Keresés

Részletes keresés

Hehe164 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 129102

Nézz emilt.

Előzmény: panabubus (129101)
panabubus Creative Commons License 2014.01.08 0 0 129101

Újabb hülye kérdés:  Adott egy router, amire 3 számítógép csatlakozik. Ebből kettő Ubuntu törzsfőnöké, egy pedig windows. A "vezérgép" linux.  Bekavarhat ez a windowsos gépnek? Mondjuk hogy minden OK., UTP "világít", hardverileg rendben, beállítások szintén. Csak éppen nem tud csatlakozni  a windows-os gép a netre. :(

didyman Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129100

Igen, kolléga jól mondja. A hiba a lemeztányér tengelycsapágyának lassú halálát vetíti előre, emiatt az elektronika jobban terhelődik, a csapágy meg előbb-utóbb besül, illetve felpörögni képtelen lesz a lemez.

Előzmény: autó (129097)
didyman Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129099

"ha az általatok javasolt win install elpusztítja a rejtett partíciókat (és nincs róla mentése) akkor örökre elvész a választás szabadsága."

Ezt a drámát. De ha valakinek ennyire hiányzik, vele funkcionálisan egyezőt fél óra alatt lehet alkotni akármelyik gépre, akármivel integrálva. Na ez ám a szabadság! Meg a linugz.

Előzmény: Doky586 (129086)
Hehe164 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129098

Ne kérdezz cserélj.

Előzmény: autó (129097)
autó Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129097

A legfontosabb lemaradt.

autó Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129096

Úgy látom az egyik HD-n talált valamit a HDTune:

Ennek ellenére a gép működik. Csere?

Előzmény: didyman (129078)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129095

Köszi. :-) A másik dolgot sikerült megoldanom. :-) Szép estét!

Előzmény: Jahno (129093)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129094

Ez az a kép. De mindig más van itt.

Előzmény: Törölt nick (129091)
Jahno Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129093

Másik USB kábel kellhet hozzá, vagy éppen dupla, Y kábel. Ezen kevés a feszültség, laptopba ha dupla USBbe dugod, akkor egyiken feszt kap, másikon adatot. Úgy szebb lesz az élet, ezzel ne szívj, mert addig fogja dobálni, míg valami összekuszálódik rajt.

Előzmény: Törölt nick (129091)
Jahno Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129092

Filmet nem kell letörölni, miért kellene? DVDben benne van az ára a matricánál. Ez nem szoftver, ennyit megér, hogy ne baszogassanak.

Előzmény: panabubus (129088)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129091

Srácok, ez mi? Időnként csak úgy megjelenik a tálca felett bezárom aztán egy időre eltűnik. Nincs vírus a gépen, mert leellenőriztem. A honlap ahol megjelenik az ilyeneket nem dobál fel. Mondjuk többször előfordult más- és más oldalaknál is. 1-2 napja van ez. Ezt hol tudom letiltani vagy mi ez pontosan? Előre is köszi.

 

Ja és lenne még egy apróság. Adott egy laptop, amihez USB-n keresztül csatlakoztatva van egy külső winchester. Használat közben hibátlanul működik. Lecseréltem a laptopot és amikor csatlakoztatom a winchestert kiírja, hogy használat előtt formáznom kell. Egy ideig meg tudom nyitni a winyó tartalmát, de kidobja a meghajtó. Aztán nem enged és újra feldobja, hogy formázzam. Nagyon sok adat van rajta és nem zeretném formázni. Nem lehet ezt megkerülni valahogy?

Gorcsev Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129090

"le szabad tölteni, megnézni, aztán megnézés után törölni"

Mér' kéne törölni? :-O

Előzmény: panabubus (129088)
Hehe164 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129089

A PB ezeket kiszűri. "Cserébe" van rajta Bettersurf, meg felugró ablakok...

Előzmény: panabubus (129088)
panabubus Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129088

Nem is ajánlottál olyat. Miért is  tetted volna? Mielőtt bárki félreértené (és elküldene a picsába - monnyuk ez is egy kulturált módszer),  a lentebb kapott link kapcsán:  anno mvalamelyik fotógépem mellé kaptam egy hivatalos és legitim PS-t. Akkor kérte az Adobe a regisztrációt, meg is történt. Nos, a mostani LR (amiről tegnap volt szó) addig el sem volt hajlandó indulni, amíg nem regisztrálom, illetve amíg a meglévő acc-ot online nem ellenőrzi. Azt meg elfogadta ... Elvileg azt az accountot csak az Adobe "verifikálhatja" :)

Egyébként nem lényeges, én sem kértem itt soha senkit hogy segítsen feltörni valamit. Szerintem.

 

Off: Igen, a *rar-ban lejövő, aztán a letöltés után kiderülő (és újabb URL-re, jelszóért irányító) filmek is egyre inkább szaporodnak sajnos. Az meg nem az user hibája, mert látszólag amikor megtalálja, ott nem úgy szerepel első látásra. Filmet/zenét egyébként ismereteim szerint meg le szabad tölteni, megnézni, aztán megnézés után törölni stb. Én sem azért töltöm le néha, hogy aztán DVD-re írjam és szaladjak vele a Pe-Csa bolhára, terjeszteni. :) on:

Előzmény: Hehe164 (129074)
autó Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129087

Köszönöm, nézem! 

Előzmény: didyman (129078)
Doky586 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129086

Én meg ezért írtam hogy "vagy igen" és azt is hogy "előtelepített laptop esetén", azaz nem buherált laptopon.

.

Ha pedig nem működik (vagy csak már buherált a laptopja) akkor se veszt semmit ha kipróbálja legfeljebb így nem tudja újratelepíteni és akkor még mindig ott a másik verzió amit javasoltatok;

.

De fordítva ez már nem igaz: ha az általatok javasolt win install elpusztítja a rejtett partíciókat (és nincs róla mentése) akkor örökre elvész a választás szabadsága.

.

Én csak a szabad választás lehetőségét kínáltam fel (nem mondtam olyat hogy ez vagy az a módszer a jobb). Ő így dönthet amíg nem pusztítja el a rejtett partíciót a két lehetőség közöl.

Előzmény: Jahno (129085)
Jahno Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129085

Ne cukrozzuk már a taknyot, fel tudunk sorolni N+1 laptopot ami ilyen, valamint N+1-et, ami nem ilyen. És akkor ugyanott vagyunk, amit először írtam, hogy "vagy nem". Manual valóban csodákra képes, bár mindegyikbe ugyanazt teszik és ettől függetlenül előtte le is gyakhatták róla a partíciókat, vagy piros. Megint tök felesleges dolgon vitaminozol, mikor csak azért írtam be a júzernek, hogy "vagy nem", hogy ne vegye törvényszerűnek és nyomogassa az F5öt, mikor az övé nem is tudja.

Előzmény: Doky586 (129083)
Gorcsev Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129084
Előzmény: Jahno (129081)
Doky586 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129083

"az OEM gombnyomás sem mindenre jellemző"

Ez így igaz. Nem minden laptopon van ThinkVantage dedikált OEM gomb amivel elindítható a rendszervisszaállítás..

A többiek esetén pl boot során az F9 funkcióját változtatja meg a gyártó a megfelelő módon. Ezért nem kell DVD-t adni a laptopokhoz, hisz maga a win nem tölthető le a gyártótól, de ott van a laptop hdd-jén a win és újratelepíthető. (a szahara közepén is net nélkül)

 

Csak a laptopok manualjába kell beleolvasni:

 

 

Persze elképzelhető hogy a gagyibb gyártók ennyit se csinálnak, és nincs fent maga a win telepítő a hdd-n..

Előzmény: Jahno (129082)
Jahno Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129082

Frisstől eltekintve. De többnyire az OEM gombnyomás sem mindenre jellemző.

Előzmény: Doky586 (129048)
Jahno Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129081

Valamit félrebeszél, megnyomja az ember a torrentet, megnyitja, letöltődik. Többit nem értem, de ha a film az .xqz kiterjesztéssel van, premier előtt fél évvel és rögtön melléteszik a peciális XQZ kitömörítőjét, akkor kezdjünk el gyanakodni.

Előzmény: Gorcsev (129071)
Jahno Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129080

Jó, csak az ilyen ki tudja honnan és mi módon származó tört gecikre viszont négyzetesen igaz. Lásd lentebb. Ezt mondtam, hogy ha már portable, akkor ott bejátszik egy ki tudja honnan és mi, fejtse meg a júzer a bitet és a verziót, de ne a Wint anyázza, mert "csak úgy magától összedől, vírusos lesz, meg minden szar". Ezért küldtem el a picsába már tavaly is, ezek szerint hamar elfelejtette :-)

 

Fizetős rendes programmal szemét sem nagyon szokott jönni a gépre, annak ellenére, hogy már minden Chrome-ot és ASK toolbart szeretne telepíteni ingyenesből is, ezek nem túl veszélyesek és leszedhetők. Torrentes, kalóz oldalas szirszarokról meg a legváltozatosabb dolgok jönnek elő, elvégre valamiből meg kell építeni a nemzetközi kémhálózatot...

Előzmény: tütyüke (129079)
tütyüke Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129079

Na, nekem már dereng (mások meg régóta tudják szerintem)  hogy az "ingyenesség"nek híg a leve valahol.

 

Hülyeség.

Fizetős progi is lehet egy rakás szar, és vica verza.

 

 

Előzmény: panabubus (129073)
didyman Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129078

HDTune vagy HDsentinel segedelmével nézz rá, hogy van-e valami SMART-hiba, én így látatlanban, ha ez gyakori gond, kábelhibára, gyanús tápellátásra tippelnék. Táp milyen típus, mikori darab? Kábeleket érdemes átmozgatni, kicserélni, tápcsatlakozókat megnézni.

Előzmény: autó (129076)
didyman Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129077

:-))

Előzmény: Törölt nick (129075)
autó Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129076

Ez a beszéd:) Szeretek tisztán látni, már amennyire egy hozzá nem értő erre képes. 

A merevlemezekkel lehet baj? Időnként előfordult, hogy közvetlenül bekapcsolás után fagyizott, elvittem (cipeltem) közelben található, hivatalos szakihoz, vissza is adta, hogy nincs vele baj. (visszamenőleg nem rakom idézőjelbe a szerelőt). Oda nem viszem máskor.  

Közben tudtam rajta dolgozni, kizárólag képszerkesztés, de mindent lementettem WD külső lemezre. Most meg ez a hablatyos üzenet. 

Előzmény: didyman (129069)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129075

Egyet kell, hogy értsek veled.

Csak az a probléma, ha ilyen esetben spórolunk a betűkkel, akkor ártatlan emberek tévedhetnek rossz útra.

Előzmény: Hehe164 (129070)
Hehe164 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129074

Nem nem.

Én annyit mondtam, --tartva magamat a fórumszabályzathoz-- hogy itt a fórumon nem ajánlunk feltört programverziókat, és nem csodálkozunk ha ennek nyomán nem kívánt vendég telepszik a gépre.

Itt a fórumon ugyanis feltört programoknak, operációs rendszereknek még az emlegetése is tiltott.

(Az "ingyenes" fájlmegosztók meg a kártevők melegágyai. Akkor inkább torrent. Persze a .rar .zip és más tömörítvényben rejtőző filmek kerülendők. Meg az .exékben rejtőzők is.)

Előzmény: panabubus (129073)
panabubus Creative Commons License 2014.01.07 0 0 129073

Remélem, hogy nem sokáig. Egyelőre betölteni egy kínszenvedés, aztán menet közben is meg-meg állva, mint a versben. ( Szerintem nemcsak a gépem sara ez, hanem lehet kis része a UPC-nek is ebben.)

 

 

Nem te mondtad, hogy warez, meg serial ésatöbbi... :)

 

Na, nekem már dereng (mások meg régóta tudják szerintem)  hogy az "ingyenesség"nek híg a leve valahol.

És most nem kifejezetten a "jólelkű" és nagyvonalú (Hm...) appz-feltöltőkről van szó.  Régi magyar mondás, hogy csak a szart adják ingyen.  Biztos, hogy az erre szakosofott crackereknek, és hasonlóknak meg lehet valahol ott a színfalak mögött a buli ebben. És ezek közül csak a legenyhébb lehet az hogy az oda iránytott weboldalakkal lehet valami közös bulijuk, valamit kapnak azért, hogy pl. egy "ajándék" coffer helyett valamelyik "nénis" vagy hasonló oldalra líukad ki a gyanútlan. Vag pl. hogy a data-ról újabban filmeket csak bazi méretben lehet letölteni, ami ugye csak prémiummal működik, stb.

A MIkulás régen volt jó ember, inkább olyan mint az egyik csatornán az ünnepek alatt egy kanadai filmben :)

Előzmény: Hehe164 (129068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!