Keresés

Részletes keresés

maguborka Creative Commons License 2014.01.09 0 0 6580

cserébe nem szereti a hősokkot :)

ahog yaz ember a váratan pofont sem :))

Előzmény: maguborka (6579)
maguborka Creative Commons License 2014.01.09 0 0 6579

legyünk pontosak és részletesek :)

Előzmény: datapop (6578)
datapop Creative Commons License 2014.01.09 0 0 6578
A kőzetgyapotnál lényegesen jobban szigetel a kálciumszilikát.
Előzmény: elemzo9999 (6577)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 6577

Törekednek rá, különböző anyagok és technológiák bevetésével hogy csökkentsék a hőátvitel, de ez azért nem sikerült eddig.

 

http://www.rockwool.hu/miert-a-rockwool/energia_hatekonysag/a_kozetgyapot_mint_hoszigetelo

 

Ha lenne ilyen az kb Nobel díj ha megtalálod.

 

 

 

Előzmény: Palási (6576)
Palási Creative Commons License 2014.01.09 0 0 6576

 Kérdeznék  valami tőled. Van é abszolut hőszigetelés ? Azaz olyan szerkezet, amiben nem áramlik a hő. Természetesen hőmérséklet külömség hatására. Mert ugye van  olyan elektromos szigetelő ahol gyakorlatilag nincs  áram - elektromos áram. Egy jól lezárt  csőből nem szőkik a gáz azaza nincs tömegáram, de mi van a hőszigeteésnél ??

 Szerinted ?

 

 

egy hőáram   /Hq / szerintem függ az anyag minőségtől  ! lambda /, az anyag vastagságtól  / v /a felülettől  / F /és a hőmérséklet külömbségtől   delta t   ( t1 -t2 ).

 

 

 

  Hq    /kWh /  =  lamda X  v x  F x delta t

 

 

 

 

Előzmény: elemzo9999 (6574)
sancibácsi Creative Commons License 2014.01.09 0 0 6575

Fejtsd ki, csináld, mit bánom én.

Csak itt:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9217705

Előzmény: elemzo9999 (6574)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 6574

Nem világos számodra a dolog, csak azt látod hogy valami másról van szó.

Persze.

 

Az a technológia amit te képviselsz működik de nem korszerű.

Engem cseppet sem zavar ha te ezt szeretnéd tovább csinálni.

Van annak is előnye, amint a faekével szántott föld is kevésbé tömörítődik a szántás közben mint amikor a Johhn Deer végig szántja.

Ennyi.

 

Ennek semmi köze a modulokhoz és a tömegkályha fogalmához.

 

A lényegi része a tömegkályha fogalmának a  hőtároló tömegének a nehéz (legnehezebb ) cserépkályha tömegénél nagyobb tömeg beépítése. De itt is vannak fokozatok.

 

 

A fő funkcionális egységek

tűztér, (lehet sokféle)

hőkiemelés,(lehet sokféle)

hőtárolás,(lehet sokféle)

hősugárzás,(lehet sokféle)

kazán funkciók, (lehet sokféle)

felhasznált anyagok - tégla, samott,kő, (lehet sokféle)

építési mód (lehet sokféle)

forma, design (lehet sokféle)

működési mód - eééenáramú, harang, stb. (lehet sokféle)

tömeg (lehet sokféle)

stb. viszont

ezek eltérő műszaki megoldásokkal valósíthatóak meg, ettől lehet különböző nevekkel (alkotó) ellátni ezeket az építési technológiák által halmazt képző csoportokat.

 

A műszaki megvalósítás nem önálló halmazképző amint te gondolod. 

(kenyeret is sütnek húsz féle képpen, de attól még mind kenyér lesz, az eredmény számit és a hagyományos kézzel gyúrt kenyér és a kenyérgyári között van különbség)

 

Van pár tucat rész tulajdonság amiben biztosan eltérnek a megvalósítások de ezek sem képeznek új halmazt.

 

Pont fordítva van a dolog, és ez a lényeg, ha Te a hagyományos építési módot és egy bizonyos struktúrát szeretnél egy pontosan definiált alhalmazba szervezni akkor neked kell a tömegkályha ilyen fajtáját külön fórumba szervezni. ez a fórum momentán általános, és nem speciális.

Pld a kondenzációs gázkazán az egy halmaz, és ezen belül a gyártók terméke csak megvalósítás attól függetlenül hogy a belső megoldásai változhatnak sokféleképpen.

 

Ha nem érted ezeket szivesen kifejtem részletesen is.

 

Előzmény: sancibácsi (6573)
sancibácsi Creative Commons License 2014.01.09 0 0 6573

Végig gondolod vajon azt amit leírsz?

 

Mert amiről írsz: kis tégla-nagy(blokk) tégla-panel ház....

Ez pontosan azt támasztja alá, amiről én írok, beszélek.

Vagyis mindegy a házat kis téglából közepesből, vagy blokk téglából építik: a kőműves kanállal, serpenyővel, beton keverővel vonul fel. És ott keveri az anyagot, építi téglánként. (mint a tömegkályhát hagyományos technológiával).

A panelesnél már készen vannak a gárbból leszállítva a nagy fal elemek. Azt daruval kell összepakolni. Könnyűszerkezetes családi házakra most is létezik ilyen előre gyártott paneles építési mód.

 

De a két építési mód annyira eltér egymástól, hogy erre külön topik kell. Külön érdemes megvitatni: Makó, Jeruzsálem szindróma.

Ezért nyitottam a másikat. Oda írj ezzel kapcs-ban. Ide: OFF.

Előzmény: elemzo9999 (6570)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6572

Nincs egyenlőre.

 

A cél az hogy nyilvános helyekre,  kályhát forgalmazó cégek, és pld. éttermek stb. készítsünk majd minta kályhákat, hogy ott bármikor megnézhesse aki kiváncsi rá (közben ihat egy kávét).

 

De a működéssel kapcsolatban kívülről nem látni semmit. Cserépkályhás mester nézegette de nem jött rá semmire (röntgen szeme azért nincs) előtt elett begyújtva, kocsma + sör, és egy óra múlva baromira nem értette miért van ilyen meleg :). Azóta áttért a pálinkára.

Előzmény: Palási (6557)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6571

Na azért itt ismerni kellene mit csinált a kisérletező kedvű magyar harcos. 

Átalakult hűtőgéppé a találmány? vagy ugyan mi volt baj?

 

A normál kandallóbetét légfűtésre van kitalálva. Olyan is.

 

Itt nem messze egy fickó (üveges) egy boyler belsőből csinált kályhát és körberakta egy nagy halom kisméretű tégkával, és baromi jól működik neki, lett egy kvázi cserépkályhája, mert tartja a meleget. Nem optimális de a gyártása kb félóra volt, és nem kerül semmibe, csak az ajtó kivágása és a kémény rápakolása volt a meló.

 

Csináld magad 2 tonnás tömegkályha ingyen.

Előzmény: datapop (6546)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6570

Én nem szoktalak minősíteni pedig nehéz magamat visszafogni néha, hiányos fizika tudásod miatt.

Olvass már el egy pár könyvet, a képleteket kihagyhatod nincs jelentősége.

 

1. A "tégla" is előre gyárott elem, amint a LEGO ban is vannak kis téglácskák.

 

Te sem a helyszinen égeted ki a téglát igaz?

 

Mi is a kisméretű!! tégla? Egy meghatározott térfogatú elem adott technológával való gyártása.

De egyfoma a kisméretű tégla? Nem, van belőle ezer féle az eltérő anyagok és a gyártás technológia miatt.

 

Feltalálták a téglaiparban is a blokk téglákat igaz? Az már sok kisméretű téglának felelnek meg.

 

A végén eljutottak a panel házig.

 

A kályháknál vannak forma elemek is ami már íveket is tartalmaz, nútfédert, és speciális választékát az elemeknek. (sok ilyen szabadalom van)

 

Ha megnézed vannak "zugsystem" rendszerek, amelyek előregyártott huzat rendszereket lehet összeszerelni percek alatt, samottból, különböző méretekben stb. 

 

Ebben nincs semmi új. Ha ezeket nem ismered az a baj. Van olyan is ami sokkal jobb mint amit kézzel összelegózhatsz téglából.

Baj ez? Miért is?

 

Ha te a házépítésre gyárott téglákból építesz kályhát és van aki ezt megrendeli magára vessen,  és akkor minősítsd te saját magadat önkritikusan, vagy tegyék ez meg mások, nekem nincs kedvem ezzel foglalkozni.

Ha meg nem érted én mire használom a LEGO fogalmat ,akkor így maradsz.

Előzmény: sancibácsi (6544)
sancibácsi Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6569

Amúgy az amit itt írsz:

"Bizony van olyan topik amelyt csak a kiválasztottak használhatnak. Az un. zárt topik, amit a halandó csak nézhet,  a kiválasztottak pedig irogathatnak is."

 

Kétélű dolog.

Nyílván ott szakemberek szakmai vitát folytatnak. Tehát mindenkinek van valamilyen szakmai alapja, végzettsége.

És nem cukrászok, szobrászok, villanyszerelők kérdezgetik, követelik, hogy magarázzák már meg az interneten keresztül, hogy hogyan kell tömegkályhát/.... építeni.

Mert itt ez képezi a folyamatos hiszti tárgyát.

Most őszintén: szerintetek ez normális????

Előzmény: Palási (6556)
sancibácsi Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6568

Az elsősorban függ a két szoba hőigényétől. De elméletileg még elég is lehet.

 

másodsorban attól a dán kályhától is :-)

Van tuti recepted?  :-)

Előzmény: Törölt nick (6567)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6567

Hello!

 

Két szoba befűtésére elég egy dán típusú kályha? A két szoba kb. 120 köbm.

maguborka Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6566

En azert a hodib elott megneznem, hogy hany legkobmeter a 2 helyseg es a kalyha mit tud. Mert ha a kalyha mindig 5,5 kw-on lesz hasznalva hamar szet fog esni... Hodob ide, hodob oda... 

Előzmény: lavez123 (6563)
lavez123 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6565

Köszönöm a választ.

Lampart Bakony a kályha.

NEm szeretném sokáig használni max 2-3 év.

Ameddig nem készül el a központi fűtés.

Azt olvastam, hogy elég sűrűn kell majd tisztítani a dobot, illetve a füstcsövet.

A tanácsokat köszönöm.

Előzmény: Palási (6564)
Palási Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6564

 Kicsit eltévedtél, de nem tesz semmit ha már itt vagy. (kémény topik ).

 Tehát arra az 5.5  kW -os kályhára tennél egy hődobot !

 Semmi akadálya.

 Viszont lehetnek káros jeleségek. Pl. a kémény nagyon gyorsan elkátrányosodik.

 

Elvileg valamivel több hőt tudsz kinyerni.

 Ha rendesen tűzelsz, nem vizes tüzelővel, nem zárod el idő előtt, rendesen pakolod a kályhát, stb.

 A kémény egyébként nem szelel, annak van egy bizonyos huzata, addig amig el nem tőmődik.

Előzmény: lavez123 (6561)
lavez123 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6563

Köszönöm.

 

Jövő télen szeretnénk beköltözni a házunkba és egyenlőre nem fér bele a keretbe a központi fűtés.

2 szobában van konvektor és az étkezőt illetve a konyhát(ezek együtt egy légtér) fűtenénk kályhával és nem szeretném ha kevés lenne a kályha teljesítménye.

Mégegyszer köszi a választ.

 

 

 

Előzmény: Szentpet319 (6562)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6562

Szerintem minden további nélkül használhatsz hődobot ugyanis a kályháknak minimális a huzatszükségletük, a hődobnak meg nem túl nagy az ellenállása! Lehetőleg minél hosszabb legyen a kályhacső mielőtt becsatlakozik a kéménybe!

Előzmény: lavez123 (6561)
lavez123 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6561

Jó napot mindenkinek!

 

Azt szeretném megtudni, hogy 5.5kW-os Bakony szilárdtüzelésű kályhához használhatok-e hődobot vagy nem ajánlatos?

A kémény elvileg jól szellőzik.

 

Elnézést kérek, ha nem a jó helyen kérdezem, de nem találtam másik kályhás fórumot.

 

 

 

ELőre is köszönöm.

 

Laci

bárány b Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6560

Ezt a bennfentes dolgot nem értem.

Én ugyan nem vagyok jelen az elejétől, de még írhattam, nem szóltak meg, stb. Pedig nem vagyok bennfentes.

Kérdeztem is. Elemzőtől többet: nem válaszolt.

Mástól meg folytatásos regényt kaptam. Korrekt, érthető magyarázattal. Köszönöm :)

Nem érzek királykodást, azoktól akikre gondolsz.

A cserépkályhát meg ne emlegesd, mert Te is így jöttél ide (5684) , azt kérdezted. Küldtek volna vissza oda, ahol nem segítettek? Jól tették, ha nem.

Volt már úgy emlékszem más OFF is. Annak is csináltak másik topikot: Központi fűtéses, épített kandallókályha néven.

Hogy az előre gyártott mennyire más, nem tudom. Nem is tudhatom, mert még érthető magyarázatot sokat nem kaptunk.

Csak a klasszikus tömegkályhák, és építőik pocskondiázása volt. Hagy pörögjön az a rész ott, ez a hagyományos meg itt.

Jobb lesz mindenkinek.

A topik indítóját felemlegetni meg kár.

Én már régóta szeretnék, tervezem egy jó kályha építését. Gondolkoztam a kalákán részt venni, és sk is.

De lehet mégis hozzáértőre bízom majd. Bontással, egyéb aranyosságokkal jár majd együtt; úgyhogy még halasztódik.

De visszaolvastam az elejéig az egészet anno. És követem a leírtakat most is. De amit a most élőktől számon kérsz; azt Péter sem tette amíg élt.

Míg Ő fórumozott, már abban az időben is volt olyan ma is aktív fórumozó, aki többet segített, informált mint Ő.

Csak vissza kell olvasni.

Ezt, hogy amíg élt jó volt a fórum, ezt mintha hallottam volna mástól is.

De aki őszinte, vagy őszintén visszaolvas: az rájön, hogy ez a topik mindíg ilyen volt.

Talán a legelején, amikor még tapogatóztak, ismerkedtek a témával. Akkor nem. Utánna Szalai mondta maga, hogy a fórum betöltötte a célját: Ő megtudta amit akart :(

Hát ez van. Tetszik, vagy nem; ez az igazság.

Előzmény: ArGa (6551)
maguborka Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6559

pedig tényleg nem felel meg a kor követelményeinek. ez igaz is. De gondolom -  csak ezért odamenni nem sok értelme van - hogy naponta 10-szer elmond, nem felel meg a vályog a kor követelményeinek... :) vagy hetente 2-szer. akkor miért is lennél ott? illetve aki abban hisz, hogy a vályog a legjobb a világon, azt úgy sem győzöd meg hogy van ám attól jobb is. :)

 

 engem meg tudsz. tényekkel. de nem meggyőzni kell senkit, hanem elfogadni, hogy az adott topicban lévők érdeklődési köre arra terjed ki, ami a topic témája, nem arra, hogy attól van jobb, és aki itt van az hülye. 

 

az elemes kályha meg a tömegkályha - téglakályha topic dolgainak nem felel meg.  :) amivel nincs is baj, csak akkor el kell menni másik topicba :)

 

egyről beszélünk :)

 

 

 

 

 

Előzmény: Palási (6556)
maguborka Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6558

engem nem sértettél meg :) az tuti. :) szép napot!

Előzmény: kesta (6555)
Palási Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6557

Mondjad valami bemutató termed van e valahol ?

 

Megnézném, ha nem kell 25 km-nél többet utazni:

Előzmény: elemzo9999 (6539)
Palási Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6556

"Tömegkályha fórum, csak bennfenteseknek"

és akkor oda csak ti 3-4en írogatnátok egymásnak?

Az sokkal jobb ötlet lett volna!"

 

 

 Bizony van olyan topik amelyt csak a kiválasztottak használhatnak. Az un. zárt topik, amit a halandó csak nézhet,  a kiválasztottak pedig irogathatnak is.

 Ez azért mégsem annyira elterjedt mivel így nem lehet egyeseket kioktatni.

 Annó kezdő topikos koromban a vályogháznál jártam így.

 

Mertem azt mondani, hogy már nem felel meg a kor követelményeinek. Nos lett erre nagy felháborodás.

 Egyébként jövöre kezdek építeni egy hatalmas tömegkályhát.

Előzmény: kesta (6555)
kesta Creative Commons License 2014.01.08 0 0 6555

Én inkább azt mondanám, üdv. Magyarországon........

Régóta olvasgatom ezt a fórumot, de érdemi információt nem sikerült kinyernem a tömegkályhákról. Általában egymás fényezése, mocskolása, a témától teljesen független, lényegtelen dolgokon való veszekedés, cicaharc zajlik.

Van szerencsém nyelveket beszélni, és külföldi fórumokra tévedni, elképesztő a különbség. Ez a fórum egy iwiw-es, de leginkább egy középiskola üzenőfalához hasonlít.

Nem sértő szándékkal írtam a fentieket, csak elkeserít, hogy tökéletes lenyomata ez a szakmainak indult fórum az országban uralkodó morálnak.

 

Ha mégis valakit megsértettem, elnézést kérek, tényleg nem személyeskedni akartam, nyugodtan moderáljatok.

 

További sok sikert a kályhákkal, szép napot!

Előzmény: maguborka (6554)
maguborka Creative Commons License 2014.01.07 0 0 6554

Nem nem baratom, ez a Tömegkályha topic még mindig. Udv a foldon ;)

Előzmény: datapop (6553)
datapop Creative Commons License 2014.01.07 0 0 6553
:)))) MAYDAY! MAYDAY! MAYDAY! Ez itt a majmok bolygója, made in germany.
Előzmény: maguborka (6552)
maguborka Creative Commons License 2014.01.07 0 0 6552

Szerintem van más nézőpont is... 

 

mert cseréppel burkolom be a szobám 4 falát, s begyújtok középen, az még nem lesz cserépkályha. tömegkályha sem, pedig elég nehéz a lakás szó mi szó. kenterbe veri bármlyik duplafalú finn kályhát legyen az zsírkőből vagy kvarcitból... persze ha megcsinálom, s bizonygatom, hogy ez az, az még nem lesz az. tetszik vagy nem.

 

a tömegkályha  - vagy téglakályha, akkor maradjunk annyiban, hogy téglából van: nem előre gyártott elemekből. ergo az előre gyártott elemű kályha menjen oda. ennyi. ezért jeleztük  visszakanyarodok, hogy mert azt bizonygatom, hogy ez az, az még nem az.

tehát rakhatsz te a trabantodra mercedes jelet, az még nem az. 

 

Plusz:

  • ahogy a passzívházas téma sem ebben a fóumban van, mert passzív a tömegkályha a hirtelen hőterhelésre
  • na meg a falfűtés sem, holott ha falba építjük a kályhát, akkor a falat is fűti, tehát falfűtés is lehetne
  • na meg fa szárítás gyorsan, hogyan topic, mert ha a kálya tetejére teszek 3 napi tüzelő adagot, akkor gyorsan szárad....
  • vagy cserépkályha is, ha cseréppel burkolom,
  • ha vízteret teszek bele, akkor központi fűtés is
  • ha meg áramtermelőt szerelek rá - ahogy Péter is tett a kályhájára, akkor meg zöldmezős beruházás is

Annak lenne értelme, ha figyeljetek rátettem 4 mogyorót, s nőtt a hatásfoka. ez lehet!? Vagy beszállt egy varjú, rászart a fejemre s melegebb lett a szoba, ezeknek több értlme van, mint az elméleti mérés kész (elméleti mérés) ami titkos, ami nem mondom meg .... a zsírkő a király, na meg az én kéményhuzat szerkezetem na meg az én kályhám.... ezeknek semmi értelme ezt lássuk be. ez unatkozom otthon s a farkam ki...ése helyett fórumozgatok kategória. s a csajom is lelépett, vagy arra izgul, hogy klimpírozok a gépen...

 

plusz 1:

 

ha és amennyiben, csak azt olvasnád egy éven keresztül egy - szerintem ............ vajazó - embertől, hogy amit ő kitalált attól nincs jobb, nincs szebb, nincs hatékonyabb, és semmi köze nincs az adott témához, és még más is amit csinál... erre azt gondolom joggal jelezhetik emberek, hogy ne offolja szét ezt az amúgy is szeméthalmazt ami lett belőle

 

egy fórumnak nem az a célja, pörögjön sok szeméttel s az jaj de jó mert a sok szeméttől pörög, hanem azért, hogy abban az adott téma pörögjön, ne más - szerintem

 

(nálam rég tiltón van. néha megnyitom mit ír, de .....)

 

Szóval én kezdeményezem is mindenkinél - "törzstagnál", hogy nyomja meg a gombot végre, s hagyjuk figyelmen kívűl.

Szabadság jeligével további szép napot! - téma részemről lezárva.

Előzmény: ArGa (6551)
ArGa Creative Commons License 2014.01.07 0 0 6551

Miért nem egy olyan tömegkályha topik-ot nyitattál, hogy mondjuk

"Tömegkályha fórum, csak bennfenteseknek"

és akkor oda csak ti 3-4en írogatnátok egymásnak?

Az sokkal jobb ötlet lett volna!

 

Attól hogy akármilyen elvű attól még tömegkályha lesz, ha jól értem.

Tehát ide akkor is beírhatja, mert nem lesz off.

Az meg külön öröm számomra, hogy tisztázni akarjátok miről is szólhat ez a topik, amikor mindenki ide jön át a cserépkályhás kérdéseivel, pedig arra van egy külön topik, de állítólag az ide illik. A franc sem érti miért, mi köze van ehhez a témához.

Az is nem semmi, hogy nekem írtak páran, kérdést ímailba, mert sok kezdő már elkerüli ezt a topikot az itteni királyok miatt.

Mindenkinek van és legyen is joga ideírni. Ha nem tetszik akkor már más is írta, hogy nem kell olvasni azt a részt, vagy hozzászólot kerülni.

A válasz meg ne az legyen, hogy egy shop keretében majd megtanulhatja bárki.

Szépeket építettek és sokszor írtok jókat. Én ezért is olvasom a topikot, de jobb ezt a féle bizonygatást olvasni is, mint a régebbi sívár topikban a shop, meg az önreklám, meg a ’nem mondom meg, mert elrontod, aztán majd meghal valaki és az Én hibám lesz nem a Tied’-et olvasni. A tudásotok megvan, nem is vonom kétségbe.

Amíg a topik nyitója élt addig volt igazán élvezetes ez a topik. Volt élet benne. Aztán ellaposodott az előbb leírt 3 válaszra, meg a reklámra. Most a topik nyítója véleményére lennék kíváncsi,de sajnos azt már nem tudjuk meg.

Szerintem Ő is azt akarná, hogy az újítások maradjanak a témába, de ha nem akkor -még- Ő sem tilthatná meg, hogy nem így legyen.

Ettől még lehet egy workshopon találkozok majd valamelyikőtőkkel, mert tervezem.De úgy érzem attól meg ezen irányba továbbra sem változna meg a véleményem.

Előzmény: sancibácsi (6542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!