Keresés

Részletes keresés

datapop Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6523
Kéne látni képeken h mid van. De szerintem ha valami hőtárolós hályhába gondolkozol, akkor az egész ami ott van az kuka és jöhet a helyébe egy falazott kályha. Szerintem körbepakolgatni mindenféle anyaggal az csak ... Azt fél év múlva úgyis rájönnél h szar és akkor azzal együtt lenne kuka.
Előzmény: Törölt nick (6520)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6522

A márvány nem vulkanikus kőzet, ezért kiváló szigetelő, egyben a nagy hőtől hajlandó szétrepedni is. Dísznek szuper. A gránitot is alkalmazzák, az sokkal drágább, vulkanikus de az is gyenge hőátadó bár kicsit jobb mint a samott, a márványnál meg sokkal jobb (drágább is) ugyanakkro faragni nem nagyon lehet csak speciális eszközökkel mert kemény. ezért a puha márvány kel az újgazdagnak. A fűtés meg csak bohóckodás, a láng látványa a lényeg nem a meleg. Nem is gyújtanak be csak ha jön egy vendég.

Előzmény: Törölt nick (6520)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6521

A magnezit 50%-al jobb mint a samott. A samott a hőlökésállóságban jó (de van annál is jobb persze csak az baromi drága, iparban kell).

 

Erre a feladatra már féléve készülünk, meg is van a megoldás, de ez még kisérletezés alatt áll, kb január vége február eleje mire megvan a tuti megoldás, külföldi anyagokra várok.

 

Mivel egy csomó vaskályha és fémkandalló van használatban érdemes ezzel is foglalkozni, mindenki ezzel szív, van kandallója de minek.

 

De nem olyan egyszerű a megoldás, ezért azt most nem tudom neked elmondani, de amit leírtam megfelelő lehet, elfogadható a minősége ha nemcsak berakod natúr a téglákat. Kb 20% megtakarítás lehet így is elérni, és a fűtés több órán keresztül megvalósul, lehet hogy bőven elég a felhasználónak.

A 24 órás teljesítmény elérése az már komolyabb móka. 

.

Előzmény: Törölt nick (6520)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6520

Hát most kinomban azt csináltam, hoyg ahova fért ott kiraktam samottal... És valóban ahogy irod, ez a márvány egy akkora baromság hogy nem igaz... Megy 4 órát a kályha és totál hideg marad a márványburkolat...

Előzmény: elemzo9999 (6518)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6519

http://www.benkel.hu/hulladekho-hasznositok/bukojarat.html

 

Itt egy ilyen késztermék, ezt be is lehet építeni és akkor ennyi volt a móka, olcsó és nem bonyolult megcsinálni.

 

Ha ezt beépíted teszőleges mértékben akkor csináltál egy cserépkályha szerű minőséget vagy ha több anyagot zúdítasz bele akkor még jobbat. 

 

Vannak ennél jobb hőcserélők is, de ezt legalább megveheti mindenki.

 

 

Előzmény: elemzo9999 (6518)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6518

A fémkandallót is lehet jelentősen javítani hőcserélővel. Gyártanak többfélét.

De ezek egy része csak a légfűtést támogatja azzal hogy több hőt emel ki a füstgázból.

Ha olyat csinálsz ami hőtárolót is támogat akkor felesleges ilyen kis területre új kályha, a kandalló 60 %-os hatékonyságát fel lehet vinni 85-90%-ra és a megfelelő hőtároló tömeget mellépakolva vegyesen lesz légfűtés és sugárző hő.

Csak a belső tartalmat kell megváltoztatni, szétszeded és visszarakod, ennyi (belül úgyis üres tér van).

 

A legegyszerűbb megoldás az itt emlegetett elektromos hőtárolókályhákból kivarázsolt magnezit alapú téglákból belezúdítasz pár száz kilót (körberakod a kandalló öntöttvas testét, olcsó és nem kell vele sokat kínlódni. A lényeg az hogy  a hőcserélő és a magnezittégla legyen összekapcsolva rendesen, akár hőálló habarcsba ágyazva az egész cucc, és maradjon meg a légfűtés is felül, mert a kisugárzó hő a régi kandalló rendszerből ott tud kijutni, mivel a márvány rész vacakul adja át a meleget mert szigetel (ez is egy nagy baromság mellesleg, de szép és ezt eszi meg a vevő).

 

Kis lakásba ez a legegyszerűbb megoldás, egy nap alatt kész a lényeg, a többi a bontás és visszaépítési procedúra.

Előzmény: Törölt nick (6511)
maguborka Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6517

Pellet kalyhat javasolj. ;) kicsi oszt fűt egesz nap ;) elmondasod alapjan  8 kw-os boven eleg. 

 

Na meg csak a kalyha hideg vagy a lakas is?

Na meg 20 vagy 25 fokot akar a tulaj? Apro reszlet viszont jelentos adatok... 

Beszelj egy szakival. Sok reszlet hianyzik meg a leirasodbol.

 

Elemzonek meg add meg a kemenyhuzatot is ;) meg a nyomast...

Előzmény: Törölt nick (6511)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6516

Ugy tudom 20x20as. 

Előzmény: Szentpet319 (6514)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6515

Mert mint mondtam ez egy diszkandalló, ami fél óra mulva már hideg. A tömegkályha pedig kicsit hosszabb ideig adja le a meleget.

Előzmény: Kályháskristóf (6512)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6514

Az egyik nagyon fontos nem említett tényező, hogy milyen belső átmérőjű, és magasságú kémény áll rendelkezésre? Ez ugyanis nagyban befolyásolja milyen kályhát lehet építeni rá!

Előzmény: Törölt nick (6511)
ArGa Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6513

Miért ne?

Előzmény: Kályháskristóf (6512)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6512

Ilyen feltételekkel minek tömegkályha?

Előzmény: Törölt nick (6511)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 6511

Kérlek segitsetek...

 

Adott egy 100nmes lakás, aminek 2 szobáját kéne befüteni (kb60nm), cirkó amugy van. Most egy diszkandalló van márvánnyal körberakva, ami csak eszi a fát (mondjuk azért 25 fokot lehet vele csinálni, de abszolut nem tartja a meleget, fél óra mulva már hideg).

A ház maga jol szigetelt, ősszel kapott teljes szigetelést (8cmes grafitos) és az ablakok is modern, többrétegű üvegek. 

 

Szóval ide kéne egy tömegkályha. Azt gondolnám elég egy kisebb fajta, 150-160cm magas.

Tudom hogy soktényezős a dolog, de mondanom kéne valamit a tulajnak inditásként. Szóval nagyjából mennyiből lehetne kihozni egy tömegkályhát ide (semmi csicsa)?

 

 

Köszi

Adept

 

elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6510

A kémény magassága most is látszik kb. de te tudod pontosan.

 

A cső keresztmetszete is csak saccolható, de te tudod biztosan.

 

Táblázat meg van amiről leolvashatod minek kellene lenni.

A kérdés csak az hogy van e olyan értéked ami kell.

Ez meg a kályhától is függ.

 

De ha nem akarod te sem tudni az igazságot akkor nekem 8.

 

A tűz szokott égni a kályhában akármilyen a kémény, azért az még nem sikerélmény.

De mivel itt fórumozol nem vagy átlag kályhafelhasználó aki elmegy a TESCO ba és berak egy kályhát a szobába és kész.

 

A kéményseprőnek van mérőeszköze egyébként, csak ő a kéményt méri általában kályha nélkül, mert arról lövése sincs mennyinek kell lenni a huzatértékmek az adott kályhánál (kérdeztem) csak úgy saccra, meg az sem mindegy hideg e a lályha, ezért nyáron hiába is nézné.

Bedug egy papírt , jól húz akkor jó.

 

Csak apró probléma, hogy az ellenáramú kályha huzatigénye nem egyezik a vaskályháéval, és van olyan is hogy időjárás (légnyomás, szélerő, szélirány,páratartalom, külső hőmérséklet stb. stb. és változik a helyzet.

 

Valaki azt mondta hogy az mindegy. Nem az.

Előzmény: maguborka (6506)
maguborka Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6509

Kekov :)

köszi. Sancibácsi összedobott egy dán kályhát nálam, mert nagyon unatkozott :) 

Nekem meghagyta a burkolást :), de erre is ma tettem pontot. most jön a megvalósítas :)

Előzmény: kekov (6508)
kekov Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6508

maguborka,

 

nem tudom milyen kályhát építesz, de jól írsz ... :D

 

(... itt évente 1x jön a kéményseprő)

 

 

 

 

Előzmény: maguborka (6507)
maguborka Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6507

életképtelen az egész ebben a formában, ezt mindenki tudja, csak Ő nem akarja belátni..

oka amiért ezt mondom. Lakosság 97%-a így tesz: vagy még ennyit sem.

 

a gépészmérnök úr megtervezi a fűtésrendszert

a fűtésrendszerhez kell egy eszköz.

az eszközhöz kell egy kémény, amit az eszközgyártó előír

gépészmérnök úr leírja a tulajnak mit vegyen

az ember megveszi a kéményt s az eszközt amit a gépészmérnök úr leírt

a kéményseprő átveszi a kéményt s ellenőrzi a csatlakozásokat, meg amit kell

kitölti a papírt, s elmegy, majd évente 2-szer visszajön.

 

felhasználó benyomja az on gombot az eszközön, s él boldogan.

ha a gépészmérnök úr béna volt, akkor szidja a tulja az eszközt. ha meg ügyes volt, akkor meg tudomást sem vesz másról, mert az a gondja, hogy milyen pózba tegye az asszonyt.

 

ez a valóság. 

a maradék 3 % 10 %-a méreget. a többi meg a gépészmérnök és kémyényseprő.

Előzmény: datapop (6504)
maguborka Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6506

korábban megadtam az adatokat már. azok ennek a háznak a paraméterei voltak.

 

nyomás meg pascal... - "lefo.om" kategória.

felhasználó vagyok.

majd a kéményseprő kiméri, ha akarja a papír elkészítéséhez.

Előzmény: elemzo9999 (6503)
Mariusi Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6505

   U csöves mano méter !

Előzmény: datapop (6504)
datapop Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6504
Csak azt mond meg, h hogyan mérje le ezt egy normál földi halandó. Szerintem az h benyálazza a kisújját és bedugja a nyílásokba, nem fog neked kielégítő értékeket adni.
Előzmény: elemzo9999 (6503)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6503

Kiváncsi vagyok a méretekre.

 

Hány méter magas a kémény a bekötési ponttól számítva, és milyen az átmérője a csőnek? (180 mm?)

 

Milyen huzatértékeket mértél a kémény tisztítón és milyen a kályba levegő betáp nyíláson?

Előzmény: maguborka (6502)
maguborka Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6502

leszigetelem - bár belülről is szigetelve van a samott cső :) Bevakolom, visszavágom a samott csövet ami kilóg. csak ennyit :)

Előzmény: Fagyosnapok (6501)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6501

 Mit csinálsz a kéménnyel, hogy kész legyen ?

 

Bevakolod ?

Előzmény: maguborka (6497)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6500

 Tényleg ?

 

 

Én már órák óta nézem, de károsanyagot sehol sem látok !!

Előzmény: datapop (6498)
sancibácsi Creative Commons License 2014.01.03 0 0 6499

:-)

Szuper.

Nagyon jó kép!

Előzmény: maguborka (6497)
datapop Creative Commons License 2014.01.02 0 0 6498
Király ez a kép! Tökéletesen szemlélteti, h a károsanyag kibocsátás már katasztrófális méreteket ölt.
Előzmény: maguborka (6497)
maguborka Creative Commons License 2014.01.02 0 0 6497

Buék - Tömegkályha - nyersen, egy nyers kéményben :) nyers = nem kész. tegnap készült. Szépen "füstöl"

Agur Creative Commons License 2014.01.02 0 0 6496

Sziasztok!

 

Minden fórumlakónak és látogatónak

 

Békés, Boldog és Gazdag Új Évet Kívánok!

 

Agur

sancibácsi Creative Commons License 2014.01.01 0 0 6495

Ez vicc? :-)

 

Ki a vízszerelő? A tulaj, vagy aki építette a kályhát?

Ha az utóbbi, az dúrva!

 

Csak halkan kérdezem: kályhát miért vízvezeték szerelővel kell építtetni?

Előzmény: Kályháskristóf (6494)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.01.01 0 0 6494

Nem érte el az építőt, vagyis új telefonszáma lett. Amúgy vízszerelő.

Előzmény: sancibácsi (6493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!