Keresés

Részletes keresés

nelhi Creative Commons License 2016.12.09 0 0 9935

Teljesen laikus kérdés.

Most kezdtem foglalkozni a tömegkályhával, ezért elnézést, ha butaságot kérdezek..

Gyerekkoromban cserépkályhánk volt Héra gázégővel. ennek élveztük minden előnyét.

 

1 lehet tömegkályhába is tenni ilyen megoldást ?

2 lehet e kombináltan használni fatüzeléssel ( gondolom külön égőtérrel )

3 Tud- e valaki élő példát gázégős tömegkályhára ?

 

Köszi

elemző999 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 9934

A tömeg az rendben van, a kérdés csak az hogy a hőkiemelő - hőtároló rendszered milyen lesz.

- Mekkora felülete a füstjáratnak összesen

- mennyi időn keresztül érintkezik a kiáramló füsttel afüstjárat felülete

- a felvett hőt milyen gyorsan tudja átadni a mögötte lévő hőtárolónak

- a hőtároló kapacitása mekkora (milyenek aparaméterei (sürüség, tömeg, hőtárolóképesség, hőátadás, hőátvezetés stb.)

- mibe kerül anyagáron

 

Önmagában a tömeg még nem jellemzi teljeskörűen a rendszert.

Kiváncsi lennék hogy álsz el gondolás szintjén a fenti paraméterekkel.

Előzmény: Fidó mester 02 (9933)
Fidó mester 02 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 9933

Üdv !

 

Azt már régen kitárgyaltuk,hogy a tűzteret nem célszerű hűteni-még az üvegajtón keresztül sem .Ha jól emlékszem Te a kályhaajtódat -a tesztkályhádon- le is hőszigetelted.

Kis térfogatú,hőszigetelt,jól előmelegített égési levegővel rendelkező tűztér -ez a magas hőmérsékletű égés záloga.

A tervezés alatt álló vizeskályhám esetében a puffer maga a kályha tömeg.Felforrás veszély kizárt a vastagcsöves ,nagy vízmennyiséget forgató hagyományos rendszer miatt.

 

Üdv !

Előzmény: elemző999 (9932)
elemző999 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 9932

Egyetértek. Aki a kályhába vezeti be a vizet az nem lesz sikeres ember.

 

Természetesen arra gondolok hogy a tűztér nem arra való hogy hűtsék a melegítésre váró vizzel.

 

Csak és kizárólag a tűztérből távozó füstgázzal szabad vizet melegíteni.

 

A másik fő szabály, hogy puffertartály nélkül nem gazdaságos a dolog, és mert szabályozhatatlan.

 

A harmadik a vezérlés, mert a víz hajlandó gőzgépet létrehozni és akkor nagy bumm is lehet.

 

Olcsó puffertartályt  létre lehet hozni nyomásálló tartályokból  (selejteznek a tűzoltól is ilyet, stb.)

 

Az öntöttvas radiátorok behelyezése a tűztér mellé nem rossz megoldás, de lehet ennél jobbat is kitalálni. 

 

A gőzmozdonyt elég régen feltalálták már.

 

Előzmény: datapop (9929)
Fidó mester 02 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 9931

Üdv !

 

Szerinted Te melléfogtál!

Azt gondolod ez a Google, beütöd a kérdést és kapod a válaszok tengerét?

Aki próbál neked segíteni azt meg pocskondiázod?

Szégyeld magad!

17 hozzászólásod van összesen és már minden készen kellene?

Megnyugtatlak-megoldást magadnak kell keresned.Olvass vissza itt, az Épített kandallókályha ,Cserépkályha stb. topikokban.

Én 3 év kutatómunka után vállalkoztam az első un. tesztkályhám megépítésére.

További másfél év kell a következőhöz-ez már a vizeskályha lesz .Egy 100 m2-es lakóházat fogok napraforgókóróval fűteni.

Nem esett jól a becsmérlés ,de nem vagyok haragtartó ha igényt tartasz a segítségre szívesen segítek .Én is kaptam segítséget persze a kérdéseket kellő megfontoltsággal és alázattal tettem fel...

Ja,két nicknevet adj össze.Ezt és a 02 nélkülit.

 

Üdv Fidó mester és 02

Előzmény: laci nem betyár (9926)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2016.12.05 0 0 9930

Mi meg gyerekkorunkba a kályhába vizet öntöttünk.   Aknás  , tüzes vaskályhába.

 

 

 Az eredmény : egyikünk  égési sérüléseket szenvedett !!

Előzmény: datapop (9929)
datapop Creative Commons License 2016.12.05 0 0 9929
Nézd, én mindíg is elleneztem a vizet. Nem építettem még olyan kályhát amibe víz lett bevezetve és ki merem jelenteni, hogy nem is fogok soha.
Palási Creative Commons License 2016.12.05 0 0 9928

Neked már nyóc !

Előzmény: laci nem betyár (9926)
maguborka Creative Commons License 2016.12.05 0 0 9927

3. éve ugyanaz a lemez...  he he

laci nem betyár Creative Commons License 2016.12.05 0 0 9926

És ti, gyakorló kályhások hogyan gondoljátok ezt a vizes dolgot?

 

Elnézést, én Sancibácsitól, Datapop-tól, vagy mástól várnék itt konkrét választ, tapasztalatot.

Sokan vannak, akik elméletileg tudnak kályhát építeni 8-)

Én olyantól kérdeznék, akik gyakorlatilag is tudnak, vagy akár tapasztalatuk, gakorlatuk, visszajelzéseik is vannak a témában 8-)

(Bocs vártam tőletek valami nkonkrét, használható infót, tapasztalatot. Leht ahogy mások rácuppantak, és válaszoltak, meg más hülyeséget írtak: ettől nem látátok, /olvastátok a régebbi kérdésem.

Help me 8-)

Előzmény: laci nem betyár (9911)
elemző999 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 9925

Felmerült egy új kiegészítő ötlet (nem én találtam ki csak részben). A kisérletek megtörténtek.

Ez gyakorlatilag új megközelítésű tömegkályha típus lehet, amely egyesíti a többi kályha féle előnyeit a hátrányok nélkül.

 

Tulajdonságai:

 

- 1 nap alatt elkészülhet a tömegtől függetlenül, tehát lehet 500 kg-tól akárhány tonnáig (nyilván a realitás 1-2-3-4 stb.) Nagyobb felesleges.

- CE minősítést hivatalosan mellékelni lehet (akkreditál külföldi stb intézményektől)

- Bárki megépítheti (ha szükséges akkor segítséget igénybeveszi) De a kényelmes az ha igénybevesz szakértőt, ami az  egy nap miatt elviselhető költség) A saját építés nem befolyásolja a minősítést és a garanciákat (nem tud elrontani semmit, ha igen akkor észreveszi és helyreigazítja (hasonló mint aki az autó kerekét cseréli- ha nem húz meg egy csavart géppel mert ninc sneki javítható)

- Van egy csomó opcionális választható részegység, van ami olcsóbb van ami nyilván magas árú (hasonló mint az ajtó ára)

- Nincs kosz az építés során, nem kap sokkot a megrendelő

- A teljesítmény és az emissziós értékek jobak mint a jelenleg kapható eszjközöknél (értelemszerű egyébként, mert  a kiegészítések javítanak mindent)

- Kedvezőbb az ára mint a jelelegi piaci árszint, a nagyon mérsékelt munkaerő igény miatt.

- Nem kell kályhás végzettség a létrehozáshoz, mert a rendszer üzembeállítása ezt nem kivánja meg (ha hazaviszünk egy hűtőgépet akkor sem kell szerelőt hívni).

- A design független a rendszertől, a burkolatok szabadon választhatóak a működéshez nincs közük, legfeljebb rontják a sugárzás sebességét, stb. De ez nem olyan lányeges, ha valaki extra burkolatot akar, megteheti.

- Ha valaki mégis akar legózni az megteheti csak akkor nincs CE minősítés és amit csinál lehet problémás, de az is javítható (mert a 80 %-ot nem tudja elrontani még ekkor sem.

 

Nem túl sok idó múlva elmondhatóak a részletek is, de még tart ennek az elemzése, mert lehet hoyg nem is védhető nagyon a dolog, tehát szabad a vásár. Az egységek megvásárlása akkor is csak úgy gazdaságos ha a minden részegység szállítóval csökkentett árú szállításra szerződött központi (területi) elláttótól kapja a készletet a megrendelő, mert ha egyedül vadássza össze akkor sokkkal drágább (hasonló mintha valaki autót akarna alkatrészekből összerakni).

 

Beruházási érték becslés: 2-3 tonnás 500000 alatt van. Saját munkával. A burkolat nélkül. De a burkolat lehet nagyon olcsó is, vagy akár bontott cucc.

 

A szokásos "ez mind hülyeség" megállapítások jópofák, de szivesen kötök fogadást a témára (csak nem lenne sportszerű mert tudom hogy jó a dolog). 

 

Magam is megépítem az első Budapesten. Tele lesz rakva műszerrel és hitelesített mérések is lesznek (Kft csinál ilyet) 

elemző999 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 9924
Előzmény: elemző999 (9923)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 9923

Érdekes kibocsátási szabvány

 

Mihály Bódi Creative Commons License 2016.11.30 0 0 9922

Bocs bilentyum nem jo egy cserepkalyha terv rajz nem lenne kisméretü tegla lene a kulseje 

Mihály Bódi Creative Commons License 2016.11.30 0 0 9921

Hello én kis méresü téglábom raknak csereepkalyhat itt a kulseje nem csempe hanem tégla lenne miet legyen a belseje

0l0 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 9920

Egy ilyen konkrét esetben számít az is, mi van a padlófűtésrendszer fölött, mi van a polisztirol alatt. Ha véletlenül EPS-t raktak le, akkor nem kap-e alulról nedvességet, amitől lényegesen rosszabbul szigetel. A 10 cm-nél egyébként inkább több tanácsos egy ilyen esetben.

A padlófűtést tápláló hőtermelő is lehet ludas.

Számtalan helyen működik padlófűtés gazdaságosan földszintes épületben. Ha minden megfelelően van kitalálva és kivitelezve, nem sok jelentősége van a földszintességnek ilyen szempontból.

Amúgy van erre a padlófűtéses témára másik topik:

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9214410&la=141803077

Előzmény: alfi13 (9918)
Fidó mester 02 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 9919

Az én házam is kisméretű téglából van .Nagy tömegű és nagy hőátbocsátási tényezővel rendelkezik.A padlás felől van-e szigetelés?Minimum 10cm nikecell vagy azzal egyenértékű gyapot kell,persze hőtükörrel .

Üdv Fidó mester

Előzmény: alfi13 (9918)
alfi13 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 9918

De igen megcsináltatták 10cm-es nikecell. Az igaz valamenyien régi típusú kisméretű téglából épített házakba  korszerűsítés során építették be a padlófűtést.

Előzmény: Téli nap (9916)
Fidó mester. Creative Commons License 2016.11.29 -1 0 9917

Üdv Mindenkinek !

 

Én a padlófűtést jó dolognak tartom,de mint mindennnek ennek is megvannak  a korlátai.Ugye már az ókori  rómaiak is ismerték előnyös tulajdonságait.

Száraz helységben -mint pl.hálószoba kifejezetten károsnak gondolom - a lebegő por miatt.Nem gondolnánk ,de a por rendkívűl káros főként akkor ha kisebb szemcséjű.

Vizes helységekben és ott ahol nem sokat tartózkodunk ,valamint ahol hidegburkolattal ellátott a padló- előnyösnek vélem.Ilyenek:Wc ,fürdő ,konyha,széfogó, előtér,gardrob...

Nálam -amig a gázt használtuk elsődleges fűtésként - a padló a fent említett terekben kifejezetten kellemes meleg volt.Nem kizárólagosan padlófűtésként volt megépítve,csak a visszatérő Henco csövek lettek a betonban némileg meghajtva.

 

Az alábbi rétegrend lett kialakítva a padlófűtéses terekben -alulról, felfelé:-15 cm kavicságy;

                                                                                                                   -10cm vasalt szerelőbeton;                                                                                                                      -bitumines lemez padlószigetelés;

                                                                                                                    -2x5 cm nikecell hőszigetelés;

                                                                                                                    -hőtükör;

                                                                                                                    -aljzatbeton;

                                                                                                                    -burkolat.

Üdv Fidó mester 

 

 

 

 

 

Téli nap Creative Commons License 2016.11.29 0 0 9916

Nyilván elfelejtettek a padozat alá hőszigetelést tenni !!

Előzmény: alfi13 (9915)
alfi13 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 9915

Csak az ne jusson eszébe senkinek hogy földszintes családi házba padlófűtést csinál. Az ismerőseim aki így oldotta meg a fűtést a gatyájukat is elfizetik olyan gazdaságtalan.

Előzmény: Fidó mester 02 (9912)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 9914

A Tulikivi is megcsinálta a vizes fűtési megoldásokhoz szükséges beépíthető paneljeit, egyszerre több oldalra is beteheti. Érdemes megnézni mert jónak néz ki. Nem olyan brutális mint az öntöttvas radiátor  de valószínüleg kifinomultabb. Valószínüleg jobb a hőfelvevő képessége, nagyobb a felület, stb.

 

Előzmény: Fidó mester. (9910)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 9913

Ha van Ladomat vezérlés akkor nem forrhat fel elvileg (ha van elektromos áram, vagy szünetmentes)

Mivel általában otthon van az ember amikor megy a fűtés nagy része, így nem olyan gond hogy nem veszed észre hogy a villany KO.

Előzmény: Fidó mester 02 (9912)
Fidó mester 02 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 9912

Üdv !

 

Én nem lettem megszólítva -én csak gyakorló vagyok-,nem kályhás...Néhány gondolat a témáról.

Ez egyáltalán azért kerül időnként szóba ,mert - tetszik nem tetszik- a kályhával egy légtérben NEM lévő  helyiségek kellő temperálása nem igazán biztosítható.

Amennyiben a kályha a fűtendő terület közepén helyezkedik el és akár egy akár két oldala teherhordó fallal találkozik -akkor onnan a köpenyről lehet hőt levenni (akár lapradiátorral is ) ,amit a vizes helyiségek padlófűtésébe vezethetünk.

Lehet a hőkiemelő részben elhelyezett öntöttvas radiátorokból is energiához jutni,ám szerintem ekkor a felforrás veszélye fennállhat...lsd.:http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124372062&t=9214337.

Ez esetben célszerű puffert fűteni vele ahonnan termosztáttal vezérelt szívattyúval azt a helységet melegíted amelyiket csak akarod.Ez már csak pénzkérdés...

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: laci nem betyár (9911)
laci nem betyár Creative Commons License 2016.11.28 0 0 9911

És ti, gyakorló kályhások hogyan gondoljátok ezt a vizes dolgot?

Fidó mester. Creative Commons License 2016.11.27 0 0 9910

Üdv Mindenkinek  !

 

Nem szállnék be  ebbe a gravitációs kontra szívattyús vitába...Nekem kiépített rendszerem  van amit a házzal együtt vettem és pont !

Egy komplett tömegkályhát fogok építeni aminek is  a külső köpenyéről fogom levenni a hőt mégpedig úgy ,hogy függőleges csövekkel körbeveszem majd lehőszigetelem.

 

Üdv Fidó mester

elemző999 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 9909

Ennek ellenére találtunk olyan alkalmazást amikor az öntöttvas radiátor az ideális felhasználú elem, akkor is ha drága.

Beépítjük a kályha hőkiemelő részébe és ezeken keresztül meg a fütésvíz.

 

Ha ezt a részt direktben akarjuk megcsinálni, amint az oroszok bemutatták egy kályhánál, akkor az anyag költség és a munkadíj jelentős (sok a hegesztés) de a minőség kétséges. Egy acélcső rozsdásodik stb.

 

 

Előzmény: Zöldár (9908)
Zöldár Creative Commons License 2016.11.24 0 0 9908

Igen  így van.

 De nem csak a radiátorok, hanem maguk a

   csövek is. Majd   3x nagyobb szelvénnyel, hegesztett acélcsőből.

 

 Ma már a hegesztés sem megy mindenkinek. Csak egyszerűbb a csöveket préselni.

 Korábban még a szivattyúk se voltak olyan jók.

Előzmény: elemző999 (9907)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 9907

Azért nem célszerű, mert pld drága.

 

A régieknél öntöttvas radiátorok voltak - jó okkal.

Ma mennyibe is kerül egy (új) darab? 

Öntöttvas radiátorok (elemek) tól RubikontÁr:5497.43 HUFNagykereskedelmi ár:4522.

 

Néhány előnye van és van egy csomó hátránya.

Érdekes módon már nem gyakori a felhasználása. Azért az mond valamit.

 

Előzmény: Zöldár (9903)
elemző999 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 9906

Legalább ne hirdesd ha fogalmad sincs a gépészetről.

Olvasd el a prospektusokat legalább, hogy milyen hőfokra ajánlják a vezetékeket.

 

A szerelt cső típusa (anyaga, rétegek száma) és minősége alapján álapítható meg az üzemi hőmérséklet, és a nyomás állóság - tartósan.

DIN 16892  

 

A maximális üzemi hőmérséklet lehet csak 95 C fok, de ez nem folyamatos üzemre értendő.

 

http://www.haka.hu/uploads/images/File/haka-prospektus.pdf

 

A vizhő 80 C fokot (ésszerűen) nem haladhatja meg tartósan-  általában..

 

Mellesleg a tömegkályha nem zárja ki a fűtés víz előállítását sem. Olvass utána.

 

Ha beraksz egy gagyi Tes** gazdaságos olcsó csövet akkor lesz csoda.

 

Előzmény: Törölt nick (9904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!