Keresés

Részletes keresés

Zolcsi Baba Creative Commons License 2013.07.13 0 0 126685

A dibéz, az nem (könyvelő)program, hanem héjprogi illetve sima databéz (verzótól függően), mint te is tudod (most már...).
Gondolom, hogy (nem)a klipperrel keverted, mert biztos (nem)sokat dolgoztál/programoztál mindkettővel.

Előzmény: Törölt nick (126683)
Garfield007 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 126684

200 gép újrahúzására 3 nap volt, csak hogy érezd a mennyiségeket. Könnyítés, hogy egyforma konfigról beszéltünk, de SCCM szempontjából tök lényegtelen a konfig is, csak mondom. Mit szeretnél megnézni?

Az idei selejtezésbe mennek ki az utolsó 1,8-as és 2-es cerkák a P4-kel kézenfogva.

Szóval, hagyd abba a hőzöngést és mesélj a szarrá frissített XP SP3-ról.

Előzmény: Törölt nick (126683)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.13 0 0 126683

Megnézném én azt a 350db ixpé újratelepítést, frissítést, tartományba tételt, fullos office installokat, exchange 350++ db postafiokkal, mitúró...

 

Jahogy nálatok nem ez a konfig, nyugdijas nagyanyám dibéz könyvelőprogramja meg win95ön 486slc-n is elketyeg, de mind1, biztos én vagyok tökhülye szóra sem érdemes, xp témát részemről ejtettem

 

 

Előzmény: Garfield007 (126674)
miki_ng Creative Commons License 2013.07.13 0 0 126682

szóval szerinted nem csak egy tisztítás/pucolás baja van, hanem esetleg valamit cserélni kéne?

közben tovább változott a helyzet.

a tapipad továbbra sem megy (ha fent van a synaptics drivere), vagy csak össze-vissza (ha nincs), de felhívtam a srácot.

ő azt mondta, neki ment az egér, át is hozta a sajátját, egy optikai (vörös) egeret.

(nekem lézer (kék) egereim vannak, azokkal próbálkoztam).

na, az övét felismerte az XP és ment is vele, ahogy kell :?

 

Előzmény: didyman (126675)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126681

Nem felejtettem el, de káosz van körülöttem. Lesz egy hetem fent a vrosban, 20-27 között, akkor beugrok egy délutánra.

Előzmény: Garfield007 (126680)
Garfield007 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126680

Ja, és van egy kocka Samu monitor is a selejt polcon, ami új életre vár :-)

 

ui.: amúgy lenne még ott pár dolog, ami céges szinten nem éri meg javíttatni, de esetleg megérne egy szemrevételezést majd...

Előzmény: Garfield007 (126679)
Garfield007 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126679

Oké, azért nálunk most már letisztult a szortiment, laptop csak 4-5 tipus, asztali meg talán 3-4. Régen sokkal nagyobb volt a szórás, a HP komplett szériáit végigvittük d310, d330 még régebbi Compaq-ok, szóval régi gépről van tapasztalat :-)

Előzmény: didyman (126678)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126678

Én nem ennyit, csak kb. 120-at kezelek+ami beesik ügyfelektől szervizbe, és hasonlóan látom, de ugye eleve fai hasonlítani a belakott, elhanyagolt XP-t a friss, nullás W7-tel, az elején minden olyan szép ezekben is. :-)

Előzmény: Garfield007 (126674)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126677

Akkor ismét leírom. A kérdező nem új gépről beszélt, hanem a saját, meglévő, 200-es modelljéről. Ennek ellenére folyamatosan az új gépekkel jössz, amiben-mint szintén írtam, egyet is értünk. Miért ragaszkodsz ehhez?

16GB? Mire használod a gépet? Nekem az XP-s vason 1GB van, a W7-esen 2GB. Egyszerűen mert tudom, mire van szükségem, és mire nem. Minek rakjam akkor tele a gépet, nincs ingyen az sem. Lapozófájlt (a virtuális memória a fizikai és a lapozófájl összege!) a gép akko is használ, ha tengernyi RAM-ja van. Ezt sokan nem értik: A lapozófájl nem egyszerűen a RAM meghosszabbítása, amiből a RAM az eleje, hanem egy olyan terület, mellyel szemben a szabad RAM-nak prioritása van, a rendszer nagyon leegyszerűsítve, minden körülmények között igyekszik maximálni a szabadon tartott fizikai memóriaterületet, miközben ugyanezt a területet gyorsítótárként is használja, azért, hogy a programok gyorsan indulhassanak és ugyanakkor a kért operatív területet minél nagyobb részt a fizikai memóriából kapják meg. A W7 ennek kezelésében nagyot lépett az XP-hez képest, de ez főleg kevés erőforrás esetén lényeges, ha van bőven RAM, akkor nem feltétlenül érezhető ennek előnye-de ez erősen alkalmazásfüggő.

A töredezésről: Nekem külön van a rendszer az adatoktól, de még az átmeneti fájloktól is (ezeknek is van egy partíció leszabva, oda van rakva egy fix méretű lapfájl és az átementi könyvtárak)(Gorcsev szeme ismét mosolyodik, hogy ez neki ismerős tán :-)) ) . És az biza baszik töredezni (bocs). De normál használat mellett ami nálad van, elég extra. W7 beépítve folyamatosan törmentesít, amit én speciel annyira nem szeretek nála, de SSD-n van, ott meg ki is kapcsoltam.

Előzmény: kürtök (126668)
tütyüke Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126676

:)

Hülyéskedjél vele :)

Előzmény: Garfield007 (126674)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126675

Hmm, erre inkább azt mondom, hogy ne szedd szét, nem feltétlenül egyszerű, és szerintem nem tudod megjavítani, inkább cserés lesz az egér.

Előzmény: miki_ng (126671)
Garfield007 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126674

Tapasztalatok szerint a 7es sokkal gyorsabb a legtöbb öreg vason,

 

300-350 gépet üzemeltetve mi meg kijelentjük, hogy ez komplett hülyeség.

 

mint a mostanra toldozott foldozott rémszörnyeteggé agyonfrissült XP SP3.

 

Ez mi ez?

Előzmény: Törölt nick (126657)
Garfield007 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126673

Ti direkt kikapcsoljátok az automatikus defragot a Win7 alatt vinyós gépekben? De miért? Az utolsó melóhelyi XP-m 1,5-2 évig nyúztam, egyszer töredezettségmentesítettem. Ha valaki azt mondja, hogy kliens supportot csinálgat és nálam több szoftvert telepít és távolít el, több pst, jpg, pdf megfordul a gépén, akkor meg is érdemli, hogy sűrűbben defragoljon.

Szóval, nem értem én ezt a felhajtást, de mindenkinek kell valami becsípődés.

Előzmény: kürtök (126668)
Garfield007 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126672

Na, csak beleszólok az agymenésbe. Azt ugye tudjátok, hogy az XP-ben is benne volt egy csomó driver, az elején az is csoda volt az elődökhöz képest. Ehhez képest a Win7 még szuperebb lett. Lenovo 430-asokon 6-7 ismeretlen eszköz, Win7 alatt. Vajh, mi lehet az oka? Hmmm-hmmm.

Mielőtt nagyon belemerültök, azért néha gondolkodjunk Béláim :o)

Előzmény: kürtök (126658)
miki_ng Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126671

na a + jelre kinyílik a fa, de az eszközkezelőnek semmi gondja az egérrel

most újratelepítem, de ugyanez a helyzet, az egér össze-vissza ugrál

úgy néz ki HW hiba :(

viszont itt helyben nem ismerek jó szervizest.... ha én szedem szét, mit kell benne megnézni?

Aspire 2920z

 

Előzmény: didyman (126667)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126670

Miután elszállt, a következő bootnál bejön a csökkentettmódos "f8 menü" és ott le kell tiltani az újraindulást hiba esetén. Akkor igy rábootolva már (egyszer) látod a hibát.

Azt nem tudom, bootolható állományon mit értessz, hiszen ez a vhd már bootol, nem avval van a baj, hanem nem "áll meg" ezen a vason így.

 

Előzmény: gyuri860213 (126669)
gyuri860213 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126669

Win7 van a VHD-n. Vhd-ból hogy tudok bootolható állományt csinálni? Ki lehet csomagolni vagy mit tudok kezdeni vele?!

mert eddig kellett egy friss win7 amin beállítom bcdedit parancsokkal hogy bootoláskor választani tudjak a telepített win7 vagy a vhd között, ez ment is, aztán vhd kiválaszt, win7 logó bejön majd kékhalál, tehát elkezd bootolni de elszáll. Hogy mit ír ki nem tudom mert fél mp-ig látom. hétfőn tudok erre válaszolni mert melóhelyen van.

Előzmény: Törölt nick (126659)
kürtök Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126668

A töredezettség engem azért érdekel, mert sok az adatmozgás. Pont ezen a fórumon volt szó róla, hogy majd egy év használat után töredezettség alig két-három százalék a hetesnél, míg ugyan ezen munkáknál, az xp-n hetente jó volt futtatni egy defragot. Igen, jócskán elértem a húsz százalékot. A memóriakezeléssel kapcsolatban, lehet neked vasad, 16 giga ddr3-al, de az xp nem fogja kezelni. Egy bizonyos ram megléte mellett, gondolom a hetes sem használ virtuális memóriát. Még egyszer: én nem azt mondom hogy az xp sz@r, mert amikor nem volt jobb '94-ben, még a 3.1-re sem mondhattuk. Egyszerűen csak lassan lejár az ideje, és hogy itt van, az csak a még használatban lévő öreg vasaknak tudható be. Meddő vita ez. Alig hatszáz euró volt az új gépem, és messze van a csúcstechnikától, de csak ennyire tellett négy éve, erre nem telepítettem xp-t, semmilyen legújabb service packkal, hanem belenyúltam a zsebembe, és kerítettem még 83 eurót egy olyan hetesre, ami négy gépre telepíthető. Akik új vason xp-t használnak, az addigi költségeket próbálják lefaragni, ott négy magos proci, a 16 giga ram, a terrás merevlemez etc., és szopnak egy 2002-es xp-vel. Itt mi ez ellen beszélünk, nem az op rendszert szidjuk, és nem azt nem ismerjük el, hogy öreg vasra csak azt érdemes telepíteni. Az egyik kényszer, a másik korlátolt felfogás. Ennyi az egész történet.

Előzmény: didyman (126665)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126667

Egér nélkül is megy az, tabulátor, nyilak és a szóköz/enter kell hozzá. Hetesből otthonra a sima home premium bőven elég, ha már választhatsz, 64 bites változatot érdemesebb, hacsak nem kell agaszkodni a 32 biteshez elsősorban nagyon régi szoftverek kompatibilitása miatt.

Előzmény: miki_ng (126666)
miki_ng Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126666

kinyitni ugye egér híjján nem tudom az eszközkezelő ágait, de az egeret hibátlannak mutatja

ami felkiáltójeles, amiket még nem telepítettem fel, ethernet vezérlők, és hang eszközök

 

egyébként hetesből is melyiket kéne választani a kismillió változat közül?

Előzmény: didyman (126663)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126665

Töredezettség? A hetes nem töredezik pont ugyanúgy? Érdekes amúgy, mert XP-nél én esetszeren törmentesítek, de az rendszerint nem hoz átütő javulást semmiben, hacsak nem 20-30% körüli értékről indulunk, de ahhoz azért nagyon kell használni a vasat. Driverezést írtam, szerntem nem ez a mindennapi használat veleje, memóriakezelésben egyetértünk, de a kevés fizikai RAM-ot ez sem fogja megfejteni, ha az alap rendszer óvatosan is a 3-4x-ét foglalja hetesnél, ott bezony hiába intelligens, lapozni muszáj lesz neki, és ha kicsit is multitaszkol az ember, akkor ott vérzés lesz.

Előzmény: kürtök (126658)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126664

Eszközkezelőben mit mond a gép egerére? bár ha gombok vannak, akkor az mködik szofferesn, de ha USB-s nem akar menni, ott valami otthagyott egér illesztője lehet gyanús ok.

Előzmény: miki_ng (126660)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126663

Nem rakom fel a hetest:

-régi egymagos, vagy korosabb-butább CPU-ra (Celeron jellegűek)

-1GB RAM esetén-alatt

-ősibb, pártíz gigás, sok tányéros HDD-re és ezek laptopos megfelelőire. 

Egyszerűen azért, mert végeredményben, mire leül elé a felhasználó, szerencsétlenebb, izzadósabb lesz, mint az XP előtte, hiába spórolok meg fél órát (ennyit sose driverezünk ritka kivételtől eltekintve, és a rendszert szerintem ne az ítélje meg pro/kontra, hogy a nagyon ritkán esedékes újrarakáskor mennyi idő illesztőt varázsoli rá), ha aztán az ügyfélnek magyarázhatom, hogy hát az 1G, a lassú lemez, az ilyen sajnos, nem lesz tőle boldogabb. Ami öreg vasat említettél, ha darál a HDD benne egy jutub alatt, az pontosan olyan élmény lesz hetessel is, hiába váltasz könnyen ablakot, ha annak darabjait lapozófájlről kell összevárni, vagy ott valami el van rontva, de arra pláne nem való hetes, amin az XP darál egy jutub megnyitása közben. Aztán nyilván megvan mindenkinek a tapasztalata erről, mi próbálgattunk eleget, van elég tapasztalat róla, az ügyfél meg nem fogja kifizetni. 2014-ig használja, felrakjuk, addig találja ki, hogy rászán bővítésre, másik rendszerre, vagy vállalja utána a rendszert így-úgy. Őszintén szólva nem fogok nagyon megijedni, hogy nem lesz már support, 2006-ban suliban töltött rendszergazdálkodás során W98-akkal neteztünk, mert a K5-ös AMD proci 64MB RAM-mal az erre való, és az egy év alatt egy gép sem lett férges, az azt hiszem, jó eredmény 10-14 éves használókkal.

A rémszörnyeteggé agyonfrissült XP mit jelent? 

Előzmény: Törölt nick (126657)
kürtök Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126662

Nem tudom milyen egered van, de én pl. logitech hanyattegeret használok, van hozzá egy cd is, amivel nem csak az alap funkciók működnek, mondjuk a többire, nevezetesen a másik két gombra, nincs szükség. Ha van ps2 foglalatod egérre is jut egy, egy minél fapadosabb egeret kéne kölcsönkérni vagy venni egy használt cucc üzletben. Mellesleg, én nem tartozom azok közé, akik egy tízéves laptopra hetest telepítenének..)

Előzmény: miki_ng (126660)
didyman Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126661

Jó, de érzed az érvelésed és az "el kéne má felejteni" közötti eltérést, nem? És ugye én is azt mondom, hogy ha új gép/venni kell rendzert, hetes legyen inkább, legalább.

Előzmény: Törölt nick (126655)
miki_ng Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126660

de, a touchpad gombok reagálnak

a rádugott USB egér az nem, mert az XP egyből azzal jön, hogy a hardvert nem lehet felismerni, bármit is teszek fel

szerinted mi lehet a baj?

 

(az XP-vel kapcsolatos észosztásra nem kívánok reagálni, nem tudom mit akarnak ezek, egy majd 10 éves laptopra mit kéne feltenni, a még rosszabb vista-t, vagy a w7x64_enterprise-t???)

 

 

Előzmény: didyman (126654)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126659

Mi van abban a vhd-ben? Nativ (igazi vason) vhd-bol bootolni főszabályként csak win7 vista-t lehet egyáltalán, az XP vhd bootja az külön rakétatudomány.

 

Tedd vissza egy fizikai hdd-re és bootolj arrol.

A kékhalál az pontosan mit mond, milyen koddal hal meg?

 

Nem tud bebootolni mert nincs bootparticio vagy azért elkezdi de  esetleg a laptop lemez drivere mikor betöltődik, már hanyatt is esik az egész pont azon a fizikai vason.., ezer oka lehet, hogy nem megy, pontos hibaüzenet nélkül maximum valami látnok tudna segiteni. (és még igy semkevés szívás összehozni egy ilyet)

 

Előzmény: gyuri860213 (126651)
kürtök Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126658

Én nem hülyéztem le senkit aki xp-t használ, de azt el kell ismerni, hogy töredezettség szempontjából az adatállomány mozgatástól függően, sűrűn kell defragot futtatni, a memóriakezelése sincs olyan mint a hetesé, és amikor a hetes felmászik egy gépre, nem kell még fél órát drivereket telepítgetni. Az xp jó volt, amíg nem volt más, és a forgalomban lévő utolsó win verzió volt. Ezzel nem a nyolcast akarom védeni. Ami Gorcsevet illeti, én is próbáltam átpártolni a Linux táborhoz, de a használt programjaim közül egynek sem volt erre támogatottsága. Ha meg virtual boxban xp-nek kell futni, akkor már legyen win az op rendszer.

Előzmény: didyman (126652)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126657

Tapasztalatok szerint a 7es sokkal gyorsabb a legtöbb öreg vason, ha legalább az abszolute-minimum követelményt teljesiti, mint a mostanra toldozott foldozott rémszörnyeteggé agyonfrissült XP SP3.

 

Ez egy ÁLTALÁNOS kijeletés, amire legalább annyi cáfolat, mint igazolás hozható, sokszor mi is próbálgatunk és ami a

legkomfortosabbnak tűnik az marad rajta.

 

Vannak olyan öreg vasak, hogy hiába van minden xp-s driver, etalon összelőve, frissen telepitett vason beirod a böngészőbe hogy youtube és eltünő cursorral frissülni képtelen ablakokkal, daráló hdd-vel meredsz 3 percig XP alatt a semmibe.

 

win7 alatt a böngésző ablak ugyan "kifehéredik" majd 1percre, de minden más megy tovább mint a kisangyal. Nagyon más, nagyon nem mindegy tud lenni használhatóság szempontjábol egy ennyire harmatos gépen.

 

Előzmény: didyman (126652)
Jahno Creative Commons License 2013.07.12 0 0 126656

Ha vmwaren nem megy, akkor meg kell kérdezni a supportot, lehet nem is megy virtuálisan, vagy pont ez a dolga, érezte a vas változást, oszt beintett, akkor a fizikaival sem mész semmire. Fizikain meg max. javítótelepítés, az rendbeteszi a kékülést, egy próbát megér.

Előzmény: gyuri860213 (126651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!