Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

blg Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2427

nekem nincs ilyen switch-em, tehát nem tapasztalatból beszélek, csak fórumban olvastam róla, hogy igmp-t támogató switch kell

de ez pl olyan:

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-4763_TL-SG105.html

Előzmény: Tulip990911 (2426)
Tulip990911 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2426

Köszönöm!

Esetleg konkrét modell?

Előzmény: blg (2425)
blg Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2425

olyan switch kell, amelyik tudja az IGMP snooping-ot

Előzmény: Tulip990911 (2423)
szocske_ Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2424

ADSL kapcsolat, sajnos nincs más nálunk, ez az egyetlen lehetőség, tv-re és internetre is.

Előzmény: Degeczi (2422)
Tulip990911 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2423

Sziasztok!

A box elé még fél éve betettem egy switch-et, onnan kapta a box, és egy asztali PC a hálózatot.

Eddig ez működött is, viszont mostanában hajlamos arra, hogy nem indul el a box.

Ha kiiktatom a switch-et, akkor működik.

Ha összerakom megint, akkor egy ideig(1-2 nap) megint jó minden, aztán megint nem indul a box.

Valakinek van erre ötlete?

Köszönöm

Degeczi Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2422

Hacsak nem ADSL kapcsolat, ez nem normális így, és érdemes hibára bejelenteni!

Külön sávszélessége van a TV-nek, ami nem befolyásolja a netet.

Előzmény: szocske_ (2421)
szocske_ Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2421

" most elvileg 20 (igaz csak max 15öt mérek bármilyen sebességteszten)" sajnos a tv adás is a te sávszélességed húzza le.

nekem a net szépen megy 20 Mbps-el, de ha bekapcsolom a tévét, azonnal leesik 16-17-re.
Nekem nincs HD csomag, de ha lenne, vagy ha több STB lenne, akkor hiába fizetnék 20-as netet, lehet, hogy csak 5Mbpst használhatnék?
Érdekes kérdés, hogy mi történne, ha 10 Mbps internethez kérnék 3 boxot és HD adást??

Előzmény: Sawyer777 (2417)
szocske_ Creative Commons License 2015.04.06 0 0 2420

további rossz hír, hogy a box nagyon sokat fogyaszt (standby 20W, működés közben 23W, ami havi 6-700 Ft villanyszámlát jelent)
ráadásul ha ezért áramtalanítom (nálam néha napokig nincs használva, felvenni sem szoktam semmit, feleslegesen pörgetné a villanyórát az idő 90%-ában), akkor elfelejti a képarány beállításokat.

Előzmény: Baluka1974 (2418)
Degeczi Creative Commons License 2015.04.04 0 0 2419

Sokszor volt már itt róla szó (utoljára pl. novemberben), h buta a Cisco beltéri, egyetlen, fix beállítású kimeneti képarányt ismer - és ha azt 16:9-re állítod, akkor a 4:3 letterbox csatornák valóban egérmozit játszanak a körös-körül fekete kerettel (mert a letterbox azt jelenti, h 4:3-ben alul-fölül kap fekete keretet, és ezt 16:9-ben átadva a TV-nek jobbról-balról is jön hozzá...)

Műholdon azért nem volt ezzel gond ugyanezeken a csatornákon, mert az a beltéri továbbadta a TV felé a csatorna képarányát, így a TV tudta, hogy most 4:3 letterbox anyagot kap, ezért bele tudott nagyítani.

Most azonban a beltéri fixen 16:9-ben adja át, és azt már nem bírálják fölül a TV-k, így csak kézzel lehet nagyítást kiválasztani.

Szerencsére egyre kevesebb ilyen csatorna van, nem kár értük.

Előzmény: Baluka1974 (2418)
Baluka1974 Creative Commons License 2015.04.04 0 0 2418

Sziasztok!

2 hete vagyok boldogtalan T-home-os IPTV családi HD + internet csomag tulajdonos.

Pár csatornán a képernyő nem 16:9, hanem 4:3, ill. van olyan csatorna, ahol a kép sokkal kisebb, mint a képernyő, körben fekete keret látható. 

A hibabejelentés során az ügyintéző azt mondta, hogy a 4:3-as azért van, mert a régebbi filmek ilyen felbontásban készültek. Ezzel nem értek egyet, több új film is 4:3-as, ill. reklámok alkalmával 16:9-re ugrik át a képernyő. Pl. a Spectrum Home és az MTV körbe fekete keretes képernyőre se lehet magyarázat a kisebb felbontásban sugárzás. A most problémás csatornák érdekes módon a korábbi tányéros műholdas előfizetésemnél tökéletesen működtek. A tévém 16:9-re van állítva, de bármely beállításnál a fenti hibát produkálja.

Az internetem egyfolytában akadozik, válaszidő késik, lassú, Ipv 6 internet kapcsolat nincs. Wifi router van beépítve.  Az első bejelentésre az mondták, hogy az én gépemmel van a probléma. A korábbi inviteles, wifi-s internetem tökéletesen működött, most meg rácsatlakoztatták a T-home-os wifi routert és azzal már nem működik és az én gépem rossz?  

Ha valaki találkozott hasonló problémával, akkor váram a válaszát.

Sawyer777 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2417

Sziasztok! 
Elég új dolog számunkra még ez az IPTV, 1 hete van meg, de ez így eléggé bosszantó, hogy egyik napon tökéletesen működik a tévé is és a net is, máskor meg fél óránként szakad meg a kapcsolat...
Mondták hogy a routert megnézik a "központból" mikor jön a szerelő, hogy bírja-e a terhelést, de a szerelőtől valami 4 jegyű kódot kértek, amit nem tudott :D Így ez elmaradt. 
Eddig 10 megás net volt, most elvileg 20 (igaz csak max 15öt mérek bármilyen sebességteszten). 

Esetleg valami info erről a jelenségről, hogy megszakad a kapcsolat? Mielőtt felhívnám az ügyfélszolgálatot, vagy lehet az sem segítene ha új routert adnak? 

Ja és mégegy megjegyzés: már mielőtt IPTV lett volna, már akkor is volt ilyen probléma a nettel vagy a routerrel, de ahogy észrevettem csak akkor szakadt meg a kapcsolat, ha pl torrenteztem és ugye maxon ment a letöltés... Ha vissszakorlátoztam torrentben a letöltési sebességet 2-300 kB-el kisebbre, akkor meg tökéletesen működött szétkapcsolás nélkül....

bendeguz90 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 2416

Így van! Remélem, hogy az Discovery és az ACM még jobban odaver a négybetűs szolgáltatónak! 

Előzmény: gyoszi (2415)
gyoszi Creative Commons License 2015.03.12 0 0 2415

Ugyan, nem a thome érdeme, de végre láthatjuk majd a BL meccseket újra!!

A nap jó híre!!!

Degeczi Creative Commons License 2015.03.09 0 0 2414

Tavaly augusztus eleje óta nem enged belépni...

Előzmény: messin (2410)
teo02 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 2413

Én hetedik hónapja nem tudok belépni, csak a sajnáljuk felirat fogad. Számtalanszor reklamáltam, de nem tudnak mondani semmit.

zmagix Creative Commons License 2015.03.08 0 0 2412

Ha lassan is, de be tudtam lépni. A hozzászólásban felvetett jelenség amúgy néha nekem is bejött már, a legtöbb esetben hétvégén.

messin Creative Commons License 2015.03.08 0 0 2411

Én is abban a csomagban vagyok, itt megy minden (eltekintve az akadozástól, ami egyre gyakoribb, igaz, plc kütyüvel, ami miatt az ügyfélszolgálat meg a szerelő elhajt, mondván vezetékeljem át a házat).

Előzmény: waters (2409)
messin Creative Commons License 2015.03.08 0 0 2410

Sziasztok! Csak én nem tudok hetek óta belépni a neten a telekom profilomba vagy másnak is van ilyen problémája?

"Ezúton szeretnénk tájékoztatni, hogy a Telekom új ügyfélkapcsolati és számlázási rendszerének bevezetésével egyidejűleg végrehajtott és még folyamatban levő, az önkiszolgáló felületeinket is érintő fejlesztések miatt online önkiszolgáló felületünkön az ügyintézés és a megrendelés funkciók átmeneti ideig sajnos nem érhetőek el érintett ügyfeleinknek a következő időszakban." 

waters Creative Commons License 2015.02.27 0 0 2409

Sziasztok, családi HD IPTV csomagom van és két napja a HD csatornák kb fele nem megy, pl sport 2, TV2.

Másnál is jelentkezik a problema?

Köszi

zmagix Creative Commons License 2015.02.20 0 0 2408

Na igen, ha Ethernet Over Power-t akarsz, azaz konnektoron elvezetni a LAN-t megoldható gond nélkül, de ennek ára van.
Egy régi haver a szülei Inviteles IP-TV-jét Angliába nézi Site-2-Site VPN-el.

Előzmény: szocske_ (2407)
szocske_ Creative Commons License 2015.02.20 0 0 2407

nem jártam utána, de úgy tudom a box csak akkor működik, ha ő van a tcom modem/router 1. portján, nem jó neki simán a neten lógni, szóval ez némileg bonyolítja a dolgot. Nem mondom, hogy lehetetlen, de nem feltétlenül olyan egyszerű, mint aminek tűnik.

Telepítéskor azt mondták a szerelők, hogy ha nem akarok kábeleket tekeregni látni a házban, akkor elméletileg konnektoros-LAN vagy AP megoldással is működhet a beltéri, de erre nem mernének garanciát vállalni...

Előzmény: zmagix (2406)
zmagix Creative Commons License 2015.02.20 0 0 2406

De miért nem oldható meg? Kiolvasom azon a helyen ahol T van az IP adatokat. Ennek megfelelöen adok meg a túloldalra VPN-t és ennyi. Ha van sávszélesség, meg IP beállítások is stimmelnek, akkor....

Előzmény: zolee1970 (2405)
zolee1970 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 2405

Szia!

Ez a VPN dolog nekem is az eszembe jutott évekkel ezelött de állitolag  nem megoldható.

Ha találnál erröl vmi ujabb infot az engem is érdekelne.

Ismerösödnek ajánlom TV streamre a Sony Location Free-t.

Előzmény: zmagix (2402)
zmagix Creative Commons License 2015.02.17 0 0 2404

Köszönöm az információkat. Nem tudom megnézni, mert külföldön élek. De megpróbálom az ismerősnek elmagyarázni mit kell tennie. HD adás nincs a csomagban, így akkor gond nélkül ekkora sebességet az otthoni netje el fog bírni elméletileg.

Előzmény: blg (2403)
blg Creative Commons License 2015.02.17 0 0 2403

amikor utoljára néztem, akkor úgy emlékszem, hogy az SD 2,3 mbit/s volt, a HD meg 8,9 mbit/s volt.

de ezt te is meg tudod nézni, ha elmész az IPTV menüjében a rendszerinformációk menüpontba, és a távirányítón bepötyögöd az AVDIAGS kódot (ill. azokat a számgombokat, amelyeken ezek a betűk vannak), és utána átváltasz egy csatornára.

nagyon remélem, hogy így kell megnézni, de lehet, hogy rosszul emlékszem...

Előzmény: zmagix (2402)
zmagix Creative Commons License 2015.02.17 0 0 2402

Köszönöm a linket, feltettem oda a kérdésemet, de most lenne egy olyan ami IPTV-s.

Egy jó ismerősnek otthon IPTV-je van a T-től combos internettel. Viszont áprilistól  októberig leköltözik  a Balatonra ahol egy utazási irodát üzemeltet. Ezen a kis településen a T nem tud sem IPTV-t, dem normális internetet adni. Ezért eddig egy mikrós szolgáltatótól jött a net, de most egy szolgáltató a faluban modernizálta a csillagpontos kábel TV-t, amin jön net. Tegnap be is kötötték neki 30/15-ön szépen el lehet szörfözni. A kérdés az, ha az ottoni lakás és a nyaraló/iroda között egy Site-To-Site VPN-t létesítek, akkor tudja-e használni a T-Home STB-ot a nyaralóban?

Azt gondolom ez elméletileg menne,  hiszen ha otthon kiolvasom milyen IP-ket kapnak a STB-ok, akkor olyan VPN összeköttetést hozok létre ami IP tartományilag megegyezik. Azt gondolom így a STB-nek mindegy hol van fizikailag. Ami kérdéses, hogy mekkora sávszélesség kell az IPTV-nek? Otthon neki 50/15-ös csomag van. A 15-ös feltöltés elég-e ahhoz, hogy a túloldalra "pumpálja" a STB-nak az adatokat?
A fogadó oldalon nincs gond ezzel, mert a letöltés 30-as.

Előzmény: pgyafi (2401)
pgyafi Creative Commons License 2015.02.16 0 0 2401

Kicsit lejjebb van saját topikja:   T-home digitális kábel tv

Előzmény: zmagix (2400)
zmagix Creative Commons License 2015.02.14 0 0 2400

Kérdésem lenne a közösséghez:
Használ-e valaki T-Home kábel TV-t, tehát nem IPTV-t?

gfoto Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2399

Elindult a T saját közösségi fóruma, a "Telekom gondolatbörze", ahol az általad kérdezettet pont 2 órája boncolgatták:

https://kozosseg.telekom.hu/t5/A-Telekom-TV-j%C3%B6v%C5%91je/A-Telekom-TV-j%C3%B6v%C5%91je/m-p/2508#U2508

Érdemes ott is nézelődni, regisztrálni, mert azon a felületen válaszolgatnak belsős dolgozók, vezetők is.

Előzmény: megtorlow7 (2397)
sztanyik20 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 2398

És mikor lessz ujra pulse minicsomag vagy legalább is zene csomag ?

Előzmény: megtorlow7 (2397)