Keresés

Részletes keresés

sancibácsi Creative Commons License 2013.12.09 0 0 6183

" Hogy ide tankönyvet, meg szakmai gyüjteményt írjak, ugye viccelsz...?"

 

Persze hogy vicc :-)

Ott a Libik könyve. Azt se tudják értelmezni...

Aki még az alapokkal sincs tisztában, annak lehet magyarázni napestig :-(

Előzmény: ab69 (6177)
sancibácsi Creative Commons License 2013.12.09 0 0 6182

És egy fontos dolog még!

5 téglás kéményre dolgozik a dán kályhám nekem is!

Vagyis 14*27-esre. Már 4 tél óta probléma mentesen.

sancibácsi Creative Commons License 2013.12.09 0 0 6181

Igen remélem én is, hogy ez még csak a kezdet.

Lesz még folytatás :-)

 

Ötlet van, idő van néha rá, ha gázelemző is lessz :-) akkor mehet...

Előzmény: Szentpet319 (6178)
sancibácsi Creative Commons License 2013.12.09 0 0 6180

A gratuláció természetesen az egész csapatnak szól. Különösen Bacsa Zoltánnak a műszer rendelkezésre bocsájtásáért.

 

Fanyalgók biztos lesznek, de tudod kit érdekel? :-)

 

A 20 %  valóban sok. Én megmondom őszintén nem vártam tőle ennyit. Max 5-7 %-ot. Az is jó lett volna nagyon. De a 20 % az már fában is komoly.

Nyílván kamra nélkül egy nagyobb, hosszabb kályhával lehet igazítani a dolgon. vagyis a füstből még hőt kivonni. De ez már méretezés, stb. Nem egyszerű jól eltalálni: kormolódás, kondenzáció, huzat romlás, et cetera.

De hogy ugyanabban a káyhában a kamra :-)

Szerintem brutális :-)

Előzmény: ab69 (6176)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6179

Egyszerű, sorold fel légyszíves milyen alapvető dolgokkal nem vagyok tisztában (neked ez semmiség, én meg tanulok belőle) vagy hatalmas katarzis fog érni ami rendbe teszi  az alacsony vérnyomásomat.

 

Nekem meg az a véleményem (vélemény szabadság elve) hogy a végzettség nem sokat ér ha hiányzik a tananyag hozzá, pld a fizika.

 

A kémény méretére persze hogy lehet bármilyen kályhát illeszteni csak nem szabad belerakni csak 5 kg fát egyszerre (a nagy gyártók is ezt ajánlják).

A nagymama majd rakosgatja bele a fát 20 percenként és kész.

 

De  meséld már el légyszives mi fog történni 20 kg fa elhelyezése, begyújtása és a mini kémény alig Pa értéke- huzata + szélcsend esetében.

 

Az egyik nagy kazán gyártó hazai képviselője is azt mondta hogy nincsnek jó kémények és megfelelő huzatt is ritka mint a fehér holló, de ők el akarnak adni és  ők kazánt gyártanak nem kéményt. 

 

Valószínüleg nem a gombhoz varjuk a kabátot, és egy vacak 5 méteres nem szigetelt, tégla kéményhez nem kályhát kell készíteni hanem lebontani a francba.

 

 

Előzmény: ab69 (6175)
Szentpet319 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6178

Azért én dícséretesnek tartom hogy van aki felvállalja a műszeres mérést, és annak eredményeit publikálja is. Mert okoskodókból akad itt is elég. Szerintem sok mérés van még hátra a témában, de legalább elindult valami.

Előzmény: sancibácsi (6174)
ab69 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6177

Nem lehet azt mondani, hogy nem voltak próbálkozások. Viszont be kellett látni, hogy egy igen jelentős réteg még a segítő tanácsokat is figyelmen kívül hagyja, vagy el se jut a tudatáig esetleg annyira okosnak tartja magát hogy képtelen másokat meghallani.

Csak egy olcsó kályhát akar, de se szakmunkát megfizetni nem hajlandó, de még tanulásra sem akar időt energiát szánni. "Jó" esetben csak saját magának, rosszabb esetben mindjárt fejlesztő szakembernek meg mifenének hirdetve magát próbál a zavarosban halászni. Na meg ugye büszkén közzé is teszik az okosságaikat. Innét pedig a laikusoknak szinte rménytelen kiválogatni az ostobaságok közül a használható információkat.

 

Egy nyilvános fórumon természetesen nem lehet megválogatni, hogy kinek és mit lehet elmondani, de mivel láthatóan több rossz kályha született mint jó és inkább csak az eszetlen barkácsolások szaporodtak, az építési tanácsok úgy tűnik többet ártanak mint használnak.

 

Persze ez is hegyibeszéd, ahogy a nagy tudású olvtárs megjegyezte, a szakik mindenesetre el tudják dönteni, hogy ehhez asszisztálnak avagy sem. Én a magam részéről és az eddigi tapasztalatok alapján reménytelennek látom.

 

A külföldi kályhás oldalak is inkább csak annyi információt osztanak meg amire egy átlag, vagy kicsit érdeklődőbb felhasználóknak és nem építőnek, szüksége lehet. Az MHA-nak szintén van zártkötű, tagoknak szóló fóruma. 

Hogy ide tankönyvet, meg szakmai gyüjteményt írjak, ugye viccelsz...?

Előzmény: Törölt nick (6161)
ab69 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6176

Gratulálok, hiánypótló munka, minden elismerésem, hogy valaki, valakik saját munkát és költségeket vállaltak be ezért.

 

Bár logikus és szerintem könnyen belátható amásodlagos kamra szerepe, jó hogy megtörtént egy ilyen mérés. Ettől fügetlenül nyilván lesz aki ezt is kétségbe vonja...:D

 

Azért 20% már nem semmi. Az még egy érdekes kérdés lenne, hogy önmagában egy megfelelően kialakított torok másodlagos kámra nélkül mit tudna, ugyanis van olyan elmélet, hogy a másodlagos égéskamra akkor is működik, ha nem csapkodnak benne a lángok, ugyanis tovább lassítja, azaz a tűztérben tartja a még ki nem égett gázokat,emitt viszont a kiömő nyílásokat sem érdemes csak úgy hasraütésszerűen odgányolni, mint sok másolt kályhán látható...

Előzmény: sancibácsi (6174)
ab69 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6175

A múltkori cirkuszod óta megfogadtam, hogy veled nem kívánok eszmecserébe pláne nem vitába bonyolódni. Az hogy szerinted miben hibás a gondolkodásom, meg hogy kellene tennem kéményhuzat ügyben az nagy ívben nem érdekel.

Az viszont elég vicces, hogy újabban tanácsokat kezdesz osztogatni, végzettség nélkül illetve már többször bizonyítottad, hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. 

Nyilván a gyakorlatban ilyesmikről szól ez a fórum, megtiltani sem fogom, hogy marhaságokat beszélj , legfeljebb időnként, ha kedvem tartja jelzem.

Szóval az említett méretű kéményre lehet jól működö kályhát építeni,nyilván előtte nem árt látni élőben is, de erre a méretre alapvetően lehet, legfeljebb te nem tudsz.

Mindenesetre tudjuk, hogy kályha méretezéssel, hmm problémáid vannak.

Tartom magam az első mondatomhoz, én is csak szólok.

Előzmény: elemzo9999 (6171)
sancibácsi Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6174

Üdvözlök mindenkit!

Tömegkályha használókat, építőket, és tömegkályha után vágyakozókat egyaránt!

 

Egy hete Kismaroson tartottunk egy meetinget. Építést+mérést.

A cél a tömegkályhák egyik fő elemének a másodlagos égéskamrának az értelmének/hasznának a viszgálata volt.

Akik rendszeresen olvassák ezt a fórumot bizonyára emlékeznek rá, hogy többször volt vita tárgya itt.

Főként cserépkályhás részről azt mondták, hogy:

-semmi értelme,

-marketing fogás,

-az első járatban is létrejön az utánégés,

-stb.

 

Én magam részéről másokkal a kamra melett foglaltunk állást.

Elvek, elméletek, a kályha fejlődése, a logikus gondolkodás is ezt támasztották alá.

 

Most erre mértünk rá egy Testo füstgázelemzővel!!!!!

 

A kisérlet/mérés körülményeit, rövid leírását, és eredményét megtalálja minden érdeklődő a honlapomon:

 

http://tuz-mester.hu/projektek.html

Szentpet319 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6173

Jót mosolyogtam rajta én is aztán tovább gondoltam mi van ha valaki ugyanannyi hozzáértéssel azok alapján elkezdi tovább másolni? Nem azt állítom hogy csak szakember tud kályhát építeni, (pedig az lenne a helyes) de ha legalább amatőrként belevágunk valamibe legalább az alapelveket sajátítsuk el.

Látom az ottani hozzászólásokban is megy a rajzkéregetés... Kíváncsi vagyok hány elfuserált kályha fog a cikk alapján napvilágot látni, aminek a végén megint a tömegkályha fog rossz színben feltűnni.

Előzmény: datapop (6172)
datapop Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6172
Na ja! Javítson ki valaki ha tévedek! Ha már cikket ír valaki akkor legalább koppintaná le pontosabban! A fórum elején vannak elég jó képek és ábrák amikből ezt ki lehet hozni. Mert ez így csak nagyon távolról néz ki tömegkályhának.
Előzmény: Törölt nick (6149)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6171

Bekötni mindehová be lehet, csak nem érdemes.

 

A válasz amit kaptál nem helytálló.

 

Egy csomó paramétert kellene még ismerni, pld a kémény magassága, a helyi környezet viszonyai, a ház elhelyezkedése (takarva is lehet ami rontja a huzat paramétereit.)

 

Mivel a kéményseprőknek lövése sincs a tömegkályha huzat igényéről, tőlük hiába kérdezel bármit.

A Libik könyv tartalmaz kályhatípusokra értékeket (minimum, maximum, Pa, stb. stb.) ezekből azért meg lehet saccolni egy táblázat alapján hogy jó lesz e a kémény.

 

A te általad beírt kémény keresztmetszet egy fémkályhának biztos jó (magasság iseremte nélkül)

Egy kandalló betéthez már biztos nem, és egy kazánhoz sem.

 

Tömegkályhához kizárt hogy jó lenne.!!

 

Ajánlás: 200 mm keresztmetszetű saválló fémkémény a füst felvezetésére,

vagy ,

1. dupla fallal, erősen szigetelve, (Kerastar Shciedel, csak példa)

vagy engedélyezett építéssel a fém körül kőzetgyapottal szigetelve, 6 téglás keretben

 

A magassága a Pa igény alapján kiszámolva lásd táblázat

http://www.pointernet.pds.hu/tuzifa/images/schiedel-fakazan.jpg

 

Én szóltam.

 

 

Előzmény: Törölt nick (6165)
sancibácsi Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6170

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128119209&t=9157278

 

mert miben nincs igaza AB-nek?

Nem gányolás egy ilyen élébe épített (bontott) samottos kályha?

Vagy az a másodlagos kamrának nevezett valami, ami annyira hasonlít a dán kamrára, meg a kiömlőjére, mint az egyik varjú, a másik hattyúra :-)

Büszkén mondja, hogy 6-8 kg fa kell bele. Persze abba a gyűszű méretű tűztérbe nem is fér el több :-)

 

Amúgy nem lenne gáz. Cserépkályhában is így van. Átrakják 7-10 évente. Rendben van.

De azt annak hívják, nem tömegkályhának, és annyit is várnak tőle.

Téli nap Creative Commons License 2013.12.08 0 0 6169

 Ennnyire pesszímistának lenni egy hideg téli napon ??

Előzmény: ab69 (6150)
sancibácsi Creative Commons License 2013.12.07 0 0 6168

Hát mit mondjak?

Élbe samottból a mag?

Nem nagyon sorolom.

Elég siralmas...

Előzmény: Törölt nick (6149)
sancibácsi Creative Commons License 2013.12.07 0 0 6167

Be lehet kötni.

A magasság a kályha tipusától/kialakíytásától függ.

De ezt tudni fogja már a kályha építője.

Előzmény: Törölt nick (6165)
Szentpet319 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 6166

Belehet, ahol a kályha kiadja! Ha nem akarsz kötekedni a kéményseprővel akkor minimum 50cm-el a kémény tisztítónyílása fölött.

Persze nem volna hátrány tudni több adatot is a káylháról, annak hőtároló rendszeréről, kémény hosszáról stb.

Előzmény: Törölt nick (6165)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.07 0 0 6165

Üdv!

 

Az lenne a kérdésem, 25x12,5 belső méretű kéményre lehet e kötni tömegkályhát, és ha igen milyen magasan kell bekötni a kéménybe?

elemzo9999 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 6164

Bocs, de ezt nem én írtam csak idéztem.

Nekem sajna nincs ilyen műszerem.

Előzmény: datapop (6163)
datapop Creative Commons License 2013.12.07 0 0 6163
Teljes mértékben igazad van. Viszont el kéne látogatnod azzal a részecskegyorsítóddal a körútra pestre hétfőn 8:30 kor és tuti megmarhulna a masina. Amúgy meg wc ablak hatás - nem rángatod, ésszel, akkor nem b..sza be az ablakot:)
Előzmény: elemzo9999 (6162)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 6162

Idézem (miért is kell a jó huzat)

 

Vigyázzatok a légtérbe visszajutó füsttel!

A napokban mértük egy professzionális ultrafinom részecske mérővel, hogy mi történik, ha visszajut a kályhából egy kicsi (!) füst a légtérbe. Mondjuk a kandallónak utána rak valaki fát és amíg nyitva az ajtó, visszajön. Nos az eredmények horrorisztikusak. A szoba levegőjében normál állapotban 3.000-5.000 nanométeres nagyságrendű részecske van 1 cm3 levegőben. Ezek azok a részecskék, amik a tüdő legmélyére is akadálytalanul lejutnak és életveszélyes nyavalyákat okoznak. Ha egy egészen kevéske füst visszajutott, azonnal felment a műszer mérési tartománya fölé (500.000 darab részecske 1 cm3 levegőben), és tartósan 300-400 ezer közt maradt. 15 perces masszív szellőztetés hatására megy csak vissza 30.000 alá, mely még mindig nagyon szennyezettnek számít, kb. budapesti Blaha Lujza tér napközben.

Tehát olyan kályhát tessenek használni, amelynél nem kell utánarakni (pelletkályha, tömegkályha), vagy csak akkor rakjunk utána, ha nagyon jó a huzat és kicsi a tűztérajtó, vagy tudunk utána fél órát szellőztetni. Más esetekben számoljunk szívinfarktus, tüdőrák és más légúti betegségek kockázatával.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.07 0 0 6161

Egyrészről egyetértek, mert a kályha veszélyes üzem...

 

Másrészről, Te vagy a szakértő. Ha te nem segitesz, akkor még nagyobb bakikat követnek el az emberek. Emiatt ne érezd felelősnek magad.

Az egóizmus itt is működik (miért pont itt ne?). Mindenki okos, mindenki ért hozzá, és persze leszolják a másikat. Ez az Index forum. Szerintem vedd úgy mintha egy tankönyvet irnál, egy szakmai gyüjteményt, ahonnan ötletet merithetnek az érdeklődők. Gondolom a kűlföldiek is ezért csinálnak honlapokat a tömegkályháról...

Előzmény: ab69 (6150)
maguborka Creative Commons License 2013.12.06 0 0 6160

Megsem az utolso helyen van a listaban.... 

Előzmény: Szentpet319 (6152)
zlota Creative Commons License 2013.12.06 0 0 6159

Még egy fejlesztésen gondolkodom- nagyon szeretném kipróbálni!

 

 

A fejlesztés az lenne, hogy a külső levegő bevezetését befejezem és a legfelső beömlőnél (5-5db van)

keresztbe beszerelek egy harmatát. Ebben áramlana be a levegő- a többit lezárom. Ezt zuhanyrózsa szerűen lefelé megfúrogatom. Ezen keresztül lenyomná az oxigénnel teli levegőt és remélhetőleg még hatékonyabban fog égni

 

 

Ez a videó is erről szól

16:40nél pl pont látszik mit szeretnék csak úgye nekem ez tercier levegőként jönne be kintről

zlota Creative Commons License 2013.12.06 0 0 6158

Megpróbálok egyszerre válaszolni.

 

A hő szükséglettel gondba vagyok, mert nem készültek pontos mérések, viszont már többször is számolgattam értékeket- nem új a ház.

Először teljesen más értékeket számoltam, de azóta még számoltam párszor és most valahol az éves energiafelhasználást (kWh)4000 4500 közé tenném max 5000. Persze ez a benti hőmérséklet függvénye is, és én viszonylag meleget szeretek 23-25fok. Ilyen szempontból pazarolok... 20-21 fok alá semmiképpen nem megy sehol. Az egész házat lehet fűteni vele, mert a nappali+előszoba egybe van a konyhával és a fürdő illetve háló innét nyílknak. Ezeket is befűti szépen, mert nincsenek szűk hosszú folyosók. Ezen nem lepődtem meg, hogy így jó, mert a kandallóval is megoldott volt. Most még egyenletesebb a hő elosztás.

A járat a Libik féle könyv alapján leginkább a finn kályhához hasonló, de módosításokat kellett eszközölnöm, mert nem fért volna el.Vékonyabb szélesebb járat. Egyszerűen nem volt annyi helyem. Hagyományos cserépkályhás járatokat meg nem mertem belerakni, mert félőnek találtam, hogy nem melegítene át ilyen vastag falazatot. Ha nagyon akarok szerintem 18-20kg fa most be is férne egyszerre. Ahogy a Libik féle könyv is írja.

 

"Te ezekszerint digital multimeterrel mérted? "

Igen azzal!1000fokig mérne, de így csak külső méréseket tudok vele eszközölni. Ybasc milyen pálcával tudtad megoldani - ha ez nem titok. Kérhetnék egy másik kályhástól egy infrást, de az az igazság, hogy kölcsön nem szívesen kérek. Másrészt pedig a járatokban így sem tudnék belemérni, és állítólag az üveg is megzavarja a mérést.

 

A kályha kis teret fűt viszonylag. Most kb 50-55m2 csupán. Kéményátmérő 180as, de nincs 6 méteres a kémény!Ami miatt külön aggódtam is, bár a 10kw kandallót is vitte könnyedén. A fát tegnap mértük meg, bár én kételkedem a mérőbe, de 13%os volt a fa. A mérőt az egyik kályhás ismerős vette - pont tegnap érkezett meg. 2 hasábot mértünk meg vele.

3éves a fa és teljesen vegyes, van benne csertölgy,tölgy, bükk és gyertyán.

Hőszigetelés az konyha fürdő talapzatban 5cm a többi helység 10cm. A falazatban 2cm+ 5cm bentről de ez hő+párazáró fóliázva van. Gyorsszerkezetes szerű – paneles ház. Födémen pedig 50cm.

Hozzáteszem, hogy az ablakok régebbi fajták csak szilikonozvan vannak, de azt szárnyanként duplán. Amúgy régifajta kétszárnyú ablakfajta ami szétcsavarozható ablakonként. Viszont nincsenek elvetemedve. Gondolkodtam a cserén, de ennyi szellőzés kell, főleg mivel az ajtó már egy modern faajtó, ha kell levegő valahonnét jöhessen be pl begyújtásnál vagy ha hamutálcán keresztül a szívja be a levegőt a szobából. A külső levegőt nem tudom még üzemeltetni, mert fel kellene szerelnem a kivágott nyílást egér illetve bogarak ellen, ezért ott még -bár ki van vágva a ház- de vissza van rakva a fal.

 

Régebbi kép:

Szentpet319 Creative Commons License 2013.12.06 0 0 6157

Engem is érdeklne a kályhád kinézete, felépítése, kéményátmérő, tüzifa fajtája, nedvességtartalma, fűtendő helység(ek) területe, hőszigetelés mértéke.

Így amit eddig leírtál jónak tűnik, kérdés az mekkora teret fűtesz vele? 

Előzmény: zlota (6154)
datapop Creative Commons License 2013.12.06 0 0 6156
Szia! Egy képet linkelhetnél a kályháról. Én infrás pisztollyal mérem a felületet www.dx.com innen rendeltem 7000ft, itthon ez 15000. Te ezekszerint digital multimeterrel mérted? Nekem is van olyan, Ybasc kolléga megoldotta, egy speckó pálca van rábiggyesztve, ezzel mértünk a hétvégén tűztér és járathőmérsékletet.
Előzmény: zlota (6154)
vberko Creative Commons License 2013.12.06 0 0 6155

Igazából, hogy ezeket értékelni lehessen tudnunk kellene a hőszükségletet, illetve a kályhád méretét.

Ha korábban valahol lertad ezeket akkor bocsi nem találtam meg.

Előzmény: zlota (6154)
zlota Creative Commons License 2013.12.06 0 0 6154

A saját kályhám első tapasztalatait osztom meg most, kíváncsi vagyok mások tapasztalataira az enyémhez képest illetve, hogy az értékek megfelelőnek számítanak-e.

 

Kicsit idézem magam a másik fórumról, is de a lényeget felesleges kétszer megfogalmazom....

 

Jelenleg 24 - 36 óránként gyújtok be. Most, hogy a hét elején melegebb volt (-3 fok éjjel) akkor 36óra és előtte volt -8 fok akkor 24óra után gyújtottam. 12kg fát rakok bele egyszerre.

 

Amikor ég a tűz a kimenő fűstcsövet még 100fok felett nem mértem soha, bár nem folyamatosan és még nem elégszer mértem még a rendszert. A kályha teteje 70fok környéke az ajtóüveg kb 300-400fokos lehet.300felett már mértem.

A kályha felülete 50fok fölé nem igazán megy fel.

Most esetleg azon gondolkodom, hogy visszaviszem 8kg fára és azt sűrűbben gyújtom el (max 24 óra) nem engedem lehűlni annyira, de nem is rakok bele 12kg fát (36 óra) Így kb ugyanannyi fa fogyna el,de a kályha nem hűlne vissza annyira. A felülete  50fokrol 36 óra után 30-35 fokos körülire hűl vissza.

Üveg kormozódás semennyire nincsen,pedig nekem az ablaknál nincsen ablakmosó levegő, de nagyon tiszta marad az ablak.

Ilyen kólásodás sem fordul elő. Pedig nagy ajtóm van. Esetleg ilyen liszt szerű fehér por rakodik le néha rá, amit egyszerűen le lehet seperni róla. Inkább azt mondanám, hogy nem kell tisztítani soha- hú, de jó érzés leírni :)))

Ezt csak azért mondom, mert régebben a kandallómnál meg mindig szenvedtem, hogy akárhogy engedtem rá a levegőt az ablakra mindig kormozódott az egész. Egy idő után már feladtam, mert nem győztem tisztítani.

A fa és kémény, meg minden más körülmény megegyezett. Meg is voltam ijedve, hogy vajon másodlagos levegő bevezetése nélkül milyen lesz az üveg. Mivel sajnos ilyen fajta "vizslás" ajtóm maradt.

Egészen eddig meg voltam róla győződve, hogy a levegővel kell játszani, de most ez messze megcáfolta az elméletemet.

Most mértem az előbb az ablak tegnapi gyújtás után 55fokos.Parázs viszont soha nem marad még reggelre sem- amit szintén érdekesnek találok, de lehet ez is jellemző(?)Hiába zárom időben a levegőt akkor is elparázslik. Azt a kis tálcát kb 5 gyújtás után kell kiönteni. Tényleg nem túl nagy, bár én nem szeretem ha televan… igaz védi a hőtől is, mert ha üres akkor akkora hővel ég a tűz, hogy néha huppanik a hamutálca. Ezt majd kicserélem, illetve már egy másik típusét kértem egy ismerős gyártót, hogy csináljon nekem egy „normálisat” ami remélem jobban bírja, de ez legyen a legkevesebb szerintem.

 

Hát kb ennyit tudok hírtelen elmondani.

 

Méréssel kapcsolatban:

Sajnos nem tudom megmérni a másodlagos égésnél és a járatokban a hőmérsékletet, mert a készülékem mérő része drótos kis szonda és nem merem berakni, hiszen a vezeték külső része egy műanyag szigetelés féle. Szerintem leégne róla, mert öngyújtó lángját mértem vele, de az is leégette róla a szigetelést. Bár közben szépen írta is a láng hőmérsékletét....

Tönkre nem akarom tenni, ha tud valaki megoldást,hogy mivel tudnám megvédeni illetve a méréseket végrehajtani akkor szívesen megtenném. Szeretnék a tűztérbe is mérni valahogy...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!