Keresés

Részletes keresés

a14789 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 7955

Szabványok

 vonatkozó szabványok.

  1. MSZ 845:2012
    Égéstermék-elvezető berendezések tervezése, kivitelezése és ellenőrzése
  2. MSZ EN 1443
    Égéstermék-elvezető berendezések. Általános követelmények.
  3. MSZ EN 1457
    Égéstermék-elvezető berendezések. Kerámia béléscsövek. Követelmények és vizsgálatok.
  4. MSZ EN 1859
    Égéstermék-elvezető berendezések. Fém égéstermék-elvezető berendezések. Vizsgálati módszerek.
  5. MSZ EN 13384-1
    Égéstermék-elvezető berendezések. Hő- és áramlástechnikai méretezési eljárás. 1. rész: Égéstermék-elvezető berendezések egy tüzelőberendezéshez.
  6. MSZ EN 13384-2
    Égéstermék-elvezető berendezések. Hő- és áramlástechnikai méretezési eljárás. 2. rész: Égéstermék-elvezető berendezések több tüzelőberendezéshez.
  7. MSZ EN 13384-3
    Égéstermék-elvezető berendezések. Hő- és áramlástechnikai méretezési eljárás. 3. rész: Egy tüzelőberendezéshez kapcsolódó égéstermék-elvezető berendezések diagramjainak és táblázatainak kidolgozási módszerei.
  8. Műszaki Szabályozás a gázkészülékek mesterséges áramlású égéstermék-elvezető berendezéseinek létesítési szabályaira, ellenőrzésére, karbantartására.
  9. GMBSZ
    A gáz csatlakozó vezetékek és fogyasztói berendezések létesítési és üzemeltetési műszaki-biztonsági szabályzata.
kekov Creative Commons License 2014.06.29 0 0 7954

... persze nem langos marad, hanem langyos ...

 

:))

Előzmény: kekov (7953)
kekov Creative Commons License 2014.06.29 0 0 7953

Valami ütős érvetek, ami kifejezetten nőkre van formálva?

 

- napi egyszeri begyújtás

 

- begyújtástól számítva 24 óráig meleg kályha

 

- ha kihagysz egy napot, akkor sem fagysz meg, langos marad

 

 

- épített padka esetében embernek, macskának üldögélő, meleg heverő hely

 

- üveg ajtó esetén kandalló hatás, amíg a tűz ég 

 

- kenyérsütés / főzés / aszalás ha építenek bele sütőt

 

- kb. havi egyszeri kihamuzás

 

- kevesebb tűzifa

 

... segítsetek még fijjug ...

 

 

 

Előzmény: piaggioape (7951)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.06.29 0 0 7952

Reggel nem fagy be a valaga tömegkályhánál, hidd el ez nőknél elég ütős érv! A tömegkályhában lehet sütni, főzni ez sem egy elhanyagolható. A többi az csak technikai rész ami a nőket nem nagyon érdekli, de azért szeretjük őket!

Előzmény: piaggioape (7951)
piaggioape Creative Commons License 2014.06.29 0 0 7951

Mondtam én, hogy nincs ezzel a topikkal semmi baj, ahogy írod a többség segítőkész. Köszi a válaszokat. Alapvetően az a gond, hogy egész nap nem vagyunk otthon, napközben nincs ki rakna a tűzre. Az asszony egy vaskandallót erőltet, mert az hamar melegít meg a fő szempont nála, hogy az ára sem annyi mint egy jó tömegkályhának. Őszig van időm meggyőzni, de nem lesz egyszerű menet. Valami ütős érvetek, ami kifejezetten nőkre van formálva?

Előzmény: Törölt nick (7949)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 7950

Jani, az nem valami új űrtechnológiával készült, ha ilyen könnyű?:))

Előzmény: datapop (7942)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 7949

Szia,

 

először keress olyan komoly kályhást, aki ilyeneket épít és ő ugyis ad referenciákat...:))

Nem kell keresni, van elég..:)

 

üdv,

Zsolti

Előzmény: piaggioape (7947)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 7948

Kedves András,

 

A két héjú kályha nem Magyarországra való, nem akarom részletezni miért mert már itt a fórumban többször volt róla szó, hacsak nem passzív házba kerül... az alapterületet különben minimum 16cm-el körbe növeli...

 

A másik, a kémény: minden kályhás mást vall, azt a konkrét kályhásoddal kell leegyeztetni.. és erre privátban kérj árajánlatot Sancibácsitól, vagy másik komoly tömegkályhaépítőtől..

 

A harmadik a füstelzárás: ezt kályhása válogatja, hogy melyik használja, melyik nem...

 

üdv,

Zsolt

 

 

Előzmény: Horkai András (7943)
piaggioape Creative Commons License 2014.06.28 0 0 7947

Szia Zsolt!

Köszi a válaszodat, még körbejárom kicsit a témát, de a tömegkályha látszik nyerőnek. Biztos van valamelyik ismerősömnek, majd kifaggatom.

Köszi még egyszer.

Előzmény: Törölt nick (7938)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.06.28 0 0 7946

Ez nem Wass Albert est :-))), átraktam. Az más, mert egy jól működő történet. Más kérdés, hogy nem építek ilyenet, he.

Előzmény: BSzTom (7945)
BSzTom Creative Commons License 2014.06.27 0 0 7945

Vízteres cserépkályhát? Te?! Változik a világ, s benne mi is... :D

Előzmény: Kályháskristóf (7944)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.06.27 0 0 7944

Csak úgy, a sok számolgatás feleslegessége miatt amit itt összehord egy okos. Vízteres csk-t raktam át, 4x3x5 a méret. A betét rohadt széles, mellette samott fal, ami csak 8x24-es járatokat enged mindkét oldalon. Tehát 8cmx24cm. Kéménycső a bal sarokban. Jobb oldalon 37x24-es kiégő, bal oldalon 26x24-es kiégő, mert ikerjáratról van szó. 160-as a kémény, kb 5m magas. 

 

Kiválóan működik.

Horkai András Creative Commons License 2014.06.27 0 0 7943

Kedves Sancibácsi

 

első hozzászólásod nem nagyon értem - bár az egy másik fórumtársnak szólt, de a másodikban kaptam a kérdéseimre választ.

 

Nagyon köszönöm érdemi válaszod.

Két héjú kályhákra is rákerestem az elmúlt napokban, s igazán szépeket találtunk a párommal. Hőtárolás tekintetében - méretéből adódóan is - szerencsésebb lehet a leendő házunkba, kezdek erre hajlani. Így a napi egyszeri begyújtás - vagy akár 2 napi is könnyen kivitelezhető.

 

Ennek a mérete mennyivel jobban növeli a kályha alapterületét? - "elfoglalt" négyzetmétert?! megközelítő méretet tudnál esetleg adni? 

Ezek a kályhák alapban lezárhatóak akkor, hogy a kéményen ne menjen ki a leégés után a meleg?  - azért kérdezem, mert elmúlt éveim tapasztalata alapján a szipi szupi kandallókon a mindenféle primer, meg szekunder lázárás után is sokszor olyan huzat volt a kályhában, hogy fütyült... - persze lehet nem a legmegfelelőbb kandallókat használtam

 

Kémény ügyben akkor marad a 180-as. Köszönöm

András

Előzmény: sancibácsi (7929)
datapop Creative Commons License 2014.06.27 0 0 7942
Nálam is volt egy ilyen skandináv tűztérbetét ügy. Nem hazudok, a közel 500ezer forintos tűztérbetétet könnyedén emeltem a helyére. Gondoljátok el mit tud annyi pénzért 68 kiló vas:)
Előzmény: Törölt nick (7938)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7941

Én azért csak megnézném egymás mellett mind a kettőt hogy teljesít?

Előzmény: a14789 (7940)
a14789 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7940

Nincs erre már szükség. ezt csináltam én is.

Megépítettem egy irodalom szerintit, mértem amit lehet.

Aztán átépítettem párszor és beletettem egy csomó ötletet.

 

Előzmény: Szentpet319 (7935)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7939

Szerintem meg keress fel olyan embereket akik már rendelkeznek tömegkályhával és kérd ki a tapasztalataikat/véleményüket. 

Természetesen itt a fórumon is fogsz segítőkre találni. A könnyebb válasz érdekében nem árt ha tudod mekkora a fűtendő területed és belmagasság, milyen a ház hőszigetelése és mekkora kémény áll rendelkezésre, nagyjából ezeket minden kályhás meg fogja kérdezni mielőtt ajánl valamit!

Előzmény: piaggioape (7934)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7938

Szia Zoltán,

 

idézném egyik megrendelőm (nem szószerint), miután megkérdezte, hogy tömegkályha, vagy kandalló.. és én leírtam, hogy egyik igen hatékonytalan, a másik pedig közel 87%-os.. na erre megkaptam, hogy velem aztán nem épített, mert én kókler vagyok, nem ismerem az új "skandináv kandallókat", melyek már közelítenek a 100%-os hatékonysághoz..:)

 

Na igen, itt kell megállnom, és igen, ezek a kandallók hatékonyan égetik el a fát, de nulla hőtárolás... Azaz ennyi erővel a szabadban is tüzet rakhat és ott is szépen elég, de, hogy pár óra mulva megfagy, az biztos...

 

Ennyi röviden..

 

A másik, annyit kérek, aki jelentkezik közös építésre, ha közelebb van Debrecenhez Sancibácsit válassza, mert Vajdaság igen messze van.

 

üdv,

Zsolti

Előzmény: piaggioape (7934)
datapop Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7937
Mi akik itt vagyunk mint építők mindannyian arra hajlunk h a tüzifát a legtökéletesebben hasznosítsa a kályha, nem mindegy naponta mennyi fát tüzel el az ember és mennyi időt fordít a tüzelésre... Azthiszem a kandallónál bármi jobb lehet... Pláne egy jól megtervezett tömegkályha. Azt biztos látod kitől lehet itt kérdezni akár privátban is. Az értelmes építők szívesen segítenek, kérdezz nyugodtan.
Előzmény: piaggioape (7934)
BSzTom Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7936

Kérem a béke-Nobel-díjat. Az sem baj, ha százasokból dobjátok össze. A lényeg, hogy meglegyen a 10 millió Svéd korona-ekvivalencia. :D

Szentpet319 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7935

A sárdobálás helyett sokszor többet érne egy közös építés ahol mindenki megmutathatná mit tud. Teszem azt olyan helyszín ahol előre meghatározott célok alapján mindenki felépítene x kályhát amit egy időben azonos körülmények között lehetne tesztelni, még ha bontott anyagogból is épülne fel mindjárt mutatna valamit kié mit tud. Természetesen azonos tüzelővel azonos kéményre dolgozna mind. Persze tudom hogy nem ez a cél és senki sem szeretné kiadni a rejtett titkait. Persze affelől erős kétségeim vannam hogy valaha ez bármikor is megvalósulhatna. De nem lenne rossz! A tények sokakat meggyőznének akár pro akár kontra.

Előzmény: a14789 (7933)
piaggioape Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7934

Kedves Topiklakók!

Jó ez a topik, nincs vele semmi baj, szerintem a témája sok embert érdekel. Hűteni nem kell minden nyáron, de fűteni igen. Szóval tegyétek félre a nézeteltéréseiteket és segítsetek azoknak akik "lalikusok" a témában! Itt vagyok például én! Véleményetek kérem melyik irányba induljak. Vaskandalló vagy tömegkályha. Beszéltem pár emberrel erről, de a Ti véleményetek is érdekel. Ha volt már érdeklődés vagy párbeszéd a témában, akkor vissza kell olvasnom. Ennyi hozzászólást viszont képtelen vagyok átnyálazni! Ha esetleg kb. tudjátok mikor volt ilyen, az is segítség lenne. Hölgyek, Urak, előre is köszönöm segítségeteket!

Zoltán

a14789 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 7933

Pozitív a véleményed, de a megvalósítás valószínűsége véleményem szerint kicsi, mert ezt vagy nagyon jól lehet csinálni vagy sehogy.

 

Összeülni lehet időnként, annak nincs akadálya.

 

De működni csak távolról lehet ezer okból.

Erre vannak technikai megoldások, pld a telekonferencia skype is támogatja már, és vannak speciális szoftverek is amelyek ugyanolyan körülményeket teremtenek mintha egy asztal körül ülne mindenki.

 

Ez már nem olcsó, de lehet rá támogatást szerezni.

 

Tételezzük fel, hogy mindenki leutazik a Balatonra, mert úgyis nyár van, szerzek olcsó szállást (1-2000 FT/nap minőségtől függően, van 6 ágyas apartman 2000 Ft/fő/nap, ezt szokták igénybe venni az ismerős szakértők). Van sátor lehetőség is nulláért.

 

Lehet sörözni stb., és agyalogni bármiről. 

A probléma ott kezdődik hogy ha van valakinek piacképes ötlete (és itt azért van pár embernek) de az csak rész dolog, akkor hogyan kerül átadásra és kinek (lehet ez egy gazdasági társaság is, vagy egyesület, kutató intézet stb. ilyet is lehet alakítani).

Ha egy bizottság értékeli az ötletet és a végén egy százalékos arányt megállapít a késztermék értékéhez viszonyítva, akkor folyamatosan pénzhez is juthat az ötletgazda.

 

Gondoltunk erre is hogy nyugati mintára létrehozunk egy ilyen szervezetet és bárki bármikor berakhatja ide az egyedileg nehezen megvalósítható ötletét és szerzővé, szabadalmassá válhat.

 

A következő probléma a szabadalmi díjak befizetése. ez önállóan forgalmazható dolognál egyéni szabadalom akkor ha valaki kifizeti a díjakat (nem kevés).

Lehet rá pályázni is időnként.

De sokkal több az esély ha a szervezet gyűjt pénzt, mint alapítvány stb., pályázik, és így jut pénz az ötlet megvalósítására.

 

viták persze lehetnek, mert van amit nem lehet integrálni egy adott eszközbe van amit igen.

 

Az USA példa hogy van egy szövetség és ott a befizetett díjakból előadásokat tartanak meg építést tanítanak szintén jó ötlet, de nem hallottam arról hogy bármilyen új dolgot létrehoztak volna, és a nevük alatt jött volna ki a piacra. Itt előny az hogy  a befizetett pénzekből tudnak venni profi műszereket, építhettek házat vettek területet stb.

Ez is egy út valamire, de jelentős összegeket is be kell fizetni tagdíjként.

 

Valamilyen vegyes dolgot kellene létrehozni.

 

Lenne lehetőségem egy komplett (és hatalmas épületet) igénybe venni olcsón bérelve (iskola, ami nincs kihasználva, tornateremmel, étteremmel stb.) Itt OKJ tanfolyamokat tervezünk tartani, és mindent tud amit az USA szövetségnél látni.

 

Ez lehet egy bázis és nyári nyaralás keretében itt beszélgethet mindenki kb nulla szállásköltségért napi pér száz forintos étkezésért.

 

Operatív módon azt lehetne csinálni hogy jöjjön létre egy max 5-7 emberből álló stáb, aki kitalálja mit lehet tenni. A szövetségek is képviselhetik magukat, lehet ez a dolog nyitott, csak arra kell vigyázni hogy működőképes legyen. Vonatkozhat a cél a cserépkályhák modernizálására is és a kandallók turbózására is, és lehet benne kéményes cég is, nem zavaró. A lényeg az hogy kreatív ötleteket lehessen összecsavarozni és megvalósítani, legyen a termék exportképes , hozzon létre munkaerő igényt, és persze sok sok bevételt.

 

A fejünkben ez összeállt, a megvalósítás majd elindul valahogy.

 

Előzmény: Szentpet319 (7932)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7932

Na végre egy jó ötlet, üljük össze, beszéljük meg lehet én viszek sört meg bort, a többit ti álljátok. Miért is nem jöttünk eddig össze? De tegyünk félre mindenfajta fogadást, önteltséget, egoizmust, nárcizmust stb.  és pusztán a tényekre koncentrálva tapossuk ki a mezsgyét. Hidd el mindenkinek lenne jó ötlete! Mert együtt sokkal többre vinnénk mint külön külön. De ki fogja magát felvállalni és lesz olyan bátor?

Előzmény: a14789 (7931)
a14789 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 7931

Jól összefoglaltad, ez a helyzet.

 

1. Nem törölték ki a hsz-dolgaimat a múltban hanem én kértem, mert így láttam helyesnek.

 

A többi véleményed előzménye:

 

A kályha általában egy műszaki eszköz, nem vallási kegytárgy. Lehet vele sok baj, és lehet fejleszteni a végtelenségig, de nem ez történt, a magyar kályhások az  általában elérhető és érzékelhető információ források tekintetében lemaradtak (nem tudnak angolul és más nyelven sem).

 

Neves kályhások is totálisan el vannak maradva a fejlett országoktól (kipróbáltam).

Ez egy helyzet, az oka az hogy nem egyetemi tanárok építik a kályhákat valljuk be, így nem fejleszteni akarnak hanem jogosan, pénzt keresni. ez jó, nincs  vele semmi baj, de ha az információs társadalom lehetővé tette akkor a kocsma helyett bekeverednek egy fórumra és ugyanúgy nyomják a lózungokat mint a kocsmában a nem kályhásoknak.

 

Ez a stílus olyan volt hogy minden gondolkodás nélkül ellentmond olyan dolgoknak amihez képzettség is kellene. Nem az ő hibája, de egyszerűen fel sem tudja fogni mit jelent a felső szintű fizikai, matematikai informatikai, mérnöki stb. képzettség. A hőtan, áramlástan, meteorológia, anyagismeret általában, fizikai paraméterek, stb. ismerete nélkül kályhát lehet építeni szuper minőségben egy kialakult rögzített bevizsgált típust, de önkényesen össze vissza változtatva, az alapszintű műszerekkel hülyeségeket mérve, ez nem fog sikerülni úgy hogy minősíthető legyen.

Ez hályogkovácsolás.

 

Szórakoztató persze vitatkozni velük, mert kb. két perc kilőni az ostobaságokat (nem csak az oxigén atomot). De ez nem szakmai vita, és sosem volt az. 

 

Próbálkoztam konszolidálni a dolgot, és tettem konstruktív javaslatokat, mert egy egy dolgokban lehetne előrelépni közösen, de erre nem vevők. Mindig van pár pszichológiailag sérült aki szeret provokációval félrebeszélni és belekötni az élő fába is. Igy ez a kísérlet mindig bedöglött.

 

Még azt sem lehet tisztázni hogy egy kályha ajtó mitől jó vagy rossz.

Tehát bizony igaz, ez nem szakmai fórum hanem játszótér, és az is marad.

 

A kályhákat mérnökök fejlesztik és munkások építik, ez az ideális helyzet.

Ha fordítva lenne az nem vezetne jóra.

Ha mérnök akarsz lenni az pozitív, menj egyetemre és majd utána tíz évvel fejleszthetsz egy kályha ajtót.

 

De addig figyelj és meséld el a sikereidet hogy füstöl a kémény :)

 

 

Előzmény: BSzTom (7930)
BSzTom Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7930

"Csak ez a levegőnek nézés, meg a társalgás ugye az kizárja egymást. :-)"

 

Szerintem nem feltétlenül. Pontosabban valahogy úgy fogalmaztam, hogy azt kell levegőnek nézni, aki belerondít a topic nyugalmába. Amikor társalgok valakivel, akkor általában egyikünk sem rondít bele.

 

Nekem valamiért sikerült vele társalognom, erre ez lett a rossz példa. Hm.

 

De teljesen mindegy, hogy mit firkálgatok itt össze: javíthatatlanok vagytok. Megpróbáltam, nem sikerült.

 

Szerintem ha egy-egy ellenvéleményre nem személyeskedéssel reagálnátok (és ez most szintén a törölt nick-től az elemzőn át a T. Fórum minden erre hajlamos tagjára vonatkozik), hanem úgy, mintha szemtől-szemben állnátok egymással fizikailag persze, és mindőtöknek egy-egy párbajpisztoly lenne a kezetekben, akkor lehet, hogy képesek lennétek társalogni ebben a fórumban is. Ha nem, akkor másik topikban sem fogtok tudni.

 

Ha valaki ír egy véleményt/állásfoglalást, stb és én úgy indítok, hogy "te elmebeteg állat, hát nem létezik, hogy ennyire hülye vagy..." akkor nem fogok csodálkozni azon, hogy a véleményemnek a további részére nem vagy alig reagálnak, csak erre, amivel benyitottam.

 

Persze lehet mutogatni, mint az oviban, hogy ki kezdte, meg ki folytatta, de senki sem különb a másiknál, vagy amúgy óvónénisen: egyikőtök tizenkilenc, a másik egy híján húsz.

 

És megint csak elnézést Sancibácsitól, hogy épp az ő hozzászólására nyomtam ezt a választ: "reply all"-nak szántam.

Előzmény: sancibácsi (7928)
sancibácsi Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7929

Szóval a ház - helység paraméterei az alábbiak lennének:

65 négyzetméter egy légtár, 6 nyilászáró. A energiáju házacska.

 

Az jó. Gyakorlatilag ugyanis bármilyen tipusú kályha beépíthető. Értem ezalatt, hogy a kis hőigény miatt hagyományos, de két héjú kályha, (pl. finn) is építhető, vaghy akár az USA-ban közkedvelt kő burkolatos... Ezek fűtési intenzitása kisebb (fajlagos hőleadó kapacitás), viszont cserébe a fűtési idő hosszabb!

Burkolat, kinézet gyakorlatilag bármi lehet a fán kívül! :-)

 

Leier 180-as kéményt terveztünk be, de ez lehet kisebb, vagy nagyobb is azt hiszem max 200-as méretig.

a ház magassága  - kémény 8 méter körüli lehet, minimum 7 méterre lesz szükség.

Mekkora alapterülettel -kell érdemes számolni egy ilyen kályha ügyben?

A 180-as kémény jó elsőre. De mindenképp egyeztess majd az építővel.

 

ez a bazalt, vagy vulkáni kőzet burkolat mennyire igaz vagy nem? Minden képen tégla van, vagy természetes kő... akkor mindenki butuska volna?

A kő dolog az nem tudom mire, hogyan érted.

Nem butuska itt senki. Illetve mindenki biztosan nem az.

Évtizedek óta építik ezeket a tömegkályhákat Skandináviában. Jó pár éve fedezték fel az USA ban. Folyamatos fejlesztés innováció alatt állnak. Új technológiák, megoldások. Több típusuk létezik. De mindre igaz, hogy: Beváltak. Jól fűtenek. És megelégedéssel használják őket.

És ez elmondható a magyaro-iakról is. Csak itt még néhány éves a múltjuk.

Előzmény: Horkai András (7919)
sancibácsi Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7928

Engem nem bántottál meg, dehogy.

Csak ez a levegőnek nézés, meg a társalgás ugye az kizárja egymást. :-)

 

A társalgást azt már egyébként már próbáltuk vele anno.

De egyrészt lehetetlen a modora, stíusa miatt. (Kitiltották és törölték a nick-ét a hozzászólásait is,...).

Másfelől nem fogok olyat kioktatni, aki bevallja, hogy le akarja védetni a dolgokat. Mert ugye nem a lengyel ötös kályhát akarja bevallása szerint szabadalmaztatni :-)

 

Az a helyzet, kimondva a nagy igazságot engem nem nagyon érdekel. Én teszem a dolgom, építem a kályhákat,...

Ő meg azt csinál amit akar. Engem nem igazán érdekel.

Az meg hogy mivé lett ez a fórum, az megint nem nagyon. Nem innen vannak nekem a munkáim. Ami egyedül zavar néha, hogy baromságokat ír, ami megtévesztő azoknak, akik ideolvasnak, és nem tudják az igazságot. Vagy pont érdeklődnének, hogy jobb-e ez mint az, vagy miben jobb, mennyivel, és a többi.......

Tehát akik hallottak a tömegkályháról, de fogalmuk sincs eszik-e vagy isszák,.....

Előzmény: BSzTom (7926)
maguborka Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7927

sztem tuti nem, mert csak le tudná írni a nevét... 

a másik, meg az a bizonyos sosem vállalná fel szerintem....

 

majd kiderül hamarosan - idő kérdése...

Előzmény: sancibácsi (7924)
BSzTom Creative Commons License 2014.06.24 0 0 7926

Sancibácsi, elnézést, ha megbántottalak. Akinek nem inge, ne vegye gatyára.

 

Amúgy igazad van: valóban társalogtam vele. Ez szerintem nem baj.

 

A másik topik megoldja valóban a problémát, csak

 

a.) nehéz lesz megtalálni, mivel a keresőkben ez sokkal többször volt indexelve, ezért nagyobb valószínűséggel navigálnak ide az érdeklődők,

 

b.) ott is folytatódhat ugyanez, ha ugyanezek az emberek írják/látogatják.

 

A megoldás az volna ha veszekedés helyett inkább társalognátok.

 

Azt pedig itt is lehet.

 

Természetesen ez nem csak Sancibácsinak szólt. Akinek inge, nyugodtan vegye magára. Akinek pedig nem, az bölcsen hallgasson, ne mentegetőzzék, ha nincs miért.

Előzmény: sancibácsi (7925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!