Keresés

Részletes keresés

maguborka Creative Commons License 2014.03.11 0 0 6986

a mercinek ez nem jött be :)

Előzmény: sancibácsi (6973)
kremix68 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 6985

valamelyikben csak el kellene végezni...

Előzmény: Kályháskristóf (6984)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.03.11 0 0 6984

Egyiket sem. 

Előzmény: kremix68 (6983)
kremix68 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 6983

Üdv.!

Kedves mester emberek, melyik szombati felnőttképzős OKJ-s iskolát ajánljátok Bp.-n kályhás végzettség megszerzéséhez?

elemzo9999 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 6982

Van belőle sokféle.

 

Kérdés milyenek a hőtani tulajdonágai és mire akarod használni és melyiket.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Zeolitcsoport

 

A kvarcit is ide tartozik pld.

 

Bizonyos előfordulásait érdemes lehet vizsgálni.

 

De találtam egy olyan anyagot amelyik alkotórészként felhasználva (50%) más anyagokkal összekeverve és megfelelő eljárással 80%-al olcsóbb mint a samott, és jobb hőtároló, és hőálló is (semmi baja sincs a tűztérben tartva). De nem szilárd eléggé (gerendának nem igazi) ha nem préselik össze nagy nyomáson (nincs présgépem nyilván). De így is jó hőtárolónak, megkeményedik mint a beton hő hatására. Ha a receptben vannak fontos anyagok, akkor hihetetlen jó dolog jön létre és olcsó.

Előzmény: Ybasc02 (6981)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 6981

"Ha az elemek üregesek és az üreg a helyszínen kerül kitöltése valamivel..."

 

Például Zeolit-tal...

Előzmény: elemzo9999 (6980)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6980

Valószínűleg nem érintett meg az ipari forradalom létezése túlságosan.

Hasznos olvasmány a fogalmak miatt

http://rs1.sze.hu/~pinter/LGB_AJ003_2%20Megmunk%E1l%E1si%20technol%F3gi%E1k%20II/2010_2011_%D5szi_f%E9l%E9v/MEGM_TECHN-01_02_alapfogalmak_2010_PJ.pdf

 

A tömegkályha is valószínűleg nem egyedi gyártású téglákból áll, hanem tömeggyártást használ fel.

A készítő méretre szabhatja a tömeg gyártott téglákat, és ezzel sok időt és fáradtságot is vállal, plusz anyag veszteséget is.

 

Ha előregyártott elemeket használ az építő akkor célszerű mindent típus elemekből készíteni, amint a LEGO is sokféle elemet gyárt. Itt szerencsére nem kell olyan sok elem. 

Korlátozó tényező a tömeg, mert könnyen mozgatni 10-15 kg-os darabokat lehet, de ha két személy építi, akkor felmehet ez 40 kilóig is némi engedékenységgel, De 20 kg-os elem minden további nélkül mozgatható két nő által is.

Ha az elemek üregesek és az üreg a helyszínen kerül kitöltése valamivel, akkor ezek az elemek elég nagyok is lehetnek.

Ennyi a titok.

 

Mellesleg igaza van sancibácsinak az egyedi gyártású Rolls Royce tényleg jobb mint a sorozat gyártott Audi csúcs modell, de na és? A felhasználás célja a lényeg, és egy kályhának nem kell száz éveket kibírnia, mert az sem hasznos ha a piac bedugul és nem kell több kályhát gyártani. Az sem hasznos ha a kályha tovább bírja a küzdelmeket mint a ház, mert úgyis lebontják.

 

De van sok minden amiben hasznos az egyedi gyártás, pld. a design is ilyen, vagy a burkolat, stb.

 

A lényeg mindig a profit, tök mindegy hoyg egyedi vagy tömegtermék. Autót, telefont, vaskályhát, kéményt is sorozat gyártanak, és ha a minőség jó akkor ez megfelel a célnak.

 

A lényeg hogy a mostani terveim alapján egy maximum két nap alatt elkészülhet egy 2-5 tonnás tömegkályha is díszburkolat nélkül. Az ráér.

 

 

 

Előzmény: sancibácsi (6973)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6979

Szia!

 

Üdv itt a fórumon!

 

A kerámia paplannak kettős szerepe van egyrészről a belső samott mag dilatációját biztosítja a külső köpenyfalhoz képest ergó a belseje nem nyomja szét a külsejét, másfelől a hővezetés mértékét állítja be, valamilyen szinten szigetel, szabályozza a belső magból kiáramló hőmennyiséget egyenletesen elosztva azt.

A füstjárati téglasor nem tudom értelmezni, hogyan kérdezed! Csak sejtéseim vannak!

Előzmény: Galambász-Dönci (6977)
vberko Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6978

Ha nem lehet rentábilis akkor miért tartod jó ötletnek ?

Előzmény: Kályháskristóf (6967)
Galambász-Dönci Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6977

Azt szeretném kérdezni,hogy a külső burkolattól befele haladva mi a szerepe a paplannak,illetve a füstjárati tégla sornak?

Nem lenne elég csak a Samott mag,majd a füstjárat,és mellé simán a tégla burkolat?!

kekov Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6976

Vackor 11 sajnos már nem él ...

 

Előzmény: Galambász-Dönci (6975)
Galambász-Dönci Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6975

Sziasztok!

Új fórumozó vagyok,é érdeklődni szeretnék,hogy Vackor11 fórumozót el lehet-e még valahogyan érni? írtam neki e-mailt,de nem reagál...

 

Illetve ha tudtok megvalósult működő tömegkályháról Fejér megyébe, jelezzétek kérlek! :)

 

Köszönettel: Dániel

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.10 0 0 6974

Egy jól kialakított tűzterű harang rendszerű kályhàval elérhető ugyanolyan jó égés mint egy ellenáramú kályhánál?

sancibácsi Creative Commons License 2014.03.09 0 0 6973

Sorozatgyártás: tömeg termelt olcsó bóvli. Tucattermék, egyre gagyibb....

Az egyedi gyártás volt a minőség. A személyre, igényre szabott, tervezett, gyártott, készített igényes termék.

Ami évek, évtizedek után is minőség.

A sorozat gyártott dolgok az idő haladásával egyre silányodnak.

 

Ha már a topiknál vagyunk: csak meg kell hallgatni (Szalai Péterhez köthető ha jól emlékszem) :Az elavulásról szóló fimet, a YOUTUBE-n.

Előzmény: sancibácsi (6972)
sancibácsi Creative Commons License 2014.03.09 0 0 6972

Te hoztad fel az analógiát fidó!

Előzmény: Fidó mester. (6971)
Fidó mester. Creative Commons License 2014.03.09 0 0 6971

Üdv Mindenkinek !

 

Ha a  technológia evolúcióját nézzük ,akkor azt látjuk ,hogy a sorozatgyártás a széles tömegek számára elérhetővé teszi az anyagi javak többségét.Az egyedi gyártás persze megmarad,de -mint mondták már - a munkabér költsége miatt csak szűk réteg számára lesz elérhető.

Kis hazánkban itt még nem tartunk ,de biztosan be fog gyűrűzni ...

Mit kell tenni a fennmaradás érdekében?

Meg kell keresni azokat a réseket amelyeket az ipar- a kis kibocsátás- miatt nem tölt ki.

 

Üdv Fidó mester

elemzo9999 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 6970

Csinálják az USA ban, szabadalmaztatva is van. A legdrágább ugyanis a munkaerő.

Más egy üzemben sorozatgyártani az elemeket, és a helyszínen csak összerakni egy délelőtt, mint több napig építési zavarokat okozni a lakóknak.

A megrendelő szeretne szabadulni a cirkusztól minél hamarabb.

Előzmény: Kályháskristóf (6967)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 6969

A régi gyártású kisméretű tégla más mint a mostani lényegesen, más volt a gyártási technika.

 

Teszteltem sokfélét, ha nagy a hő szétmegy magától is (a régi is nem csak az új).

 

Nekem van itt ebben a régi házban egy csomóféle régi tégla, meg kaptam bontásból is. Beraktam tűztérbe, hogy kiderüljön mit bír, de mind szétment nyilván.

 

Ha csak hőtárolónak használják, vagy azért mert olcsó szükség megoldásnak elmegy, másod harmad vonalban, de van sokkal jobb is hasonló árban.

 

Amit régen csináltak az akkor jó volt. De van fejlődési lehetőség.

 

 

Előzmény: Kályháskristóf (6968)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.03.09 0 0 6968

Szociális okokból a járatokat kisméretű tömör téglákból építjük, valamint a hamuládát is. Bontottam 70 éves, folyamatosan használt cserépkályhát, egyben szedtem ki belőle a téglát. Ha meg a tégla széthullik ha hozzáérsz az sem baj, mert a kályhában nem piszkálja senki. 

 

 Ez a kályha nem volt drótozva, 50 évig üzemelt nélküle. Amikor szétszedtük omlott szét, de menet közben semmi bajt nem okozott, hogy nem volt drótozva. Ez csak úgy egy off, hogy talán drót sem kell...:-)))

Előzmény: elemzo9999 (6966)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.03.09 0 0 6967

Pl az elemekből összerakható tömegkályha. Szerintem nem lehet rentábilis.

Előzmény: vberko (6963)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 6966

"És olyan dúrván hazudozott, terelt (pl: tégla hőszigetelő anyag), hogy nagyon kilógott a lóláb, hogy a többi kályha lejáratása, "

Itt egy mintapélda.

Bármilyen hihetetlen , minden téglagyár arra büszke hogy a téglájának milyen a szigetelő képessége.

A hőtároló képesség, hőátvezetés, hőlökésállóság, hőállóság, szilárdság, stb stb tucatnyi fizikai paraméter alapján állítható hogy a kisméretű átlag téglát nem kályha építésére gyártják. Írtam ezerszer hogy vannak erre alkalmas téglák, de az nálunk nem kapható.

A samott tégla nyilván nem tartozik ide, és a magnezit tégla sem.

Tehát ha azt állítja valaki hogy hazudok (ez sértés), ami valótlan állítást jelentene kulturáltan megfogalmazva, de egy szakmai fórumon inkább a Tévedés-t jelenti, akkor a vita partnernek műszakilag alátámasztott cáfolatot illene megtennie.

Amikor egy építő a Leier lukas téglából épített kályhát, akkor is indokolni kellene hoyg miért tette (hátha igaza van, de nincs).

Szóval én a  tégla kérdést megvizsgáltam, és nem tartom célszerűnek a kályha építésére mert van nála jobb egy tucatnyi.

De azt nem mondtam hogy nem lehet vele csinálni valamit ha valakinek ezt tetszik, de lelke rajta. Aztán kínlódik mindennel, de ez már az ő döntése.

 

Ha valaki védi a téglát értelmetlenül mint a spártaiak a szorost pár óráig, az nagyon szép esete a vakhitnek.

Előzmény: sancibácsi (6964)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 6965

"De azért engem érdekelne - és szerintem őt is - , hogy véleményed szerint például mi volt jó ötlet."

Bizony érdekelne mit mondtam ami jónak mondható.

Összeszámoltam hirtelen, összesen 8 azaz nyolc olyan dolgot találtam ki ami új dolog és még nem hallottam róla sehol, tehát nem másolat.

Ezek mind a tömegkályha kategóriában használható technikai részletek.

A 7. és a 8. még nincs kipróbálva, most építem át ezek miatt a kályhát gyorsan és akkor ezek is érvénybe lépnek.

A huzatfokozó és a kémény átalakítás ebben nincs benne.

Természetesen igaz az hogy az elmélet előrébb van mint a gyakorlat. De hol van ez másképpen? 

Biztos az is hogy szebben épít bárki aki már tízet megcsinált, hát ez komoly hátrány lenne ha építeni akarnék, de nem ez a célom, bár egész jól belejöttem ebbe is, mert szórakoztató dolog építgetni valamit (vannak szerszámaim is)

 

Vitatkozni meg csak a vitaképességgel megáldott fórumozóval lehet, aki cseszeget az nyilván nem olyan, tehát nem lehet vele vitatkozni. 

Én is véleményeztem kritikusabban azt aki nyilvánvalóan hibás dolgokat ír, bármilyen meggyőződéssel is írja.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: vberko (6963)
sancibácsi Creative Commons License 2014.03.07 0 0 6964

Kedves Kristóf!

 

Az ok, hogy gondolkodik. És nem baj, mert pl ezt én is tudok, szeretek,... :-)

De maga az egész produkció saját magát hiteltelenítette el.

Amire azt mondjuk, hogy hangember. :-)

Mert amikor kérték a számítást tőle, vagy az áramlási sebesség kül. okait az állítólagos munkatársai megmondták, kiszámolták ,... stb volna. Ezektől lett volna hiteles, fajsúlyos.

És olyan dúrván hazudozott, terelt (pl: tégla hőszigetelő anyag), hogy nagyon kilógott a lóláb, hogy a többi kályha lejáratása, és az Ő (létező?) kályhája beárazásása (dúrván felértékelni) a cél.

De a Google keresős, Wikipédia-s idézetek: lejáratta magát teljesen.

Na de befejezem, mert BSZT-vel, és a többiekkel egyetértek, magam is ezt vallottam már többször nem kell megszólítani, annak kell nézni ami: nem kell foglalkozni vele.

Nem vitapartner. Mert a vitához 2 ember kell.

Előzmény: Kályháskristóf (6961)
vberko Creative Commons License 2014.03.06 0 0 6963

"Elemező lát ebben a témában valamit"

Véleményem szerint sajnos leginkább üzletet. Meg sok-sok palimadarat. De azért engem érdekelne - és szerintem őt is - , hogy véleményed szerint például mi volt jó ötlet.

Előzmény: Kályháskristóf (6961)
BSzTom Creative Commons License 2014.03.05 0 0 6962

Van igazság abban, amit írtál, de ettől még a stílusa szerintem akkor sem volna helyénvaló, ha történetesen ő üzemeltetné ezt a topikot és mindenkit el akarna marni innen, aki nem a szája íze szerint gondolkodik, és nem ennek szellemében ír hozzászólásokat. Sőt akkor sem, ha minden reggel a szaniterből kamionszám hordanák alóla a spanyolviaszt.

Ha hasznos akarna lenni ebben a topikban, akkor nem mélységes lenézéssel kezelné a többieket (akik a maguk nemében valószínűleg kiváló szakemberek és/vagyvitaparnerek), hanem igyekezne toleránsan, építő jelleggel ADNI is valamit, nem csak rombolni. Mindegy, ez is csak egy vélemény, mindenesetre az előző hozzászólásom is áll, hiszen rombolni is addig tud, amíg itt néémelyek kalapácsot adnak a kezébe, rombolnivalót eléje.

Előzmény: Kályháskristóf (6961)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.03.05 0 0 6961

Az a nagy helyzet, hogy az ember gondolkodik is. Nem igazán írnám le nullára. Az igaz, hogy a Sancibácsi ő gyakorlati oldalról vizsgál és T U D !!!! Elemező lát ebben a témában valamit és belecsap ide, oda, de akkor is vannak jó elgondolásai, bár szerintem előbbre megy mint a gyakorlati tapasztalata és ezzel mindent elmondtam. Szóval már láttam Sancibácsit meg a munkáit is. Március 22-én meg hajrá. A tömegkályha annyira nem, inkább a kirándulás meg a szalmaház érdekel. Bendő kolléga is jön.

Előzmény: BSzTom (6959)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.03.05 0 0 6960

Nahát akkor keress meg.

Előzmény: mooki250 (6945)
BSzTom Creative Commons License 2014.03.04 0 0 6959

Így van. Ez az ember teljesen jól elszórakoztatja magát (a barátnőjét ebből kifolyólag persze meglehetősen szánom is), így teljesen felesleges neki a társaság.

Szerintem csak addig kell levegőnek nézni, amíg itt van a topikban. Nem gondolom, hogy ez óriási nehézségekbe ütközne, mert

a.) a fajsúlya nagyjából annyi, mint a levegőé, legfeljebb a válaszaitokkal adtok neki valamelyes horgonyt,

b.) igazából szemlátomást elvan nélkülünk, valószínűleg mi is elleszünk nélküle valahogy.

 

Fentiekből következően ha nem beszélgettek vele, elszáll magától, már ha ennél jobban még el tud szállni magától. De legalábbis innen elsodródik valahova, ahol több figyelmet kap, mint mennyit érdemel. Ugyanis - ha eddig nem tűnt volna fel senkinek - csak ezért van itt, mert figyelmet kap, csüggtök a szavain és ez őt jóleső melegséggel tölti el. Hát hagyjátok kihűlni.

Előzmény: maguborka (6951)
BSzTom Creative Commons License 2014.03.04 0 0 6958

nadasdkeramia.hu

koltocsempe.hu

szentesicserepkalyha.hu

esetleg a kalyhacsempemanufaktura.hu, ha ragaszkodsz a zalaihoz, ők oda valósiak,  sőt egy csomó mindenük a Zalakerámiától lett adoptálva.

 

Kályhás kedvemény 10-20% között változik, van olyan, aki x Ft forgalom után adja meg (de akkor visszamenőleg is), van, aki egyből.

 

Hajráf! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: mooki250 (6940)
cserépkályha fan Creative Commons License 2014.03.04 0 0 6957

Győr közelébe nem terveznek ilyet?:-)Kicsit sajna messze van...

Előzmény: sancibácsi (6954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!