Keresés

Részletes keresés

Proart Creative Commons License 2014.12.21 0 0 2351

Új mnicsomagok januártól:

Nagyvilág:

Filmvilág:

zmagix Creative Commons License 2014.12.19 0 0 2350

Mondjuk elég nagy bukta lenne üzletileg a T-nek, ha STB-n keresztül menne a YouTube. Gyakorlatilag az internet szükséglet fele sokaknak így meg lenne oldva. A másik pedig egy technikai szempont, ha a YouTube-n tárolt dolgok elérése nagy sávszélességet igényel. Ami csak IPTV esetében nagyon rontana a minőségen.

Előzmény: Degeczi (2346)
F1mre Creative Commons License 2014.12.19 0 0 2349

Ilyenkor van, igen, szolgáltatótól függetlenül.

Előzmény: zmagix (2348)
zmagix Creative Commons License 2014.12.19 0 0 2348

Youtube akkor van, ha internet is van a csomagban és a TV WiFi v. ethernet képes és Smart.

Előzmény: F1mre (2345)
rudi6 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 2347

A másik szobában a smart Tv-n van de a Set Box-on nincs ilyen funkció, nálam még hagyományos TV van.

Előzmény: F1mre (2345)
Degeczi Creative Commons License 2014.12.19 0 0 2346

Az "interaktív" szó annyit jelent, h a döntéseiden múlik mit kapsz, nem fix tartalmat olvasol = ennek semmi köze ahhoz, h van-e youtube...

(ami mondjuk ettől még tényleg kár, h nincsen az IPTV boxon: pl. tök fölösleges Facebook alkalmazást tettek rá)

Előzmény: F1mre (2345)
F1mre Creative Commons License 2014.12.19 0 0 2345

Az IPTV-n nincs Youtube? Mindig interaktívnak hirdetik, akkor Youtubenak is lennie kéne.

Előzmény: rudi6 (2344)
rudi6 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 2344

Youtube filmeket szeretnék a TV nézni. Nincs valami ötleted?

Ha a Set Box bementére csatlakoznák valahogy? Oda telefon kábel megy. Közvetlenül a TV-re azt hiszem nem járható.

Előzmény: F1mre (2343)
F1mre Creative Commons License 2014.12.18 0 0 2343

Ha laptopon akarod nézni, akkor használd a TV GO-t: http://www.t-home.hu/lakossagi/tv/telekomtv/tvgo

Előzmény: rudi6 (2342)
rudi6 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 2342

Sziasztok!

 

T-home os IP TV-m van set top box-al. A TV-m hagyományos képcsöves scart csatlakozóval van összekötve. Szeretném a laptopom a TV-re kötni. Utána nyomozgattam és kiderült, hogy ahhoz valamilyen konverter kéne de még így se lenne jó minőségű a kép.

Arra gondoltam, hogy a laptopot összekötném egy HDMI kábellel a set boxal és talán azon keresztül jutna a jel a TV-re. (Tudom a box HDMI csatlakozója kiment.)

Működhet vajon így? Van esetleg valakinek valami jó ötlete?

 

Köszönöm a válaszokat!

Zonusz Creative Commons License 2014.12.14 0 0 2341

Bocsi, Set Top Box

Zonusz Creative Commons License 2014.12.14 0 0 2340

Sziasztok!

Már megint nyűgöm van. Mi okozhatja azt a jelenséget, hogy egy ideje bekapcsolás után nincs hang. Hiába nyomkodom a hangerő gombokat a setupbox-on, tv-n, erősítőn, csak az segít, ha újraindítom a tv-t. Ez nem tesz jót az elektromos berendezéseknek, a plazmának meg pláne nem. ( a "miért nem veszel led-est" felvetéseket kérem mellőzni, nem véletlenül vettem plazmát). Nem találtam olyan beállítást, amelyik ezt befolyásolta volna. HDMI 1-be van csatlakoztatva a box és eddig rendesen működött. Kérdésem ezen túl, hogy várható-e valami érdemi fejlődés a boxok terén, esetleg visszakapnám a tv-t és nem csak kijelzőként működne. Egyébként sem értem, hogy mire ajánlják a sok smart tv-t, amikor - az internetet leszámítva - sima monitorként üzemelnek egy buta box után kötve.

Köszönöm!

dyz Creative Commons License 2014.12.05 0 0 2339

Basszus, milyen igazad van. A DVD felvevőt én csak tévével használtam, az meg amióta IPTV-m van, nem megy. De mindig tanul az ember :-)

Előzmény: F1mre (2338)
F1mre Creative Commons License 2014.12.05 0 0 2338

Scarttal csatlakoztatod a boxot DVD felvevőhöz és felveszed, miközben a boxon lejátszod.

Előzmény: dyz (2337)
dyz Creative Commons License 2014.12.05 0 0 2337

Van valakinek ötlete, hogy a STB-re felvett műsort, hogy tudnám lementeni megőrzésre valamilyen digitális formában?

szocske_ Creative Commons License 2014.12.05 0 0 2336

ez az új rendszer jól odavágott nekik, most még gázóra-állást sem lehet diktálni a honlapon...

 

Előzmény: Törölt nick (2335)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 2335

Sziasztok

 

Ezidáig nem volt gondom a T-home al pedig jópár éve tagjuk vagyok már. Múlt hét szerdán voltam benn meghosszabbítani a hűséget 2 évre és csomagot váltani, azóta nem csinálták meg. Pedig már kétszer hívtam őket. Először azt mondták 48 órán belül , másodszor azt mondta most a hölgy, hogy az új rendszer miatt 30 napon belül...

Mondom és addig a teljes hűség nélküli árat fizetem ? Igen...Elnézését kérjük.

 

Valahol elakadt a folyamat náluk szerintem..elegem van velük kicsit..Megvárom az egy hetet és utána újra hívom őket vagy nem tudom...

Zonusz Creative Commons License 2014.11.20 0 0 2334

Köszönöm!

Igen már írtam, hogy nem is volt setup box, addig jártam a Vidanetesek nyakára, amíg a tv-be került a kártya. Nem volt még egy világító doboz, még egy távirányító, a tv-ből hülye monitort csináló kütyü. Persze a verseny jegyében nincs más csak ez, meg a Digi, de arról még több problémát hallok, úgyhogy így jártam. Az nagyon bosszant, hogy úgy adnak-vesznek bennünket mint a birkát, álságos, hogy van választási lehetőség, mert erről szó nincs, felosztották, hogy hol, melyik elérhető azután válassz, ha tudsz. Bármilyen kőkorszaki berendezést adhatnak, a lényeg hogyx a saját "biztonságát" garantálja, nem az a lényeg, hogy a fogyasztó - akiért persze élnek és halnak - elégedett legyen, azt kapja, amiért fizet, hanem, hogy bármilyen trükkel legyen és fizessen. Cserébe kap, amit adnak, azt is úgy változtatva, ahogy gondolják, mindegy, hogy miért éppen azt a csomagot választottad. Zene-zen, de nem mindegy, hogy muzsika tv, vagy Music Chanel. Bocs a füstölgésért, csak a tehetetlen düh, még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek.

Előzmény: Degeczi (2333)
Degeczi Creative Commons License 2014.11.20 0 0 2333

Mert más beltérit használtál!

(ha egyáltalán volt beltérid, mert ha nem, akkor persze végképp érthető, h a TV tudta a helyes képarányt)

 

A T által használt Cisco sajnos nagyon buta ebből a szempontból, csak egy fix beállítást ismer, mindig azt adja tovább, nem csatornafüggőt.

Ezért ha a TV-d miatt 16:9 arányt állítottál be, akkor abban van - így pedig a 4:3 letterbox csatornákra valóban fekete keretet tesz.

Előzmény: Zonusz (2329)
blg Creative Commons License 2014.11.20 0 0 2332

AMC nálam teljesen jó most (kitölti a 16:9-os képet), lehet, hogy ott egyes adásokkal van gond, te meg pont akkor nézed? 

 

Spektrum Home: a két szélén vastag csík az 4:3-as képarányú műsort jelent. Abban a képarányban készítették el a műsort, ezzel utólag már nem lehet mit tenni. Még csak az kéne, hogy alapból széthúzzák, és torz legyen a kép. De mindenki saját magának széthúzhatja (még mindig azt javaslom, hogy próbáld meg többször megnyomni az IPTV távirányító 9-es gomb alatti gombját).

A Spektrum Home-mal az a baj, hogy nem állt még át 16:9-es sugárzásra, ezért a 16:9-es műsort 4:3-ban letterboxban adják, ami 16:9-es tévé esetén körben fekete keretet eredményez. Ilyenkor bele kell zoomolni a képbe, hogy kitöltse a képernyőt (zoomoláskor nem torzul a kép).

Előzmény: Gmanus11 (2331)
Gmanus11 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 2331

Az AMC pl. körben fekete keretben, akár egy 29"-os tv-n nézném, a Spectrum Home két szélén vastag csík, de ezek csak példák. A tv alapból automatikus ill. valós állásban van, mindkettőnél ugyanaz a kép.

Előzmény: blg (2330)
blg Creative Commons License 2014.11.20 0 0 2330

például lehet, hogy a tévéden be volt kapcsolva valami automatikus képarány funkció, ami beépített tuner esetén működik, de HDMI jelen nem

 

melyik csatornáról van szó?

Előzmény: Zonusz (2329)
Zonusz Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2329

Köszönöm!

A hang megoldódott úgy tűnik, sztereoban szól. A többi megmaradt. Azt nem értem, hogy ha a szolgáltatóktól függ a képarány, akkor a vidanetnél miért nem volt ilyen probléma ugyanezekkel a csatornákkal.

Előzmény: blg (2327)
blg Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2328

médialejátszó, HTPC, laptop, tablet, androidos tv-stick, ezeket rákötöd a tévére HDMI-n, és ezekről játszol le videót

Előzmény: megtorlow7 (2326)
blg Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2327

IPTV-n minden csatornán rendben van a képarány, olyan, ahogy azt a tv-társaság küldi. (ha valami nem jó, az a tv-társaság igénytelensége, például még nem állt át 16:9-es sugárzásra, de 16:9-es anyagot ad le, ilyenkor körben fekete keret látható) Ha neked mégsem megfelelő (pl. egy 4:3-as képet szét akarsz húzni 16:9-re), akkor játssz el az IPTV képarány gombjával (asszem a 9-es gomb alatti gomb), vagy a saját tévéd képarány gombjával.

1-2 másodperces képarány ugrálás nekem is szokott lenni, ez hiba.

 

hangprobléma: lehet, hogy az AC3-as hangsávokkal van gondod. nézd meg a beállítások-hangbeállításokat (vagy valami ilyesmi), és állítsd át a másik beállításra (sztereó hangzás <-> térhangzás)

Előzmény: Zonusz (2321)
megtorlow7 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2326

Akkor hogyan lehet megoldani ha a Tv-n nics USB csatlakozó?

 

Tv Samsung PS-42C62H

Előzmény: Elvegy Elek (2325)
Elvegy Elek Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2325

Sajnos nem! Az USB port maximum csak, az mp3 lejátszok akkumulátor töltésére jó. Mp3, vagy egyéb más média lejátszására nem jó, és nem használható. És amit még jó ha tudsz, egyetlen egy Telekomos szerelő sem fogja neked, az USB port tiltását fel oldani! Ez van! :)

Előzmény: megtorlow7 (2324)
megtorlow7 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2324

Nem is lehet feloldani a tiltást? Egy jó szerelő?

Előzmény: sztanyik20 (2323)
sztanyik20 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2323

 Nem mert le van tiltva az usb bemenet azt nem lehet használni semmire 

 

Előzmény: megtorlow7 (2322)
megtorlow7 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2322

Ha Pendrevi-t rakok a setaboxon lévő USB csatlakozóba akkor lejátssza a filmeket?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!