Keresés

Részletes keresés

Kardszárnyú Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13993
köszi az ötletet a varrásra:)
az olló éllessége nem függ az olcsóságtól mert anno mi vettünk a rossmannba olcsó ollót és az jól működik, de van amit ajándékba kaptam azt példálul van, hogy nem mindegy melyik fele van felül, mert az egyik felén szakít a másik felén pedig tökéletesen vág.
remélem értelmezhető amit írtam.....
Előzmény: Törölt nick (13989)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13992
igen éreztem én is hogy nem az igazi, de azt hittem, hogy a gyakorlatlanság miatt, bár a végén egész belejöttem ebbe a 1.ből a 3-ba varrásba, és azok a varrott részek szebbek is lettek....
De majd kipróbálom, a másik varriációt is:)
én nem kaptam olyat:(
Előzmény: Hangyaboly6 (13986)
ildu Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13991
Lányok,úgy látom meghülyült a gmail-em,nem hajlandó a tünciket továbbítani se együtt,sem egyenként.sorra dobja vissza hibaüzenettel mindenkiét.Ezért felteszem a képtáramba néhány napra,onnan le tudjátok tölteni.
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13990

Itt vannak a variációk csillagokra...

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13989

Sziasztok Mindenki!

Vettem a Rossmannban olyan görgős ragasztót, amit Barkorka ajánlott, szerintem jó, olcsó, tiszta, könnyen kezelhető.

A varrásról: ki kell tapasztalni. Ha nagyon ívelt, rövid szakasz, jobb a tűzőöltés (1-2, 2-3. stb) a hosszabbaknál jobb a száröltés (1-3, vagy 1-4).

A mintavágó ollóval megpróbáltam sarkot vágni, de nem sikerült, roncsolta, szaggatta a papír szélét. Lehet, hogy nem elég éles az ollóm. Elég olcsó volt...

Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13988
Akkor jó, nem küldöm a másikat:-) Szívesen! :-)
Előzmény: ertimar (13983)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13987
Próbáltam én mintaollóval sarkot vágni, talán Pihe lapján? Nagyon nehéz volt.... De hamarosan lesz lyukasztóm hozzá......:-))))))
Előzmény: barkorka (13984)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 13986
Most már én is megzakkantam! :-))) (Eddig dolgoztam....)
Delfinke, ez a lap nagyon aranyos lett! Minden a helyén van! A varrásnál azt gondolom, hogy úgy kellene talán inkább varrni, mint a gépöltést, próbáld ki! ;-) Tehát nem 1.-ből a 3.-ba, hanem 1.-ből a 2.-be, az egymás melletti lyukak legyenek összekötve. Amikor a Joyos macik sablonját varrtam ki, nem tudom, emlékeztek-e még rá, nagyon kék volt:-), na ott próbáltam ki ezt, először én is így csináltam, mint te, de kiderült, mégis jobb a gépöltéses variáció, és így kell pl. az Elinés állatokat is kivarrni. Neked adtam olyat? Szégyellem, de nem emlékszem.......:-(((((
Előzmény: Kardszárnyú (13985)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13985
nálam is készült egy a fotó nem az igazi arany lapra raktam és a varráson látszik, hogy az első ilyen...
barkorka Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13984

Szép estét mindenkinek :))

 

Ma agyilag teljesen le vagyok gatyásodva, miután 9-től fél 5-ig ültem informatika órán a suliban és 80%-ban fogalmam sincs mi értelme volt annak, amit ma csináltam, így előre is elnézést, ha értetlenül fogalmaznék.... :))

 

Ildu emlékeim szerint csütörtökön a tündéreket kétszer is megkaptam, köszönet értük! :))

 

gandi szépek a színek és precíz a kivágás! :)

 

MarcsiV én ilyen csokros lapot eddig pergára csináltam. Az egyik virágcsokrot vettem én is Munkásotthon utcában, a másikat meg csináltam. :))

 

Pihe megint remekeltél! A másodiknál nagyon tetszik ez a sarokmegoldás! Én magamtól tuti nem gondoltam volna arra, hogy így helyezzem el, pedig nagyon nem rossz ötlet! A harmónika lapodra meg.....szóval mindig ámulok, hogy hogyan össze tudod variálni az eszközeidet. Az a körcsipke most a harangokkal nagyon szép! A betűk megoldása is nagy munka volt, még scrapesnek is lehetne nevezni :))

 

Hangya én a nagy hullámú ollómmal szoktam ilyen kerekített sarkokat vágni. :)

 

 

Előzmény: gandi1977 (13959)
ertimar Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13983
Sziasztok! Hangya és Ildu! Köszönöm, megkaptam! Mindenkinek szép képeslapokat! erti
Előzmény: Hangyaboly6 (13980)
Kardszárnyú Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13982
Pihe: nagyon tetszik mind a 2 lapod az első ötletét alkalmaznám remélem nem baj:)
a második betű megoldása nagyon tetszik írnál róla többet?:)

Gandi: nagyon tetszik a karácsonyos lapod igazán vidám lett:)

Marcsiv nagyon jó megoldással készült ez a lap és ötletesen oldottad meg a hiba takarást:)
MarcsiV Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13981
Én is a nagymamámnak adtam azt a virágcsokrosat :)
Hú, mennyi trükk a hajtogatós lapon... Szép lett nagyon.
A kérdéseim: a cérnát két kis négyzet közé ragasztottad? Vagy hogy? És a saroklyukasztóból hogyan lett olyan szép minta a bal oldal közepén? Mert a szélén el tudom képzelni, de itt középen nem. Elakadok ott az elképzelésben, hogy mondjuk vágtál 5 derékszöget a csík közepére, hogy majd ezek lesznek a sarkok. De nem tudom, hogy hogyan tetted oda a lyukasztót. Bár nekem még nincs lyukasztóm, lehet, ezért nem tudom továbbgondolni a dolgot. (Talán hétfőn...)
Előzmény: 4Hópihe (13977)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13980
Én még nem értem rá kicsomagolni, de akkor biztos én is mást kaptam :-) Visont kaptam még egyet, azt már nyugodtan küldhetem tovább ertimarnak?
Előzmény: gandi1977 (13972)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13979
Ezt nem gondoltam volna:-)))) Az én kupakom szögletes:-)
Vannak végülis kerek sarkú sablonok, de hiába rajzolom körül, nem vagyok ügyes az ollóval. :-(
Előzmény: gandi1977 (13969)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13978
Kevés az időm, de ehhez muszáj hozzászólnom! :-))))
Pihe, álomszépek!!!! Képzeld, én még sosem láttam így ezt a Joyt! Gyönyörűek ezek a színek, jól megkomponáltad :-)
A harmonikán megint odavagyok a csipkédért, most a harangossal kombináltad, ha lehet még szebb egy fokkal... Tetszik, hogy nem lett szimmetrikus a két oldal, én még nem voltam ilyen bátor, pedig nagyon jól néz ki, és a betűk direkt jó, hogy megtörik az egyenes és körvonalakat!
Virágaim nekem is vannak, kb két éve csücsülnek a dobozban....:-)))) Még nem tudtam kitalálni hozzájuk jó körítést, mert eléggé uralkodóak:-)))
Kíváncsi leszek a ti megoldásaitokra, Marcsié nagyon jó! ;-)
Előzmény: 4Hópihe (13977)
4Hópihe Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13977

az az igazság az enyéim még nem ugrottak fel egy lapra sem.. a boltos filléreket ad,kár oda .igazából  a nagymamáknak tartogatom valamilyen alkalomból.

---------------------

ennek a lapnak a z elrendezési ötletét a hobbyjuornálról loptam és a saját eszközeimmel készitettem el.

 a ragasztó pöttyök nem látszodnak a csillag alatt csak a fotón. a felsö sarokban masnin egy fém angyalka csücsül. nem tudtam jobban megvilágitani ezért probálom láttatni a leirással ami sejthetö.

---------------------------------------------------------

és ez a tegnapi a betükkel:

 

Előzmény: MarcsiV (13975)
MarcsiV Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13976
Köszönöm :) (Gondolkodom egy még "szkreppesebb" lapon, az babás lesz, majd meglátjuk, mi sül ki belőle.)
Előzmény: Hangyaboly6 (13967)
MarcsiV Creative Commons License 2008.10.31 0 0 13975
Hópihe, örülök, hogy tetszik a lapom :)
virágos (Ezt már mutattam, mikor elkezdtem olvasgatni ezt a fórumot. Még tű tompa végével domborítottam :) ) Ilyesmi csokorra gondoltál? Ez 200 Ft :( volt, a Rayhernál. Rendeltem a Hobbyművésztől is csokrot, katalógusbeli kép alapján, azóta is kuksol a dobozában, kb. havonta ránézek, hogy nem lett-e szebb az utolsó alkalom óta, de nem... Tudnál mutatni képet vagy linket a Tiédről?
Előzmény: 4Hópihe (13973)
4Hópihe Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13974

gandi megtaláltam a hóembert ,nálaim is itt ült a vinyón,igy ne fáradj..

:o)

4Hópihe Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13973

szerintem a felvetett kérdéseim ,hangos gondolkodásom  minden topikjátékost érint  -a békesség kedvéért,

-a jövöre tekintve

-a mihez tartás végett.

ezért nyugodtan válaszolhatsz nyilt kérdésre nyilt válasszal.

 igy most kicsit gyökértelennek érzem magam,hogy idetartozom e vagy sem.

---------------------------------------------------------------------

 gandi nagyon harsány lett a lapod, igazi gyermeki élénkséggel ,vidámsággal megáldott. én biztosan nem mertem volna belefogni, de a tiéd tetszik.gondosan válogattad ki a hóember képböl a megfelelő cérnaszineket...

a hóembereket szeretném elkérni

-----------------------------------------------------------------------

 

 Marcsi: a müvirágos képeslapokkal kapcsolatban- lehet már kapni képeslap méretü kis csokrokat is, nem is drágán. nekem két féle van fehér és kék virágos csokor 130-150 ft volt a nyár elején.de ezeket abszolut kézben átadosra lehet csak elkésziteni,mert boritékba nem fér bele.

 nagyon szép lett a lapod,söt ez már nem is lap hanem asztali dísz

---------------------------------------------

Ildu hozzám sem érkeztek tündérek.

 

--------------------------------------------------------

 én is kiprobáltam a betüket -noha "vizzel föztem" és nagyon pihent agyu megoldást választottam, nem is szabályos kockákba hanem a betü méreteihez alkalmazkodva. egyesével felbiggyesztett apróka betüket ragasztottam fell a kartonra és ugy vágtam ki. amit egy arany cérnára rögzitgettem fel.holnap ha nem lesz ennyire borus és a fényviszonyok kedveznek tudom megmutatni.

Előzmény: Hangyaboly6 (13965)
gandi1977 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13972
Csatlakoznék Marcsihoz! Én is mást kaptam!
Előzmény: ildu (13963)
MarcsiV Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13971
Ildu, kaptam Tőled levelet, de nem azt, amit szerettél volna. Elkérhetném én is a tündéreket? Köszönöm előre is!
Előzmény: ildu (13963)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13970
Nagyon szépen vágtad, mintha saroklyukasztóval lenne levágva, olyan szép.....:-)))))

Most jutott eszembe, mit akartam még....

Szidon! Ugye azt írtad, hogy te nem tudod beszkennelni a maradék 3D mintaívedet, és felajánlottad, hogy ha van valakinek, annak elküldenéd kölcsönbe, hogy beszkennelje. Én örülnék neki, ha nekem elküldenéd, én beszkennelném.....
És küldenék neked lacé, incire sablonokat is, de sajnos nem tudom az e-mail címedet. Írj nekem légy szíves, ha úgy gondolod, itt a hsz-em fölött ha rákatt a nicknevemre, felugrik az adatlapom, ott katt a küldre. Én itt úgy szoktam tovább menni, mivel nem szeretem az outlockot, hogy kimásolom a mélcímet, és bemásolom a saját levelezőmbe....
Előzmény: gandi1977 (13969)
gandi1977 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13969
Köszi! :-)))
A sarkoknál körberajzoltam a tollkésem élének védőjét, és kisollóval vágtam le!
Előzmény: Hangyaboly6 (13966)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13968
Mammus, köszi a linkeket, és hogy mindig benézel egy pár kedves szóval.....
Előzmény: mammus (13948)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13967
Nagyon szép, Marcsi! :-) Szeretem a scrapes megoldásaidat :-) Nagyon jó ötlet a hiba miatti színezés, jót tett a belsejének, vidámabb lett! ;-))) Köszi a virág-ötletet!
Előzmény: MarcsiV (13942)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13966
Gandi, megint tökéletes:-))))
Olyan szép pontosak a kivágásaid, minden jó, a színek.... Az érdekelne, hogyan vágod olyan szép ívesre a sarkokat!
Előzmény: gandi1977 (13959)
Hangyaboly6 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13965
Köszi Ildu! Én megkaptam, és továbbítottam Ertinek, hátha nem tudjátok a címét, itt most úgy látom, nem publikus, remélem, megkapja, és él a régi címe:-)
Lányok, nagyon sok a munkám, ráadásul még mindig őszi szünet van, szóval kis család teljes létszámmal itthon... Szerintem csak 8-a után jutok levegőhöz, akkor jöhet az alkotás! :-)
Pihe, Delfinke, nem vagytok elfelejtve, megy majd a mél! :-)
Előzmény: ildu (13963)
ertimar Creative Commons License 2008.10.30 0 0 13964
Sziasztok! Ildu, ha kérhetném én is a tündéreket, köszönöm! További szép képeslapokat kívánok erti
Előzmény: ildu (13963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!