

Előzmény: <Tycoon> (130195)
<Tycoon> Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130195

No még 2 kérdés és minden működik:

 

- Xerox Phaser 3116-os nyomtatóm van, drivere megvan a vinyómon, de hol tudom hozzápasszintani, mert sehol se találom, és webről nem találja meg a rendszer? :(



 

- D: particiót formatálás előtt letitkosítottam, most meg nem tudom elérni. Mivel kell feloldani?  Volt régen valami biztonsági beállítás, de most nem találom hogy ott hol lehetett megoldani hogy a rendszergazda lássa, a vendég meg ne lássa?

Gorcsev Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130194

Én mindenképpen egy normálisabb rúteren gondolkoznék (mint pl. ez ni), egy év alatt visszajön fogyasztásban az ára, meg nem köll kerülgetni a 'semmitnemcsináló' kramancot, ugyi.

Csak a printer a kérdéses, mer' van ugyan usb-parallel fordító (biztos lehet szerezni óccsóbban is, nálunk is hentereg vhol néhány db, ami már nem is kell), csak a tapasztalat szerint időnként 'elejtik' a kapcsolatot.

Előzmény: Vgyuri (130189)
Gorcsev Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130193

"RAM igényét nem tudom mennyi"

Pedig ott van: 'If you only plan to use UFS, you may be able to get by with as little as 2GB of RAM.'

Előzmény: Jahno (130188)
Jahno Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130192

Palm 100asom én is meghagytam, többi úgy ment elfekvőbe, hogy a nevét sem akarom tudni. Csak a sok kramanc gyűlik, eeePCben sehol nincs 30 év, ha mp3 lejátszónak elmegy, akkor okés, ha nem, akkor mi a fenének? Mégsem egy békebeli DEC terminál, mint amit a pinyómban kerülgetek és kell nyugdíjasklubban möhözni.

Előzmény: Vgyuri (130191)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.19 0 0 130191
De hát bennük van 30 évem. Kezdve Mark 1984 Primoval. De arra már csak az öregek emlékeznek :-)
Előzmény: Jahno (130190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!