Keresés

Részletes keresés

sancibácsi Creative Commons License 2014.12.19 0 0 8637

Nagyon jó lett!

:-))

Jó pofa nagyon! GRATULÁLOK!!!

Előzmény: maguborka (8635)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 8636

Remek lett e néhány strófa,

Koccintsunk az alkotóra ! :).

 

Nagyon jó a vers, Gratulálok !

Szedegetem össze felé a kályhámhoz az anyagokat. Sajnos nem tömegkályha hanem egy biotűzteres cserépkályha lesz. S, hogy ne legyen mégsem teljesen off. a kérdés. Két fajta samottot tudok beszerezni a Rath cég samottját 575 ft. valamint a szlovák samottot amit 466 ft.-ért kínálnak. 12*25*6 cm-es samottról van szó. Még csak szlovákból építettem amit építettem szóval igazából nincs összehasonlítási alapom. Azt látom, hogy a Rath jóval súlyosabb, gondolom jobb is. Jobb is ?

Előzmény: maguborka (8635)
maguborka Creative Commons License 2014.12.19 0 0 8635

Fehér táj, már nem lesz eme ünnepen

Tömegkályha adjon meleget énnekem

10 kiló fa helyett, elég mostanában 8 is

Van kinek kályhája, ma már bizony polc is

 

rajta a kép együtt a család

ej édes gyerekem, de jó nő volt anyád

szerelmünk fűtött, mint e kályha itten

jobb lett volna anno, ha e kályhát építem

 

Akkor még nem volt, csak cserepes meg járatos

21 században lett e tömeg, kívánatos

együtt nőtt a tömeg, mint anyádé és enyém

mázsában mérhető e földi tünemény

 

Kályháról beszélek, ne értsd félre fiam

öleljük meg egymást s nevessünk gondtalan

szeretetteljes a szívem sza.ok a szomszédra

ki az olajos kályhával, a környéket rombolja

 

kellemes meleg szalad át a padkán

ropogva ég el,a jó száraz gyertyán

nézem a tüzet s mosolygok csendben

ebben a kályhában örömömet leltem

 

mikor még csak papíron létezett

s a bizonyos I-ről, hiányzott ékezet

feltettük hát, az I-re a pontot

Tömegkályha fűti eme csodás lakot

 

Boldog Karácsonyt Mindenkinek

 

 

 

Kályháskristóf Creative Commons License 2014.12.17 0 0 8634

Persze, hogy meg lehet csinálni, úgy is, hogy középen van az ajtó. Az iker jó ötlet akkor, ha valamennyire középen van a kémény, ha nincs akkor csak döggel oldható meg. Na megyek a cserépkályhás topikba, ahol a gázkazánokról van szó.

Előzmény: datapop (8630)
Emberi Szövet Fémvázon Creative Commons License 2014.12.17 0 0 8633

"Azt vettem észre, az emberek/lakosság kapásból idegenkedik az asszimetrikus felépítéstől."

 

Én úgy tapasztaltam, hogy csak olyankor, ha a kályha egyébként szimmetrikus. Ha egy alapban többtagú, aszimmetrikus kályhán van eltolva az ajtó, azt nem tartják annyira bénának.

Előzmény: sancibácsi (8631)
Emberi Szövet Fémvázon Creative Commons License 2014.12.17 0 0 8632

Párhuzamos iker. És akkor minden megmarad. Huzat is, hatásfok is, hőfelvevő felület is, tömeg is. Persze ha elfér még egy cserépkályhás hsz itt a topikban, remélem, ezért nem leszek kitiltva. :)

Előzmény: Kályháskristóf (8629)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.17 0 0 8631

Mondjuk ez a topik a Tömegkályha nevet viselné :-(

A cserépkályhának másik, külön topik van :-)

 

A 4*2,5 alapterületű kályhában 3-as járattal nagyobb tűzteret lehet építeni.

Ez jobb bizonyos szempontból.

De a hőfelvevő felülete kevesebb lesz (vagy járathossz, mindegy minek hívjuk), mint ha 5-ös (amit 4-esnek hívnak köznyelvben) járattal épülne.

Ennélfogva a hatásfoka jobb az 5-ös járatosnak, ilyen szempontból.

 

A másik!

Ez egy érdekes dolog, nem nagyon beszélünk róla!

3-as csak nyílván asszimetrikusra tudunk építeni. Tehát az ajtó nem középen van, hanem jobbra-balra kicsit eltoléva.

Azt vettem észre, az emberek/lakosság kapásból idegenkedik az asszimetrikus felépítéstől. Aztán amikor képeket látnak, vagy elmagyarázom, és ilyen épül: aztán már nem bánják.

Ez igazából egy előítélet sokakban, aminek valójában alapja, magyarázata egyáltalán nincs. :-))

Előzmény: Kályháskristóf (8629)
datapop Creative Commons License 2014.12.16 0 0 8630
sima ügy. brutál sok takaró lap kell hozzá.
Előzmény: Kályháskristóf (8629)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.12.16 0 0 8629

Zoli egyébként eléggé otthon van ezekben a méretezésekben de azért az empirikus úton megszerzett tudás üti a méretezést, pl 4x2,5x7-es cserépkályhában még nem láttam 3-as járatot, bár a kémény méretei  szerint az lenne jó. Nem merem megcsinálni hármasnak.

Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 8628

Kár!!!...én megpróbáltam, nem rajtam múlt, jó kedvembe voltam...valami hasonlókkal segíthettem volna meg talán egy kis  "útravalót is" kaptál volna hozzá.

 

De "kocka  el lett vetve " nincs visszaút, legalább is részemről biztos nem ...

Bontom a bort, Egességetekre ! :)

 

 

 

Előzmény: miti5 (8625)
Fidó mester. Creative Commons License 2014.12.15 0 0 8627

Na ,megint mellément.Csomi nekem sokat segített ,még levélben is...(Ybasc02)

De Te így nem fogsz tudni segíteni -ha nem adsz elérhetőséget!

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: miti5 (8625)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 8621

Ne szerénykedj, ez egy tökéletes leírás. Szabadkémény, így nevezik.

Előzmény: datapop (8616)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 8620

Guut !

Előzmény: Kályháskristóf (8619)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.12.15 0 0 8619

Já já nátürlih, umveltsucc + fajerraum.

Előzmény: Ybasc02 (8609)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 8618

Jó  lett a szemlétető rajz, az összeállítás... A füstgyűjtő kupola füstölőként és funkcionált ?

Előzmény: datapop (8616)
_Caudata_ Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8617

Hello, az enyémnek cserép meg csempe a teteje és simán tudok rajta kaját melegíteni meg melegen tartani. 80 fok körülre melegszik fel egy begyújtástól. A rárakott kaja meg 50 fok körül van akár órák hosszat.

Előzmény: eeiizzoo (8610)
datapop Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8616

 

Érdekesség, régen is működött és ma is megállja a helyét (tudtak az öregek).

 

Közelmúltban látogatást tettem a Szentendrei Skanzenben, melyben egy parasztházat vettem jobban szemügyre. A ház középső helysége magas belmagasságú, boltíves mennyezetű, mennyezetéből indult a kémény (a kémény nem a földről indult). Jobb oldalt konyha, ball oldalt szoba. A szobában egy cserépkályha volt elhelyezve, melynek ajtónyílása a középső boltíves helység felöl nyílt. A cserépkályha a régi kemencékhez hasonló járatrendszerű, vagyis ugyanazon a nyíláson történt az égéshez szükséges levegő beáramlása és a távozó füstgáz kiáramlása. Egy lemez tévő volt az ajtónyílás előtt ferdén megdöntve. (Mai szakszóval egy harang rendszerű kályha.) A kiáramló füstgáz végighaladt a boltíves mennyezeten, majd be a kéménybe. A konyhában egy főzőplatnival és  sütővel ellátott kis csikókályha üzemelt melyben az ott lévő hölgy épp főzni készült. Ennek a csikókályhának a füstcső kivezetése átjött a falon ugyancsak a boltíves helységbe (közvetlen kapcsolata nem volt a kéménnyel ennek a kályhának se).    Legnagyobb örömömre égett a tűz a kályhákban és a szemem  előtt zajlott le minden. A harang járattal ellátott kályha csempéi kellemes meleg tapintásúak voltak, hiszen élesbe ment minden, azok fűtötték a házat. Készítettem fotókat, ezeket beillesztettem egy szemléltető 3D-s rajzba. A piros nyilak a távozó füstgáz útját jelzik, melyet szinte kézzel fogtam és éreztem. A boltíves helységben természetesen füstszag volt érezhető, (de nem kellemetlen) míg a többi helységben nem lehetett mindezt érezni.  Minden ember másképp látja a dolgokat, ha bármilyen hibát vél az olvasó ebben az elbeszélésben kérem ne harapja le a fejem (tőlem ennyi tellett).               Üdv.:      Béldeki János

Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8615

Akár egy más arculatot is lehet hozzá képzelni a tömeghez , formabontó, csak egy ötlet  :)

 

 

bárány b Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8614

Ez komoly! :)

Nekem kicsit fura együtt látni a spórt a villany főzőlappal, meg a kemencét fa+gáz együtt.

De megszokja az ember :-))

Előzmény: Ybasc02 (8612)
bárány b Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8613

Igen Ő az embered!

Rengeteg embernek szolgált itt gyakorlati, és egyéb útmutatással.

Fordulj hozzá, kérdezzed.

Sok tapasztalata is van, úgyhogy számíthatsz rá.

Előzmény: miti5 (8606)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8612
Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8611

Nem tudom hogy van megoldva a fedés és gáztömörség de vigyázz hogy gáztömör maradjon. 

Előzmény: eeiizzoo (8610)
eeiizzoo Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8610

Volt egy kósza gondolatom mikor építettem, hogy tükörtojást fogok rajta sütni vagy aszalni vagy kaját melegíteni. Egyik se jött össze mert tettem alá 10 cm kőzetgyapotot nehogy túl forró legyen -ez annyira nem jött be, hogy most hideg a teteje. Ha már szétszedem kiszedem ezt a szigetelést is. 

Előzmény: Ybasc02 (8607)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8609

"itt a Zoli féle átrakásra gondolok"

 

Többek között U+ tűztérre is gondoltál :)

Előzmény: Kályháskristóf (8608)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8608

Gondoltam beleleshetsz, milyen az, mikor a tudomány és a tapasztalat találkozik, itt a Zoli féle átrakásra gondolok. Ha írsz a mailemre, mert érdekel a téma, akkor tényleg szívesen látlak. Elég jó hangulatú munkáink szoktak lenni. 

Előzmény: miti5 (8593)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8607

"Egyébként nekem a teteje is ebből van. 1 perc alatt leszedem - visszatenni sem tart sokáig."

 

Mi az,  páncélzat... még nincs befejezve ?  :)

Előzmény: eeiizzoo (8601)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8605

Kérdés hogy mi a cél vele? védeni, takarni...

Előzmény: sancibácsi (8602)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8604

Nem tudom miről beszélsz nem is értelek, igaz lehet benéztem hogy azt a kályhát építetted , így utána olvasva... Ismered a Skethup- rajzoló programot ?

Előzmény: miti5 (8600)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8603

nem a tetejéről beszélek természetesen.

Előzmény: sancibácsi (8602)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.14 0 0 8602

És jó ez szerinted?

Én nem vagyok/lennék a híve. Nincs közvetlen hőátadás. 

Előzmény: Ybasc02 (8598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!