Keresés

Részletes keresés

elemzo9999 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 6132

"Mi van, ha a szabadalmi hivatalos ember ellopja az anyagot? "

Minek lopná el?

Ha már egyszer befogadták akkor semmi értelme, onnantól jogsértő ha forgalmaz ilyet.

A szabadalmi ügyvivőket kötik a szakma szabályai ilyen súlyos jogsértésért lenne gondja neki elég.

Egyénileg persze bárki építgethet dolgokat ha képes kitalálni a dolog lényegét, de sorozatban és vállakozásban nem éri meg mert visszamenőleg is megbüntetnek és az tud fájni.

Olvasgasd a szabadalmi adatbázisokat és próbáld őket megkerülni ha tudod.

Ha jól van megfogalmazva akkor nem egyszerű.

Az egy más kérdés hogy minden lényeges országra be kell jelenteni ahol fűtenek egyáltalán.

Kenyába nem érdekes.

Előzmény: maguborka (6126)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 6131

Valamilyen erős félreértésben vagy.

 

A Te általad képviselt építési stílusra és annak a műveleti tudására az én rendszeremben semmi !!!!!!!! szükség nincs.

Más anyagokat használunk és más a felépítés is.

 

Ha 500 oldalaskönyvben mindent leírnál, lehet hogy nem is olvasnám el, mert kb annyira érdekel mint a mézeskalács készítés ősi technikája pedig enni az szeretem.

 

A cserépkályha építést is ismerem valamennyire, szedtem is szét kályhát szép lassan (van egy baromi értékes régi kályhám) össze is tudnám rakni, lehet hogy jól is, de teljesen másképen építeném fel belül - csak a külső felület lenne ugyanolyan (másképp nincs meg a burkolathoz a darabszám).

 

Szép az a tudás a mit ti csináltok csak már elavult, így retro kályha amit csinálsz.

 

A Ford T model is gurulna de mégsem épít senki olyat igaz? pedig bárhol megcsinálnának egy olyat kis ráfordítással.

 

Az én tervem alapján bárki felépítheti a kályhát (IKEA stílus) a legszigorúbb minőségi követelményeknek is megfelelve 100% tömörséggel, és maximális hatásfokot elérve, abszolút tartós kivitelben (burkolat nélkül) 1  azaz egy nap alatt. 

Aztán kerít egy profi szakit  vagy maga nekiáll amatőrként mint én, és burkolgatja ahogy akarja (sokféle külső megjelenési formát és ajtót is tervezhetek neki, tehát sok korlátja nincs)

 

Na ez kicsit kellemetlen lehet belátom, de a töltőtoll gyártók sem örültek  a golyóstollnak mégis túlélték. 

 

Előzmény: sancibácsi (6127)
sancibácsi Creative Commons License 2013.11.30 0 0 6130

Nameg dolgozni is kell közben.

Nem érek rá mindíg fórumozni :-)

 

Ez most készült el :-)

 

Előzmény: sancibácsi (6127)
sancibácsi Creative Commons License 2013.11.30 0 0 6129

Megyek!

Már csak 1-et kell aludni :-)

Előzmény: maguborka (6128)
maguborka Creative Commons License 2013.11.30 0 0 6128

Hozd a fegyvert. Holnap lovoldozunk vele ;) szerencsere nagy a kert ;)

 

Előzmény: sancibácsi (6127)
sancibácsi Creative Commons License 2013.11.30 0 0 6127

Ahhoz egy másik magyar hazafi egyenes ember(nek kéne, hogy legyen). Aki bevállalja, hogy X Y-hoz odamegy, hogy meg szeretném tanulni tőled ezt, meg azt, meg amit tudsz a témáról.

 

És nem így hátulról jönni, baleknek nézve a tollashátút: hogy nekem titkos felmérés keretében mondd el a dolgokat.

Vagy megkérni azt a hazánk fiát, hogy egy kocsma porondján legyél cirkuszi bohóc/majom. Majd én kérdezlek (azt sem baj, ha nem tudom a választ) Te meg válaszolj.

Mert így 1-2-néhány sörért meg lehet szerzni mindazt amiért a másik, (akit hazafinak hívunk, de hülyének nézünk), fizetett 400-500.000-...... Ft-ot, meg ráment egy csomó ideje, a munkájáról nem beszélve.

Én egyenes emberekkel tudok egyenes lenni.

 

De tegyük félre ezt a témát.

Egyszer már próbáltam célozni rá, hogy:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127842744&t=9157278

Hanyagoljál engem.

Te járjad csak a te utadat, én meg az enyém. OK?

Én nem is válaszoltam eddig neked, a hozzászólásaidban annyi lényeges tartalmat véltem felfedezni, hogy ahhoz mértem a válaszaim is :-)

Tegnap a provokatív felhívásodra reagáltam, mert nem akartam úgy hagyni.

De mostmár meg van válaszolva, tehát lerendeztük a témát.

Előzmény: elemzo9999 (6125)
maguborka Creative Commons License 2013.11.30 0 0 6126

Akkor te nem vagy igaz magyar hazafi... Remeljuk a szabadalom utan kb. 100 ev mulva az leszel ;) persze lehet mar jovore is. Tuti sokan varjak... 

Mi van, ha a szabadalmi hivatalos ember ellopja az anyagot? Akkor sose lesz kiELEMZETT kalyhank?

Előzmény: elemzo9999 (6125)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 6125

egy magyar hazafi átadja a tudását a fiataloknak

Előzmény: sancibácsi (6124)
sancibácsi Creative Commons License 2013.11.30 0 0 6124

Azért gondolom olyan hülye csak nincs ebben a kis országban, aki elmegy egy ilyen 'tudás felmérésre' :-)

 

Ami magyar nyelvre lefordítva annyi: kályha építési tudás, tapasztalat, ingyenes megosztása. A tapasztalat, rutin, iskolában ,.... megszerzett tudás átadása annak aki nem rendelkezik vele.

Előzmény: datapop (6121)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 6123

Az a vicces hogy még ez sem egyértelmű dolog.

 

Ha valaki a hőt meghatározott mértékben a tűztér közelében akarja tartani a tűztér hőfokának emelése céljából, akkor lehet megoldás a lukas tégla is.

 

Csak az itt a probléma hogy ennél a "mesternél" erről szó sem volt, hanem ilyen téglát szponzorált a gyár valszeg.

 

 

 

 

 

Előzmény: datapop (6121)
sancibácsi Creative Commons License 2013.11.30 0 0 6122

Az, az, a lyukas téglás figura :-))

 

Az benne a durva, hogy egyesek még itt a fórumon is többször linkelték, hogy milyen hozzáértő, nagytudású szakember, és a többi,...

 

És a kérdésre, hogy miért a drágával készíttették el, és miért nem az olcsóbbat választotta? Erre a kérdésre az volt a válasz, hogy olyan szépen tudott beszélni, olyan meggyőző volt. :-)

 

Mindegy. Ha valaki olvassa, és tanulni akar belőle: a tanulság, hogy referenciát kell kérni!

Nem elég, hogy az MTV vele vette fel a műsort :-(

Előzmény: datapop (6121)
datapop Creative Commons License 2013.11.29 0 0 6121
Egy figura fölkeresett engem nyáron, h a közeljövőben tömegkályhát akar építtetni... Mivel el voltam havazva másoktól kért árajánlatot... Pár hét után felhívott h nem érti mitől lehet h az egyik milla fölötti ár és a másik fele annyi. Há mondom az biztos a lukas téglás! Szó szó vár még a figura.
Előzmény: sancibácsi (6119)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 6120

Félig

 

Szervezünk egy előadás sorozatot valószínüleg.

terv.

 

Ismeret terjesztés, nem reklám.

 

Ott lehet előadni esettanulmányokat majd.

 

A költségeket állja a projekt.

 

A kályhás szakik tudásfelmérése titkos (de önkéntes), és nem nyilvános csak ha valakinek tetszik a játék és van benne önbizalom.

 

A normál lakosság is azt hiszi mindent tud, de a valóság más.

A kályhás detto.

 

Fel kellene ébredni. A tévhitek, legendák, betokosodott ismereteket le kell váltani és ezt csak úgy lehet ha a lakosság megismeri a tudomány által már közzétett ismereteket. Ezek az ismeretek a nagy állami intézetek tanulkmányaiban már megvannak, de széles néptömegekhez nem jutnak el, és nem érdemes 300 évet várni azzal hogy jól tudjanak tüzelni pld.

 

Csak ellenőrzött információkat lehet közreadni.

 

Csak egy példa (nem kályhás) az oliva olajról szinte semmit nem tudnak az emberek és sokszor a szakemberek sem. Két olajat nem tud megkülönbözteti a kereskedő sem, a fajtákat nem ismeri, nem tudja mire jó, csak van a boltban  és ennyi.

A valóság nagyon komoly előnyöket biztosítana csak nem tudják az emberek.

Pld 150 féle olaj van és abból kb 10 ami ötszörös hatékonyságú.

A fokhagyma ugyanilyen, ott is van ötszörös hatékonyságú, de a fajták nem ismertek.

Előzmény: sancibácsi (6118)
sancibácsi Creative Commons License 2013.11.29 0 0 6119

"...A kályhám sose csináltatnám ilyenből..."

 

Lehet hogy én fontolora venném, persze csak elméletben :), ha a belső magra valamilyen hőcserélő-hőelvonó kerülne, ha jól láttam az emlitett épitményben is van hasonló, lehet hogy a külső felület fajlagos hőleadása ilyen formában az adott térhez megfelelő lenne viszont a vízoldali hőelvonás nagyobb lehet...

Amerikai oldalon van olyan példa ha jól tudom hogy a a kályha belso mag és a külső falazat közé közel 6-8cm közetgyapot szigetelés került, igaz ott az elsödleges cél a pizza sutése a kályha sütöterében.

 

 

Azért ez a lyukas tégla is álltalánosítás egy kicsit.

Amiből a ház épül, az gondolom a soklyukú vázkerámia falazó elem. Annak a Lambdája 0,2-0,28 körül van (gyártó függő) a Hs az 0,16. Mérete 24 cm magas.

Az amerikai az kevés lyukú tégla, és 6,5 cm magas, kisméretű, vagy ahhoz közeli méret.

A Lambdája közelebb van a tömöthöz, mint a vázkerámiához.

 

Abban teljesen igazat adok neked, hogy vízoldali hőelvonás esetén nem kell annyi hő a köpenyre, és esetleg indokolt lehet. De csak nyílván a kevés lyukú, és nem a vázkerámia blokk. De ha már lyukacsos: csak megfelelő építési móddal, technológiával lehet/szabad beépíteni. Ezt el kell mondani újra, meg újra. Mert erről mindíg az a videó jut eszembe, amit itt is többen linkeltek, hogy milyen jó, nagytudású, és a többi...

Aztán ott a lyukas burkoló tégla pucéron :-(

 

Erről jut eszembe: ezzel a személlyel kapcsolatban hallottam, hogy jóval 1 misi fölött volt a kályha ára. (Azért az dúrva, mert én 2-3-at csinálok annyiért). De ez nem lenne probléma, mert ennyiért vállalta, és ennyiben alkudtak meg. Hanem az a probléma, hogy meg sem volt állítólag csinálva rendesen, dől a füst belőle....

Hát ez a szomorú valóság itt nálunk, kishazánkban!

 

Előzmény: Ybasc02 (6095)
sancibácsi Creative Commons License 2013.11.29 0 0 6118

Kedves Elemző!

 

1.

"kapsz egy lehetőséget a bizonyításra"

Köszönöm a hozzám való jóságodat, de én már bizonyítottam, úgy gondolom.

 

2.

Nagylelkű, és gáláns a felajánlásod, igazán értékelem: 2000 Ft-os szállás, és 1000 Ft-os ebéd.

(kérdezhetném azt is ennyibe nézel?).

Nekem már csak azt a 20.-30.000-? Ft-os üzemanyagot kellene állnom :-)

 

3.

"video közlésének állandó költségét vállalom".

A videóval kapcsolatban. Egyrészt a közlésnek semmi díja sincs (a YOUTUBE-ra ingyenes a feltöltés). Másrészt gondolkodom már egy ilyen ismeretterjesztő előadáson. Tervben van. Elképzelhető a videós rögzítés, és megosztás is.

Csak előbb ez a méréses dolog legyen meg.

Lehet a mérés körülményeit, eredményeit, és a tanulságokat is felvenném a témába majd ott.

Ez persze még kérdőjeles: időpont, érdeklődő lesz-e elég, stb...

És persze nekem közben dolgozni is kell, építeni a kályhákat!

 

4.

" é snem fogsz marhaságokat ide beírogatni állandóan"

Beirogatni marhaságokat nem én szoktam (pl. hogy a tégla szigetel,...).

 

5.

"Csak kérdésekre kell válaszolnod mint egy egyszerű vizsgán."

Én már a kályhás szakvizsgát letettem. Csak kérdésekre kellett válaszolni. Szóban, és írásban. Erről már sajnos lekéstél.

Az meg hogy teneked megfeleljek, vagy tetszetős válaszokat adjak: megmondom őszintén egyáltalán nem érdekel.

 

6.

" hogy aki nincs ott az is tudjon tanulni belőlem"

Ez csak elírás lett volna, vagy valóban így gondolod?

 

A lényeg egy-két mondatban összefoglalva: én sok sikert kívánok neked. Ha gyártani fogsz valamit (mittudoménmit) csináld, csak jól csináld, meg a többi. Bővül a kínálat. Ami jó hatásfokú, környezetkímélő kályha (különösen tömegkályha), és jól van megcsinálva, és a tulajdonosa hosszú évekig probléma mentesen, örömmel használja: annak én is csak örülök.

De ebben a bohóckodásban ott a kocsmában én nem leszek résztvevő. Ugye te sem gondoltad ezt komolyan?

Előzmény: elemzo9999 (6117)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6117

kedves sancibácsi,

te mivel vagy tisztában?

 

Itt a karácsony nem sokára, kapsz egy lehetőséget a bizonyításra

 

 

Az alapvető dolgok a hőtan és az áramlástan, az anyag ismeret, a kályhák működése, kályha ismeretek, kémények és működésük, mérés, tüzifa és a feldolgozása, tüzeléstechnika, 

 

Ha szereted a kihivásokat akkor meghívlak egy 3 órás vizsgára.

kapsz szállást és teljes ellátást helyi olcsó áron, szállás 2000 Ft + fűtés, menü 1000 Ft

 

Csak kérdésekre kell válaszolnod mint egy egyszerű vizsgán.

 

A vizsga felöleli a teljes kályhás témát.

A szereplésedet videora vesszük és közzé tesszük  hogy aki nincs ott az is tudjon tanulni belőlem a video közlésének állandó költségét vállalom weboldalon.

 

Amire nem tudsz válaszolni azt elmondjuk neked, így  szelemileg felfrissülve mehetsz haza é snem fogsz marhaságokat ide beírogatni állandóan.

 

A vizsgabizottság 

1 fó profi kályha építő 20 év gyakorlattal

1 fő fizikus

1 fő tüzeléstechnikai szakértő (minden egyetemi szintű végzettséggel és vizsgával ami létezik

1 fő oktatási szakértő (IPOSZ)

1 fő lebonyolító (én)

 

Állapodjunk meg a válasz nélkül hagyott kérdések díjára, pld 3 doboz sör és ezt az összeget felajánlod a kocsma népének helyben akik udvariasan fogják hallgatni a válaszaidat.

Ha tudsz válaszolni a kérdésre akkor te is kapsz egy doboz sört, így több ládával vihetsz haza is akár.

 

tetszik? remélem szereted a kihivásokat

 

Előzmény: sancibácsi (6116)
sancibácsi Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6116

Szerintem is hagyd :-)

Alapvető dologgal nincs tisztában. Félreértette a dolgokat.

Nagyon rossz mellékvágányon fut :-(

Előzmény: Ybasc02 (6113)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6115

Persze megegyezhetünk, nincs vita... :)

Előzmény: bárány b (6114)
bárány b Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6114

Az én kályhámnak nem pizza sütés lenne a feladata :))

 

De abban sem a tégla szigetelt, hanem a lukakban levő levegő.

Gondolom ebben megegyezhetünk.

Előzmény: Ybasc02 (6095)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6113

Akkor megbeszéltük...várok :)

Előzmény: elemzo9999 (6112)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6112

Nem sok idő múlva ismertetem a megoldást, de rajtam kívül álló jogi helyzet miatt ezt jogvesztés esélye miatt nem tehetem meg.

A szerkezet új, eddig nem ismert megoldásokat tartalmaz, amit csak védettség után lehet közreadni.

 

A huzatfokozó/szabályzó egyszerűbb technika, de olyan sincs a világon ismereteim szerint (legalább is én nem találtam kereskedelmi forgalomban) ami persze csak akkor válik valósággá ha a nemzetközi szabadalmi adatbázisokban a profi iroda elvégzi az újdonság kutatást.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Ybasc02 (6111)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6111

Igen tudom hogy "féllábú" azért is írtam hogy nem kell komolyan venni.

 

Igen komplex a dolog, ez igaz...

Valamikor kértem én is hogy ird le részletesebben a szerkezetedet ha már akkor szóba hóztad, volt mindenféle írás csak a lényeg mardt le...

 

"Az 1,87 m/s nem valami pozitív dolog"

Nekem lehet hogy igen, mert esetleg tudhatom milyen értékek lehetnek elötte :)

Előzmény: elemzo9999 (6110)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6110

csak példa

 

"1 járat gáz áramlás 1,87 m/s  700C  337,38 mc/h

 2 járat gázáramlása 0,51 m/s  200C  164,01 mc/h"

 

A járat keresztmetszet és a Pa nyomás adatok nélkül a m/s adat féllábú.

 

Hasonlóan a tűztér hőmérséklet nyomás érték nélkül kevés, ami persze összefügg a huzattal.

 

Komplex az egész dolog, ezért érdekel az egész folyamat.

 

Valahogy olyan mintha két futóról adunk meg sebesség adatokat csak elfelejtük megemlíteni hogy az egyik 100 méteres sikfutásban szerepel az olimpián a másik meg maraton futó.

 

Az 1,87 m/s nem valami pozitív dolog.

Előzmény: Ybasc02 (6109)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6109

Akár modellezhetünk is...Falazott kályhát.

 

Kályha név.teljesit. 4 kW

Égés idő 1,5 óra

Tűzelési alkalom/24óra 2 alk.

Fatüzelő fűtőértéke/kg  4,1 kW

Összes energia 24h 96 kWh

Fa fogyasztás /h 9,47 kg/h

Tűztér teljesítmény 37,65 kW

Famennyiség / 1 alk. 14,20 kg

Kályha hatásfóka 0,82 %

Égési levegő szük./óra (20C) 101,60 m3/h(1,8 légfelesleggel)

 

 1 járat gáz áramlás 1,87 m/s  700C  337,38 mc/h

 2 járat gázáramlása 0,51 m/s  200C  164,01 mc/h 

   Kéménybekötő g.áramlás 1,77   m/s  120C 136,27 mc/h

 

Gázok tömegárama a kéményben 136,27 m3/h

Minimális kémény kersztmetszet 270,4 cm2

Minimális kémény átmérő 18,56 cm 

Minimális kémény húzat 15 Pa

Minimalis kémény magasság 4,67 m

Minimalis kémény szigetelés  5 cm

 

És igy tovább...

 

Ezek csak pár referencia adat, nem kell komolyan venni :)

A kályha müködése során ezek az értékekben nagy külömbségek mutatkoznak  ...akár egy hidegindításnál is meglepő hőrtékeket lehet mérni járat rendszeren belül is, természetesen építmény függő...:)

De szerintem ezeket a részleteket nem ezen a felületen lehet  megtárgyalni, az elözöekben leírt okok miatt is...http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127857954&t=9157278

elemzo9999 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6108

Egyszerű

 

Akkor régen azt hittem hogy ez a fórum egy közös gondolkodásra alkalmas olyan hely ahol a szakértők és a tanuló fázisban lévők megosztják az elképzeléseiket és így az én ötleteim megerősítést vagy cáfolatot illetve ismeret hiányaim gyorsan választ kapnak.

 

Nem igazán ez a helyzet ezért kénytelen voltam egy másik megoldást keresni, ami ezeket az alapvető hiányaimat pótolta, létrehoztam néhány különböző szakterületen dolgozó szakértőből egy közös team-et.

 

A különböző már alkalmazásban lévő kályhák adatait most sem tudom nyilvánvalóan ezért ez a szükséglet most is megvan, kíváncsi vagyok, lennék arra, ki mit mér, illetve mit gondol arról hogy a mérése milyen jelenségeknek köszönhetően olyan amilyen tételesen.

 

Nyilván csak páran mérnek, a többiek elégedetten melegszenek a kályha ,mellett és nem foglalkoznak ilyen apróságokkal, maximum ha olyan adatokat kapnak hogy fele annyi fa is elég lenne.

 

----

z x m/s áramlási sebesség az a külsö levegő és a belső illetve a távozó gázok hőmérséklet-nyomás külömbségéből adothat...

 

is,  - és ,még egy csomó paramétertől de ezt rendszerbe kell foglalni és egyszerűen számolni.

ez már majdnem megvan, csak még kellenek műszerek is és egy sok paramétert térben való ábrázolás, mert szabálytalan térelemek találkozási pontjai az érdekesek

 

"a füstgázok hömérsékletétől" ez természetes, de ez a probléma is, hsizen a magasabb hőmérséklet segít a huzaton, de pazarol is, ez a legfontosabb hoyg bent maradjon a hő és ne az eget fűtsük.

 

"a járatrendszer kilakításától függöen"

persze, csak tudni kellene hoyg az adott kályha mennyit változtat.

 

 

Előzmény: Ybasc02 (6107)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6107

Az x m/s áramlási sebesség az a külsö levegő és a belső illetve a távozó gázok hőmérséklet-nyomás külömbségéből adothat...

 

Ki mondja hogy egy járatrenszeren belül a 2 m/s áramlási sebesség  ez egyforma, szerintem vannak bizonyos részek ahol több de van ahol kevesebb is lehet, a füstgázok hömérsékletétől és a járatrendszer kilakításától függöen....

 

Én valamit nem értek, és pedig ezt a pár sort amivel az ujra bejelenjezéskor írtál:

 

"Az elmúl tidőszakban én sem voltam tisztában sok mindennel ezért szükségem volt vitákra hogy kiderüljön ki mit gondol. ez ma már nem szükséglet"    http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127649923&t=9157278

 

 

 

elemzo9999 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6106

A 6103 ban maguborka betett egy linket ott van egy csomó nézd meg mit tudnak.

 

Mellesleg a kéményt és a huzatot nem lehet teljesen kivenni a kályha témákból mert ez a rendszer része.

Lehet róla beszélni külön is, de ez nem független dolog.

 

 

Előzmény: Szentpet319 (6096)
maguborka Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6105

megkövetem magam. ez a kémény topicba való "eszköz" - vita a továbbiakban. 

Előzmény: maguborka (6103)
elemzo9999 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6104

http://www.kemenyhuzatszabalyzo.hupont.hu/23/meresi-eredmenyek

 

http://huzatszabalyozo.hu/?Atvalt=1

 

Van eredmény az igaz. De mire is jó?

 

Most már csak értelmezni kellene a célnak megfelelően.

 

 

Ebben segíthetnél :)

 

Ha 2 m/s füstgáz sebességet küldenek eleve a csőbe, az máris elég magasnak tűnik.

 

Jobb lenne 0,2 0,6 0,8 1,0 nál mérni,  - véleményem szerint

és elrettentő esetként (Libik) 4,0 és 5,0 is kellene

 

(2 m/s nél egy 4 méteres füstjáratú kályhán 2  másodperc alatt kirepül a füstgáz és ez alatt kell leadni a a hőt.

OK )

 

De a huzatszabályozó (ez rakható a kályhára) mit is okoz?

 

Hol keletkezik itt  a megfelelő nyomás?

Pld 25 pa? (irodalom szerinti Pa igény?)

 

Előzmény: Ybasc02 (6093)
maguborka Creative Commons License 2013.11.28 0 0 6103
Előzmény: maguborka (6102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!