Keresés

Részletes keresés

sancibácsi Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8524

Szia!

A valaszom nem kioktatasnak, hanem kijozanitasnak szantam. Talan. De leginkabb csak 1 kerdes volt.

De nem kene igy megutni magad rajta.

Ha tudud hogy kell csinalni: akkor csinald.

Ha meg nem tudod akkor miert kerdezed?

 

En eddig sosem hulyeztem le senkit. Mem tudom ez honnet van. Nem is nagyon erdekel.

De azt alairom hogy yotube-rol nem lehet kalyhat epiteni tanulni. Ha te tudsz akkor rajta.

De halkan jegyzem meg, hogy szerintem 2 dologban nem jol gondolkodol:

1. A kalyha nem kerites labazat. Hogy vagy leesik vagy nem. Na bumm. Egy jo ragaszto megfogja a kovet.

De egy kalyhara azt a ragit ra sem rakhatod. Meg az osszes tobbi anyagot honnan veszed ha meg nem lattal ilyet? 

Es a kalyha meg nem lesz ennyivel elntezve hogy visszarakom massal.

Kifustolhet,nem mukodik, szetnyilik, stb. Eltapsolsz legalabb fel millat; folegvha ilyen draga ajtot veszel.

Meg az se mindegy milyen kovet teszel ra.

2. Ha meg nem lattal ilyet, en azt nem ertem miert az 5. lepcsofokra akarsz felallni egybol? Nem ertem miert nem az 1 vagy 2 -al kezded?

Nem eleg hogy nem lattal ilyet eloben (mert burkolast azt csak lattad hogy csinaljak nem?) hanem rogton elsore atalakitod az egeszet. A kulso levegos ajtoval, konvekcios legfuto jarattal, kovel.

Ami egyik sem lehetetlen. Csak A-bol megyunk B-be.

Mindnek megvan a maga buktatoja. Es legalabb kulon-kulon 5-6 csomopont amit jol kell megoldani,kivitelezni.

Most ezt nem serteskent irom, ne is igy vedd.

Hanem ezeket a reszleteket nem lehet megvitatni ha az alapok nincsenek leteve.

Remelem ez nem felegma magyarazat.

Es ha visszakerdezel nem mondom majd hogy hulye vagy!

Hanem azt mondom hogy ugyes vagy! Meg tudod te tanulni ha akarod. De a monitorrol a youtube-rol meg Forumrol akard. Mert azzal csak sajat magad csapod be. Es a csaladodat.

 

Előzmény: miti5 (8522)
miti5 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8523

N+em is értem miértne lehetne a kályha mögött egy kb 50X20cm légteret hagyni teljes magasságába, és úgy is működne mint a légfűtéses kandalló??cserépkályháknál is van ilyen,láttam.. de biztos az is más, csak ennél nem lehet....

Előzmény: sancibácsi (8520)
miti5 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8522

Nem láttam, de én nem a kioktató jellegű válaszokra volnék kiváncsi,ami itt a forumokon egyre jobban terjed,akármilyen témában. azt tudom h a szakmai fogásokat,buktatókat,akármilyen szakma is legyen az,azt mindenki elhallgatja,szívja csak meg a másik is!!!

De vevő vagyok mindenre, szívesen hallgatlak,magyarázd el h kell tömegkályhát építeni, és mi van ha én nem pont olyat építek ami a nagykönyvbe levan írva?-felrobban széthullik darabjaira??Persze rohanok a kályháshoz h 100ezerért felépítse a nagy tudásával,meg a gázszerelőhöz aki nemrég 60ért javította volna a cirkóm is ,ami 13ezerből végül megjavult,stb,stb,

Plussz elárulok mégegy titkot, a fugázatlan sziklakeritésről pont: minden okos épitő mester azt mondta ha nem fugázza majd lefagy leesik stb, 4 éve fenn van,semmi baja,és én raktam fel,nekem így tetszett, hát gondoltam nem fugázom ha leesik majd visszaragasztom.... Na kezd ez a kályhaépítés is így festeni, mindenhol csak a nagyvázlatos magyarázat,(a youtube-n is) ha te visszakérdezel hülye vagy de miért vagy az arra csak a flegma duma jön, nem az ésszerű magyarázat...

Ha azt kérdeztem volna ki épít nekem kályhát,megfizetem jól, akkor jönnének az emailek.

Kössz a kimerítő,, tanulságos ,tanító jellegű választ

Előzmény: sancibácsi (8520)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8521

Az újdonság drága igen.

De benne van a fejlesztés, innováció, szellemi termék/tőke is.

Nem véletlen.

 

De ha sokallod, máshogy kell építeni.

Külső levegős tűzteret. A sült galambot meg kell fizetni:-)

Előzmény: miti5 (8519)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8520

Szia!

 

Én inkább külső levegős tűzteret építenék. És nem az ajtót venném ilyen drágán. De a te pénzed, arra költöd amire jónak látod. :-)

 

Ez hogy ragasztani a sziklát a samottra?

Meg Kandallós(konvekciós) jellegű tűztér?

 

Erről a két kérdésedről nekem az jön le, hogy előbb azt kérdezném: láttál-e egyáltalán már élőben tömegkályha építést? Tehát voltál már jelen, elejétől végéig egy ilyen kályha építésen?

Előzmény: miti5 (8515)
miti5 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8519

hát ez az hogy olyan drágák,nem is értem miért? Sokkal több anyag meg munka egy komplett kandalló tűztér előállítása mint egy egyszerű ajtó!mégis azok 100tól indulnak.

Az újdonságot meg a picit jobb dolgot meg kell fizetni.

Előzmény: datapop (8518)
datapop Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8518
talán a Kiss -nél olcsóbb ez az ajtó. kérdés h kinek éri meg 150 ezer felett ajtót venni. közvetlen a tűztér falára ragasztani szerintem nem célszerű, én hagynék valami diletációs rést. De várjuk meg mit javasol a többi szaki.
Előzmény: miti5 (8515)
maguborka Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8517
Előzmény: miti5 (8515)
maguborka Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8516

Szia

 

ez milyen? "külső levegő bevezetéses ajtót" 

el sem tudom képzelni.

(megoldás lehet, hogy a kályha ajtaja  az udvaron van? -  a  kályha maga meg a "falban" :)

Előzmény: miti5 (8515)
miti5 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 8515

Hello mindenkinek!!

 

Valaki tud esetleg külső levegő bevezetéses ajtót , hol lehetne kapni egy ilyen kályhához,ahol én találtam ott kettőszáz valahány ezer Ft volt.

Továbbá lenne egy pár kérdésem is: külső burkolatnak, ha a samottra (12cm elég a tűztér falának?)sziklát ragasztanám,amit keritéslábazatra is szoktak,az probléma esetleg,mennyire hőáteresztő,hőtárolos esetleg rosszabb mint a piros tégla??

Ha úgy építi meg az ember mint a kandallót,hogy légfűtéses is legyen,tűztér alatt és mögötte fel tudjon áramolni a szoba levegője,az esetleg okoz valami gondot?

köszi az esetleges válaszokat!

 

_Caudata_ Creative Commons License 2014.12.06 0 0 8514

Lehet, hogy Te nem, de más megtette. Gondolhatod, hogy nem véletlen irkálok itt ilyeneket. Nem is olyan lett, mint amilyennek megálmodtam, de azért bántani nem fogom :)

Előzmény: BSzTom (8513)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.06 0 0 8513

"Konklúzió: minden kályhásnak, mint megrendelő javaslom, hogy tervezzenek és tájékoztassanak korrektül, mert jogosan várja el a kuncsaft, hogy tudja előre, mit vesz, hiszen egy kályha hosszú időre szól és nem egyszerű lecserélni, ha nem sikerül...az anyagi és erkölcsi vonzatokról nem is szólva."

 

Pontosan ezt tesszük és ezt is szándékozunk tenni az elkövetkezőkben is. Már ha nyilatkozhatok a normális szakemberek nevében általában.

 

Eszembe nem jutna (de szerintem másnak sem), hogy pontos tervek, egyeztetések nélkül "rendeltessek meg" egy többszázezer Ft anyagköltségű holmit valakivel, amit évtizedekig fog nézegetni. Ennél kevesebbért is öltek már embert. :D

Előzmény: _Caudata_ (8506)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.06 0 0 8512

Összefoglaltad, ahogyan kell.

 

Ámen. És pont.

Előzmény: Szentpet319 (8504)
Fidó mester. Creative Commons License 2014.12.05 0 0 8511

Üdv !

 

Még egyszer Kösz !

 

Üdv Fidó mester !

Előzmény: datapop (8510)
datapop Creative Commons License 2014.12.05 0 0 8510
MHA oldalán fennt van. a "new" fülecske alatt találod.
Előzmény: Fidó mester. (8507)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.05 0 0 8509

Szia!

Nem kellene ez a:

'küldöm a brigádomat'...... szerintem.

Az építőiparban elterjedt ugyan. Kőműveseknél, ácsoknál, burkolóknál,....

De ott sem általános! Kályhásoknál pedig egyáltalán nem jellemző!

Legtöbben ott is maguk is dolgoznak; legfeljebb az alkalmazottak csak addig dolgoznak egyedül, míg ők a vállalkozás terheit intézik. (felmérések, árajánlatok, egyebek).

Jelenlegi tudomásom szerint cserépkályhásoknál sincs ilyen 1-2 (befutottak) kivételével.

Tömegkályhánál pedig néha utalás történt rá: nincs kályhás végzettsége sem, ezért muszáj valakit alkalmazni; amellett, hogy dolgozni sem biztos, hogy szeretne, :-(( (... J.  János).

Az építtetővel való konzultáció során kiderül, hogy alkalmazottak építik-e majd a kályhát, vagy maga a Főnök/tulajdonos/vállalkozó/konzultációt végző/... fog jönni, és dolgozni.

Ez két oldalú dolog.

Előzmény: _Caudata_ (8506)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.05 0 0 8508

Sok cserépkályhás érvel azzal, hogy a tömegkályha nem a mi éghajlatunkra való, igazából csak méretezés kérdése az egész. Szerintem egy átlagos magyar ember számára az egyik legmegfelelőbb, legkomfortosabb: este begyújt, tűz leég elzárja, este nem sül meg a melegbe mint sokan a cserépkályhák mellett, reggel kellemes időben megy el dolgozni, és mikor még hazaér sem hűlt ki a lakás mert még meleg a kályha.

 

Valóban a méretezés az egyik kulcs!

És a használat amit írtál, ami miatt legtöbben a tömegkályhát választják! :-)

Előzmény: Szentpet319 (8504)
Fidó mester. Creative Commons License 2014.12.05 0 0 8507

Melyik az a workshop ?

Kösz!

 

 

Előzmény: datapop (8496)
_Caudata_ Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8506

Kedves Tamás!

 

Én nem csinálok semmit, max. olvasgatok és megrendelem a kályhát. Műkedvelő kuncsaft vagyok, nem építő... a sajátomba se mertem belefogni 2-3 év tanulmányozás után sem, főleg, hogy eszközöket se vennék egy darab kályha építéséhez :)

Ezért is próbáltam megfogni ezt a tervezgetős dolgot a megrendelő oldaláról.

A Nagy Zoli, Ybasc és a "küldöm a brigádomat" csak szélsőséges példák voltak a tervezés-nem tervezés eseteire, nem közvetlen rólad szólt, tehát nem is mehetett félre :).

 

Konklúzió: minden kályhásnak, mint megrendelő javaslom, hogy tervezzenek és tájékoztassanak korrektül, mert jogosan várja el a kuncsaft, hogy tudja előre, mit vesz, hiszen egy kályha hosszú időre szól és nem egyszerű lecserélni, ha nem sikerül...az anyagi és erkölcsi vonzatokról nem is szólva.

 

Előzmény: BSzTom (8499)
datapop Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8505
alacsony energiaigényű házba (nem passzív de rendkívül jól szigetelt) építettem egy kétköpenyes kályhát ami el is végzi a dolgát... mégis kifogásolták az alacsony felületi hőfokot. sajnos ismerjük a ház és a kályha adatait, de az embert h neki mennyire kell h pirítson a kályha nem.
Szentpet319 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8504

Mindenkinek meg van a maga baja :)

 

**************************************************************************************

 

Igazából, hogy az adott építési helyre melyik kályhatípus felel meg a leginkább arról kályhásnak kell tájékoztatnia a megrendelőt, mert nagyon jó a finn kályha de egy 30-as szigeteletlen falú házba régi nyílászárókkal nem fogja hozni az elvárt eredményt. Sok cserépkályhás érvel azzal, hogy a tömegkályha nem a mi éghajlatunkra való, igazából csak méretezés kérdése az egész. Szerintem egy átlagos magyar ember számára az egyik legmegfelelőbb, legkomfortosabb: este begyújt, tűz leég elzárja, este nem sül meg a melegbe mint sokan a cserépkályhák mellett, reggel kellemes időben megy el dolgozni, és mikor még hazaér sem hűlt ki a lakás mert még meleg a kályha. Természetesen ezt egy jól méretezett cserépkályhával is meg lehet csinálni, mert ott is van könnyű, középnehéz, és nehéz esetleg többhéjú építésű is.

A lényeg hogy megfelelő kályhát a megfelelő helyre, és igen is van ahová a kandalló megfelelőbb mert ha hirtelen nagy meleg kell akkor nem a tömegkályha a nyerő! Sokan elfogultak, hogy csak az ő termékük a legjobb, pedig be kell látni van ahová a konkurencia jobbat gyárt bizonyos szempontok szerint!

Előzmény: BSzTom (8501)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8503

Tavaly, vagy tavaly előtt volt egyébként a hasonló lefagyás, vezeték szakadás. Márc. 15-re esett.

Anyukámnál itt H. B. megyében egy kisebb városban 4. nap állt helyre az áram szolgáltatás! :-(

Olyankor tudja igazán értékelni igazán a kályhát az ember. Aki használja,...... :-)

A szomszédok, akiknek meg nincs, azok nem értékelik, hanem az irígység szót használnám :-)

 

De szerintem ezt mostanság nem kell az embereknek bizonygatni. A gáz helyzet miatt egyre többen érdeklődnek valami alternatív megoldás iránt. És valljuk meg: igazuk is van.

sancibácsi Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8502

"Én egykor erről az építési módról azt olvastam, hogy azért született, mert a jól szigetelt, kisebb hőigényű házakban sokkal egyenletesebb hőleadást biztosít, valamint alacsonyabb felületi hőmérsékletet."

 

Igen, így van.

A kulcs a jól szigetelt, és a kisebb hőigény szavakon van!

Előzmény: BSzTom (8500)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8501

Elemlámpa? Gyertya? Esetleg olajmécses? Nemá, hogy egy kályhával fűtőnek nincs ilyesmije otthon... :D

Én pl ki sem tehetem a lábam világító alkalmatosság nélkül a hátsó udvarra, mert a 60 kilós kutyám sebészi pontossággal képes kiválasztani lefekvéshez azt a helyet, ahova én épp lépni szeretnék.

Előzmény: Szentpet319 (8488)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8500

Én egykor erről az építési módról azt olvastam, hogy azért született, mert a jól szigetelt, kisebb hőigényű házakban sokkal egyenletesebb hőleadást biztosít, valamint alacsonyabb felületi hőmérsékletet.

Előzmény: datapop (8471)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8499

Ami azt illeti, ez eléggé félrement. És úgy tűnik, ott is maradt. Cserépkályhások is tudnak - én is - akár 3D-s látványtervet csinálni, akár körbejárhatót, forgathatót.

Pont nem én állítottam, hogy a kályhások úgy dolgoznak, hogy hadd idézzem:

"különösebb előzetes felkészülés nélkül, a kályhás a helyszínen, építés közben találja ki az éppen következő lépést."

Én nem így dolgozom, és az általam ismert szakemberek egyike sem. Tervezünk, rajzolunk, ha kell, számítógépes, 3D-s látványtervet készítünk vagy készíttetünk, aztán nekiállunk és a helyszínen megépítjük, ahogyan azt a 8466-os hsz-ban leírtam.

De persze azt csinálsz, amit akarsz, ha rám hallgatsz. :D

Előzmény: _Caudata_ (8498)
_Caudata_ Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8498

Ezt a cinizmust... nem állítottam ilyesmiket ... Egy tervet meg lehet csinálni papíron is... meg lehet mutatni pár fotót, hogy kb. így fog kinézni... meg ki lehet menni, megnézni a helyszínt, hogy... na mind1, nem folytatom... Előre a "hogy mi, milyen kályha.... jaaaa.. hogy az, hát odaküldök pár emberemet holnap és megépítik ... nem nagy ügy " stílusú ügyfélkezeléssel... biztos bazi sok ismerősömnek foglak majd ajánlani....

Előzmény: BSzTom (8484)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8497

Pofas, jo, es praktikus.

Suto,fozo, es futo.

Csupa 3az 1 ben.

:-)

Előzmény: datapop (8496)
datapop Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8496
Platnis Orosz. mint amilyet Chernow is épített mostanában egy workshoppján? az gyönyörű! de szeretnék egy olyan pofás kályhát építeni.
Előzmény: sancibácsi (8492)
datapop Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8495
hát igen, valami ennivaló csak akad otthon. már ha akad. tüzelőanyag árus mondta h a legtöbben szinte csak arra a napra vásárolnak... mert vagy hülyék vagy tényleg nincs pénz. vagy nincs pénz de az okostelefon ott virít a zsebükben és a nagy képernyős tv. sokan élelmiszert is így vásárolnak. példa: ünnepnap elött megtelnek a nagyáruházak vásárlókkal... Sancibá, én nem azt kérdezem h hová való. hanem h kinek. mert a régi orosz szomszédom kijött pólóban hógolyózni.
Előzmény: vberko (8494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!