Keresés

Részletes keresés

DAKAR Creative Commons License 2009.03.19 0 0 104
:-((  Ez egy ilyen ország...
Előzmény: viricsi (103)
viricsi Creative Commons License 2009.03.18 0 0 103
Tavaszodik. :-(



jim32 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 102
Voltunk ma a Baross-Bélatelepi kanyarnál repcsit nézni a gyerekekkel. Megint sok a szemét, nem lehetett a kisebbeket szabadonengedni, mert mindig találtak valami érdekeset. Ahogy ott sétálgatott velük a barátom felesége, talált egy számítógép-táskát, kinyitva, látszottak benne a számlatömbök, előjegyzési napló, de rengeteg névjegy is egy tartóban.
A számlatömbön rajta volt a név meg a cím, felhívtuk a tudakozót, az megadta a számot és egy óra múlva át is adták a táskát az építési vállalkozónak, akitől ellopták.
10 ezer ft jutalmat is adott érte, pedig nem kérték.
Nem csak szép, de hasznos hobby is a repülőnézés :-)
DAKAR Creative Commons License 2008.06.27 0 0 101
Amennyiben még a nyár folyamán megkezdi tevékenységét a mezőőr szolgálat a XVII. kerületben, akkor esetleg egy szombat délelőtt újra felszámolhatnánk egy illegális szemétlerakót valahol a reptér környékén. Lenne rá önként jelentkező megint??
DAKAR Creative Commons License 2008.04.10 0 0 100
Ennyi köcsög ember.... Nagyon lehangoló. Totális sötétség honol az emberek fejében...
Előzmény: viricsi (99)
viricsi Creative Commons License 2008.04.10 0 0 99
Valakinél nyílászáró csere volt. A régi "természetesen a lovarda bekötőútjánál landolt. Leszáradhatna a kezük az ilyen szemét, szemetelő alakoknak.
DAKAR Creative Commons License 2008.03.15 0 0 98
http://www.rakosmente.hu/hirhozo/arc/2008/hirhozo_200804_0313.pdf

A kerületi ujságban is cikkeznek az akciónkról.
DAKAR Creative Commons License 2008.03.13 0 0 97
Hogy pusztulna már ki az emberiség... Az önkormányzat tervezi mezőőr-szolgálat szervezését,asszem írok mailt,hogy erre már égető szükség lenne,pl ezért is. Jobb,ha én nem jelentkezem rá,mert akit elkapnék azt ott helyben halálra verném egy szívlapáttal,és ugyanúgy 10 évet kapnék érte,mintha egy embert öltem volna...
viricsi Creative Commons License 2008.03.13 0 0 96
Sajna erre utaltam az elején a 25-ös hozzáröffenetemben.
Előzmény: ralli (94)
ralli Creative Commons License 2008.03.13 0 0 95

Hopp, a képek lemaradtak.

 

 

Előzmény: ralli (94)
ralli Creative Commons License 2008.03.13 0 0 94

A képeket a múlt héten csináltam. Kissé felment bennem a pumpa. Megjelent 2 nagy szemétkupac, plusz a szép tiszta környezet arra késztetett egy-két sz...atni vágyó egyént, hogy a használt kotonokat és egyéb sallangokat szétdobálja.

 

DAKAR Creative Commons License 2008.03.04 0 0 93
Én pont ma jártam arra,igaz nem mentem el a lovarda felé,de örültem,hogy még rend van,söt,ami kupacot (föleg szerves hulladék) hagytunk,az is el lett szállítva.
Egy megoldás lenne:A kamera.Csak hát erre senki nem fog áldozni,pedig piszkosul bevasalnám az árát az első köcsögön,akit lebuktat.
Előzmény: viricsi (92)
viricsi Creative Commons License 2008.03.04 0 0 92

Ilyenkor háborog az ember lelke. Alig egy hete takarítottatok és már elkezdődött.

Lerohadhatna a kezük a tróger barmainak.

 

ralli Creative Commons License 2008.02.25 0 0 91

Bár újabb akció még nem lett megbeszélve, de következő lépésként felvetődött az Orgoványi út és környéke. A Mrija érkezésénél közlekedtem arra, háát...

Ha gondoljátok és még belefér a reptér "külső kerítése" akkor ajánlom figyelmetekbe.

Feladat nem könnyű, markológép ajánlott...

Ha nem jönne össze akkor szerintem megpróbálkozunk újra egy spotteres meetinggel.

Előzmény: viricsi (90)
viricsi Creative Commons License 2008.02.25 0 0 90

Most olvasom a reptér belső újságjában:

 

" Tavaszi nagytakarítás

2008. február 27-én 10-től 11 óráig ismét FOD gyűjtési

akciót tartunk, melyre szeretettel várunk minden olyan

munkatársunkat, aki elkötelezett Ferihegy tisztasága

mellett. A repülőtér futópályáin, előterein

felhalmozódott hulladék nem csak csúnya, hanem

veszélyes is, hiszen a repülőgép hajtóművébe

kerülve sérülést, rongálódást okozhat, így veszélyt

jelenthetnek a repülés biztonságára. Az akciót a

repülőtér forgalmi főosztály irányítása mellett többek

között a Polgári Védelem is támogatja.

Segítő szándékú kollégáinkat 09:50-kor várjuk a Dportánál

található étterem előtt.

Ezzel egyidőben, február 28-én és 29-án

nagytakarítást is szervez a repülőtér forgalmi

főosztály, melynek során a repülőtér külső kerítése

mentén összegyűlt szemetet távolítjuk el. Tavalyi

150 köbméter szemetet szedtünk össze. A munkát

külső vállalkozó bevonásával végezzük. "

 

 

 

Ezt azért korábban is írhatták volna, mégiscsak jobb lett volna összehangolni a két akciót.

Ezek szerint a reptéri kommunikátorok mégsem olvassák ezt a fórumot. (sem)

lesaux Creative Commons License 2008.02.24 0 0 89
Írtam még egyet.
Előzmény: DAKAR (88)
DAKAR Creative Commons License 2008.02.24 0 0 88
Szia. Mailt sajna nem kaptam meg eddig :-( Hogy érted azt,hogy helyetted?
Azok helyett/miatt dolgoztunk,akik szétszórták,de az gondolom nem Te voltál :-))
Előzmény: lesaux (87)
lesaux Creative Commons License 2008.02.24 0 0 87
Szia. Tegnap írtam neked e-mailt. Tudom, hogy kicsit lemaradtam, de helyettem dolgoztatok.
Előzmény: DAKAR (85)
Tipvideo Creative Commons License 2008.02.23 0 0 86

Hát élmény volt látni, hogy ennyi ember gyűlt össze és ahogy tisztult a terep és teltek a konténerek.

 

A lovarda tulaja (idős úriember) egész meghatódott a végére.

Állítólag máér egy éve próbált segítséget kérni(konténert) 0 eredménnyel, sőt egy hónapig szethedte volna azt ami itt volt.

 

"Nem tudom honnan került elő ennyi ember, de nagyon köszönöm" -mondta.

 

A Geocaching társaság élménybeszámolóit, fotóit  itt olvashatjátok. (az oldal eleje általános leírás, kb felétőt kezdődnek ill. folyamatosan gyűlnek.

Feel the different
DAKAR Creative Commons License 2008.02.23 0 0 85
Azért végeztünk ennyire gyorsan,mert 10-12 emberröl sejtettük,hogy jön,ehhez képest kb 25-30 ember volt .-)) A geos forumrol nagyon sokan jöttek,erröl előzetesen nem tudtam. Köszönet érte Nekik is! Na meg a lovardás uriember is sokat lendített az ügyön azáltal,hogy munkába fogta kisautóját nagy utánfutóval :-)
Előzmény: jim32 (84)
jim32 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 84
14.15-re értem oda, mint ígértem is - és minden kész volt. Gratulálok, legközelebb igyekszem időben ott lenni.
Előzmény: DAKAR (83)
DAKAR Creative Commons License 2008.02.23 0 0 83
Köszi mindenkinek a kellemes és hasznos délelőttöt!
A másodikra még egy utánfutónyi felkerült fényképezés után...




DAKAR Creative Commons License 2008.02.22 0 0 82
Sajnos nincs infóm. Az ismerősod éjjeli munka után nekínozza magát ilyenekkel,majd mi kipihenten sitty-sutty megcsináljuk. Optimista vagyok,szerintem pár óra alatt rendet vágunk.
Előzmény: Tipvideo (81)
Tipvideo Creative Commons License 2008.02.22 0 0 81

Délután 4 kor voltam kint még nem volt konténer.

Mi a helyzet tudja valaki? Kikerült ma?

DAKAR Creative Commons License 2008.02.21 0 0 80
Most megfogtál,mert a lovardás uriember szerint ha Péntek este kirakják,az másnap reggelre megtelik,de nem azzal,ami körülötte van :-( Most nem is tudom miben maradtunk a végén. A szerszámokat a lovardásnál lehet majd átvenni,oda lesznek letéve,ha előbb érkeznének vele,mint Mi.
Előzmény: Tipvideo (79)
Tipvideo Creative Commons License 2008.02.21 0 0 79

Gratula, ügyesen csinálod!

 

szombat 4, vas. 1 fő -nél tartok. :)

 

A konténer pénteki kihelyezése nem változott ugye?!

Mivel éjszakai műszakból érkező is szeretné kivenni a részét a szemétszedésből, ő nem várna 10 óráig, elkezdené kora reggel.

Előzmény: DAKAR (77)
ralli Creative Commons License 2008.02.20 0 0 78
Rendben, mi ott leszünk.
Előzmény: DAKAR (77)
DAKAR Creative Commons License 2008.02.20 0 0 77
Sziasztok. Most délután két illetékes uriemberrel az önkormányzattol kint jártunk a helyszínen. 2 db konténert kapunk,meg 3-3 taligát,lapátot,vasvillát,további 2 taligát pedig a lovardátol. Ja,meg kesztyűket is. Szombat délelőtt 10 órakor kezdünk,aki később tud csak jönni,annak is jut majd szemét :-(
Utaltam rá,hogy lehetőség szerint nyitható konténer legyen,hogy ne kelljen az összes taligányi trutyit beemelni,mert az önmagában nem kis munka.
Véletlenül Majoka topictárs is épp arrajárt,legalább Vele már megismerkedtem :-)
Tipvideo Creative Commons License 2008.02.19 0 0 76
Szombat 10-et céloztuk meg mi is. (részünkről eddig 2 család szombat +1 fö vasárnap a fix (ha még marad neki :)))
Előzmény: DAKAR (75)
DAKAR Creative Commons License 2008.02.19 0 0 75
Akkor eddig 8-10 emberrel lehet hozzávetőleg számolni. Nagyon korán Én se akarok kelni,miután a konténer Péntektöl Hétfőig ott lesz. Szombat késődélelőtt kezdhetnénk,illetve hát aki amikor tud,akkor csatlakozhatna.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!