Keresés

Részletes keresés

dys-cus Creative Commons License 2018.12.24 0 0 295

Boldog Karit mindenkinek!

dys-cus Creative Commons License 2018.10.25 0 0 294

Ezt olvastam ma:

"Szerintem ne foglalkozz a szép menet-menet mellé módszerrel, az egész messze nem éri meg.
Ráadásul soronkénti szigetelés nélkül nem is menne.
Pr/szek közt legyen szigetelés és máris jó lesz."

Ezek a szavak egy kimenő megtekerésére vonatkoznak az egyik közkedvelt fórumon. Azt a tanácsot adja a nagy szagértő, hogy összevissza tekerjék a kimenőt, és szigetelést se alkalmazzanak a réteg között. Ez a f@sz aki ezt tanácsolja, szinte minden fórumon fent van. Ez embereket akar ölni? Ráadásul a lehető legroszabb megoldást javasolja az ún. "vadtekercseléssel". Még mindig itt tartunk?

dys-cus Creative Commons License 2018.09.21 0 0 293

Gratula! Én nem mertem volna megcsinálni. :o)

Előzmény: tunerman (290)
Mono SE Creative Commons License 2018.09.21 -2 1 292

"annak idelyén"

 

az egész hifizésed és a zenereprodukáló eszközökkel való foglalatosságod ott sántít, hogy a leglényegesebb összetevő hiányzik belőle...

Előzmény: dys-cus (289)
btamas70 Creative Commons License 2018.09.21 0 1 291

"Akkor talán ez is az én gondolatomat támassza alá"

Nem, az semmit sem támaszt alá a jólismert féligazságon kívül, hogy Rómába több úton is el lehet jutni. Alátámasztja még, hogy a hifiben a kategorikus kinyilatkoztatások -melyekkel te köztudottan gyakran élsz- megmosolyogtatóak.

 

A hangminőség trafómaganyag-függését illetően addig nincs miről beszélni, amíg Tunerman koncept-erősítője el nem készül spéci vasakkal, és a két változat hangja össze nem lesz hasonlítva. De még akkor is sok maradna a kérdőjeles faktor.

 

Egyéni álláspontként tökéletesen érthető, hogy nem éri meg az árát. Az eszetlen költekezés nem sok jóra szokott vezetni ott, ahol a pénz korlátozottan áll rendelkezésre. Másoknak, más körülmények között esetleg megéri. Ha mindenáron alátámasztást, önigazolást keresel magadnak, ott vannak a kiemelkedően jó hangú Tango kimenőtrafók. Amorf vagy nanokristályos magosak ellenében is megállják a helyüket. Drágák ugyan, de nincs bennük különleges vas. Hogy honnan rendelik, azt sokan szeretnék tudni... a titok egy részét ezen a ponton kell keresni.

 

"a trollok is megjelentek"

 

Az üldözési mánia súlyosbodása esetén kéretik felkeresni kezelőorvosát, gyógyszerészét.

 

Előzmény: dys-cus (289)
tunerman Creative Commons License 2018.09.21 0 0 290

Természetesen mind a hét hálózati transzformátor - amit az erősítőbe beépítettem - eredeti, gyári állapotú volt.

Üdv: TJ.

Előzmény: dys-cus (289)
dys-cus Creative Commons License 2018.09.21 -1 0 289

Akkor talán ez is az én gondolatomat támassza alá: miszerint a szupervasaknak nincs akkora előnye, mint amennyibe kerülnek. A tekerés mikéntje sokkal nagyobb hatással van a hangminőségre. Erre példa az említett BEAG trafók is, melyek eléggé bonyolítottak, meg jó nagyok, de annak idelyén csak egy közönséges hálózati trafó vasra készültek. Szóval a szarvas is vas, csak tudni kell belőle főzni. :o) Örülök, hogy hozzászólásommal ennyi hozzászólást tudtam generálni. :o)  Annak ellenére, hogy a trollok is megjelentek, bár ők nálam  ki vannak tiltva a képernyőről. 

Te Tunerman! Te a hálózatit áttekerted, vagy csak úgy hagytad, ahogy volt?

Előzmény: tunerman (288)
tunerman Creative Commons License 2018.09.20 0 0 288

6900/6528 no NFB PP elektroncsöves erősítő:

A 6900-es fázisfordító egy Toshiba IC700-as táskarádió hálózati transzformátorára dolgozik.

A 6528 kettős trióda egy TRIAD 230/12 voltos hálózati transzformátort használ kimenőnek.

Üdv: TJ.

Előzmény: krizsi_l (281)
dys-cus Creative Commons License 2018.09.20 0 0 287

Amúgy az erősítő így nézett ki:

dys-cus Creative Commons License 2018.09.20 -1 0 286

Hogy arról is írjak amiről a topic szól:

A Diyeramp erősítő egy ARC feldolgozás. Ezért egy full szimmetrikus OPT-t kellett hozzá kifejlesztenem, mivel ez az erősítő pentóda kapcsolású.

Felteszek ide 3 képet az átvitelről, a fázis torzításról, és a négyszögjelről. A trafó Ni ötvözetű vasra készült. A trafóval az erősítő nagyon jól szólt. Ezért is váltok 12 év után erősítőt.

dys-cus Creative Commons License 2018.09.20 0 0 285

Ha kész lesznek az új monoblokkjaim, majd akkor gyere el egy nagyobb lélegzetre, kb úgy novemberben. A Diyerampnak lesz a nagyobb monoblokk változata. Már a HE fórimon is a Diyerampot építi valaki. Szerintem azt hiszik, én vagyok. :o) Mindenesetre nem kímélik. Neked legalább jó hallásod van.  

Előzmény: AudiJo (284)
AudiJo Creative Commons License 2018.09.20 0 0 284

Egyszer úgyis szavadon foglak és jól meglátogatlak!:))) Részemről sincs sértődés és kíváncsi vagyok, hogy hogyan szól az "új" szobádban a cuccod! A múltkori belefülelés nagyon rövid volt!

Akkor majd személyesen megbeszéljük, amit itt semmiképp nem akarok kitárgyalni! A részleteket megírom magánban!

Jó bulizást Szegeden!:)))

AJ

Előzmény: dys-cus (282)
dys-cus Creative Commons License 2018.09.20 -2 0 283

Látom bta beindult mint a motolla. Én nem látom, mert letiltottam. Mást meg nem érdekel. Hajrá, hajrá. Csak így tovább Tamás bátyó. :o)

dys-cus Creative Commons License 2018.09.20 0 0 282

Nem sértődtem meg, és nem is haragszom rád. Ha személyesen beszélünk erről, nem is alakul ki vita. Főleg, ha Jolida is ott van. Írásban minden más. 

Szerintem ő nem sértődött meg.  De viszont nem megyek Annafürdőre, helyette más találkozóra megyek: A Rock and Roll kedvelők Klubjának lesz az évi nagy bulija Szegeden, és oda megyek.   Lehet, lakhelyemhez messze van Annafürdő. De az is lehet, hogy elkültek a 3,14csába. A többit nem is mondom. Ettől függetlenül ha erre jársz, szívesen látlak, mint máskor is, szívesen megjavítom a cuccod, mint máskor is, stb stb. A barátság topictalin túl is létezik. 

Előzmény: AudiJo (277)
krizsi_l Creative Commons License 2018.09.20 0 0 281

PP-szuper vas - szuper trafó gondolatmenet mentén azért ne feledkezzünk meg Tunerman bontott őskövület hálótrafókból felépített erősítőjéről sem. Ha jól emlékszem egy táskarádió kimenővel indult mint szimmetrizáló fokozat, majd valami kisebb rádió hálótrafója mint interstage és a kimenő is egy - egy hálótrafó volt. Innét is többen hallották, nagyon szépen zenélt.

 

btamas70 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 280

Nem hinnéd, de nemrég emberére akadt a kötekedőmester. És nem akárki az illető...

Előzmény: csárlisín (278)
AudiJo Creative Commons License 2018.09.20 -1 0 279

Köszönnyük Emese!:)))

AJ

Előzmény: csárlisín (278)
csárlisín Creative Commons License 2018.09.19 0 0 278

személyesen megbeszéljük

inkább beszéljétek le!

egyszer s mindenkorra, az az igazi.

Előzmény: AudiJo (277)
AudiJo Creative Commons License 2018.09.19 0 1 277

Arra, hogy leírtál valamit, aminek nem vágod az értelmét, ezért minden másról beszélsz!:)))

Viszont ezért nem kellene megsértődnöd! Én nem adtam okot arra, hogy olyat feltételezz rólam, hogy a hátad mögött rosszat mondok vagy gondolok Rólad! Én is hallottam több erősítődet is, mindig elmondtam szemtől szembe (személyesen) a véleményem ezekről és másnak sem mondtam ezekről mást a hátad mögött. A trafóidat meg soha meg nem kérdőjeleztem!

" Látom, hogy már sem szép, sem jó nem lehetek a köreitekben." Ezt meg végképp nem értem, de tudom mit? Itt ne is válaszold meg, úgyis van itt elég feszkó, felesleges, hogy kettőnk között maradjanak kibeszéletlen témák - a hétvégén, a talin, személyesen megbeszéljük! Rendben lesz így?

AJ 

Előzmény: dys-cus (261)
btamas70 Creative Commons License 2018.09.19 0 1 276

"a HE fórumon dádá volt"

 

Csak nem arról a fórumról karattyolsz, amelyikről nem egyszer írtál le negatív véleményt;  ahol többek szerint egy bizonyos dys-cus álneveken trollkodik,  és ahol komoly, névtelen feljelentésekre hivatkozva a "moderátor" ilyeneket szokott törölni? :

/Korrekt, mi?/

Előzmény: dys-cus (273)
btamas70 Creative Commons License 2018.09.19 0 1 275

"sok a duma, de nincs semmi alapja"

 

Valójában a fenti, tárgyszerű válasz helyett előadott (hadd ne mondjam ki, milyen stílusú) személyeskedésnek nincs alapja. Ellenben, amit tegnap írtam a trafókról, annak kőkemény fizikai ill. szakmai alapja van.

 

Másodjára nézzük, hogy ennek mi lehet az alapja:

 

"bta erősítője meghallgathatatlan, mert nincs"

 

Lényegében véve azt állítod, hogy hazudtam, mégpedig számos alkalommal. Holott nem sokat tudhatsz rólam, és garantálom, hogy a jövőben is így lesz. Részedről nem marad más, mint a pálinkagőzös fantáziálás. Jogom lenne emiatt felháborodva tombolni, de nem teszem. Ha le kívánod járatni magad, csináld csak, sok sikert hozzá... csak ne itt!

 

/Idővel azért nem ártana eltakarítani a mocskot, amit idehánytál, és nyugodj meg, el is fogják. Audioland nem az a fórum, ahol bármit megengedhetsz magadnak./

Előzmény: dys-cus (273)
phammill Creative Commons License 2018.09.19 -2 0 274

Mint írtam, hangember...

Kár rá vesztegetni az időt.

Előzmény: dys-cus (273)
dys-cus Creative Commons License 2018.09.19 -2 0 273

Köszi. bta erősítője meghallgathatatlan, mert nincs. Ne erőlködj vele. Most itt tombol, mert a HE fórumon dádá volt. Ott is mindig szuttyogtatják, hogy sok a duma, de nincs semmi alapja.

Előzmény: phammill (262)
btamas70 Creative Commons License 2018.09.18 0 0 272

sajnos <-> erősen

Előzmény: btamas70 (271)
btamas70 Creative Commons License 2018.09.18 -1 0 271

Mindenesetre Petykabá szegény, forog a sírjában, ha hozzá hasonlítjuk. A mai fórumhuszárok hifis tapasztalata erősen sajnos a nullához konvergál, gondolkodásmódjuk eredendően proli, pl. a "lássuk csak, te mit tetté'le a zasztalra!" irreleváns, értelmetlen hangoztatása; rendszeresen olyan kérdéskörökbe kotnyeleskednek bele , melyekből semmit nem értenek...

Előzmény: Mono SE (270)
Mono SE Creative Commons License 2018.09.18 -3 1 270

kurvára emlékeztet ez a meghallgatásos sztori a megboldogult Kőváry Petykabá' - isten nyugosztalja - Takács Jenőhöz tervezett, de aszem soha létre nem jött látogatása kapcsán a HIX-en kirobbant vitára :)

Előzmény: btamas70 (266)
btamas70 Creative Commons License 2018.09.18 -1 1 269

"hangember vagy"

 

Konkrétan miben? Mivel erre nem tudsz érdemben válaszolni (nem adtam rá alapot), talán illene elnézést kérned...

Előzmény: phammill (267)
btamas70 Creative Commons License 2018.09.18 -1 1 268

Milyen szövegértés? Hogy te abban az esetben nem lennél beengedve, ha megtagadnám az elveimet, egy másik dolog.

Előzmény: phammill (267)
phammill Creative Commons License 2018.09.18 -2 1 267

Látom nem megy a szövegértés, hangember vagy, téma lezárva.

Előzmény: btamas70 (266)
btamas70 Creative Commons License 2018.09.18 -1 1 266

Ja, hogy mikor? Hát amikor bekapcsolom. Számomra nincs akadálya...

Előzmény: phammill (264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!