Keresés

Részletes keresés

sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8493

Ha hozzánk nem való, akkor ugyan hová???

 

Szerintem jól szigetelt házba, méretezve: teljesen jó.

Előzmény: datapop (8491)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8492

Nagykovácsi nekem is eszembe jutott.

Meg Piliscsaba. Csabán platnis orosz :-) Főzhetnek rajta :-)

Előzmény: datapop (8489)
datapop Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8491
így igaz tökéletesen ellátja a feladatát a légréses kályha. csak szerintem nem nekünk való. még egy jólszigetelt házba sem. véleményem szerint a finn kályha sem. "találkozik két szomszéd az egyik isteníti, hogy pirít a kályhálya. a másik meg kicsit szégyenkezik h a méregdrága különleges kályhálya nem azt nyújtja amit ő elképzelt"
Előzmény: vberko (8478)
maguborka Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8490

Ez mindig erdekes tema. Igy aram nelkul meg ugy ha nincs aram ...De ez is illuzio, ha csak meleg van, de nincs otthon furt kutad vagy csak 1 kilonyi liszt van a kamraban.... Meg 4 tojas... Nyilvan akkor ha orszagos problema van-lenne...akkor basz..tja mindenki a meleget otthon.

Előzmény: datapop (8489)
datapop Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8489
Milyen jó most nekünk. Van áramunk, van melegvizünk, van internet és telefon. Nem úgy mint pl. Nagykovácsiban ahol elég sokan hiányolják mindezt. Az infót egy ottani kuncsaftomtól tudom akinek legalább az otthon melegét nem kell hiányolnia, mert egy minden közműtől független kályhát építettem.
Szentpet319 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8488

Az országban lévő fűtésrendszerek  85-90%-a működésképtelen áramszünetben, nekem a legnagyobb gondom az lenne, hogy sötétben kellene behordani a fát :D

Előzmény: vberko (8485)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8487

Bizony, hogy így van!

:-)

Előzmény: vberko (8485)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8486

Nem OFF, teljesen idevaló a téma.

Minap én is mondtam a feleségemnek, hogy az eon bejelentett egy áramszünetet, x.-én egész nap nem lesz áram. Tök jó, hogy minket ez nem érint, kályha, stb, de persze a villanytűzhely miatt azért nem lenne baj, ha kajáról gondoskodnánk előző nap. Az én drágám simán kiröhögött, majd megjegyezte, hogy elfeledkeztem a sparheltünkről.

Ja tényleg.

.I.. eon. :D

És tényleg. :D

Előzmény: vberko (8485)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8485

Bocs egy kicsit OFF, de ha már a csodakályhákat említetted.

 

Remélem minden hightech megszállott olvasgatta a híreket a jeges eseményekről és az áramszünetekről.

Érdemes ilyen időjárásokra egyre inkább felkészülni, és nem menni a nyáj után az agyonvezérelt kondenzációs kazán meg a jó ég tudja milyen kályhák/kazánok/vezérlők/kémények ügyében.

Előzmény: BSzTom (8484)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8484

Bocs, teljesen igazad van: felületesen olvastam. :) Nem hazudsz. :)

 

Akkor elnézést, a vád ezennel visszavonul. Meghajtom magam az érvek előtt: nyilván a kalyha.hu-s mester úron kívül minden más szakember kókler, de legalábbis el kell hogy menjen továbbképzésre, az USA-ba, de legalább alpesi területekre és minimum el kell végezzen egy informatikai mérnöki kart is, hogy a mérnöki képességeivel is fűszerezni tudja a kétkezi tudását, mert az nyilván kevés. :D Bocs még egyszer. Kályhát minden házba, előre a 100 évre 3D-s látványtervezett csodakályhák útján.

Előzmény: _Caudata_ (8481)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8483

Nem nyaraló egy 4,5*4,5 2,65 méter magas szoba, csak életvitelből adódan van hogy néhány napot nem tartózkodok otthon, ilyenkor indulásokor gyengusz, de napi használatban imádom, mert mikor hazaérek a munkából még meleg a másnapi begyújtástól!

Amúgy ez a 3. fűtőalkalmatosság és ezt szeretem legjobban volt már kis kályha, téglafalú kandalló de ez a harangkályha jött be eddig a legjobban, főleg azért mert az alsó része jobban fűt mint a felső és nagyon kellemes hőérzetet biztosít. Persze üvegajtó van benne ami sokat melegít infrában de egy áthűlt szobán ez nem sokat segít.

Mivel beírtkoztam egy kályhás suliba kell cserépkályhaépítés gyakorlata és a tapasztalt szóval belevágok!

 

Megjegyzés: Hallottam már olyat aki az ilyen problémákat úgy oldotta meg hogy a téglakályhába belekötött egy kis vaskályhát, így volt gyors és lassú reagálású hadtest is :)

Előzmény: Törölt nick (8475)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8482

Itt néhány tévedés van azért.

 

1. A 100 év erős szerintem.

 

2.

Az az x100 e az nem tűnik soknak.

De konkrétan utalt itt valaki egy másik fórumra. Ez az X= 1,5 millió+ÁFA.

Ezt kell a mérlegre tenni.

 

3.

Azért, hogy a nyugaton alkalmazott technológiát csak 1 valaki ismerné, és alkalmazná, az is nagy tévedés.

Csinálja más is, csak olcsóbban.

Előzmény: _Caudata_ (8481)
_Caudata_ Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8481

Hogy az említett oldal nem ír ilyet ? Szóval hazudok ? :D Nézd csak:

 

https://www.google.hu/search?q=100+site:kalyha.hu

 

Aztán meg tökre igazatok van, nem is vitatom a mesterek hozzáértését, hogy odamennek hümmögnek egy sort és már építik is amit kell, mert tudják. De! Szerencsétlen megrendelő nem tudja! Nem látja! Fogalma nincs róla mit fog kapni... Aztán így fordul elő az, hogy végül nem egészen az épül meg, mint amit ő gondolt... Nem egészen úgy néz ki stb. Míg, ha kapna egy szép, színes-szagos tervet, mint pl. amit a kalyha.hu-s csávó csinál vagy a cscsomi (Ybasc innen a fórumról), akkor mindjárt nagyobb örömmel fizetné ki azt az x 100e-t a cuccért.

Amúgy meg szerintem az igazi fatüzelésű épített kályha (vagy nevezzük akárminek) itt kezdődik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dBlsjN2fOp8

 

Szép, rugalmasan fűt, radiátorokra is, 1000 fok, fehér sütő-ami működik is, fűtött padka... mi kell még ? :D

Előzmény: BSzTom (8466)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8480

"De akár a felső rész "kandallóvá" alakítása is működhet."

Akár csempekandallóvá :)

Előzmény: vberko (8477)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8479

"Ha egy normal csempekalyha kulso falat csak 2 cm el forsibolunk az is csak 6 cm osszesen. Ha ebbe beleepitenenk egy ehte tomegkalyha magot/belsot/tuzteret az egy rendes adag fanal szetnyilik szerintem.

Nem az a baj hogy cserep vagy nem cserep. Hanem hogy maga a konstrukcio szerkezet gyenge, keves, nem erre valo."

 

Ha már csempekályha és olcsó anyagot akar a kolléga akkor esetleg nem cseréppel, meg 2-es samottal kellene bélelnie, hanem kisméretű téglával akár azt is kapcsozva. Így megvan 12-13 cm, a tömeg és tartósabb, de marad az egyhéjú csempekályha. Nyilván a kritikusabb részeknél pedig 4-6 -os samottal bélelni.

Előzmény: sancibácsi (8460)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8478

Szerintem nem a légréssel van a gond, nem rossz az. A feladatát remekül ellátja. Diletáció, egyenletes felületi hőmérséklet. Csak egy kicsit kevesebb a felületi teljesítménnye.

Elméleti szinten.

Beteszel a kályhádba x kW -ot. Lezárod. Az csak a fűtendő helységbe távozhat. Legfeljebb nem 12-24 hanem 36-48 óra alatt. Vagyis kisebb a felületi teljesítményed. Hasonlóan egy Finn típusú kályhához.

 

Előzmény: datapop (8471)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8477

"Ezt tartom a legnagyobb hibájának a tömegkályhának, hogy ennyire rugalmatlan."

Nem hibája, csak a megfelelő eszközt a megfelelő helyre.

 

Egyébként egy lemez vagy üveg felület lehet jó elgondolás. De akár a felső rész "kandallóvá" alakítása is működhet.

 

 

Előzmény: Törölt nick (8475)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8476

A felső harangot megcsinálni belőle szerintem nyugodtan meg lehet. Ott már nincs akkora igénybevétel.

Az a magnezit meg brutál :-)

Előzmény: Szentpet319 (8473)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8475

Miért nem veszel inkább egy használható kandalló kályhát?

Azzal 1 óra múlva meleg lenne. Ha 5-10 fokban ülsz, akkor gondolom ez egy nyaraló ugye? 

 

Ezt tartom a legnagyobb hibájának a tömegkályhának, hogy ennyire rugalmatlan.

 

 

 

Nem lehet beleaplikálni a kályha falába valahová egy fél-egy nm körüli kazánlemezt? akkor lenne egy része a kályhának ami azonnal fűtene! Mint az épített sparheltnél.....

 

 

Előzmény: Szentpet319 (8473)
datapop Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8474
egy biztos és ez megint csak (józan paraszti ésszel mért) tapasztalat, a kályhacsempe hőátadó (hőleadó) képessége szerintem valamivel jobb lehet. érdekes, h ugyanolyan hőfokú csempét melegebbnek érezzük mint a téglát. sztem ez a máz miatt lehet. jobban pirít,
Előzmény: Szentpet319 (8473)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8473

Én éppen a harangkályhám felső harangjának csempére cserélésén agyalok. Mivel sokszor van hogy napokat nem vagyok itthon, az első begyújtás után 2 óráig nem történik semmi, na most ez 5-10 C°-ban ülva eléggé lehangoló, várni a csodát. Mivel a felső rész kőműves szempontból egy pöppet el van rontva kicsit csavarodik, kicsit nyílik, úgy gondoltam -mivel eléggé bántja a szememet- lebontom és gyakorlásképpen felrakom cseréppel, ami csak 1 sor bélelést kap. így egy kicsit fürgébbé teszem a kályhám. A tégla válaszfal helyére meg magnezitet teszek.

Előzmény: B.tibor1 (8472)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8472

Ma kora reggel volt a Duna Tv-n riport egy szerb kályhással. Valami hordozható csodakályhaféleséget épített. Kollégám mesélt róla ő nézte. Látta esetleg valaki a riportot ? Próbáltam megkeresni a Duna Tv mai archívumában, de nekem állandóan lefagy az oldal.
Köszönöm a hozzászólásokat a csempe köpenyfallal épített tömegkályha terve témában !

datapop Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8471
hát nem is szerettem a légréses kályhámat. (mert egy szezon erejéig építettem itthonra) Nálad a pont, szerintem van más módszer arra, h a diletációs és más okokból kifolyó problémákat orvosoljuk. Ahogy én mondanám " a légréses kályha sajnos gyenge mint a verébfing".
Előzmény: maguborka (8470)
maguborka Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8470

Bocs urak, de nekem az fura, hogy a levegore egyszer mint hoszigetelo kozegre utalunk - oltozkodj retegesen, meg 48-as lukacsos falazo tegla, meg szalas hoszigetelo anyagok ugyebar- utana meg a kalyhaban jaj de jo a legres mert attol milyen tartos a kalyha... Ez nekem nem all ossze csak, vagy ez evidens hogy kalyhanal jo hoatado kozegnek titulaljuk ugyanazt amit mashol szigetelesre akarunk hasznalni???

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8469

Igen, én is úgy látom, hogy ő valamiért már nem csak a többi fűtőeszköz-hívőre, de a többi kályhásra is rátámadt. Rájuk szakmai okokra hivatkozva.

 

Engem mindig visszataszít amikor valaki úgy akar piacot szerezni, hogy előtte rombol! És fikáz. Volt vele egy éles vitám - vagy 10 felvonásos - egy másik fórumon, ahonnan a végén elment, miután félig nevetségessé vált.

 

Pont ott is el akart adni 1-1,5 milliós csodakályhát. "Picikét" vitatkoztunk - korrekt hangon. 

 

Ezek az árak itthon meg okolhatatlanok. Harmada áron lehet profi cucchoz jutni.....

 

 

 

Előzmény: BSzTom (8466)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8468

Láttam már olyan videót, hogy a homloklapot már piros téglából építette a "mester úr" na oda biztosan vissza kell menni 10 éven belül...

Egy ismerősömnek van egy cserépkályhája ami 30 éves és csak samottból van rakva a belseje, mondta is neki a kályhás hogy 3 kályhába nem tett annyi samottot mint abba. A mai napig nagyon szép állapotban van és rendszeresen használják.

 

Igazából ez a kályha építés igény és pénz no meg marketing kérdése.  De sokszor a pénz beszél... El lehet adni a 1,5 millás kályhát is évi pár darabot, meg lehet újra rakatni 30 ezerért meg 130 ezerért is.  

Előzmény: datapop (8462)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8467

Szia!

 

A100  evnek nem olvastam utanna. Mas idezte.

De irrealisnak tartom en is.

 

Hat a tobbit meg szepen leirtad. 

En nem akartam direktben igy fogalmazni. Kicsit tompitani szerettem volna az elet a .ondanivalonak.

Mert az volt a nyelvem hegyen:megette a fene azt a kalyhast aki csak papirrol tud epiteni.

:-)

 

Előzmény: BSzTom (8466)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8466

Sancibácsi, igazad van, bátor lenne az az ember, aki 100 évet mond, de az említett oldal nem is állít ilyent, csak 50 évet, ami - megfelelő anyagok használatával - elképzelhető. Más kérdés, hogy 50 év után viszont a komplett, méregdrága kályha kuka, talán csak az ajtók nem, így a megtérülésénél illik ezt is figyelembe venni, mivel például egy cserépkályha köpenyanyaga több átrakást is megér.

 

Másrészt azzal én sem értek egyet, hogy "az egy kaptafára, minták alapján épített kályhák kora is lejárt".

 

Azért nem, mert ha csak az a réteg fog kályhát építeni ebben az országban, akinek kizárólag a saját fantáziájában megfogant kályhát lehet csak a lakásába építeni és persze azt ki is tudja fizetni, akkor valószínűleg a ma kályhaépítéssel foglalkozó szakemberek tizede is bőven sok lesz a jelentkező igények kielégítésére.

Szóval nyugodtan fogalmazzon csak úgy Nagy Zoltán úr, hogy ő igyekszik egy új, még betöltetlen piaci résre rárepülni, és ott, ahol ő igyekszik érvényesülni, valóban nem jelent neki konkurenciát holmi "kaptafára készült" cserépkályha. De sok más esetben pedig ő fog lógó orral távozni az ügyféltől a finoman hangolt kályháinak a terveivel, amikor kiderül, hogy a szükséges összegnek legfeljebb negyede-harmada áll rendelkezésére a reménybeli megrendelőnek. Amiből ő nem tud kályhát építeni, más viszont igen. És azért azokat a megtérülési számításokat szívesen megnézném. Hiszen azt mindannyian tudjuk, akik ezzel foglalkozunk, hogy egy jól megépített cserépkályhával, tömegkályhával igen nehéz gazdaságosságban versenyre kelni, csodák pedig nincsenek.

 

Ha valaki azt mondja, hogy egy másfél millió forintos kályha annyival gazdaságosabban üzemel egy ötszázezer forintos cserépkályhánál, tömegkályhánál, hogy viszonylagos biztonsággal tervezhető időn belül behozza az árát, az marketing szempontból lehet meggyőző, szakmailag azonban némileg nevetségessé válik.

Bár valójában igaza is van, mert a kályhákat rendszerint nem szakemberek építtetik, ahogyan a politikusokat sem hozzáértők választják, így valószínűleg a portéka eladható.

Legyen szerencséje hozzá.

 

Ezzel az idézettel pedig:

"Elmúlt az az időszak, mikor különösebb előzetes felkészülés nélkül, a kályhás a helyszínen, építés közben találja ki az éppen következő lépést."

gyakorlatilag a kályhás szakma mélységes megvetéséről tesz tanúbizonyságot, vagy a totális hozzá nem értéséről. Egy kályhás szakember soha nem megy a helyszínre felkészületlenül, mivel a szakmáját magas szinten ismeri és műveli, tehát nincs olyan, hogy előzetes felkészülés nélkül. Aki így megy oda, az nem szakember. Aki előzetes felkészülés nélkül megy ki egy munkaterületre, az ugyan hogyan lesz képes a helyszínen, építés közben kitalálni a következő lépést? Ott, a helyszínen gyorsan megtanulja a szakmát? Viszi magával az okos könyveket, netán elég már ehhez egy okostelefon? Ugyan már!

Egy jó szakember szakmailag felkészülve, a helyszín alapos ismeretének a birtokában és az igények pontos ismeretében kezd el dolgozni. Ha pedig - ahogyan te is írtad - a helyszínen felmerül valami extra igény, bármi meglepi, akkor  - mivel felkészülve ment ki a helyszínre - akár még improvizálni s tud. De az éppen következő lépést nem neki kell kitalálnia, mivel az a technológiai folyamat része, amit jól ismer.

 

Számomra mindig nagyon elszomorító, amikor valaki nem úgy próbál eladni valamit - egyébként jó terméket - hogy hangsúlyozza az előnyeit, hanem úgy, hogy felsorolja a versenytársak, konkurens termékek - sokszor csak az ő olvasatában értelmezhető - hátrányait.

Előzmény: sancibácsi (8465)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8465

"Úgy tudom az osztrák módi az, hogy a samottmag köré keskeny légrést hagyva építik fel a cserép külsőt - aminek így akármilyen alakja lehet és nem igényel átrakást úgy 100 évig..."

 

Üdv Caudata!

100 évig????

Bátor ember volt aki ezt mondta!!!

Hol olvastál ilyet????

 

 

"Ugyanerről az oldalról egy érdekes fejezet:

 

"Elmúlt az az időszak, mikor különösebb előzetes felkészülés nélkül, a kályhás a helyszínen, építés közben találja ki az éppen következő lépést. Ahogy az egy kaptafára, minták alapján épült kályhák kora is lejárt. Én az első csempe vagy samott tégla lerakása előtt minden munkámat alaposan megtervezem, és előkészítem. Ez egyes egyedi esetekben akár hosszabb időt is igénybe vehet, mint maga az építés."

 

Ez elgondolkodtató..."

 

Hát mit mondjak erre????

Jól hangzik, és nagyon nagy igazság van benne. De valahogy mégsem tudok rábólintani teljesen erre! Nekem ez olyan nagyon marketing utó-ízű. :-(

 

Mert:

1.

Aláírom, hogy lejárt a kaptafa kályhák, és ököl szabályok kora! El lehet felejteni az 1 csempe 1 légköbmétert.

(De hányan nem értik ezt manapság!)

Nemrég a cserépkályha topikban erről nagy adok-kapok volt! Hogy hőtechnikai méretezés kell, és egyebek. Hogy nem annyiból áll a kályha építés, hogy reggel beülök az autóba, megyek, aztán rakom a kályhát! :-(

(Na ezzel a hőszükséglet számítással amúgy ott egyedül maradtam ott érdekes:-).

És hogy milyen elő-utómunkák vannak egy kályha építése kapcsán. Amit a megrendelő nem gondol. És sokallja kifizetni a munkadíjat. Mert elosztja annyi nappal a munkabért; ameddig rakták a kályhát. De mennyi tervezés, anyagbeszerzés, egyeztetés, levelezés, telefonálás előzte meg?????

Én itt és most is azt mondom, hogy ha kályhát építeni hívnak:

-első a hőtechnikai számítás. Mi a lakás hőigénye. Ehhez meg kell tervezni a kályha külső méretét, tűzteret, egyebek.

De aki már sok kályhát épített, akár tömegkályhát is: egy adott hőigényt mikor meglát: már tudja nagyságrendileg milyen típus kell, mekkora lesz, mennyi anyag kell hozzá, és mennyi a munkadíj. Ezeket először hosszú végig számolni.

Amikor különleges igényekkel, megoldásokkal, extrém mérettel, hőigénnyel, stb találkozik az ember, akkor ezt újra át kell számolni nyílván.

 

2.

De az, hogy nem az építés következtében találja ki a következő lépést?

Ezt nem is értem.

Aki egyet sem csinált, vagy 1-et, az valóban gondolkodik: na ez kész van, mi jön ezután?

De aki hozzáértő, az nem gondolkodik, hiszen tudja, hogy mi mi után jön sorban. mi hány cm magas, stb,.... Nem 1 lépést, hanem az egész folyamatot látja, tudja előre. Akár fejből, papír nélkül is.

Aztán!

Az élet nagyon sokszor hoz meglepetéseket :-)

Nagyon sokszor az előre megbeszélthez képest változás van!

(nem akkora alapot csinált a kőműves, nem akkora a falnyílás, a hely, kell még hozzá padka is, nem ott van a kémény bekötése, vagy nem is akkora a kémény, sorolhatnám ....).

Ilyenkor az előre elkészített tervvel a szaki az izzadó homlokát törölheti csak :-)

Ha nincs rutin, vagy kevés az összes előkészítés borult,...

Ezt talán olyan példával tudnám érzékeltetni, amit mindenki ért:

Cserépkályha felső bekötés. Lehet jobbos, balos, vagy középen. Ha elterveztem, hogy jobbos, és kiszálláskor kiderül, hogy balról kell kötni; akkor mi van? Semmi. Egy ilyenen még gondolkodni sem kell sokat.

És az életben én sokszor tapasztalok olyat, ahol variálni kell. Nem öröm, de muszáj.

Ha jól felkészült a szakember, és fejben megvan a tudás, szakértelem, akkor nem okoz gondot a változtatás, változás, ha esetleg annak nincs anyagbeszerzési vonzata. Nem csomagol haza, hogy egy újabb hetet tervezéssel  töltsön. Hanem a következő lépést ott helyben számítja, alakítja ki.

Előzmény: _Caudata_ (8459)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8464

"ennek az ara mar igen magas lenne"

 

Hat ebben van igasag meg nincs is szerintem.

 

Mert valoban magas egyfelol. Ezert sem jellemzo M.o-on a csempe kopenyes tomegkalyha :-)

 

Masreszt ha  csak a cserepkalyha epitesi modrol beszelunk akkor: vajon melyik a dragabb? Elsore kisamottozni rendesen? Vagy 10 evente atrakatni?

(Ez nyilvan megrendeloi nyomas sokszor hogy olcsobb legyen.... De a konnyu katit tancba vinni! Felenk ezt tartja a mondas. Mert a cserepkalyhas ugyan mit csinal majd 10 ev mulva? Ha nem kell atrakni?????).

Előzmény: Szentpet319 (8461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!