Keresés

Részletes keresés

sancibácsi Creative Commons License 2017.09.03 0 0 10272

????

 

Ez csak valami vicc lehet :-)

Mindent tud valaki, mit, hogyan, stb? Ismeri az egész szerkezet, és annak megépítésének csínját-bínját? Csak 1 dolgot nem tud: a falazóhabarcs jó-e összeépíteni?????

Hát ez elég szórakoztató :-)

 

Amúgy mondhatjuk siralmasnak is :-(

 

Pont fordítva kellene elkezdeni: Az anyagot keverni, nézni mi hogyan épül, hogyan csatlakozik egymáshoz; és mekkorák méretek, stb.

És aztán belefogni,.....

Előzmény: Ádám Gellért (10269)
datapop Creative Commons License 2017.08.30 0 0 10271
mészhabarcsot semmiféleképpen nem javaslom. Az agyaghabarcs.
SolnesN Creative Commons License 2017.08.30 0 0 10270

Alkalmas is meg nem is.

A tömegkályha egy összetett szerkezet.

Bizonyos részei tűzállóanyagból épülnek, ide tűzálló habarcs kell, bizonyos részei  sima agyagtéglából, ide jó a mezei mészhabarcs.

Előzmény: Ádám Gellért (10269)
Ádám Gellért Creative Commons License 2017.08.30 0 0 10269

Hali sziasztok !

lehet hogy volt már a kérdés de olvasgattam és nem találtam!

Szóval a dilemmám a következő:

Szeretném megépíteni a saját tömegkályhámat de kötőanyag terén nem vagyok biztos abban hogy a falazóhabarcs alkalmas e célra .

Ha tévedek akkor elnézést ha nem akkor szeretnék ötleteket kérni:)

Válaszokat előre is köszi

N.Chris Creative Commons License 2017.08.23 0 0 10268

Miért nem vakolod?

Előzmény: RégiÚj55 (10266)
velocitus Creative Commons License 2017.08.20 0 0 10267

Sziasztok!

 

Kályhába most kellene először sütőbetétet tennem.Kérdezném, hogy milyen ezekkel a tapasztalat.

Esetleg egy-egy gyakorlati tanácsot, hogy mire figyeljek, szívesen vennék.

Gondolom a hőtágulás miatt érdemes valami szigetetlőpaplannal körberakni, vagy legalább a felfekvő felületen.

Körbeburkoljam samottal?

 

Kályhás iskolát végeztem 3 éve, de ott nem tértek ki erre.

Mesteremet is megkérdezem majd, de gondoltam 1-2 jó tapasztalat nem árthat senkinek!

 

Köszönettel várom a tanácsokat, diskurzust a témáról. 

RégiÚj55 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 10266

Köszi a "vigasztalást" és a pozitív hozzáállást !...:-))) Azt hiszem, hogy az lesz. Több helyről is gyűjtöttem infót, szóval meg lehetne csinálni, de mindenképpen költséges lenne és ráadásul hőleadási veszteséggel is járna.

Úgyhogy majd csak melegszem mellette és nem nézegetem...:-(((

Előzmény: a tömeg az tömeg (10265)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.08.15 0 1 10265

 Használd úgy ahogy van   !

Meg kell szokni  !

Előzmény: RégiÚj55 (10262)
RégiÚj55 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 10264

...csak nyugodtan !....:-)))))  (szerencsére még nincs "szagos" internet...)

Előzmény: kalyhasember (10263)
kalyhasember Creative Commons License 2017.08.13 -1 0 10263

Szia.

Bocs.

De bexarok.

Előzmény: RégiÚj55 (10262)
RégiÚj55 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 10262

Sziasztok !

 

Tanácsok szeretnék kérni. Van egy téglakályhám, amit be szeretnék burkolni (burkoltatni) szeletelt téglával, vagy valamilyen hasonló hatású burkolóval. Rögtön válaszolok arra is, hogy azért, mert a kedves "mester" olyan rondán készítette el, hogy még kifugázással se lehet az esztétikai hibákat "eltüntetni" (ferdén álló tégla, nincs síkban, és hadd ne soroljam...:-(( ). Milyen ragasztót vagy hőálló habarcsot kell használni hozzá ? (max 100-120 C a külső hőmérséklete)

Émile Creative Commons License 2017.08.02 0 1 10261

Tegyél fel egy vázlatos rajzot, akkor talán többet tudunk mondani !

Előzmény: gazzalmegyek (10259)
gazzalmegyek Creative Commons License 2017.08.02 0 0 10260

Esetleg van valaki, aki hozzá tud szólni akár részben is?

Megköszöném azt is nagyon, mert minden segítség/ meglátás jól jön!

Előzmény: gazzalmegyek (10259)
gazzalmegyek Creative Commons License 2017.07.30 0 0 10259

Cserépkályha téma:

 

Elvégeztem egy kályhás tanfolyamot jó pár éve, de nem vagyok gyakorló kályhás, és nem is szeretnék eü. okoból azzá válni.

Jelenleg is egy ismerősömnek szeretnék csak segíteni, hogy anyagilag tudjam támogatni azzal, hogy segítek neki újrarakni a kályháját.

Sajnos igen rossz kályhacsempéje volt már.Vettünk mellé még pár bontott csempét.

Most kitalálta, hogy a 5x3x7 kályha helyett nem tudnánk-e 5x4x7 es kályhát összerakni.

Mondtam, persze segítek, ha tudok...  de eddig lengyel 5-ős volt a kályha. Ezért lenne pár kérdésem

 

 

Kérdéseim:

1, Ebben méretben is jól fog-e üzemelni a Lengyel ötös?

2, Nem volt bélelve, csak betétezve.Most szeretném plusza bélelni neki, hogy kissé jobban tartsa a hőt.Az első járatban 3-as a másodiktól pedig cseréppel bélelném tovább.Jó ez így?Mi a tapasztalat, hogy a 3as samott esetén, a sarok fog fűteni?Át fog melegedni?Esetleg 4-es samotnál? (van 20 db) - Erről a plusz bélelésről mi a tapasztalatotok?

3, Eléggé hosszú lett/lenne a tűztér, de szerintem viszonylag keskeny. Kb 25-30cm széles de a mélysége így már kb 70cm

4, A tűztér külső oldalán ti csinálnátok/csinálni szoktatok samot fal+ cserép szendvícset?Kell ez? Ugyanis bontáskor láttam, hogy kb 5 samottéglán kívül mind sima tégla volt a tűztérben és még fedve sem volt. Ami számomra meglepő.Persze így 20 év után már mállott is a tégla.Mí úgy tanultuk, hogy kell, de hát ha a síma tégla eddig bírta, akkor megkérdőjelezem

 

5- bónusz.... egy érdekesség, amit az általam eddig látott/tanult kályhákban eddig nem láttam még... a Lengyel 5 járataiban középen- a tűztér falával párhuzamosan és annak nekitapasztva, fektetve végig az aljától a tetejéig fel volt téglázva!Tehát nem téglalap alakú volt a járat keresztmetszete, hanem  L ! Amit néztem is, mert így talán jobban neki volt terelve a fűst...

maguborka Creative Commons License 2017.04.23 0 0 10258

Latom vannak az okosok Meg a hozzaertok...

szerencsere akinek szolt az latja amit kell.

szerintem is szuper jo latszik az aramlas.

na uff.

lassan be is lesz burkolva ;)

sancibácsi Creative Commons License 2017.04.20 0 0 10257

De jó!

Szerintem nagyon jó kép. Szemléletes a gázok hogyan áramlanak (körkörös forgó áramlás) a kamrában.

 

Köszi :-)

Előzmény: maguborka (10255)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.04.18 0 0 10256

Mire bizonyíték ?  

A szilárd tüzelő  anyagú berendezésekben   többféle égéstermék keletkezik. Ezek egy része a füstjáratokban lerakódik.

Ezért szükséges a tisztítás.

Előzmény: maguborka (10253)
maguborka Creative Commons License 2017.04.18 0 0 10255

akiknek meg ne tűnik fel mégsem, azoknak karika

maguborka Creative Commons License 2017.04.18 0 0 10254

s a másik oldal is.

maguborka Creative Commons License 2017.04.18 0 0 10253

na ezt a képet rég meg akartam osztani, s most itt az ideje is:

amitől érdekes az az, ahogy a lerakódás - több hónap után - le lett takarítva, s széepn látszik a körkörös áramlás nyoma, illetve a szilárd anyagok "lerakódása" ami nem ég el. szóval megy körbe körbe, a bizonyaték itten. akinek a színek nem elegendő bizonyítékok, az ne írjon.

kösz

Sancibácsinak küldöm igazán a képet :) a meg a kis csapatnak aki jelen volt. működik.

elemző999 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 10252

Nagyon nem akarok neked ötleteket adni , mert minek, de elég ha megnézed a bevizsgálási bizonyítványokat (neten letölthető) és rá fogsz jönni hogy mi hiányzik.

Na az a lényeg.

 

Ha meg találod a hiányt, és képes vagy kitalálni mit kellene tenni hogy a - most nem is mért - paraméter még jó is legyen, akkor feltaláló lettél :) 

Előzmény: datapop (10250)
elemző999 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 10251

Nem spanyol viasz.

Nagy vállalat bevizsgált, gyártott és forgalmazott  (35 ország) kéményéről van szó de lehet bármelyik), aminek a belső szerkezete lett megváltoztatva, egyébként a titokzatos kályhánál már megvalósított és tesztelt szerkezet tapasztalatai alapján (ezen a télen). Ez adta az ötletet hogy a kéményre is át lehet vinni a megoldást.

 

Komlett már ismert (nálunk még kevésbé) kéménytípust rendelhet majd a vásárló, kívülről nem látszik semmi, de a kémény működése jelentősen megváltozik.

Több változat lesz, nyilván lesz egy egyszerűbb, olcsóbb és egy magasabb követelményeknek is megfelelő változat (ami kevesebb esetben szükséges, speciális igények esetében).

Ez most is így van sok változata van ezeknek a gyártmányoknak.

 

Az alapváltozat sokkal olcsóbb és sokkal többet tud mint a mostani legdrágább verzió a piac vezető gyártónál.

 

Ilyen esetekben az a vizsgálat tárgya hogy az alkalmazott drága megoldásnál hasonló teljesítménnyel biztosított más anyaggal cserélhető e a már alkalmazott dolog, a funkciókat lehet e bővíteni, vagy alkatrész cserélhető, ár csökkenthető, stb.

 

Az eredője a dolognak az hogy tudjon többet és legyen olcsóbb.

Többet tudó drágább dolgot is lehet persze csinálni.

 

A másik ügy, hogy a szélsőértékek bekövetkezése esetében , mondjuk 1000 C fok esetében a szigetelés túléli e a kéménytüzet vagy elolvad mint a fagylalt.

 

A tömegkályha, kandalló, fémkályha stb akármi esetében a dolog úgy kapcsolódik - hitetlenkedésed ellenére -, hogy a kályha teljesítményét jelentősen befolyásolja a kémény működése a tüzelési ciklus folyamán.

Ez lehet folyamatos változás is fűtésenként. Jobb feltétellel kezdődik a tüzelés másnap pld.

 

A jelentős hiba pont az, - amire célzol -, hogy külön tárgyalod a kéményt és külön a kályhát, a gyártók is ezt tették és lett is belőle apró gondocska.

Egyébként egy kéményszövetség is ezt már felismerte és elindultak jobb irányba.

 

 

 

Előzmény: datapop (10250)
datapop Creative Commons License 2017.04.11 0 0 10250
van olyan h kémény fórum? na akkor ott!
máskülönben eddig titokzatos, teljesen ismeretlen, új járatrendszerű kályhákról regélt, most meg a kéményeknél is ki lesz találva a spanyol viasz.
ha megvalósul veszek kettőt kapásból
elemző999 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 10249

mond el az igazit. 

 

Csak most ilyen gyártókkal tárgyalok éppen és ismerem a helyzetet elég részletesen.

 

Előzmény: Dunit2 (10248)
Dunit2 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 10248

Sok fals elemzés  van errefelé !

elemző999 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 10247

Kihagytam, hogy a BME mérései alapján, a bukószél ellen nem védettek (egy sem).

Ettől viszont simán meghalhat a család.

 

A legtöbbe simán beszédülhetnek a madarak, és az is okozhat bajt.

 

A problémák nagy részénél nem is fogják tudni még ha vizsgálódnak akkor sem hoygh mi volt a baj, mert a légmozgások időjárás függőek is. A bukószél néha alakul ki, a környzetei hatások miatt (házak, fák, szélirány stb.

Úgyis lehet szénmonoxid mérgezés hogy a kályha / kazán teljesen jól működik, a fűtsé jó,  és utólag nem deríthető fel mi volt az adott esetben a gond.

Ennek az az oka, hoyg a bnukószél legyőzi a huzatot, és lenyomja a füstöt, am akkor veszélyes a legjobban ha enyhe a hatás mert nem veszik észre.

Pld a nagymama ágyból nézi a tévét és ennyi is volt.

 

 

 

Előzmény: elemző999 (10246)
elemző999 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 10246

Sokkal bonyolultabb a  helyzet. Kicsit próbálom összefoglalni, hátha sikerül.

 

1. Vannak a régi, fals levegős, 4 téglás kémények, amelyek a padláson tűzveszélyt okozóak már (vidéki házaz padlására sokszor felvisznek éghető anyagokat és elég egy kis szikra, át vannak itatva kátránnyal, ezért is tűzveszélyesek. Nincsenek hőszigetelve, ezért a kondezációs kicsapódás is jobban érinti, a hanarcs kiégett, a téglák lebenek ide oda. stb. Nem védettek a madaraktól, beleesik az eső, nem elég magasak, és a keresztmetszet is kicsi, és a profil szögletes ami a turbulenciát is okoz. (ha valamit kihagytam pótolandó)

 

2 A modern szerelt kémények elvileg jól testre szabhatóak, statikailag ellenőrzöttek, lehetnek samott vagy saválló béléssel, szigetelt kőzetgyapottal vagy levegővel. Hosszú garancia van rájuk. Hátrányuk hogy jó drágőák, előnyök hogy gyorsan felépíthetőek.

 

3. A kéményen keresztül leszívott égési levegőt is tudja pár drágább szerelt kéménym, ez előny, de hátrány hogy ez a levegő is hideg.

 

4. A kéményeket akkor építikik amikor a kályha típusa még nem biztos hogy ismert. Könnyű alkalmatlan kéményt használni. Az ideális paramétereknek alig felel meg valamelyik, elég megnézni a táblázatot.

 

5. A kémény és a kályha nem egy egységet alkot hanem csak kiegészítik egymást jól - rosszul.

 

6. Egy csomó funkciót nem tudnak a  mostani kémények, és nincs is műszakilag minden követelmény mérve (ellenőriztem) a gyártó sem foglalkozik sok mindennel ami a kályháknak kellene. 

 

7. Sok a csaolás és a nem ellenőrzött beépített anyag, visszaélnek a márkanévvel is, hamisitások is vannak (molndták gyártók). Több olyan típust is árulnak aminek nem is volot bevizsgálása, és kémény tűz esetlében szét megy, szétreped. A beépített közetgyapot szigetelések takarékossági okból (csalás) nem megfelelőek szándékosan. Mivel a gond később derül ki,  nincs kockázatuk.

 

Természetesen a fűtési szokások is hibásak (vizes fa, túlterhelés, stb.), de ha a kémény ezt nem védi ki lehet egy pici gond belőle.

 

Általánoságban a huzat nem ideális ezer okból. 

 

 

 

 

Előzmény: Mr.Gabson (10242)
Varek1 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 10245

Tel csúsztatásokkal.

 Pl ez :

 "Egy újonnan épülő ház esetében a teljes kiadás egy-két százalékát viszi el a kémény, egy meglévő épület fűtési rendszerének felújításakor pedig a költségek tizedét. A Magyarországon épült házak kéményeinek átlagéletkora – a már elvégzett felújításokat is figyelembe véve – húsz év,"

 

 

 A lófaszt tizedét. Inkább a harmadát, azaz  33 % -át.  maga a kéménybélelés drágább mint a modern kazán.

Előzmény: Mr.Gabson (10242)
Varek1 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 10244

 Ja hogy etr írja ez a link 

 "Egymillió veszélyes kémény lehet Magyarországon"

 

 Nem igaz,  hatás vadász valami lehet, de majd elolvasom.

Előzmény: Mr.Gabson (10242)
Varek1 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 10243

Azért annál valamivel több.  Mo.-n kb. 4,1  - 4,3 millió lakás van.... amit látod itt sincs egyetértés, de fogadjuk el.

 Viszont  nem minden ház lakásaihoz van kémény pl. a távfűtéses  panelok lakásai. Meg mások.

 Talán úgy reális ez a szám amit írtál, hogy  jelenleg  1. 000. 000  működő kémény van.  És legalább ennyi működés nélküli, ami csak úgy ott meredezik a tetökön. Szóval mint írták azért  az nem mind rossz.

Előzmény: Mr.Gabson (10242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!