Keresés

Részletes keresés

a14789 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 8406

Gratulálok

 

Pontosan erre a megközelítésre gondoltam mindig, de sajnos nem a korrekt vitaindítás volt a jellemző eddig hanem a baromságok, piszkálódás és a végtelen sötétség megnyilvánulásai , fényképek beidézése és egyéb idióta reagálás volt a jellemző.

(ennek az az oka hogy a résztvevő rájött hogy lövése sincs az egészről, és nem tudna ilyen összefoglalót írni sajnos)

 

A dokumentumot érdemes elolvasni és tulajdonképpen kezdőpontként tekinthető egy vitához aminek a végén szakmailag eredményt lehetne felmutatni.

 

Sajnos erre kicsi az esély.

 

De megpróbálhatjuk, mert ez a lényege az egész kályhás mesének ha nem vette volna észre valaki és ezért kérdeztem én is.

 

 

Előzmény: LA47 (8404)
datapop Creative Commons License 2014.11.20 0 0 8405

Igen a 2,5-es mélység elég kicsi. 3csempe mély kályhával egyszerűbb lesz. (tudod mi magyarok szeretjük a nagy tűzteret :) )

Előzmény: B.tibor1 (8402)
LA47 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 8404

A kályhák kifüstölése szerintem:

http://kalyhamaskepp.hol.es/wp-content/uploads/2014/11/Mi%C3%A9rt-f%C3%BCst%C3%B6lnek-ki-a-k%C3%A1lyh%C3%A1k.pdf

 

Lehet, hogy van jobb magyarázat is.

sancibácsi Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8403

Szívesen.

 

Ha tömegkályhát tervez, épít az ember sok tabut le kell dönteni, és másként megközelíteni dolgokat, gondolkodni.

Ez így jó.        

 

Az a mérés, összehasonlítás a honlapomon: igazából csapatmunka volt :-)

Előzmény: B.tibor1 (8402)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8402

Hoppá. Erre nem is gondoltam, hogy a kilépő füstgázok itt már magasabb hőmérsékletűek lesznek mint egy sima falazott tűztérnél. Utóbéleltem volna minden járatot, - sőt az első kettőt samottal-, de biztosan nem tettem volna magamtól még diletációs hézagot a tűzfal és köpeny közé. Úgyhogy köszönöm. Pedig tudom, hogy tömegkályhánál kell. Érdekes, az ember cserépkályhában gondolkodik pedig ez már belül nem az a bizonyos hagyományos kályha. Akkor azt mondod kicsi lesz a tűztér ? Ráadásképp még az az elvetemült ötletem van, hogy ne csak hátul legyen a másodlagos levegő bevezetés hanem oldalt is. Tehát a tűztér fala mellé oldalt még egy sor élére állított nagyszilárdságú téglát építenék be. Ehh, át kell ezt rendesen számolni, méretezni, gondolni. Köszönöm szépen a segítséget még egyszer ! Ha jól emlékszem olvastam is a weboldaladon a tesztet a két kályhatípusról. Akkor ezek szerint érdemes a másodlagos kamrával foglalkozni.

Előzmény: sancibácsi (8401)
sancibácsi Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8401

A másodlagos kamra, ha szakszerűen van megépítve, akkor annak bizony van égés/hatásfok javító szerepe.

Ezt ki is mértük.

Az ott szerplő szám nem egzakt eredmény. Lehet más-más tipusú kályhánál, kamra kialakításnál nem pontosan ilyen eredmények születnek. De hogy javít, az tény.

 

Ha 5*2,5*... és ez kályha csempéből épül, akkor nagyon apró tűztér lesz. Nem lesz hely napi 1 adag tüzelőnek.

Ha élbe állított a samott tégla, az is kompromisszum. De saját részre tesztnek jó :-)

 

Ami viszont problémás lehet: a kiömlőknél biztosan nagyobb hőterhelést kap a külső csempefal. Nem tudom alkalmas-e egyáltalán rá. Hacsak nem az osztrákoknál elterjedt kéthéjú. Tehát a hagyományos bélelésen-ékelésen túl dilatációs hézag kialakításával belül forsíbolással, utóbéleléssel látják el.

Előzmény: B.tibor1 (8400)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8400

Elhiszem ! Köszönöm. Van pár .skp file-om de egyikben sem a lehet rétegeket elkülöníteni. Van mit tanulni, még nagyon új számomra a Sketchup.
Biotűztérrel kapcsolatos lenne a következő kérdés. Építek saját részre egy 5*2,5*7 csempe méretű kályhát fűtött padkával. Még csak fejben van meg nagyjából, ezután kell megtervezzem papíron is. A tűzteret biotűztér megoldásúra tervezem. Viszont nincs információm, hogy egy esetleges utánégető kamra megépítése vajon mennyiben javítaná a hatásfokot ? A kályhába nem kellene semmilyen sütőfunkció viszont a hatásfok és a minél tisztább égés természetesen lényeges. A kályhát egyébként hagyományos svéd füstjáratúra tervezem utóbéleléssel.

Előzmény: Ybasc02 (8399)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8399

"Nemtudom, szerintem nem a Sketchup. Legalábbis töltöttem már le kész sketchup file-okat, de azokban nem lehetett sorról sorra szétszedni a mintát"

 

Ha a letöltött falj skp formátum akkor Sketchup-al megnyitható, ha Cad programokkal készítették akkor általában dwg formátumban mentenek vagy más formátumban, ezek sketchup-pal csak bizonyos konvertálás után megtekinthető .

Nem mindegy a skp-ban is hogy mentenek lehet komponensként, lehet csoportonként és ezeket szintén rétegenként...kell egy kis türelem és idő hozzá de jó dolgokat lehet prezentálni, egy két példa itt látható

 

https://www.youtube.com/watch?v=n0fagLug62Q&feature=youtu.be 

 

https://www.youtube.com/watch?v=gZBqAjmFR08

Előzmény: B.tibor1 (8395)
sancibácsi Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8398

Biztosan a Google Sketchup az.

Előzmény: B.tibor1 (8392)
Ganajtúró bogaracska Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8397

Nékem az a véleményem, hogy messziről jött ember nagyokat mond--azértr ápatsd már meg azta "A" csoda herkentyűt és tedd fel az internetre--meglátod  guinness rekord lesz az...((( na, csááá..((

Előzmény: a14789 (8386)
ab69 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8396

Az csak annyit jelent, hogy nem úgy rajzolták meg, hogy szét lehessen szedni. Én rajzoltam pár olyat amit amit téglánként szét lehet szedni, meg töltöttem is le olyan rajzot amivel ezt szintén meg lehet csinálni. Eleinte persze macerás amig eléggé ki nem ismered, aztán már gyorsabb leszel vele, erre is rá kell szánni az időt. De a lényeg az, hogy a program alkalmas rá, sőt ennél jóval többre, de az már nem érdekelt különösebben.

Előzmény: B.tibor1 (8395)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8395

Nemtudom, szerintem nem a Sketchup. Legalábbis töltöttem már le kész sketchup file-okat, de azokban nem lehetett sorról sorra szétszedni a mintát.

Előzmény: ab69 (8393)
kekov Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8394

ne háríts a14789

alias 

elemző ... ez a te kályhád !

 

csak nem ciki ?

 

... egyszer voltál meggondolatlanul közlékeny és és rád égett !

 

 

 

mesélj a munkádról, pl. erről a passzent kis ajtóról ... please

Előzmény: a14789 (8391)
ab69 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8393

Az a CAD nevezetű elég komoly program, de van egy google sketchup nevezetű ingyenes program ami bőven elég kályhák rajzolásához, a fizetős változat CAD számára olvasható változatokak is ki tud menteni. Pár óra alatt kis erőlködéssel megtanulható a használata, onnét már csak rajtad múlik milyen részletességgel, akár táglánként akarod-e megrajzolni a kályhát, vagy csak úgy hogy a méretek stimmeljenek.

 

http://www.sketchup.com/

 

Nekem bejött, egy időben elég sokat rajzolgattam vele, amíg meg nem untam, azóta csak a régi rajzokat mutogatom, ha úgy adódik, iletve inkább vázlatokat készítek, hogy fog kinézni a kályha.

 

 

Előzmény: B.tibor1 (8392)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8392

Nem tudjátok véletlenül, hogy mi annak a 3D tervező programnak a neve amivel az orosz oldalakon található kályhákat tervezik ? Arra a programra gondolok amivel pl. az Igor Kuznetsov oldalán található kályhák vannak szemléltetve.

a14789 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8391

 

Na látod, ez a 4 tantermes iskola + torna terem + egy másik terem + konyha étteremmel épület lesz a tanfolyami bázis, ahol az ilyen magasan képzeteket mint te is további egyetemi szintű ismeretekkel tudjunk majd ellátni hogy ne csak papírjuk legyen hanem tudásuk is. 

A tárgyalások kedvező légkörben folynak, iskolaként már nem tud működni mert elfogyott a gyermek és nem gazdaságos a fenntartása. Az akkreditált felnőttképző cég fogja oktatni a kiválasztott és jóváhagyott tananyagot és kapcsolódik majd ide egy 50 szobás Balaton parti szálloda is mint szállás lehetőség, különösen a külföldiek képzése miatt. A közelben van gyógyfürdő, és egy kastély is hogy Te is találj magadnak szállást amikor oktatóként szeretnéd bemutatni ezt a régi képet. Kapsz lehetőséget. :) és a hazai legjobbak is ha van kedvük pénzt keresni és tudnak németül is (akár).

Előzmény: kekov (8388)
a14789 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8390

épp ez az :)

Előzmény: lala1961 (8389)
lala1961 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8389

Lehet a sin nem jó példa,mert ott is az ok-okozat probléma áll fenn.Igaz ,hogy a hőtől tágul ,de a meghajlás ,görbülés már a tágulási hely hiánya okozza.SZERINTEM.

Előzmény: a14789 (8387)
kekov Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8388

 

ne vitatkozz, gyönyörködj ...

 

ez még az azeri* változat

 

*(lsd. balta)

a14789 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8387

Igazad is van.

Ezért pontosítok.

 

50 év a működési garancia, MTBF, akkor is ha 50 évig 24 órás, évi 365 napos üzemben megy maximális terheléssel szünet nélkül.

Sőt akkor 60 év vagy ki tudja mennyi, mert a kihűlés és felmelegedés miatti hőtágulási károsodást is elhagyhatjuk.

 

De mivel a szerkezet úgy van kitalálva hogy ez a hőtágulási károsodás nem jelentkezhet egy speciális eljárás miatt (banálisan egyszerű valamire kell gondolni -de ezt nem mondhatom el) nem kell vele számolni.

 

Sok ilyen műszaki megoldás van más technikáknál is ahol jelentkezik a hőtágulás.

 

Az épített kályháknál még nem vettem észre ilyen megoldást egy fotón sem, ezért károsodnak is - ez fizika- csak idő kérdése.

Mivel ez nem bonyolult bárkinek eszébe juthatna, de nem jutott.

 

Láttál már nagy nyári hőségben (el /felhajlott vasúti sínt? Na erről van szó. Hőtágulás.

Előzmény: maguborka (8384)
a14789 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8386

Hálás vagyok neked hogy egyszerűen bizonyítható a fórumozók vitaképtelensége.

 

Nem kell újrarakni, garantált működés 50 év. - ezt állítom én

Háry János unokája - tehát nem hiszed, -ezt állítod te, é humoros értést i bele rejtesz a mondandódba.

---------------------------------------------

Véleményem szerint az lenne a helyes részedről ha rákérdeznél erre hogy van e bizonyítható alapja az én állításomnak és ha van és közölhető akkor elmondom.

 

Tehát röviden: Gyári bizonyítási alapja van, mert a felhasznált anyagok kb 40 évre kerülnek felhasználásra az otthoni kályha terhelésének a duplájával, és kibírja azt is.

 

Ha nem hiszed akkor lehet fogadást kötni.

 

De nézz utána, hogy lehetséges e pld. megfelelően előállított öntöttvas esetében  1000 C ok feletti hőmérséklet feletti működtetés hosszú távon és meddig.

 

Az ipari termékekre a MTBF érték meghatározásra kerül („a meghibásodások között átlagosan eltelt idő”.)

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/MTBF

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Mean_time_between_failures

 

Tehát amikor ilyen stílusban vitatkozol nem kell csodálkozni ha hasonló stílusban jön a válasz, de most kivételt tettem. Csak neked.

Előzmény: Ganajtúró bogaracska (8383)
a14789 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8385

Gondolkodásból kihívásokkal küszködsz.

 

Az "ok" nem keverendő össze az "okozat"-tal.

 

A lakásba kikerülő füst több ok miatt kerülhet ki a légtérbe és nem a kéményen távozik.

 

Ez lenne a feladat hogy ezeket a kályhás tudós elemezze és közreadja, ha ő ezt tudja.

 

A hibák létezése az egy másik kérdés, az nem eredendő ok, hanem a kivitelezés problémája.

Pld. ha rések vannak akkor előfordulhat hogy kijön ott is füst.

A rés meg lehet megint több okból (pld rosszul let rögzítve a két tégla, nem megfelelő anyaggal, vagy a hőtágulást nem bírta, stb.

 

A füst önmagában okozat, és a léte elemzés nélkül nem ismerhető meg úgy hogy tanulsággal szolgáljon.

 

Előzmény: maguborka (8381)
maguborka Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8384

Tobb ezer eves papirok is vannak amik elokerulnek... Utana csak vigyazni kell ra nem napi szinten olvasgatni lapozni meg konyvtarbol kikolcsonozni.

 

Van egy cipom. 2 eve nem hordom. Ugyanolyan szep most is mint ahogy letettem. Meg a por se szall ra. -dobozban van. Apro reszlet, de ha nem mondom meg csak talalgatni lehetne... Hogy tulnyomasos dobozt epitettem kore vagy neylon zacskoba tettem vagy dobozba vagy rongyba tekertem. Csak ennyi a titok.  Soha ne mondj el minden reszletet.  Vagy mondj nagyot: szabadalom alatt van a technologia... ;)

 

Na kiszalltam.

 

Előzmény: Ganajtúró bogaracska (8383)
Ganajtúró bogaracska Creative Commons License 2014.11.19 0 0 8383

Nem kel újrarakni, garantált működés 50 év.

Háry János unokája

     aláírás

Előzmény: a14789 (8379)
ab69 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 8382

Persze, meg még paradicsomot is termel...Ismét a csodakályha, amit senki nem látott amiről senki semmit nem hallot, még épeszű magyarázatot sem hogy miért is lenne jobb, és természetesen több hőt ad le mint amennyit energiát a berakott fa tartalmaz és még a görények is táncraperdülnek a padlásodon....csak a duma, a hazudozás. Vedd már észre hogy mindenki rajtad röhög.  

 

Másokról valótlanságokat állítani, sületlenségeket összehablatyolni, topikot rombolni az persze megy neked. Reméltem hogy a múltkori leállás alatt a modik kiszórnak az összes nickeddel együtt, hozzád mérhető topickromboló ugyanis itt még nem garázdálkodott.

 

Teljesen fölösleges itt kérdezgetned, tudod az értelmesebb állatok is megtanulják, hogy nem sz..nak oda ahonnét később enni szeretnének. Nem hiszem hogy neked itt bárki segítene, (naná majd jól leszabadalmaztatod:D) vagy akár vitába keveredne veled. Minek, az érvek el se jutnak a tudatodig, a neked nem tetsző adatok persze mind hiteltelenek, ráadásul olyan kijelentéseket tulajdonítasz a másiknak amit soha nem mondott. Lásd. legutóbbi eset. Szóval teljesen felesleges itt a jelenléted hacsak nem a tudatos topikrombolás a célod. 

Előzmény: a14789 (8379)
maguborka Creative Commons License 2014.11.18 0 0 8381

elvileg nem füstöl ki egy jól megtervezett és méretezett kályha.

s mivel a téglarakás szar volt, tehát az elméletük meg még rosszabb, mert az elméletüket ültették gyakorlatba ezért kifüstölt.

tehát ÁÁÁ összefügg BÉÉÉvel...

 

bár neked k...a mindegy ki mit ír, neked az számít hogy bizonygathasd a saját dolgaid, amit senki nem látott, senki nem fogdosott, csak 2 pucér alak szaladgál mindig mellette, ha beteszel 1 kiló fát...

na ezt már tudja mindenki..

meg a szabadalmat

meg a kémény huzatfokozót.

 

grat. életmű 5-ös.

Elemző üljön le

 

 

Előzmény: a14789 (8380)
a14789 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 8380

Ez már a távolbalátás képessége miatt van.

 

De nem az elcseszett téglarakásokról volt szó,hanem elvi kérdésekről.

Előzmény: maguborka (8377)
a14789 Creative Commons License 2014.11.18 0 0 8379

"Te is felsorolhatnál néhány okot, hogy a csodakályhád miért jobb mint az átlagos?"

Minden műszaki paramétere jobb egy hasonló tömegű egyéb kályhánál.

De méretezhető a paraméterek arányos változásával (nyilván ha a tömeg csökken stb akkor ennek megfelelően csökken a hőtároló képesség is).

Mivel a különböző funkciók is változtathatóak egymáshoz viszonyítva is (tűztér, hőkiemelés, hőtárolás, hősugárzás, hőcserélő, stb így elég variáció alakítható ki, pld a födém terhelés miatt.

A burkolásnak nincs köze a szerkezethez, csak nyilván növelheti a hőtárolást vagy fokozhatja a hősugárzást.

Kazán funkció minden változtatás nélkül, utólag is beépíthető. 

 

Speciális funkciók: főzés sütés, használati vízmelegítés, légfűtés, puffertartályok kezelése, füstgáz termosztát beépítése, stb.

 

Nem kel újrarakni, garantált működés 50 év.

Előzmény: Szentpet319 (8375)
maguborka Creative Commons License 2014.11.18 0 0 8378

vagy lovagol"tat"ni... túristát vagy mást. 

Előzmény: Szentpet319 (8375)
maguborka Creative Commons License 2014.11.18 0 0 8377

Te azt honnan tudod, hogy amit Ő látott - nézett javított s feltárt abban mi volt a hiba, ha ott sem voltál?

 

Előzmény: a14789 (8376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!