Keresés

Részletes keresés

elemző999 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 10371

Előzmény: elemző999 (10370)
elemző999 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 10370

Ha meg beburkolja akkor nem mobil.

Megoldhatná a burkolatot így is

Előzmény: Ofenbau (10369)
Ofenbau Creative Commons License 2018.01.06 0 0 10369

Amúgy nem is nevezi  tömegkályhának az Attila, csak  egy  mobil kandallónak.  Egy   kandallóbetét körül van rakva  előre gyártott beton elemekkel.

 Idővel azért elégronda felületű lehet az a beton.

 Nincs kötőanyag , Ok. na de ha valakinek a lábára esik  egy darab belőle igencsak visít. A sok sok hőmozgás idővel kilazulást eredményezhet !

 

Adja el az A. találmányát annak akinek tudja.

 

Gazdag aligha lesz ebből !! 

Előzmény: bárány b (10367)
elemző999 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 10368

Azért nem rossz ötlet, és kreatív is.

 

De az csak annyit tud hogy a kandalló által termelt hőt hagyományos módo átveszi  -de csak részben - nem javítja a hőkiemelést és a hőtárolás sem jelentős tömegű és könnyen hasznosuló hőtároló eléemekkel. A beton nem egy csúcs anyag ebből a szempontból..

 

Nálam teljesen más a rendszer.

 

A tömegkályha hagyományos tulajdonságait messze túlszárnyalhatja az építő és ne is tudja elrontani a dolgot.

 

tanulva sanci bácsi intelmeiből.

 

összerakhatja az enyémet egy cukrász is :) 1 óra alatt.

A többi munka segédmunka.

Kivétel az extra burkolás.

 

Lehet sok tonna is és a kimenő hő csak 100-130 C körüli füstgázzal távozik.

 

tehát kifűtheti az iparcsarnokot is ha kapcsol hozzá egy automatikát ami jó időben vezérli a ventillátorokat.

 

 

Előzmény: bárány b (10367)
bárány b Creative Commons License 2018.01.06 0 0 10367

Nemrég láttam másik fórumon ilyen lego-s kandallót:

https://www.youtube.com/watch?v=EXbMd2lLskA

 

Azért ez a tömegkályhától messze van. Kb. mint Makó Jeruzsálemtől.

elemző999 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 10366

Követelmények amihöz igazodni kell a fűtőeszközöknek

https://defrokazan.hu/spg/879265/ECODESIGN

 

 

https://defrokazan.hu/spg/145861/BAFA

 

https://defrokazan.hu/spg/487487/5-os-kornyezetvedlemi-osztaly

 

https://defrokazan.hu/spg/593557/Uzembe-helyezes-bekotes

 

A tömegkályhára hasonló elvek vonatkoznak ha központi fűtésre is alkalmassá teszik.

 

A levegőtisztasági tv itt nálunk is érvényes vagy az lesz hamarosan.

Előzmény: elemző999 (10365)
elemző999 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 10365

Találtam vezérlő automatikát és hőlégbefúvós kazánt de ennek a tzeljesítményét duplázni kellene mert a fele területre lenne csak elég.

http://kotly.com.ua/avtomatika_st20.php

 

https://defrokazan.hu/spd/KCO-NP-70/Defro-NP-70-kW-holegbefuvos-kazan

 

Itt van egy csomó kazán, de elég drágák, ezeknél sokkal jobbat lehetne építeni tömegkályha tulajdonságokkal, csak kell az automatika és a ventillátor ipari szintű.

 

A sugárzó hő is hasznosításra kerülhet és a kimenő füstgázból sokkal több hőt ki lehet nyerni.

ezek csak kazánlemezből vannak, helyi hőtároló nincs.

 

Ha nagyobb verzió jön létre, akkor terményszárító is lehet belőle.

 

Érdemes rajta gondolkodni, hoyg a két technológiát hogyan lehet összerakni.

 

 

 

 

elemző999 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 10364

Most is légfűtés van, ezért ez a módszer lehet ott később is a nyerő.

Kombinálva a vegyesfűtéssel, de az is légfűtési megoldást kaphatna, a hagyományos sugárzó hőn kívül, mert az nem hatékony ekkora térben.

 

A kérdés inkább arra vonatkozik, az épület szerkezetének elemzésén kívül, hogy ha x hőértéket használnak fel gázból, ezt meg tudják mondani.

Akkor milyen arányban fog hasonló teljesítményű vegyestüzelés javítani a helyzeten, kb hány kg biomassza (tüzifa, ágfa, apríték stb.) jelentősen visszaszorítani a gázfűtést, ami persze meg fog maradni.

A ventillátor fogyaszt most is áramot. 

Hasonló megoldást alkalmazhat, egy nagyobb hőtároló tömegen keresztül terelve a levegőt, ha folyamatosan fűt egész nap, akkor olcsóbban küld be X teljesítményt. Kérdés mennyi ez a tömeg fából. Saccra. 2-300 kg? Olcsó fa van a környéken (átlagnál olcsóbb, és nem tüzép stb vagy erdőgazdaságtól beszerzett hanem magánerdők vannak)..

A sima gáz-fa átszámítás csalóka lehet.

 

 

Előzmény: sancibácsi (10363)
sancibácsi Creative Commons License 2018.01.05 0 0 10363

Az eredeti felvetéshez, témához pedig, hogy konstruktívak legyünk:

 

Szóval ha megírod:

-falból, ablakból, tetőből, padlóból mennyi m2 van

-és melyiknek mennyi az U (régi K) értéke;

akkor seperc kiszámolni mennyi a hőigény. Hány kWh.

 

De egy a hőigény egy ekkora épületben.

Ez csak egy szám. Egy nagyon fontos szám!

De ilyen magas épületben felmegy a tető alá, lent meg hideg van.

Ezért szoktak milyen helyen:

-padlófűtést (lent sugároz, közvetlen hőérzet),

-padlófűtést valami kiegészítő sugárzó fűtésmóddal,

-tehát gáz sugárzó,...

-vagy légfűtéssel

kombinálni.

 

Tehát olyan teljeítményű fűtés; ami majd lent is komfortos(abb) hőérzetet biztosít.

sancibácsi Creative Commons License 2018.01.05 0 0 10362

De azért tudni kell hogy az a többletenergia felhasználás  számszerűsítve    kb.  6 % /fok, de csak szűk tartományban. Ha  20 fok az alap,  akkor 6  % fokonként, de csak  23 fokig, aztán rohamosan nő.

 

Ez szerintem: nem tudom. Ez valami kamu, vagy hiedelem,..... mittudoménmi lehet.

Ezt a számítások biztosan nem támasztják alá. Vagyis matemeitka, fizaika mentén ha gondolkodunk: ez nem lehetséges.

De ha van ilyen számítás, stb, akkor elnézést kérek. Kíváncsi lennék, hogy ezt mire alapozzátok. Mi ez a képlet, számítás, stb,....

Vagy hogy miért 23 C fok a határ? Miért nem 20, vagy 25, vagy más?

 

Nem kell félre érteni: ez nem kötekedés. Csak én a hőigény felmérését, számítását egyáltalán nem így ismerem.

Előzmény: Varek1 (10360)
Mr.Gabson Creative Commons License 2018.01.05 0 0 10361

 Ha  20 fok az alap,  akkor 6  % fokonként, de csak  23 fokig,

 


Emlékeim szerint igazad van, de számszerűsítve éves gázfogyasztásra számolva nagyon riasztó. Én ezért programozott fűtésvezérlés választottam. Ami ilyen este 3.30-kor 19.5fok; 5.00-kor 20.5fok; 7.00-kor 18.5fok; 15.00-kor 19.fok5; 20.00-kor 20.5fok; 22.00-kor 18.5 fok;

 

Amit észrevettem nem-érdemes 18 fok alá fűteni a lakást, mert egy kondenzációs fűtés alacsony előremenő 45 fokos vízzel ráadásul radiátoros(dupla mennyiségű) lassan fűt (-10-15 fokban 55 fokos előremenő) és hiába van 19.5 fok a lakásban mindenből jön a hideg hidegek a falak bútorok.

 

1100 m3-es kalkulált gázfogyasztás valójában 870-950-1000 m3-ert használok attól függően milyen kemény a tél.

 

Gábor

Előzmény: Varek1 (10360)
Varek1 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 10360

  " (amikor játszottam ezzel, meg-döbbentem mennyivel több energiát igényel ha 1 fokkal többre lett állítva)."  

 

 

 De azért tudni kell hogy az a többletenergia felhasználás  számszerűsítve    kb.  6 % /fok, de csak szűk tartományban. Ha  20 fok az alap,  akkor 6  % fokonként, de csak  23 fokig, aztán rohamosan nő. Tehát ha valaki fázós  és nem elég neki  a 22 vagy 23 fok, hanem   pl. 25 fokot akar akkor nem  5 x 6  %    -  azaz 30   % lesz a többlet felhasználás, hanem legalább 35   %.

 Ha még ez is kevés, akkor egy 26 -27 foknál akár  45 -50   % -kal is megnőhet a fűtési költség.

 

 Ha meg valaki fakir  és direkte hideg lakást kedveli, akkor  egy  15 foknál  bizony    35 % kal is kevesebb fűtési energai kell  a bázishoz viszonyítva.  Így pl.  a 15 és a 25 fokos  lakás hőmérsékletnél  70 % -os különbség is lehet.

 

Előzmény: Mr.Gabson (10357)
elemző999 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 10359

Egyébként a Norton nem engedi telepíteni mert gyanus neki és eltávolítja.

Előzmény: elemző999 (10358)
elemző999 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 10358

A tavalyi és az idei gázfogyasztási adatok meglesznek, az épületet felmérjük.  Ez egy tucat ipari csarnok szerű épület, beton panelekből van. Ismerek egy programot http://www.bausoft.hu/ww_teli.htm de nem használtam ilyen nagy terekre még. 

WinWatt golya demo telepítő5.4 MB32 bites WinWatt fűtéstechnikai programcsomag

 

Mivel itt nem egy házra kell számolgatni hanem egy csarnokra kérdés ki használt ilyet és milyen eredménnyel.

Előzmény: Mr.Gabson (10357)
Mr.Gabson Creative Commons License 2018.01.04 0 0 10357

Ez egy igazi épületgépész dolog.

 

Én amikor a fűtésrendszeremet terveztem akkor a radiátor gyártónak (Hudevad) volt egy letölthető kicsi programja ami figyelem-bevette a földrajzi helyet, tájolást, behatárolószerkezetek szigetelését(padló, födém, falazat), nyílászárók milyenségét, tájolását. Kaptam egy számot, mekkora a hőveszteség, ebből ajánlott radiátor, éves fűtés tervezet fogyasztását is kalkulálta, lehetett fa-tüzelésre is számítani(még a fűtő-eszköz hatékonyságát is belehetett állítani) Fűtési szokás is lehetett állítani hány-fokos átlaghőmérséklet 19, 20, 21fok. (amikor játszottam ezzel, meg-döbbentem mennyivel több energiát igényel ha 1 fokkal többre lett állítva).

Jó-lett a számítás. Fával 33 mázsa gázra 1100m3 valami ilyesmire emlékszem.

 

 

Nincs meg a program sajnos, de keresem.

 

Gondolom ez nem új épület, mert akkor lennének épület-energetikai számítások is a tervdokumentációban.

 

Én megkérdezném amikor tavaly -10 volt heteken át, akkor mennyi berendezés üzemelt, hány palack fogyott és hány fokra fűtött. Szerintem ebből visszaszámítható a szükséges hőmennyiség, abból számítható mekkora erőmű szükséges.

 

 

Emlékszem olyanra, hogy saccolják, mekkora teljesítményű készüléket szükséges (gázszerelő) hasra ütéssel, régebbi falszerkezetű szigetelés nélküli házra ~135W/m2 kell tornaterem-hez olyan ~75W/m2 ipari csarnok-ra ~50W/m2. Ilyesmire emlékszem.

 

Ez is egy vicces dolog, mert kicsi a lakás 6700W hőszükséglet, tehát egy 7kW készülék elég lenne, de egy átfolyós vízmelegítő min. 18kW-os készüléket kíván, tehát 18kW kombinált készüléket kell venni.

 

Én egy lelkes amatőr vagyok, lehet tévedek. szvsz. Szerintem.

 

Gábor

Előzmény: elemző999 (10356)
elemző999 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 10356

Ha valaki tudna segíteni, mert pld van tapasztalata ebben amit kérek.

 

Van egy diszkont áruház, aminek a  mérete jelentős, kb akkora mint egy nagyobb tornaterem vagy sport csarnok stb.

 

Jelenleg gázzal üzemeltetett hőlégbefúvóval fűtögetik, de nyilván nem lehet benne túl meleg, és persze jó drága az üzemeltetése.

 

Ekkora tér kifűtésére milyen hőértékszámítást a célszerű, mivel jelentős a magasság is.

 

Javasolni lehet nekik egy háló rendszer kifeszítését is ezt a kertészetek szokták alkalmazni (láttam ilyet a SASAD-nál régen.

 

Képes vagyok a jelenlegi tervek alapján bármilyen nagy méretű vegyestűzelésű hatékony eszközt felépíteni neki és referenciának jó is lenne.

Tehát a profit nem érdekel, csak az anyag költség, a munkabér sem érdekes.

 

A számítások érdekelnének. 

A pontos méreteket megtudom, de el tudja képzelni mindenki  hogy nem kicsi, lealább 25 méter széles, 50 méter hosszú és 6-8 méter magas.

 

 

elemző999 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 10355

Ez az elmélet.

 

 

De kivállóan el lehet intézni hogy alig mér valamit a mellékvízmérő, konkrétan 10% -ot mért 7 év alatt.

Egy éve a lábam sem tettem be az ingatlanra. (két lakásos családi ház).

Én hiszek a csodákban de ennyire azért nem.

 

A szolgáltató tényleg rugalmas. 

A főmérő  használója fizet, a többi meg csinál amit akar, vitatkozzanak ha van kedvük.

Ikervizmérőt csak akkor létesít a művek ha kérik. Nem kérik :) Így olcsóbb.

Főóra átírást nem kérik :) 

A főmérőt nem tudod leadni, lemondani, stb. élhetnék Argentínában is, akkor is nekem számláz a rugalmas Víz+Csatorna művek.

Átalányról szó sincs.

 

Konkrétan nem sok dolgot tehetsz, maximum nem fizeted ki a főóra fogyasztást.

 

A vízműveket ha nem engedi be a lakásába megnézni az órát, nem tudnak csinálni semmit (ők mondták)

 

A tv abból indul ki hogy mindenki ésszerűen viselkedik.

 

De nem, irracionálisan viselkednek és erre nincs felkészülve a rendszer.

 

Ma beszéltem Bíróságon (panasz ) hát nem rózsás a helyzet. Lehet pereskedni 5 évig.

 

 

 

 

 

Előzmény: Téli nap (10353)
Téli nap Creative Commons License 2018.01.03 0 0 10354

 Na itt ele... topiktárs  kijelentése  :

 

 

"Mellékvízmérőt évente kötelező hivatalosan leolvastatni. Na és közben ki fizeti a számlát?"

 

 

 A szolgáltató érdeke, hogy évente legalább eccer lássa.  nem is annyira a mért értékek érdeklik, hanem inkább ,hogy nem manipulált e a fogyasztó.

 

   A számla fizetésről . hát ki más fizetné mint aki fogyaszt !!

  átalány alapján.

Előzmény: elemző999 (10352)
Téli nap Creative Commons License 2018.01.03 0 0 10353

 Nagy rossz  példát hozol fel pont azzal a mellék -vízmérővek kapcsolatban.

 Sok szar törvény akad , de  a mellék vízmérőknél a törvényalkotó a legnagyobb rugalmasságot alkalmazta.  kezdetekben   a régi világban nem is voltak vízmérők. Azok a  szerencsések akik  vezetékes vízhez jutottak nem rendelkeztek mérővel. részben mert nem volt mérő megfelelő részben mert  kevés víz fogyott vékony vezetéken keveset lehetett fogyasztani, meg a lakosságnak a töredéke max   5 - 6  % rendelkezett ezzel a többi úgyis kifizette. Azok akik vedrekkel - kannákkal horták a vizet maguknak.

 de vagy  60 - 80 éve  ahogy terjedt a vezetékes víz úgy a mérés is megoldódott.

 Majd a mérésügyi törvény   4 évet állapított meg a mérő hitelesítési idejére. A társasházakban is terjedtek  az almérők, sokáig azoknak is  a 4 év volt a hitelesítési idejük. Majd kb.  25 éve a Józsi bá ' minisztériuma kérte, hogy miért ne lehetne az  6 év. Gyors körkérdés - un. nevezik a törvény előkészítés során, hogy  körözik véleményezésre a tervezetet. Nos arra mindenki akinek  a kezügyébe kerül ráír valami hülyeséget, ha nem írna,  még feltételezné a főnök, hogy nem dolgozik. Tehát visszaérkezik vagy 25 véleménnyel / fele baromság /.

 Nos így lett a 4 évből  6 év A szolgáltató mondta  neki nyólc, a pénzét úgyis megkapja, ha hamisan mér az almérő, majd a főmérőn mért mennyiséggel kiegyenlítik.

 

 aztán mit hallok , hát úgy 3 -4 éve már nem is 6 év hanem 8 év lett a mellékvízmérők hitelesítési ideja, addig szabad használni mint mérőt.

 Az az évenkénti leolvasás  ??  hát szükséges több    ?  nem ! közben fizet a fogyasztó átalány lapján. persze aki akarja akár naponta is leolvashatja.

Előzmény: elemző999 (10352)
elemző999 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 10352

A törvényalkotás az egy kényes téma. 

Elmaradott, hogy ne ragozzam.

Utólag szabályoz.

 

Aki férceli nem szakértő, ritkán konzultál és akivel mégis, az is el van maradva, stb stb.

 

A vizhálózat üzemeltetésére vonatkozó törvény is egy emeletes marhaság.

Mellékvízmérőt évente kötelező hivatalosan leolvastatni. Na és közben ki fizeti a számlát?

 

A törvény szép, találj rajta (benne) egy lehetőséget és alkalmazd kreatívan.

 

A MSZ szabványok fele már nem is érvényes, az új meg EU, az meg szintén nem épült be még néha.

 

Ha mégis szétmegy a cserépkályha tűztér alsó (volt ilyen) azt mondta a főember építő szaktekintély akármi, hogy hát azért égett szét a tűztér mert fűtöttek vele.

Eszembe nem jutott volna.

Na és a tv-nek?

 

 

 

 

Előzmény: sancibácsi (10351)
sancibácsi Creative Commons License 2017.12.30 0 0 10351

Rátapintottál a lényegre.  még mindig nem tiszta, hogy  ki építhet !

 

Hogy ki építhet?

Van ennek egy hivatalos verziója, ami a 'törvény betűje'. És hát van a józan paraszti ész, a gyakorlat,stb,..

 

Elvileg a törvény betűje szerint tömegkályhát, (és valamennyi egyedi épített kályhát; cserépkályhát, téglakályhát,....) építhet:

Az a vállalkozó, cég,.. :

-akinek a tevékenységi körében szerepel a kályha építés, és Ő maga kályhás végzettséggel rendelkezik, vagy alkalmazottja (aki épít).

Az építés előtt a kályhát teljes égéskörre méreteznie kell (levegő belépéstől, ...... a huzat igényig). Erről Kivitelezői nyilatkozatot köteles adni. Valamint adatokat szolgáltatni a kályha főbb paramérereiről, (teljesítmény, tűztér teljesítmény, huzat szükséglet, stb...).

(Hogy ezt mennyire normális, józan ésszel kell kezelni, nyílván arról már a törvény nem beszél: hogy kérj referenciát, aki csak kandallót-cserépkályhát épített, azzal ne építtess tömegkályhát,.... Erről beszéltem itt:http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146302808&t=9157278

 

 

Ez a hivatalos verzió.

Én amit már évek óta mondok:

Ha már valaki elhatározta, hogy tömegkályhát épít; és erről lebeszélni nem lehet: legalább 1-et nézzen végig! Menjen el egy meeting-re, mint a Péter pl. :-)

Előzmény: Grossbau (10347)
elemző999 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 10350

Kell csinálni egy rendes leírást és webes konzultációt, pontos terveket a helyhez igazítva, és minőségbiztosítást megyénként, 30 km távolságra kijáró szakértőkkel.

A téglák stb öszerakásához nem kell egyetem.

 

Amiben igazad van, az sajnos a standard tömegkályha és samott tűzterek esetében bonyolult és szerszám függő.

 

Egy kályhához nem éri meg beszerezni a komolyabb cuccokat.

Én megvettem mert más célom volt.

A műszerel is drágák, egy TESTO 350 egy millió forint.

 

De már az is megépíthető az arduino projekt elemeiből. Csak ahhoz meg informatikus kell.

A szimulációs program sem egyszerű sokaknak. (informatikus vagyok, én is szívok vele), különösen a 3D-vel.

A CAD programok is bonyolultak.

 

Tehát nem ez a megoldás.

 

Küld a megrendelő egy tervrajzot a házról, visszaküldök egy kályha alaprajzot, és egy 3D látványtervet.

Felméreti a kéményt is (méret,  huzat, környezet,  stb.)

Megadja a Google maps koordinátáit, megnézzük a domborzatot, időjárási jellemzőket, stb.

 

Megépíti maga az alapot

Odaviszem az egészet (nem én) és összerakjuk 1 óra alatt, és befűt.

Ha szuper, akkor kézfogás és csinálja tovább.

A többi elronthatatlan, mindent oda vittünk, csinálja amig van kedve.

Amikor ráér.

Közben a kályha fűt.

 

Azután vagy szórakozik a burkolattal is, (az sem nagy nehézség ha ismeri a vizmértéket és a hőálló habarcsot) vagy hív egy burkolót aki szuper..

Ha minde szuper lett akkor kérdés akar e vezérlést is hozzá de ez ráér.

 

Ha akar megkapja postán, összedugja és milyen érdekes lesz, nézegetheti a grafikonokat..

Ha a kémény is vacak kap egy komplett szerelt kéményt a harmadáért mint a nagy márka., és kétszer többet tud (amerikai egyébként, de itt gyártják a közelben külföldön). Az új kémény is találmányunk, de nem kell vele semmit csinálni mert az egészet bevizsgálta a nagy vállalat csak kiegészítettük.

 

Ha még a huzat is gyenge bármi okból, akkor fog kapni egy huzatfokozó/szabályozót (olyan mintha + 10 méter kéményt épített volna)

 

Természetesen rákapcsolható a rendszer puffertartályra is és légfűtést is tud (ezek opciók, előre kell szólni).

 

Két különböző referencia kályhát építek jövőre Budapesten saját házban, az egyik központi fűtéshez kapcsolt lesz (gáz+vegyesfűtés+napenergia+ puffer+indirekt vizmelegítő). telepakoljuk műszerekkel és kamerákkal, nézheti mindenki a weben hogy működik hideg állapotból indulva.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sancibácsi (10348)
elemző999 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 10349

A megoldás az ilyen esetben is meg van.

Ha az építés iránt érdeklődő szeretné,megvalósítani a vágyait és kreatív, akkor betesz egy webkamerát, kivilágítja a helyszint és fázisonként látjuk távolról mit alkot.

Tanácsainkkal segíthetjük. 

Rögzitheti az esemény filmen is közben.

Ami nem jó visszabonthatja.

 

 

Az új rendszernél nincs erre sem szükség.

Amit csinálhat, és ezzel jelentős !!! díjat takarithat meg, - képtelenség elrontani.

 

Kb 600.000 Ft-ból (mindennel együtt 2 tonnás kályha esetében) de akárhány tonnás kályhát felépíthet. +Tonnánként + díj 50000 Ft

De még alkudozni is lehet.

Előzmény: Grossbau (10347)
sancibácsi Creative Commons License 2017.12.30 0 0 10348

2017 végén még mindig ott tart a téma, hogy sancibácsi megmondja nektek ki építhet tömegkályhát.

Nem unalmas?

 

Nekem már nagyon unalmas. Ebben igazad van.

Szörnyen unalmas, hogy ennyi év után nem értik még mindíg.

A topikalapító Szalai Péterre hívatkoznak. Miközben Péter legalább elment egy meetingre. Vette a fáradságot. És Ő is, mint kitanult 'tudós' nem töltött fel ilyen leírást.

Ide a fórumba biztosan nem. Egy ilyen fórumból senkit nem lehet megtanítani kályhát építeni.

Ő is így látta, és én sem látom máshogyan.

 

Az, hogy ezt még lassan egy évtized után sem látják sokan: hát erről nem én tehetek. Hogy ezt unalomig kell ismételni. Főként még mindíg 2 csoportnak.

1. Akik maguknak akarnak építeni tömegkályhát. Amire a törvény, a paragrafus értelmében nem lenne lehetőség. De még arra sem akarják venni a fáradtságot, hogy 1-et végig nézzenek.

Helyette barkácsolják, ahogy sikerül. Vagy jól, vagy sem.

2. Azok a cserépkályhások/kandallósok, akiknek nem derogál már mástól tanulni.

 

Nem változik a helyzet, mert az emberek nem változnak :-)

Előzmény: elemző999 (10344)
Grossbau Creative Commons License 2017.12.30 0 0 10347

Rátapintottál a lényegre.  még mindig nem tiszta, hogy  ki építhet !

ű

 

 

"Írni kell belőle egy könyvet és az is bevétel."   

 Akönyv írás sem egyszerű. kell hozzá tehetség,  aztán  tőke  és végül kitartás az értékesítéshez.

 De hát vannak akik a sírba viszik a tudásukat  ahelyett, hogy közkincsé tennék. !! 

 

Előzmény: elemző999 (10344)
datapop Creative Commons License 2017.12.30 0 0 10346
ezaz, ez kell nekünk! aki mer az nyer!
Én szeretem a legót, s már nagyon várom!
elemző999 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 10345

A fejlesztésem egyébként ott tart, hogy szabadalmaztatható

(csomó változtatás késleltette, és nem lehet a beadottat már változtatni, tehát értelmetlen lett volna a beadás).

 

Beadtam egy komoly pályázatra is, ami a jövő év első negyedévében kerül értékelésre, lehet hogy elfogadják, de ki tudja, ez üzleti döntés is részükről, hasonlít a kockázati tőke befektetésre.

 

Csak a tömeg igaz a mostani elképzelésekhez hasonlítva.

Lehet bármekkor a tonnában mérve, és a tűztér is változtatható méretű.

 

Gyakorlatilag az új típus gyorsan megépül, pár óra és már fűthető, a tömeg növelése nem függ ösze az égési folyamattal semmit.

Így az egy nap alatt is kiegészíthető, vagy folyamatosan változtatható növelhető, kiterjeszthető, akármi.

A burkolat szintén nem függ össze sem az égési folyamattal sem a tömeggel, hanem csak a hőátadással, így cserélhető, változtatható a többi nélkül is.

Nem kell hozzá az építésnél semmilyen szakértelem, olyan mintha hazavinnél egy kész kályhát, amit mi legyártunk előre (LEGO rendszer) és a többit is leszállítjuk azután összerakod vagy összerakjuk mi.

Az alkatrész van bevizsgálva, mint pld egy Schiedel kémény. 

Aki betartja a technológiát az összerakhatja és kész.

Minőségbiztosítást lehet hozzá rendelni, ez lehet kéményseprő vagy szakmai szervezet is, vagy igazságügyi szakértő, aki megfelel.

 

Egyébként elrontani nem igazán lehet, 1 azaz egy óra alatt a kiszálló szakember is összeszerelheti, ez belefér a szállításba és a díjakba.

A többi meg csak rakosgatás, köze sincs az egész égési folyamathoz.

 

 

Kb ahhoz lehet a műveletet hasonlít mint amikor valaki elmegy PB gázpalackot cserélni és hazaviszi.

Össze lehet szerelni a gáztűzhellyel rosszul is, fel is robbanthatja magát, de az nincs előírva hogy ki kell hívni egy szakembert hogy a csavart ő szerelje fel, mert különben tilos lenne, pedig a gázpalack ezerszer veszélyesebb mint egy kályha.

 

Az idővel való késés és egyéb vacakolás nem a mi sarunk hanem a jogi eljárásoké, műszaki bevizsgálás, stb. Én fűtök vele most is.

 

elemző999 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 10344

2017 végén még mindig ott tart a téma, hogy sancibácsi megmondja nektek ki építhet tömegkályhát.

Nem unalmas?

 

Közölni kell az érdeklődőkkel egy pontos tervrajzot és az építés lépéseit minden jellemzőjével és mehet a népi tömegkályha építési mozgalom.

Népi kohó már volt, népi kályha meg lesz.

 

Kell a recept.

A többi értelmetlen szócséplés.

 

Ha meg a "tudós" nem akarja közzétenni az ismereteit üzleti érdekből, akkor az is jó.

Írni kell belőle egy könyvet és az is bevétel.

 

Boldog 2018-as kályhaépítő évet :) 

Aki mer az nyer :)

 

 

 

sancibácsi Creative Commons License 2017.12.29 0 0 10343

Mi nem tiszta?

Konkretan mire gondolsz?

Előzmény: Varek1 (10342)
Varek1 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 10342

Még mindig nem tiszta, hogy ki építhet tömegkályhát !!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!