Keresés

Részletes keresés

cserépkályha fan Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7370

Kitömni nem szabad, had járjon körülötte a levegő.Van egy irányadó, ha leégett a túz, és az ajtó fölötti második csempe jó forró (bár ez relatív, ki hogy bírja) akkor a kályha jól fel van fűtve.Innentől kezdve minden berakott fa hője a kéményen távozik, és feleslegesen terheli a kályhádat.

 

A vízüvegnek nem fognak örülni majd ha egyszer át kell rakni:-))

 

Előzmény: szuszma (7369)
szuszma Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7369

Sziasztok!

Begyújtottam a leírtakat betartva eddig semmi szag. Tűztér ajtó csukva hamuzó nyitva.Hát én eddig sokkal több fát raktam be tulajdonkép kitömtem a tűzteret ha az elégett raktam még rá had égjen:) Szeretem a meleget:) Olvastam valahol napi 10-20kg fa én ezt elégettem eddig 2 óra alatt kb. Most szerintem 5kg se volt két vastagabb a többi kisebbek. Ugyanolyan forró a második csempe mint a sok fával való fűtéskor. Hőmérő megugrott 24 fok. Eddig minden rendben.

A nyílásokat samot vízüveg keverékkel zártam le. A tetején lévő nyílást is kibontottam ami a kémény mellett van és azt a járatot is kitisztítottam ami a kürtőbe torkollik. A felső nyílásba betekintve függőlegesen lehet látni az aslónyílást innen csak a kémény felé tud áramolni a gáz. Így nem értem a túloldalon kell lennie egy átömlőnek.Hisz a kályhának jobb és bal oldala is van. A kályha teteje valami puha agyag vagy ilyesmivel van lezárva ehhez nem nyúltam. Eddig jutottam az ismerkedésben.

A seprőember nem égetett semmit egy tükörrel megnézte kilát e a tetején, majd hosszasan beszélgettünk mindenféle dologról. De kéményről kályháról több szó nemesett:)

 

Azért érdekel továbbra is miért bűzölgött. Túlfűtés esetén mi történik ami a jelenséget okozza.   

Előzmény: Kályháskristóf (7367)
cserépkályha fan Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7368

Azt hiszem megint jól körülírtad a dolgokat:-)))))

Előzmény: Kályháskristóf (7367)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7367

Pontosan. Reméljük az olvtárs nem csemperagasztóval rakta vissza a dugókat. Vajon felszedte a tetejét és letolta az átbukón a kormot, pernyét? Ha állójáratos, akkor könnyű a dolog, ha fekvő, na akkor jön a két féle csk-s.: há, le kő botani, mer emmá szár, vagy a másik aki minden járathoz vág egy dugót tizedannyiért. :-)))

 

A kéményseprő meg ne ellenőrizzen, hanem tolja fel a seggét a tetőre és erissze be a keféjét, ezért kapja a fizetését.

 

Az ellenőrzés az ugye úgy történt, hogy egy kis Népszavát elégetett a kéményben, nem?

Előzmény: cserépkályha fan (7366)
cserépkályha fan Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7366

Nem tudom mitől van szaga, bár szerintem minden cserépkályha áraszt valami illatot, én itt az agyagra, picike koromra gondolok, de én ezeket szeretem.Többek között ezért is fűtök fával.

Ha két ajtós kályhád van, én a következő módon használom.

Állítva berakom a fát, hátulra karomnyi vastag (max. 10 cm),elölre vékonyabb, míg legelölre a gyújtós papírral, vagy alágújtóssal.

Hamuzóajtó nyitva, meggyújtás után a tüzelőajtó max. 2ujjnyira becsuk.

Mikor leég, elhúzom piszkavassal, ilyenkor általában kékes lánggal meggyullad.

Mikor már nincs SEMMI láng, elzárjuk mind a 2 ajtót.

Előzmény: szuszma (7365)
szuszma Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7365

Na basszus megette a net az írásomat. Akkor a sokkal rövidebb változat.

Természetesen a nyílásokon keresztül amiket lezártam megfelelően.

A kályha nem füstöl csak szaga van.

 

Előzmény: cserépkályha fan (7364)
cserépkályha fan Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7364

Honnan szedted ki a négy vödör hamu-korom keveréket?Azt gondolom, hogy a kályhából, de megbontottad a tetejét, vagy a tisztítónyíláson?Ha így van, rendesen visszatapasztottad?Ha a füst a fugákon keresztül szivárog, akkor azzal fugázással nem segítesz, mivel az csak esztétikai dolog, a füstöt nem az tartja benn, hanem az ép belső (bélés).Ha kiégett újrarakás.

Bár mostanában a cserépkályhás szakma egy mindenki által pár perc alatt megtanulható szakma (internet által), de szerintem ne sajnálj pár ezer Ft-ot egy szakemberre, aki átnézi, és megmondja, hogy mi a szitu.Lehet, hogy nem az lesz az első kályhája.

Elnézést, ha kicsit indulatos voltam, ja és nem vagyok cserépkályhás!

Előzmény: szuszma (7359)
laci0424 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7363

Bocsánat! Az idézet így talán helyesebb:

 

"Na ma este úgyis hideg lesz be kell rottyantani ha nem akarok vacogni a takaró alatt... Ha bűz lesz idegrohamot kapok:) Mivel több ötletem nincs ez ügyben."

Előzmény: laci0424 (7362)
laci0424 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7362

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok itt, pár napja olvasgatom intenzívebben a fórumot. Mivel laikus vagyok a témában (én is csak internetről informálódtam/ok), eddig nem éreztem különösebb kézetetést (és tudást sem), hogy bármihez is hozzászóljak. De, szuszma (ne sértődj meg nem bántásból írom, csak én is szeretek "sportolni", azért kevésbé mint egyesek... :) ) hozásszólásán jót nevetve, gondoltam szerzek néhányotoknak 1-2 derűs percet. Tehát:

 

"Na ma este úgyis hideg lesz be kell rottyantani ha nem akarok vacogni a takaró alatt."

 

Így is ellehet érni, hogy ne fázzon az ember, de akkor ne csodálkozzon, ha bűz van... Ha ötlet kell akkor talán elmzo (téged sem sértegetni akarlak, csak volt több pont idevágó üzenetváltásotok ötletekről, és béltermékekről-->7284 körül... azok is viccesek voltak)  tud segíteni.

 

Remélem nem haragudott meg senki, és nevettetek egy jót ti is a kis szösszenetemen. Sajnálom, hogy nem építő jelleggel, vagy komolyabb kérdéssel indítottam itt a fórumon, de úgy éreztem, hogy ez olyan "magas labda" volt, amit kár lett volna kihagyni.

 

Üdv.:

Laci

 

u.i.: Legalább jó itt az emberek humorérzéke. :)

 

Előzmény: szuszma (7360)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7361

Szerintem érdeklődj a közelbe lévő kályhás iránt, ha sok előzményed nincs az említett  kályhával kapcsolatban, javaslom nézesd át, egy szakemberrel, és talán a helyes használatot is megmutatja...hasonló mind mikor vásárolsz egy használt autót, egy átvizsgálás, olajcsere stb. erősen javasolt...

Előzmény: szuszma (7360)
szuszma Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7360

Közben keresgélek infókat a neten ez ügyben. A túlfűtést említik még kellemetlen szagokkal. hmm ezt még nem próbáltam lehet kevesebb fa kell egyszerre a tűztérbe. A kályhámon van még egy hamuzó ajtó eddig én ezt zárva tartottam és csak a tűztér ajtaját hagytam nyitva tüzeléskor.Az olvasottak ezt pont fordítva ajánlják hamuzó nyitva a tűztér zárva. Na ma este úgyis hideg lesz be kell rottyantani ha nem akarok vacogni a takaró alatt. Remélem csak ennyi volt a baj hogy nem tudom rendesen használni. Ha bűz lesz idegrohamot kapok:) Mivel több ötletem nincs ez ügyben.

Előzmény: szuszma (7359)
szuszma Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7359

Sziasztok!

Vásároltam egy házat vele együtt egy cserépkályhát. Begyújtáskor érzek kis füstszagot. Hallottam hogy ki kell takarítani megtettem kiszedtem vagy négy vödör hamu-korom keverékét. A kéményt leellenőriztem tavasszal a kéményseprő is:) De a szag meg maradt. jobb ötlet híján kifugáztam de még mindig bűzölög. Annyira zavaró hogy ha nem tudom megszüntetni a szagot akkor az egész kályhától kénytelen leszek megszabadulni.  Amit még megfigyeltem ha begyújtok és a tűztér ajtaját résnyire nyitva hagyom akkor a huzat hangja olyan mint egy gőzmozdonyé, zakatol jobban kinyitva csökken az égés intenzitása és hangja is egyenletessé válik. Valaki aki tapasztalt kályha ügyben segítsen  legyen szíves, nekem ez életem első cserépkályhája, barátkozunk barátkozunk de eddig nem sikerült jóban lennünk:)

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7358

- Amikor samott bölcsőben ringattak a kályha mellett, túl azon hogy állandóan megrepedt a samott és folyton cserélni kellett főleg a fejem alatt a téglákat (500 foknál).

 

- A kályha elszívta a sok zoxigén molekulát,  be a tűztérbe (1mx1mx 1.2m) és na így lettem ennyire hülye,

 

zokszigén molekula hiánytól

 

ennyi 

 

valaki hozzászólás, fénykép kályháról, mérések, metszetrajz?

 

nővérke kérem a maszkomat! huzatot MÉG!

Előzmény: kekov (7354)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7357

- Nincs időm, lovagolok, csajozok, parasztvakítok, osztom az észt, standupozok, fellépek kabaréban, énekolok, mérek füstöt, huzatot, lábszagot ..... tudod Én mindenhez értek

 

- A sulyok elvetés még korai, május végefelé kell kipalántázni, ehhez is Én értek.

 

- Sertésben is Én vagyok a jobb nem te.

 

- Mutass be egy prezentációt végre, nem baj ha nyúlfarknyi, abból is tanulok valamit. Olyan az agyam mint a szivacs.

 

- Ne magadból indulj ki, mindenki belőlem induljon ki!

 

- az oxigénről:

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Oxig%C3%A9n

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=KOex8Xpq6-U

 

Iszom még egy wiskyt és beismerem: én vagyok az irigy kocs..g, nem te

 

-de ekkora ám!

 

 

Előzmény: bárány b (7347)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7356

Most már sok időm nincs itt hülyeségekkel vitatkozni, de egy mondatot még engedjen meg a nagyérdemű.

 

Kekov ért a tömegkályhához legalábbis azt hiszi. Én hívő vagyok.

Túl nagy kérés az ha összefoglalná 20 mondatban a tudása lényegét némileg hihető adatsorokkal ezt alátámasztva (ugyanis ő nem törekszik iparjogvédelemre, tehát megteheti)

 

Őszintén be fogom vallani ha egy db, azaz egy darab új információt ide tud körmölni ha megismerjük a tudományát.

 

Ezenkívül ha már lehet, akkor meghívom egy kétnapos sörözésre és bemutatóra is, hogy eloszlassam a kételyeit. 


De ha ezt nem teszi, nem mond semmi érdekeset akkor mégis milyen alapon kuruttyol itt marhaságokat?

 

Van itt egy két hozzászóló akiről elhiszem hogy ért hozzá, talán kitalálható ki az.

Milyen érdekes hogy ők nem beszélnek marhaságokat :) és az oxigén atom sem pattog náluk a kályhájukban - SOHA.

 

Előzmény: kekov (7354)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7355

Budin lakok, szar ügy, de ez van.

 

Rám figyelj, kimondom az őszintét, fingom sincs amiről itt hadoválok csak szeretek okoskodni

 

Előzmény: kekov (7350)
kekov Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7354

kedves bárány b,

 

elnézést, ha úgy érzed támadólag írtam neked Péterrel kapcsolatban.

 

hidd el ismerem én is mindkét ember szakmai hozzáállását, de nem tisztünk pozicionálni egyiket sem a másik hátrányára.

/vagy legalábbis nekem rosszul vette ki magát /

 

jól mondod, van itt seggfej, aki valóban jó ha kussol, mert egy suttyó senki. a tömegkályhához.

 

üdv!

Előzmény: bárány b (7351)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7353

Amennyiben a budai hegy neked falu, akkor eltévesztetted az országot.

 

Remélem nem a vicces nick név utánzó fa...ej hozzászólásait nézted be.

Bár néha humoros így szórakoztathatod magad ha van kedved...

Előzmény: kekov (7350)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7352

Ne magadból indulj ki, örülj ha értetted, a tanár úr is érti amit mond általában.

- és néhány eminens néző is mint Te.

 

Nem írtam kritikát, direkt, mert nincs rá időm.

Nem is akartam csökkenteni az előadó sikerélményét, amit Te biztosítasz neki.

 

"

Megmondom oszinten hogymeg a youtube-on nem talalkoztam hasonlo videoval."

ez szerintem a te problémád, nem a youtube  sara.

"A Szalai Petere sem volt ehhez merheto."

ezt meg kár volt, elvetetted a sulykot.

 

De sértegetésből jó vagy.

 

Legalább van mit írnod, mert ahogy megfigyeltem, ha nem izgatom fel a nagyérdeműt nem ír senki semmit napokig.

Na most itt az a nagy alkalom mutass be egy nyúlfarknyi összefoglaló prezentációt, mondjuk a kályha ajtókról és tedd ki a bírálatnak.

 

Tehát még egyszer a gyengébb felfogásúak érdekében:

sanci bácsi törekvése dicséretre méltó a fórum személyi állománya előtt, de még van mit javítani. (ez a diplomatikus értékelés lényege)

Bizony egy oxigén atom szétrombolhatja a nagy értékű előadás értékét is ezért kell rendesen előkészíteni, vagy nem nyilvánosság elé való a rögtönzött előadás.

Ha ő megkér akkor írok egy részletes kritikát Neki és ha akarja nyilvánosságra is hozhatja, de különben nem teszek ilyet még neked sem kis irigy kocs..g.

Előzmény: bárány b (7347)
bárány b Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7351

Szia Kekov!

 

Én nem Sancibácsit hasonlítottam össze Péterrel.

Hanem a két csak a két videót, illetve az abban található információ tartalmat.

Amúgy tudom az talán más közönségnek volt, és eleve más célja lehetett vele. Nem is kritizáltam egyáltalán.

Csak ez szerintem abszolút kerekebb, átfogóbb, és érthetőbb, követhetőbb volt.

Ezenkívül ott volt benne a tudás, a részletek, elméleti tudás, és a többi...

Azzal hasonlítottam össze, mert más nem nagyon van a témában.

Van még a Juhász János féle lukas téglás, ami színvonalban a nullához konvergál :)

Meg a Péteré.

Más meg szerintem kus...-jon, amíg le nem tesz valami hasonlót, vagy jobbat az asztalra.

De ez sem rád vonatkozik, remélem érted :)

Előzmény: kekov (7349)
kekov Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7350

off

 

húha majdnem sokkot kaptam

 

 

az a bizonyos alulművelt falusi gyökér kályhakonstruktőr aki általam láthatatlanná van téve itt a fórumon, vagyis hozzászólásait nem látom, reinkarnálódott megint?

 

először azt hittem visszakapcsolódott az elrejtése, de aztán beleolvasva rájöttem hogy ennek megjött az esze és őszinte lett. 

szerintem az agysorvadásra szedett gyógyszerét összekeverte valami őszinteségi rohamot okozó pirulával :D

on

 

 

Előzmény: kekov (7349)
kekov Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7349

Szalai Pétert ki lehetne hagyni a méricskélésből 

 

mondom ezt sancibácsi munkái iránt való legnagyobb elismeréssel !

Előzmény: bárány b (7347)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7348

Egyetemen oktatják a prezentációt, többször megfigyeltem, amikor bejártam az egyetemre - - moslékért.

 

Nekem is elmondták már rengetegszer hogy az információim hiányosak, légből kapottak, de képtelen vagyok felfogni. Egy jó tanár kéne nekem is.

 

Általános alsó tagozatban még jól szórakoztam, igaz nem mindig figyeltem, így nem is állt össze bennem semmi.

(Igaz egyszer volt egy nagyobb szorulásom, anyám elvitt egy köpölyös emberhez, az segített rajtam) 

 

Sanci bácsi képzett jó kályhaépítő mester, nincs is szüksége magamfajta hülyék tanácsaira, komoly baja viszont hogy hullik a haja és tulajdonképpen szarul üli meg a lovat is. (meg az azzoxigén)

Én mint legfőbb kályhatudós szívesen oktatnám ... hátha sikerülne tőle tudásmorzsákat összeszedegetni.

 

megiszok egy sört, aztán megyek egy kört a csajommal ... lovammal. (ooops - le kéne írnom előre hogy mit szeretnék mondani, nem rögtönözni)

 

egyéb ötlet sarazók ?

 

 

bárány b Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7347

Sanciba!

Szerintem ez sem szetesett, sem celtalan nem volt.

Szerintem logikusan felepitett, kovetheto es ertheto volt.

Tevedes sem igen volt benne, ha egy ilyen irigy kocs..g csak 1 szobotlast talalt benne.

Megmondom oszinten hogymeg a youtube-on nem talalkoztam hasonlo videoval.

 

A Szalai Petere sem volt ehhez merheto.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7346)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 7346

Egy jó prezentációt tartani külön tudomány, tehát szakma (egyetemen oktatják a média és kommunikáció szakokon).

 

Nem az a lényeg hogy valaki elmondja amit tud és azt  ő érti, hanem a hallgatóságnak kell a megkapott információkat rendszerezetten felfognia.

Ezért képeznek tanárokat (sokszor nem túl jól sikerül az sem).

 

 

Ha ez nem történik meg, akkor az elkövetett hibák miatt a közönség menet közben is a hibákon gondolkozik vagy csak azt jegyzi meg, esetleg jól szórakozik is , de az előadásra nem fog figyelni, és a dolog nem áll össze.

 

Sanci bácsinak van előadói tehetsége és vakmerő is, csak módszertanilag nem képzett, és így az előadás szétesik, sokszor céltalan, vagy amit mond az tévedés, de ez megoldható lett volna ha nem rögtönöz hanem leírja előre és kap kritikát a javításhoz a nagy kályhatudósoktól :).

 

 

 

Előzmény: Kályháskristóf (7345)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7345

Egyszer a tanulóknak a kályha helyett végig kéményt mondtam... tudjátok a szimpla svéd járatú kémény... a végén a fugához teszünk egy kis üvegszálat, hogy ne potyogjon ki a kémény fugáiból...A végén szóltak. Jót szórakoztak.

Előzmény: sancibácsi (7344)
sancibácsi Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7344

Kedves Balázs!

Ez csak lovaglás a szavakon. Semmi egyéb.

A lovaglás (sport) hasonlat mellett használhatnék konyhai kifejezést is; pl: felfújt; vagy kertészt is: a szőlőről, ami savanyú. :-)

Részemről csak egyszerű elszólás, nyelvbotlás volt.

A lényeg, hogy a levegőben nem fordul elő az elemi O atom, hanem O2 molekula formában. Az O ugyanis igen reakcióképes.

És én ott az atom szót használtam a molekula szó helyett. Szerintem mindenki értette ott akkor.

Egyébként csak halkan jegyzem meg, hogy kályhát építeni tudni: az egy dolog.

Az meg megint másik dolog, hogy erről azt a PPT-t összehozni.

És egy harmadik ezt élőszóval előadni. Ebben a témában ez volt az első próbálkozásom. Legközelebb, ha lesz ilyen már biztosan könnyebb lesz nekem is. Aki már tartott 2 órás beszédet, előadást bármiről is legyen szó, az szerintem tudja miről beszélek!

Előzmény: bárány b (7332)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7343

Bor van itt elég, azzal nincs hiba.

 

Köszönöm, majd megnézem, egyelőre fingom sincs hogy kell használni.

 

Megkérdezem a borász haveromtól és ha már ott vagyok, iszom az egészségedre !

 

Előzmény: Ybasc02 (7339)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7342

Bor van itt elég, azzal nincs hiba.

 

Köszönöm, majd megnézem.

 

Előzmény: Ybasc02 (7339)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.02 0 0 7341

Ezt ismerem, fejlesztettem én is.

A kódot és a forrást is tisztítottam.

 

Kösz sokat segítettél, így jobban bejövök a csajomnál

Előzmény: Ybasc02 (7339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!