Keresés

Részletes keresés

Hehe164 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129584

Várd ki a Kaverit, így nem csak a videokátyút spórolod meg. :-)

Előzmény: tütyüke (129583)
tütyüke Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129583

Pontyosan :)

Én is erősen töröm a fejem egy A10-es beszerzésén, így megspórolok egy videjókártyát.

Előzmény: Hehe164 (129582)
Hehe164 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129582

"Oké, mondjuk a dolog picit hitkérdés is."

 

Nem teljesen. :-)

 

Ugyanazt a processzor teljesítményt AMD oldalon feléért harmadáért veheted meg.

Szerény anyagiakkal rendelkezők számára az aktuális Intel csúcsprocesszorok lehetetlen kategória.

Középkategóriában az AMD ár/teljesítmény viszonyai a legjobbak. A Fusion-nal grafikus megoldást tekintve technikai előnyük is van.

 

Előzmény: ka_TARZI_s (129580)
kürtök Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129581

Pont a fiókok létrehozását akartam elkerülni, úgy gondoltam alapértelmezés szerint én vagyok a rendszergazda és van valami lehetőség arra, hogy bizonyos jogosultságokat csak úgy egyszerűen. Na mindegy, legyen.

Előzmény: Vgyuri (129577)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129580

Miért nem AMD?

 

Oké, mondjuk a dolog picit hitkérdés is.

Előzmény: kürtök (129532)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129579

Az SSD-k nem mennek túl hamar gallyra? Mintha rémlene valami szektoronkénti(?) újraírási korlát.

Előzmény: Doky586 (129549)
Hehe164 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129578

Nyema.

Kb. akkora ugrás a Kaveri, mint anno a P4-hez képest az Athlon.

Előzmény: Jahno (129574)
Vgyuri Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129577
Csinálj fiókokat. Magadat nevezd ki rendszergizdának, a többieket. sima usernek. A legtöbb program telepítéséhez hozzá kellen férni a rendszergazdi dokumdtumaihoz, ami usrnek nem szabad. Vannak bonyolultabb jogkiosztások is, de azokhoz nem értek.
Előzmény: kürtök (129575)
kürtök Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129576

Nagyjából pont. Ha lépést akarsz tartani, lapátolhatod ki az ablakon a pénzt, és esélyed nincs annyit keresni amennyibe a vas negyedévente plusz élni és kék valamiből. Akik tartják a tempót manapság, unatkozó millimos csemeték, természetesen a warez-dolgokra meg a telefonokról feltöltött zugivászatok visszanézésére a legütősebb konfig kell.

Előzmény: Jahno (129574)
kürtök Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129575

Amatőr kérdés, de sosem volt nálam semmi hálózaton, nem volt rendszergazda, se fiókok. Hogy lehet letiltani a telepítés jogosultságait. Úgy értem van a közelben valaki, aki jó lenne ha programot se telepíteni, se eltávolítani nem tudna.

Előzmény: Jahno (129574)
Jahno Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129574

Aztán meg fél évet, mire jön a következő, aztán megint 2 hónapot, de az legalább drágábban lesz? Ha erre gyúrna sosem venne gépet.

Előzmény: Hehe164 (129561)
Doky586 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129573

"Hiába raktam át a lapozófájlt az SD-kártyájára (...) az se gyorsítja."

.

Ha megnézted a képeket amiket csatoltam láthatod hogy pont az ellenkezőjét érted el mint amit akartál...  :-()

.

Mondjuk te is letesztelhetnéd ugyanezzel a progival a sebességeket..

Előzmény: panabubus (129572)
panabubus Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129572

Az OK., gondoltam is hogy cca. egy tizes árban lévő gépben nem lehet valami csúcs-modell. Ami az érdekesebb az, hogy azokkal ellentétben amit fentebb olvasok, egy dologban viszi a prímet: a filmeket egész jól játssza le, semmi akadás stb. Csak hát azzal a bolhacirkusz-kijelzővel szerintem nem igazán erre való :) A képnézővel is elbír.

A "tetűség" benne  inkább az, hogy baromi nehezen áll fel, aztán egy darabig akkor is érzéketlen a kattintásokra, stb. (a barátnőm szerint éppen hzzám paszol, de ez nem az a topik :) )

Hiába raktam át a lapozófájlt az SD-kártyájára Kicsit megnövelve a méretét) , az se gyorsítja. Mindegy, mailokat nézegetni jó ha menetközben kell, de csak azt. Írni már nem szeret levelet gyorsan, stb.

 

 

 

Hehe:  te tudhatsz valamit... :)

Előzmény: Jahno (129554)
Gecmarek Dodó Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129571

Sziasztok!

 

Segítséget kérek: néhány hete nem indul el a win 7 home premium (64bit) beépített biztonsági mentése.

Sok mindent megpróbáltam, de nem tudom mi akadályozza meg az indítását.

 

Előre is köszönöm a segítő hsz-eket.

 

 

Gorcsev Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129570

Ui: pörögni meg te pörögsz itt sértődötten, f#ngom sincs, mér'; tőlem annyi helyen használsz ríl- meg tájt-véencét, amennyin akarsz, ha elég a funkcionalitásuk, de engedd meg*, hogy a többieket tájékoztassam arról a tényről, hogy az adott feladatra van sokkal nagyobb tudású, ingyenes és megbízható megoldás is.

 

*Term. qrv@ nagy ívben sz@rok rá, mit engedc meg és mit nem.

 

Előzmény: Zolcsi Baba (129566)
Gorcsev Creative Commons License 2014.01.25 0 0 129569

A példád teljesen inadekvát és hibás.

Akkor lenne valami köze a valósághoz, ha pl. évente előre meg kellene mondanod, melyik helyen akarod fölhasználni a munkáltatódtól kapott utalványt (gy.k.: az ténylegesen is kivitelezhetetlen, hogy mindig az aktuális igényeknek épp csak megfelelő vnc-szervert tedd föl), és a kisbótban a kiflin kívül minden mást jóval drágábban kapsz (gy.k.: a valóságban a kiflit is... ha még van egyáltalán, mire odaérsz).

A forgalmi helyzet tehát fikarcnyit sem változott, csak éppen mögéd is letettek egy garnitúra fékezősarut.

 

(Kultúrember meg amúgy se bótba' vesz kiflit, de ez itt mellékszál...)

Előzmény: Zolcsi Baba (129566)
hant90 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129568

Sziasztok!

 Segítséget szeretnék kérni, nem tudom jó helyre írok-e. Windows 7-et telepítettem a gépemre (korábban XP-m volt) és azóta van egy problémám. A gépen van egy rendszergazdai fiók, ez az enyém, és 3 általános felhasználói. Több megosztón (pl. Indavideo, srnet) lévő videó az én fiókomban, Firefox böngésző esetén nem indul el, IE-ben igen. A másik három fiókban FF-ban is elindul. Már próbáltam minden kiegészítőt letörölni, a böngészőt újra telepíteni, minden fiókban, minden beállítást alapértelmezésben hagytam, semmi nem segített.

  Van valakinek valami ötlete?

Hehe164 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129567

i7-nél biztosan nem lesz drágább. A grafikus részt tekintve pedig biztosan olcsóbb lesz. Sokkal.

Előzmény: DMA (129563)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129566

Ezek szerint, ha a lakásodtól 50-50 méterre van egy tecsó meg egy kis vegyesbolt, és neked MINDEN NAP csak 4 kiflire van szükséged a pékárúkból, akkor mindennap bemész a tecsóba, hogy hátha egyszer valamikor majd szeretnél 50 fajta péksütit venni egyszerre (amit nem kapsz meg a kisboltban)...??!  =:9O


Gondolom, hogy ezen gondolatmenet mentén a fotosop a difót képnézegetőd...  :9P

Igaz, ez nem a vakvágány, mert ha netán egyszer a büdös életben meg is kellene szerkesztened egy fotófilét (DE NEM KELL SOHA, EGYET SEM!), akkor ad 1. már azzal nyitottad meg, ad 2. addigra már a kisujjadban lesz a fotosop.

 

Bravó.

.

..

...

 

Pörögjél csak nyugottan, az én agyam jól elvan ezzel a kis ácsorgással is.  :9P

Előzmény: Gorcsev (129560)
Jahno Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129565

Netbooknak egyre kevésbé bírja a procija. Pár régebbi gép sem tudja már procival VGAval, ez van.

Előzmény: DMA (129564)
DMA Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129564

Nálatok is vacak a flash? Videók szaggatnak, rengeteg CPU-t eszik. Ez főleg a netbookon kínos.

DMA Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129563

Szerintem ennél tovább tart majd amíg emberi áron lehet kapni :-(

Előzmény: Hehe164 (129561)
Vgyuri Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129562
Nem is arra mondtam, hanem arra, hogy a HD-t jelenleg még megkerülhetetlen a HD, ha komoly célokra kell a gép. utazáshoz, posta lekérdezéshez, fórumozáshoz még a tókómbókóm EEE 2G is mgfelel némi flash kiegészítéssel.
Előzmény: Doky586 (129549)
Hehe164 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129561

Akkor jársz a legjobban, ha vársz kb. 2-3 hónapot.

 

A Kaveri CPU mindent visz...

Előzmény: kürtök (129559)
Gorcsev Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129560

"Ha az INGYENES Real-ös szerver+kliens párosítás tudja mindazt amire valaha is szükséged van"

Csakhogy konkrétan nem tudgya azokat a funkciókat, amikről itt aktuálisan szó volt, még fizetősen sem, ugyi.

 

"akkor te másik kliens fogsz használni (Ultra), hogy az esetlegesen előforduló kompatibilitási problémákkal kelljen foglakoznod"

Egyrészt nincsenek kompatibilitási problémák. A vnc az vnc, akár vinről nézem a linuxokat, akár fordítva, ill. tetcőleges kombinációban, legalább 4-5 alkalmazással. X, uvnc, remmina, vinagre, mittomén.

Minimális különbségek vannak, de nem jelentős. Max. ilyen, hogy egyik átviszi, ha alt-tabot nyomsz, a másik nem...


"Mindezt úgy, hogy az ADVA VAGYON, hogy MINDEN elérni kívánt gépen Real-ös, INGYENES szerver fut?"

Ha nem kell az absz. minimálisnál több funkció, akkor nyilván nem b@sztassa az ember a már meglevőt, van fontosabb dógom is. De ha kell, akkor simán kivágom.

"Te akkor is inkább egy vélten/valósan nagyobb tudású/számodra egyszerűbbnek/frappánsabbnak ható, estébéestébé szoftot fogsz használni, amikor ott az ingyenes, adekvát klienspár...?"

Mivel qrv@ra nem vélt különbségről van szó, ráadásul pont a 'különbség' az ingyenes az estébében az 'adekváttal' szemben, egyértelmű az eredmény: miazhogynagyonis! Ha meg mindenhol azt használom, ahol kellenek a funkciók, mér' használnék mást ott, ahol esetleg épp nincs minden tudása kihasználva? =:-O

 

"Ha igen, akkor naon nem egy vágányra jár a zagyunk..."
Hát ha számodra egyáltalán fölmerül az a kérdés, hogy a kisebb tudású ingyenes és bevált meg a számottevően nagyobb tudású ingyenes és bevált szoft közül melyiket kéne használni, akkor tutira.

Sőt, leginkább úgy mondanám, hogy az enyém jár, a tied meg a vakvágányon ácsorog...

Előzmény: Zolcsi Baba (129555)
kürtök Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129559

Éppenséggel fotókkal sok dolgom lesz, játékkal semmi, most böngészem a teszteket. Eddig mindig ati volt, még nem tudom. Lehet hogy egyelőre az integrálttal fog működni. Hoppá, meg se néztem van-e benne egyáltalán, bár általában igen.

Előzmény: didyman (129533)
kürtök Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129558

Azt én is tudom, hogy a jelenleg futó programoknak nincs ekkora vasigényük, de ugye szeretjük az Adobe-t, azok meg a vasat. Hogy mi használja ki az i7-es procit, azon is lehet biztos vitatkozni. Annak idején, amikor a jelenlegi gépemet vettem, nem sok értelme volt sokat költeni rá, összerakni se, készen vettem. Ha legalább memóriát tudnék bővíteni, már nem gondolkodnék új beszerzésen. De olcsó húsnak híg lett a leve, elértem a 4 gigás határt. Akkor ugye már új alaplap kéne. Aztán nyilván memória, de akkor már proci is, azután ki fog derülni, hogy a vga kártya fogja az egész hóbelebancot. Magyarul: marad a ház, egy öt éves táppal, ugyan ennyi idős merevlemezzel, dvd rommal. Akkor most merre? Ami most még sok, három év múlva idejét múlt lesz, de engem még mindig bőven ki fog szolgálni, pláne hogy bővíteni is lehet. Ha a hdd meghal időközben ez előfordulhat, egyébként hat-nyolc évre terveztem, majd meglátjuk mi lesz belőle, de öt évet minimum ki kell hogy húzzon. Szerintem a jelenleg leginkább használt szoftverek, hellyel-közel kielégítenek minden igényt, vagy van hova fejleszteni, vagy nincs. A cs 3 óta csak a bohócot polírozzák sok új terméknél, olyasmivel toldozgatják, amire nem igazán van szükség. Majd kiderül. Az alaplapon gondolkodom még, ez a msi nem tudom milyen. Milyen tapasztalatotok van vele?

 

Érdekességként említeném meg, hogy a cégnél, ahol összeválogattam amire kb. gondoltam, nagyjából 800 eurónál megáll, ugyan ez, gyengébb procival, fele ennyi rammal 1700 euró, ami nagyjából ugyanez, majd 2000. Hmm, kicsit sokba kerül az összerakás. Hány ember megvezetnek ezzel. Másfélszer annyival áthúzzák, mint amennyibe az egész kerül.

Doky586 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129557

Mind az SD-kártya mind a Pendrive valóban lassabb mint egy HDD.

 

 

De mi SSD-ről beszéltünk! amelyik a HDD-nél is gyorsabb...

Előzmény: Vgyuri (129556)
Vgyuri Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129556
Csak pl. Az én öreg EEE-mben belül van az öregecske SSD, adattárolásra meg még ey Class 10 sd-kártya is lassúbb a HD-knál.
Előzmény: Doky586 (129549)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2014.01.24 0 0 129555

Engedd meg, hogy kivételesen kérdésre kérdéssel válaszoljak.

 

Ha az INGYENES Real-ös szerver+kliens párosítás tudja mindazt amire valaha is szükséged van, akkor te másik kliens fogsz használni (Ultra), hogy az esetlegesen előforduló kompatibilitási problémákkal kelljen foglakoznod, vagy ehelyett maradsz a Real-ös kliensnél...?
Mindezt úgy, hogy az ADVA VAGYON, hogy MINDEN elérni kívánt gépen Real-ös, INGYENES szerver fut?

Te akkor is inkább egy vélten/valósan nagyobb tudású/számodra egyszerűbbnek/frappánsabbnak ható, estébéestébé szoftot fogsz használni, amikor ott az ingyenes, adekvát klienspár...?

 

Ha igen, akkor naon nem egy vágányra jár a zagyunk... ;)

Előzmény: Gorcsev (129529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!