Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.16 0 0 126046

Registryben mi szerepel voltaképpen? Nálam a piros nyíl mutatja a nem létező lapozófájlt:

 

Előzmény: Vgyuri (126045)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.16 0 0 126045

Még egy zárólövés pagefile.sys ügyben: rájöttem a titokra. Ha azt adom be, hogy "ne legyen lapozófájl", akkor csinál egy maximális méretű lapozófájlt a rendelkezésre álló tárterületből. Legalábbis az én EEE-mhez adott OEM XPpro-m ezt csinálja :-(

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.16 0 0 126044

Ez rendben van és most már mindegy is, azonban a fotón és a linkeken is szereplő Diskpart "clean" parancsot nem említetted, ami gondolom felülír szektorokat az elején (az egész tárat nem, mert hamar végez), letakarítva ezáltal az előző fájlrendszert, partíciós táblát.

 

Én is csak utána tudtam aktívként megjelölni, és még akkor is csak a Diskparttal, a Lemezkezelővel nem.

Előzmény: mate1993 (126040)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126043

Nem tudom, hogy xp-re felmegy-e, de én ilyet a legegyszerűbben a Windows 7 USB Download Tool nevű eszközzel csináltam. Microsoft gyártmány és működik.  Itt azt írják, hogy XP-n is működik.

Előzmény: mate1993 (126040)
<Tycoon> Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126042

oké megvan. köszi

Előzmény: Jahno (126041)
Jahno Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126041

Hanghoz ilyenkor lehet megjelenik 2 hangkártya, ott tudsz választani melyik legyen a kimenet. Aztán ha régi laptop, akkor lehet HDMI-n nem viszi át a hangot, annak is van többféle szabványa. Kábelnek mind a két vége HDMI, ugye?

Előzmény: <Tycoon> (126039)
mate1993 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126040

Alig hogy ezt leírtam, a probléma meg is oldódott. :)Letöltöttem a hp usb disk format tool nevű segédprogramot, formáztam vele a pendrive-t ntfs fájlrendszerre, mostmár a partition guru aktívvá tudta tenni a partíciót (a beépített lemezkezelő továbbra sem), működik is a boot.
Mindenkinek köszönöm a segítséget:
Máté

Előzmény: mate1993 (126038)
<Tycoon> Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126039

sziasztok.

 

Laptopot Samsung Tv-vel szeretnék összekötni.  Vettem HDMI kábelt a kép átmegy, bár kicsit túllóg a TV-n, de a hang nem megy át.  Mi lehet a gond, hogyan kell beállítani?  Vagy a HDMI nem viszi át  a hangot?   

A képet hogy lehet megjelenítettni ugyanúgy ahogy a laptopon látom, hogy ne legyen túllógva?

 

köszi

mate1993 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126038

Az előbb picit siettem, úgyhogy most leírom a problémát részletesebben. Adott egy Sandisk cruzer blade 8 gb-os pendrive, erre szeretnék bootolható windows hét telepítőt rakni. Korábban csináltam már ilyet windows 7 és diskpart használatával, most azomban xp-ről vagyok kénytelen ezt megoldani. A pendrive azóta már volt formázva, sőt bootollható linux is volt már ezen a pendrive-on, így a partíciós tábla is volt már törölve. Lényeg a lényeg, a pendrive-n lévő partíció most nem aktív, és sajnos az xp-ben lévő diskpart egyáltalán nem látja a pendrive-t. A select volume paranccsal ugyan ki tudom választani a meghajtóbetűjel alapján, a partíciókat viszont ekkor sem látom. A dologban az a szép, hogy a most meglévő partíciót törölni se tudom a beépített lemezkezelő (diskmgmt) használatával, kizárólag a formázás és meghajtóbetűjelváltoztatás opciók elérhetők. Akkor sem működik a bootolás, ha a bootsect.exe /nt60 e: parancs használatával a bootszektort a pendrive-ra írom. Újraformázást követően sem elérhető a partíció megjelölése aktívként opció. Sajnos a biosok többsége csak aktívként megjelölt partícióról hajlandó bootolni.
Üdv:
Máté

Előzmény: Törölt nick (126030)
tütyüke Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126037
Előzmény: P.URBANUS (126035)
taormina001 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126036

Kedves Guruk, az évszázad rejtélyének megoldásához kérem a segítségeteket.

A weboldalam többé nem hozzáférhetö.

De csak nekem nem. Bárki más bárhonnan hozzáfér. És én is bármi más weboldalhoz és internet-funkcióhoz zavartalanul hozzájutok. újraindítás, IP-csere , routerkikapcsolás megvolt; nem segít. Cookie-törlés, alternativ browser használata megvolt nem segít. Windows Xp oprendszert használok.

P.URBANUS Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126035

Üdv! Két kérdésem van.

 

Garanciális csere folytán a napokban windows8 felhasználó lettem, pedig már kezdtem megszokni a win7-et.  

 

1. Ebben tényleg nincs hibernálás funkció, csak alvás és kikapcsolás?

 

2. Hogyan lehet biztonsági mentést készíteni a teljes rendszerről, kell hozzá valami külön program? A rendszerről készítettem biztonsági mentést, a dokumentumaimat is rendszeresen mentem, de jobb lenne ezt egyben megtenni. Az előző gépben elromlott a winchester, elég macerás volt külön-külön újratelepítgetni a windows-t, office-t, stb. 

 

 

didyman Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126034

Jogos, USB HDD-ket szoktam vele csinálni, pendrivehoz a HP USB storage format toolt használtam. Bocs.

Előzmény: Törölt nick (126033)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126033

Én nem tudtam törölni, sem aktívként megjelölni:

 

 

Persze, most már amúgy is aktív, de előtte sem tudtam, amikor még nem volt az.

Előzmény: didyman (126032)
didyman Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126032

Ehhez felesleges bármi programot használni.. Lemezkezelő, töröld, ami a pendriveon van és hozd létre újra. A lemezkezelővel.. És meg tudod aktívnak jelölni. Fájlrendszer ntfs. DVD tartalmát felmásolod és készen van.

Előzmény: mate1993 (126029)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126031

Szerintem azonban megoldható. Ámbár én Win 7-ben csináltam, de XP-ben is van Diskpart.

 

Először nem engedte kiválasztani a partíciót, azt le kellett tisztítani, ismét létrehozni, utána lehetett csak aktívként megjelölni. Másodszor viszont eltolással hozta létre, ami XP-ben nem biztos, hogy így működik (SP3-ban talán):

 

 

 

A formázást kihagytam, de az pótolható a Lemezkezelővel is, vagy:

 

 

A képeket úgy raktam fel, hogy másodszorra rákattintva megnyilik nagyobb méretben is, remélhetőleg. További információk:

 

http://www.intowindows.com/bootable-usb/

 

http://www.intowindows.com/how-to-install-windows-7vista-from-usb-drive-detailed-100-working-guide/

Előzmény: mate1993 (126029)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126030

Nem teljesen értem, hogy mit szeretnél csinálni. Csináltál egy installáló pendrive-ot. Azt bedugod a netbook-ba, elindítod a netbook-ot, hogy onnan boot-oljon és megy az magától. Hol és mit akarsz partícionálni?

Előzmény: mate1993 (126029)
mate1993 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126029

Sziasztok! Windows xp pro sp3 rendszert használok nagygépemen, és win 7 sp1-t szeretnék telepíteni netbookomra. A windows 7 usb download tool nevű segédprogrammal próbálkoztam, azomban nem jártam sikerrel. A partíciót meg tudja formázni ntfs fájlrendszerre, aktívként azomban nem jelöli meg. Ha sajátkezűleg másolom át a dvd-ről a fájlokat az sem megoldás, mivel a lemezkezelőben is szürke a "partíció megjelölése aktívként" opció, sőt a partition guru free alkalmazásban sem elérhető ez az opció. Jelenleg nincs a közelembe windows hetes gép, örülnék neki, ha xp alól tudnék aktív partíciót készíteni. Telepítettem már erről a pendrive-ről win hetet, úgyhogy a pendrive bootolható.
Ha esetleg linuxra létezik olyan program, mellyel aktívként tudok partíciót megjelölni, nekem az is megfelel.
A válaszokat előre is köszönöm:
Máté

kürtök Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126028

Ezt találtam, és a gugli dobta le, windows 7 online kaufen keresőszóra.

http://www.pcfritz.de/software/betriebssystem/windows-7-professional/10264/windows-7-professional-64-bit

Előzmény: Jahno (126023)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126027

Nem tűnik bonyolultnak:

 

http://www.ehow.com/how_5142716_remove-unwiseexe.html

 

Inkább ajánlottnak:

 

http://www.file.net/process/unwise.exe.html

 

Description: The file unwise.exe is located in a subfolder of "C:\Program Files" or sometimes in a subfolder of "C:\Documents and Settings". Known file sizes on Windows 7/XP are 153,088 bytes (55% of all occurrences), 162,304 bytes, 243,200 bytes, 165,376 bytes or 164,864 bytes. http://www.file.net/process/unwise.exe.html

The program has a visible window. There is no description of the program. The file is not a Windows system file. Therefore the technical security rating is 33% dangerous, however also read the users reviews.
In case of any problems with unwise.exe, you can remove the entire program Ashampoo UnInstaller Platinum 2 or Yahoo! Messenger using Windows Control Panel.

If unwise.exe is located in C:\, the security rating is 36% dangerous. The file size is 153,088 bytes. The program has a visible window. The file is a file without information about the developer of this file. The process starts upon Windows startup (see Registry key: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders, HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders, HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce). The file is not a Windows system file.

Előzmény: Vgyuri (126021)
tütyüke Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126026

Az SSD-nek nincs szüksége a töredezettségmentesítésre, a prefetch-re, a SuperFetch-re és az indexelésre. Valójában a töredezettségmentesítés, amit a legfontosabb és mindenképpen ajánlott kikapcsolni (a Windows 7/2008 R2 elvileg így is tesz, ha SSD-re telepítjük), mert egyrészt az SSD minden egyes adathoz azonos sebességgel fér hozzá (tehát nem áll fenn a merevlemezeknél megszokott probléma), másrészt a töredezettségmentesítés azon kívül, hogy felesleges, még öregíti is az SSD-t, hiszen sok kis írási/olvasási műveletről van szó.

 

http://prohardver.hu/teszt/mindent_az_ssd-krol/windows_beallitasok.html

 

 

Előzmény: Vgyuri (126025)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126025

Más. Próbáltam töredezettségmentesíteni az SSD-t. 14% üres, nem hiányolta a 15%-ot, de az eredmény hasonlít egy spektrumhoz, szinte semmit nem tisztult a kép. Ki is írta, hogy bizonyos fájlokat nem lehett defragmentálni. Miért?

 

Apropó, az első defragmentálásnál 338 MB szabad helyről indultam, lefagyott valahol 1-2%-nál. Megszakítottam egy fél óra múlva, megint eltünt 80 MB az SSD-ről. A pagefile.sys rendben van, tartja szerény méretét. Hol keressem? Chkdsk?

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126024

Az unwise.exe egy wise telepítőcsomaggal telepített szoftver eltávolítója. Nem nagyon kell neked, maximum ha pont azt a programot akarod eltávolítani, de az is lehet, hogy valami otthagyta. Registry-t végig lehetne túrni, hogy mi hivatkozik rá.

Előzmény: Vgyuri (126021)
Jahno Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126023
20dollárértnérdekes lenne, cégnek ha olyan a szerződése, akkor pld. alkalmazottnak járhat ennyiért, dencsak úgy simán utcára nem nagyon.
Előzmény: kürtök (126022)
kürtök Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126022

Hogy lehet az, hogy windows 7 professionalt találok 20,90 €-ért, és 218 €-ért is? Otthon meg ha jól láttam cirka egy százas, mondjuk w7-ért már nem szabad ennyit adni. A a 29,90 €-ért árult verzión még mindig van profit, érdekes haszonkulccsal dolgozhat a másik cég.

Vgyuri Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126021

Pardon, csak 150 KB. Úgy már nem is olyan érdekes a méret miatt. De valamiért csak el szokták távolítani. Kell ez nekem?

Előzmény: Vgyuri (126020)
Vgyuri Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126020

Az EEE SSD-jén van egy unwise.exe nevű fájl, 150 MB, amiről nem tudom, mire jó, meg nem. A gugli kihozott egy csomó hivatkozást arról, hogy hogyan kell ezt eltüntetni. de mind valamilyen másik feltelepített program segítségével akarja csinálni. Olyan bonyolult ez? Nincs egyszerű parasztos megoldás, pl. a Windows eltávolítója?

didyman Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126019

Nem, hálózati elérési utat emlegettek, de logika szerint szerintem mehetne IP is ide, ugyanaz. Az egy példányosra nincs valami fw-frissülés HP-nál? Bár XP-hez már kérdéses, de hátha. Találtam valamit, hátha: 

This problem is caused by Mopier Mode being enabled by default. The idea of Mopier Mode is to minimise computer and network traffic by sending only 1 copy to a printer equiped with suitable internal memory. That stored copy is then used to produce the multiple copies. Most HP Laserjets do not have suitable internal memory and so only the one copy sent by the computer gets printed. To disable Mopier Mode:
Click Start
Click Devices and Printers
Right click your Laserjet Printer
Select Printer Properties
Click the Device Settings Tab
Scroll down to the bottom
If necessary, expand Installable Options
Click on Mopier Mode
Select Disable in the selection box that appears
Click Apply
You will now get multiple copies.

Előzmény: Gorcsev (126018)
Gorcsev Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126018

"a helyi nyomtatónál, ahol portot kér, a hálózati útvonalat kell megadni"

Mármint IP-t, vagy mit?

 

Nálunk hirtelen azt kezdte játcani néhány 20xxDN-es HP, hogy csak 1 pld-t hajlandók nyomtatni. Vmi frissítés kavarhatott be, mert egycerre jött rájuk, most nyomozzuk, melyik lehetett.

Ilyennel nem találkoztál?

Ja, és csak XP-n sz@rakodnak, w7-ről jó.

Előzmény: didyman (126016)
tütyüke Creative Commons License 2013.06.14 0 0 126017

Aztabazmeg...

Köszönjük az infókat :)

Elmentve.

 

Előzmény: didyman (126016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!