Keresés

Részletes keresés

a14789 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 8262

Információ

 

Megkezdjük a franchise rendszer feltételeinek a kidolgozását. (nyitott kérdés)

 

Akit érdekel kérem vegye fel velem a kapcsolatot.

A lényeg hogy elérjük a magyar szabadalom bejegyzését és legyen forrás az Eu és egyéb bejegyzésekre és a rendszer fenntartására. (nem egyszerű , mert nem egy védendő dolog van)

 

Alapelvek

1. területi jog kezelése, a franchise jog birtokosa egy adott terület (kérdés mekkora legyen) építési joggal rendelkezzen. ez nyilván vita téma, hogy lakosság arányt is bele kell venni, mert egy Bp kerület nem ugyan az mint a Hortobágy, tehát a négyzetkilométere nem elég.

2. Ha bárkinek műszaki jobbító javaslata van az szerzői jogot kaphat

3. Oktatási rendszer készül, akkreditált Kft végzi

4. Központi anyag ellátási rendszer készül (olcsóbban szerezheted be az anyagokat, persze más kályhára is felhasználhatóan)

 

és millió egyéb dolog van, de akit nm érdekel azt nem fárasztanám ezzel.

 

Ez a lehetőség csak végzett és gyakorlott, papírokkal rendelkező kályhásokra vonatkozik.

 

Leveleket erre a címre kérünk: pointernet@t-online.hu

 

 

a14789 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 8261

Cserépkályhához te tudod mi a jó. Más feladat cél és funkció.

 

A habarcs összetétele meghatározza mit tudhat. Csodák itt nincsenek. 

Ötlet az lehet, kísérletezni is lehet.

Előzmény: Kályháskristóf (8259)
fényevő Creative Commons License 2014.10.08 0 0 8260

Szerintem először lakjál benne egy két évig, hogy kitapasztald mi, hogy megy, mennyi a fűtésigény gázból, mennyire megoldott a szellőzés stb. Azután dönts mi felelne meg.

Előzmény: adingos (8248)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.10.07 0 0 8259

kb 140kg száradóanyag (kaolinos habarcs) egy keverés géppel, kijön nagyjából 2500Ft-ból. Egy nehéz kivitelű 5x3x7-hez kell vagy 4 keverés. Mint nagy kaolin felhasználó már elég szép kedvezményem van, csak ezért. ;-)

Előzmény: a14789 (8257)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.10.07 0 0 8258

Saját keverés. Kaolin, gömöri agyag, pont. Na meg a 01-es kvarchomok. A Barát az egy kalap szar valóban, a Cecília 29+1, az is egy förtelem, gané, a tűztér kikenésére sem jó. Na de ott az Univerzum Szuperior! Na az tényleg tud valamit, meg a Pro(fesszionális) fix(áló). Láttam csk-t összerakva 31-1 CafrANGGal, szétesett 2 év után a kis kályha.

 

Ja és a siffrát töröm siffrázókalapáccsal, valamint a cserepet is tudom hosszába, széltében, a samottot nemkülönben. Nem haladok a korral, mi? :-))) Sőt a normális 6-os samott-téglából török 2db 3-ast.

Előzmény: a14789 (8257)
a14789 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 8257

Na látod itt a felelősség kérdése.

Az hogy milyen habarcsot használ valaki összefügg a minőséggel.

 

1. Lehet saját keverésű, "művészi " habarcs, amit csak a mester tud, és még a segéd sem (ennek a hátránya az hogy a teljesítő képesség a mesterhez kötött.)

 

2. Lehet gyári habarcs különböző féle, ahol a mester felelőssége az hogy kiválasztja a megfelelőt. De ebben az esetben 5 csapat is építhet kályhát és a mester csak ellenőriz.

 

El kell önteni melyik hoz több profitot.

 

 

Előzmény: datapop (8256)
datapop Creative Commons License 2014.10.05 0 0 8256
Lehet habarcsot kapni. Hát ha it a Barát1100 ra gondolsz akkor azt dobhatod ki mert sztem az pont az az anyag ami semmire se jó. Ortnernek viszont van jó habarcsa -20kg, 23000ft. :)
Előzmény: a14789 (8255)
a14789 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 8255

A legnagyobb kályhások egyike is árul egy típusokat  tartalmazó füzetet pontos utasításokkal, teljességi jegyzék, anyagok felsorolása, stb.  - pénzért.

IKEA, LEGO stb. szisztéma.

Többet keres a papírokkal mint a fél ország kályhásai nálunk.

 

Habarcsot lehet kapni a boltban.

 

Szakácskönyv minta (igaz ha hiányos, és olyan duma van benne hogy adjuk hozzá egy "kevés" akármit, akkor nem sikerülhet.

 

Cserépkályhának nem állnék neki, az biztos.

 

Ha lehetne olyan anyagokat kapni amelyek elronthatatlanul összeilleszthetők, akkor bárki megépíthetné a kályhát.

Akinek probléma a munkadíj kifizetése, és ideje meg van, az mindig barkácsolni fog.

 

Láttam már boylerből is kályhát készíteni, és körberakták téglával. Működik. Fa meg volt elég. 

 

De nálunk egy ember venné meg a leírást és fénymásolva osztogatnék egy sörért :)

Előzmény: Kályháskristóf (8254)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.10.04 0 0 8254

Azt nem értem csak, miből gondolják az emberek, hogy cserépkályhát, tömegkályhát házilag is lehet építeni egy kis segítséggel. A habarcsot nem tudják beállítani. Évek óta használok egy fajta agyagot és homokot és még én is elgondolkodva állok néha a dézsa fölött. Egy idióta itt Budakeszin telefonos segítséget kért tőlem, majd mikor hívott ellenőrizni elhajtottam a búsba.

 

Érdekes, villanyt szerelni, gázkazánt beszerelni senki sem akar házilag. Ezek a telefonos segítségesek akiknek lövésük sincs semmiről építenek egy kotványt a házukba, a tüzet meg úgy viszik a kályhába, mint egy zacskó gumicukrot.

 

A "legveszélyesebb" szakemberért üvöltő berendezést akarják házilag kivitelezni. Láttam ilyen házilagos kivitelezéseket a vége mindig szakember volt és jé, drágább lett.

Kályháskristóf Creative Commons License 2014.10.04 0 0 8253

Láttam olyan tömegkályhát, amit szakember épített és fekete kátrányos volt a belseje, állandóan kifüstölt és meglazultak a téglák a tetején. Víz-gáz szerelő szakember építette a youtube alapján. :-)))

Előzmény: sancibácsi (8251)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 8252

Tanulópénz! Erre gondoltam. Nem halálos.....csak kár kifizetni. Az is jó amit te mondasz, hogy menjen el segédnek, vagy vegyen egy másfajta cuccot, amivel nagyon nem farag rá pl kandallókályhát.

Előzmény: sancibácsi (8251)
sancibácsi Creative Commons License 2014.10.04 0 0 8251

Beletesz vagy 2-300.ezret utanna meg lebontja. Kuka.

 

20 mazsa helyett elmegy 40 fa.

 

5ev mulva kuka nem 20.

Hat ezek nem jo alternativak.

 

 

Kedves Adingos!

En nem arrol beszeltem hogy innen neked segitseget kellene nyujtani valakinek. 

Marmimt hogy mas segitsen rajtad. Ahogy te szeretned.

Mi arrol beszelunk hogy neked kellene elszegodni mint seged valaki melle.

Aki majd segit a sajat kalyhad tervezeseben es megepiteseben.

Előzmény: Törölt nick (8250)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 8250

Sokkal jobban járnál egy jó kandallókályhával. 200 körül már külső levegős, másodégésűt kapsz és no probléma! Magad építve sem jössz ki ennél olcsóbban és akkor még kockáztatsz is. 

 

Azért ezt a kályhaépítést ne hasonlítsuk a sebészethez! Legfeljebb befüstöl neki oszt' szétszedi ! 

Ha rajzról épít - pontosan - akkor mit szúrhat el?! Esetleg azt, hogy nem jól méretezi a hőszükségletéhez! Esetleg nem jó anyagokat használ és 5 év alatt szétégeti.

Előzmény: adingos (8246)
datapop Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8249
Az egészben azt nem szeretjük h több használhatatlan rossz kályha születik mint jó. Én arra tippelek h valaki téglát és falazóhabarcsot lát, de ez nem egy fal. Ez is kályha, érdekes h pl egy svéd járatos cserépkályhát nem akar senki itt a fórumon kért képek alapján összerakni. Sztem ezért is félünk terveket vagy újabb képeket megosztani.
Előzmény: adingos (8248)
adingos Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8248

Köszönöm szépen a tartalmas hozzászólásokat, tanácsokat. Igyekszem mindent megfogadni.

Azt hiszem nem kell senkinek sem az én portámon innen kályhát építenie. Megelégszem a nesze semmi fogd meg jól történettel. 

Előzmény: datapop (8247)
datapop Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8247
Valaki rendkívül jó hasonlatot tud erre. -sebésztől kérsz rajzot az idegpályákról, h megműtsd magad?
adingos Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8246

Köszönöm a könyv elérhetőségét, ígérem megveszem. Épp azon vagyok, hogy Találjak olyan kályhást aki tudna segíteni ebben - abban. 

Tudod én úgy képzelem el, hogy adok skiccben egy rajzot, a mester megcsinálná az tűzteret, nekem meg maradna a burkolás, esztétika, egyéb apróság.

Előzmény: Szentpet319 (8245)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8245

Ha ennyire spórolni szeretnél akkor legalább vedd meg Libik András fatüzelésű épített kályhák c könyvét. Persze ettől még nem leszel kályhás de rengeteg általad kérdezett dologra megtalálod benne a választ!

De én is azt tudom mondani mint a többiek hogy kályhás segítsége nélkül ne vágj bele! Rengeteg olyan dolog van amit csak a gyakorlatban lehet elsajátítani, lásd habarcskeverés, fedés elkészítése, ajtó beépítése.

Előzmény: adingos (8244)
adingos Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8244

Gondoltam, én meg csinálom. De már az elején adódott némi gond. Mekkora kell, mennyi a friss levegő igény, és hogyan tekerhetem meg a füst járatot benne. Némi elképzelés van, de egyáltalán nem biztos, hogy jó is lesz. Nem szeretnék semmi problémába bele szaladni, mert nincs lehetőségem a bontásra, és az újra építésre.

Előzmény: vberko (8243)
vberko Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8243

"Fő szempontok: egyszerűség, olcsó kivitelezhetőség, jó hatásfokú üzemelhetőség, Természetes anyagok felhasználása, környezet védelem."

Rakétakályha.

 

"Én ezekben a szak szavakban itt laikus vagyok."

"Egyenlőre az én tudásom ez eddig ott véget ér, hogy a formáról megítéljem, kandalló, vagy kemence."

Mondom én, hogy Rakétakályha.

 

Amennyiben nem te akarod megcsinálni, illetve időt és pénzt áldozol valamelyik kályhatípus megtanulására, akkor  lehet másban is gondolkodni.

 

Előzmény: adingos (8242)
adingos Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8242

Azt hiszem, rosszul közelítettem meg a dolgot.

Neki futok újra a kezdeteknek !

 

Mint már látni, adva van egy terv rajz, és az egyéb szempontokat is tudjátok.

 

Véleményetek szerint milyen fűtő alkalmatosságot kellene létrehozni ebbe a házba, mint fűtés rásegítés???

 

Fő szempontok: egyszerűség, olcsó kivitelezhetőség, jó hatásfokú üzemelhetőség, Természetes anyagok felhasználása, környezet védelem.

 

 

Előzmény: adingos (8240)
adingos Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8241

Én ezekben a szak szavakban itt laikus vagyok. Gondolom, neked is mindegy hogy egy kamion nyerges, pótos, tandem, vasorrú, dübörgő, vagy tűsarkú.

 

Egyenlőre az én tudásom ez eddig ott véget ér, hogy a formáról megítéljem, kandalló, vagy kemence.

 

Pont az információ éhség miatt vagyok jelen. Ám bár, máris sokat tudtam meg ezekről a fűtő berendezések fajtáiról.

Előzmény: vberko (8238)
adingos Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8240

Jogos a kérdés.

Így nem teljes a rajz, de mivel ez a lényeg azért így küldtem. De nyomok egy tutit az egészről.     

 

Előzmény: Dunit (8239)
Dunit Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8239

 A konyha merre van ?

Előzmény: adingos (8237)
vberko Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8238

"De sok apró költség sokat emel az össz költségen.  Nos én lehet, hogy az utóbbiakhoz tartozom. Ezért keresem az olcsó megoldásokat."

Olcsó, jó és te is biztosan meg tudod építeni néhány nap alatt: Rakétakályha. (Rocket stove)

Bizonyos kompromisszumok persze itt is vannak.

Előzmény: adingos (8235)
adingos Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8237

Így talán bővebb az információ a segítséghez.

adingos Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8236

Hanem haz meretnel :   6x8  méter tetőteres

Hoigeny szuksegletnel : csak fűtés rásegítés

Kemeny meretnel  : a szakember által egyeztetett méretben

Kemeny elhelyezkedese : lásd alant mellékelt K2 jel a rajzon

Hol lenne a kalyha : Földszint nappali szoba

Mennyi helyiseg van : szintén az alant mellékelt rajzból kiderül.

 

A négyzetméter, a légköbméter, az ablakok, az ajtók, és minden ami kelhet a tervrajzból kiderül.

Előzmény: maguborka (8233)
adingos Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8235

Persze, tökéletesen értem én a dolgot. Nem is fő szempont az, hogy én építsem. Persze mindent meglehet csinálni megfelelő iránymutatás mellett. Nem célom a család ki irtása! :-))

 

Tudom a tanácsokhoz elengedhetetlen jó pár adat, ami nagyban meghatározza a művet.

Alant leírtam és rajz is van az elképzelésről.Számomra a lehető legolcsóbb megoldást keresem az adott körülményekhez.

Tudom, aki építkezik, az vagy milliomos, vagy idióta hülye, és egy 14millás költségnél már elenyésző egy kályha költsége.

De sok apró költség sokat emel az össz költségen.  Nos én lehet, hogy az utóbbiakhoz tartozom. Ezért keresem az olcsó megoldásokat.

Előzmény: sancibácsi (8234)
sancibácsi Creative Commons License 2014.10.02 0 0 8234

A képen ún. téglakályha van, és nem tömegkályha.

 

Az otthoni kivitelezéssel vigyázni kell.

A vicc jut eszembe. Tudjátok, amikor megkérdezik, hogy tudsz-e úszni?

Igen, mondja. Csak még vízben nem próbáltam.

:-)

 

Nemrég kihívtak megint egy kályhát kijavítani.

Megint nem a személy a fontos, hanem inkább a jelenség. Képet sem akarok feltenni.

Nagyon szimpatikus, kedves, műszaki diplomás fiatal ember. Net-ről épített 1 kályhát. És a füst mindenhol ömlött belőle, csak a kéményen nem. Gyakorlatilag egyáltalán nem lehetett benne tüzet gyújtani. A külseje már kormos, ajtók alatt kátrányos lé folyás. Belseje tiszta korom, már csillogóan kátrányosodni kezdett.

Megsajnáltam, megcsináltam/kijavítottam neki.

De nem kellett volna javítgatni, ha egyből olyanná épül, amilyennek lenni kell.

Hívott egyébként előttem egy jónevű cserépkályhást. (Nem is lakik tőled messze Kristóf:-)

Ő azt mondta le kell bontani az egészet. :-)

 

Csak utalnék a nemrégi másik hozzászólásomra is:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130992700&t=9157278

 

Szóval tudom én, hogy ha kevés a pénz, akkor gondolkodik, erőlködik az ember sokfelé.

De kályhát ne kezdjen el építeni, csak ha már segédkezett annyinál, hogy be meri vállalni.

És akkor legalább azzal a személlyel lehet konzultálni is a szerkezetről. A kályha felépítéséről.

Mert ennél az említett esetben milyen bosszantó, elkeserítő érzés lehet az, hogy:

Beletett egy csomó pénzt az anyagokba. Gályázott vele 1 csomót. Aztán amikor már kész van kiderül nem jó. És még akkor további munkát/pénzt kell beleölni, hogy elbontsa/eltakarítsa.

maguborka Creative Commons License 2014.10.02 0 0 8233

Ha ez tetszik akkor ilyet.

Ha ez megfelel a hazadba akkor ilyet

Ha ez megfelel dutes szempontbol akkor ilyet

Ha ez megfelel a kemenyhez akkor ilyet

 

Sokat tudok, de maximum okoskodni tudnek,  azt meg nem teszem mert megsem szakmam. A kerdesek nem a kinezetnel kezdodnek nekem.

 

Hanem haz meretnel

Hoigeny szuksegletnel

Kemeny meretnel

Kemeny elhelyezkedese

Hol lenne a kalyha

Mennyi helyiseg van

....

A kinezet az csak utana jon... 

Kis haz kis penz ezzel semmi baj nincs. Sokan vagyunk igy ezzel itt. 

En amilyet epittetnek az mar megvan. Egy workshop kereteben epult, hala Sancibacsinak es a lelkes csapatnak.

 

Előzmény: adingos (8232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!