Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2015.11.04 0 0 2003

Nyilvam valthato mindharom.

En magam kartyat viszek, KP-t csak vesztartaleknak.

Mondjuk lehet, hogy a dragabb udulokben sok arat valamelyik nyugati valutaban adnak meg es akkor jobb ha eleve az van nalad, erre kerdezz ra, ha mar valasztottal szallast. Ilyen esetben alighanem az ausztral dollar a legvaloszinubb, leven hogy onnan erkezik a penzes turistak zome a regioba. Utcai, bolti vasarlasokra azert legyen nalad mindig a helyi penzbol is.

Előzmény: Bejca xx (2002)
Bejca xx Creative Commons License 2015.11.04 0 0 2002

Mit érdemes oda vinni euro, dollár, ausztrál dollár?

Előzmény: Bejca xx (2001)
Bejca xx Creative Commons License 2015.11.03 0 0 2001

Nagyon jò!:)Akkor ennek is utána járok!

Köszönöm a segítséget lényegesen megkönnyítetted a dolgom!Biztosan fog még eszembe jutni kérdés ha nem zavarlak vele majd feltenném!Köszi. Bea

Előzmény: W.L. (2000)
W.L. Creative Commons License 2015.11.03 0 0 2000

En soha nem hallottam rola, hogy az oltasok barmifele mellekhatasokat okoztak volna barkinel, legalabbis szemelyes ismeroseim koreben.

Előzmény: Bejca xx (1999)
Bejca xx Creative Commons License 2015.11.03 0 0 1999

Nem sajnos nincsenek oltásaim!Nem is az árával van problémám inkább a kellemetlenségekkel.Na meg az esetleges mellékhatásokkal.Mert hogy addig is dolgozni kell nem dőlhetek ki:)

Előzmény: W.L. (1998)
W.L. Creative Commons License 2015.11.03 0 0 1998

En (nem mi) sokat utazom, tehat kulon ide mar semmi oltas nem kellett. Amugy ha neked egyik sincs meg, akkor 4 nem is sok - es gondolom jo reszuk meg jol johet mashova is.

Egyebkent ha vegig egy szinvonalasabb uduloben leszel es ugye csak 1-1 hetet, akkor megkockaztathatod kihagyni az oltasokat, de ez nyilvan nemi plusz rizikot jelent.

Ha el tudsz menni ilyen messzire udulni, akkor gondolom annak a 4 oltasnak az ara is belefer! ;-)

Előzmény: Bejca xx (1997)
Bejca xx Creative Commons License 2015.11.03 0 0 1997

De jò akkor így fogom csinálni nagyon köszönöm a segítséget!

A kötelező oltásokkal ti hogy voltatok?Utána néztem de vagy 4 félét ajánlanak!Tényleg kell?

Előzmény: W.L. (1996)
W.L. Creative Commons License 2015.11.03 0 0 1996

Elmeletben el a szabaly, gyakorlatilag nem forszirozzak.

Vanuatuban szerintem pl Santo az egyik legerdekesebb sziget szuper strandokkal, de ha uduloovezetbe vagysz, alighanem jobb Efate kornyeken maradni. Illetve ott ugye akkor bemaszkalhatsz magaba Vilaba is, ami oceaniai mercevel kellemes kis fovaros.

Fidzsin az emlitett Yasawa es Mamanuca-szigetek az egyik fo uduloovezet, tehat ott jol elleszel, mondjuk az udulodbol kimozdulni nem lesz egyszeru. Esetleg tolts 1-2 ejt magaban Nadiban, hogy lass egy kicsit a varosi eletbol is. Nadi nem szep varos, de van egy tipikus, szines piaca, egy hindu templom es szamos szuvenirbolt.

Előzmény: Bejca xx (1995)
Bejca xx Creative Commons License 2015.11.03 0 0 1995

Ezer hála a gyors segítségért!Nagyon nagyon köszönöm!Fidzsit akkor nézem is:)))

Ha Vanuaturòl repülnék akkor hova?Mondjuk amit irtál is jò annak is utána nézek!Mivel egyedül megyek nem bánom ha üdülő övezet és nem leszek teljesen egyedül.

Ezeken a helyeken is él a "cipő pucolò" szabály a reptéren?Csak mert minden honnan szoktam hozni egy kis homokot emlékbe..

Előzmény: W.L. (1994)
W.L. Creative Commons License 2015.11.03 0 0 1994

Fidzsin mindenkepp a Mananuca vagy Yasawa szigetek egyikere kene atugranotok. Ezekre naponta jarnak turistahajok Nadibol. Az egyes szigetek karaktere mas es mas, de nekem pl Waya tetszett.

Erdemes befizetni egy hajokirandulasra a lakatlan Monoriku-szigetre is, ahol a Castaway filmet forgattak.

Vanuatuban a legszebb szigetekre repulni kene, anelkul Efaten vagy kornyeken kell maradnotok. Itt jopar udulo van, de en ezekbol csak kettoben jartam, tehat inkabb mashol olvasgass roluk a neten.

Előzmény: Bejca xx (1993)
Bejca xx Creative Commons License 2015.11.03 0 0 1993

Sziasztok!

Februárban szeretnék egy hetet Fidzsin tölteni.Szeretném a segitségeteket kérni abban hogy Nadin szállok le de nem tudom onnan merre menjek.Melyik sziget, melyik part?Már nem szeretnék ha lehet repülni inkább esetleg hajò .A cél szép tengerpart pihenés nyaralás.

Illetve innen egy hét Vanuatu Port Villa-i érkezéssel.Szintén ugyan ezek érdekelnének.Nagyon köszönöm ha segít valaki!

W.L. Creative Commons License 2015.06.23 0 0 1992

Ugye nem voltam Loyaltyn, de tudtommal ott a szallasok zome viszonylag egyszerubb, Kanak tulajdonban levo "gite".

Tul sok kajalasi lehetosegre azokon a szigeteken nem szamitanek.

Utobbi tekinteteben alighanem jobb Noumea, de strandolni persze jobbak a szigetek.

Ha Air France-szal valami ingyenjeggyel juthatnatok el ide, akkor semmikepp ne hagyjatok ki!

Gyonyoru es viszonylag kevesse lerohant hely.

Előzmény: pedrojunior (1991)
pedrojunior Creative Commons License 2015.06.23 0 0 1991

Hello W.L. !

koszi a linket, probalom atragni magam az infohalmazon.

"Utannadneztem", es a http://www.east-indonesia.info/ alapjan Maluku is felkerult a "listankra". Koszi, innentol teljes a kepzavar! :)

De egyenlore az AirFrance destinacio elvez elsobseget. Igy Uj-Kaledonia a celpont a Loyalty szigetekkel.

Ezekrol szeretnek minel tobb infot, ha lehet.

Egy par vagyunk, de nem naszuton. Igenyeink azert lennenek, nem art a sajat furdo...

Mik az eselyeink? Mik a nem "all inclusive"-on levok eselyei a Loyalty szigeteken? (kaja beszerzesre gondolva)?

T

Előzmény: W.L. (1990)
W.L. Creative Commons License 2015.06.22 0 0 1990

Uj-Kaledonia szuper, egyik kedvencem Oceaniaban.

Sajnos a Loyalty-szigetekre ne jutottam el, csak a "Fenyofak szigetere", de az meseszep volt.

Amugy maga a Grande Terre is nagyon erdekes, en ott toltottem idom javat.

Itt irtam jo par tippet a helyrol:

http://members.virtualtourist.com/m/2e789/cb9/

Előzmény: pedrojunior (1989)
pedrojunior Creative Commons License 2015.06.21 0 0 1989

Udv Holgyek, Urak!

Egy augusztus kozepetol szeptember elso heteig tarto (~3 het) utazassal kapcsolatban kernem segitsegeteket. Elsodleges celpont Uj-kaledonia. (Mindenkepp fontos hogy Air-France destinacio legyen)

Szoval kinek milyen tapasztalatai vannak Uj-Kaledoniaval kapcsolatban?

Idojaras augusztusban? A sziget bejarasa? Autoberles?

A Loyalty szigetek? Szallas a Loyalty szigeteken?

Kozlekedes / kaja / let a Loyalty szigeteken? 

Egyeb otlet, javaslat Uj-Kaledoniara?

illetve javaslat helyette? 

Ami azert kolcsegbarat is esetleg???

koszi a valaszokat!

Tibi

Kenny___ Creative Commons License 2015.05.18 0 0 1988

Ha kerdezhetnem mennyibe kerult a 3 nap cakk-pakk?

Fiji meg jol hangzik, meg meg is tudnam csinalni, csak onnan eljutni D-Amerikaba meg nekem is fajdalmas lenne. Tahitinek megvan az a baromi nagy elonye, hogy van heti jarat Husvet-sz-re, ahonnan fel marek mogyoro Santiago.

Előzmény: Aksi (1987)
Aksi Creative Commons License 2015.05.18 0 0 1987

Mi megtettük, 3 nap alatt át Bora-ra és vissza, vettünk egy jó package-ot hotellel repjeggyel Tahitin egy utazási irodában, megérte. Bora-n nincs nagyon olcsó szállás amúgy sem.
2-3 napot érdemes eltölteni, sokkal szebb mint a többi sziget, az amerikaiak már a II.vh-ban is tudták hova kell támaszpontot építeni :)
Ráadásul életem egyik legjobb merülése Bora-n volt, baromi drága volt csak 1-et merültem, megkérdeztem mi a legjobb és akkor mentem, megérte.
(Moorea így visszaemlékezve nem hatott meg annyira, Tahitin bérelt suzuki dzsippel keresztbe átmenni a szigeten frankó)

WL-el értek egyet, ha van idő, ugyazon budget-ből sokkat többet lehet kapni Fiji-n (és valszeg a környező országokban), mint Fr. Polinézián vagy Cook isl-en 

Előzmény: Kenny___ (1975)
Kenny___ Creative Commons License 2015.05.01 0 0 1986

Najo, elkezdtem osszehegeszteni a jegyeket. Majd megirom, mire jutottam.

W.L. Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1985

Szerintem szigoru eletvitelel tarthato lesz - talan meg kevesebb is lehetne. ;-)

Remeljuk ezuttal tenyleg mesz, es jon a beszamolo! ;-)

Annal is inkabb, mert ez a szigetcsoport meg nalam is csak kivansaglistan van.

Előzmény: wanbo (1984)
wanbo Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1984

Ezt jó hallani, legalább a kaján lehet akkor spórolni. Tésztalevessel, szendvicsekkel, néha 1-2 olcsóbb kajával elleszek. Kíváncsi leszek, hogy megoldható-e lesz-e az út az elképzeléseim szerint: repjegyeken túl (amit kb úgy számoltam, hogy innen (Kína) kb. 1000-1100 euró retúr, plusz kb. 500 euró Air Tahiti bérlet (BB - Tuamotu)), kb. napi 40-50 dolláros költségvetés, ami ELVIEKBEN a legtöbb szigeten tartható kéne, hogy legyen kempingezve, ingyen transzferrel, biciklizve és olcsó kajákat fogyasztva. Ezen felül merülnék néhányszor és 1-2 lagúna túrára azért befizetnék, szóval összességében így is drága, főleg, ha aszt nézzük, hogy 40-50 dollárból máshol szobában alszik az ember, rendes kajákat fogyasztva. De képek alapján még így is megéri. Alig várom, hogy írhassam a beszámolót.  

Előzmény: W.L. (1983)
W.L. Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1983

Szerintem baguette mindenhol lesz, falvakban is.

Alighanem pate is, de abbol feltankolhatsz a varosokban.

Ugyanott beszerezheto kell hogy legyen az az alapkaja, ami eddig a vilagon mindenhol olcso volt: zacskos tesztalevesek es tarsaik (instant noodles) amiknel konnyebben nem lehet semmit fozni.

En ezeken el is eltem eddig a draga francia szigeteken (Uj-Kaledonia es Reunion). Hebe-hoba meg kenyeztettem magam valami jobb kesz kajaval is, illetve vettem helyi gyumolcsoket.

Előzmény: wanbo (1982)
wanbo Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1982

A kaja nekem sem döntő jellegű szempont, ellennék szendvicseken akár napokig (Kínában egyébként sincs), néha pedig főznék valamit. A koncepció az, hogy az engem érdeklő (korábban leírt) szigeteken találtam kempinget, amik egyébként a világ többi részével összehasonlítva még mindig drágák, pl. van, ahol kb. 20-25 euró per fő a sátorhely, de ami tök jó, hogy kb. mindenhol benne van az ingyenes transzfer (mozgás a szigeteken és szigetek között a leírások alapján húzós) és reggeli, valamint konyhahasználat, sőt egy csomó helyen pl ingyenes biciklihasználat is, szóval a kb. 80 eurós panziókhoz képest még mindig okés, feláldoznám a kényelmet. De van olyan sziget is egyébként, ahol a 25-30 euró az két főre értendő, szóval teljesen okés. 

Amit eddig kiderítettem, hogy a repjegyeken és szálláson túl a legnagyobb költséget a különböző transzferek (hajóbérlés) jelentik, szóval a kempingek ebből a szempontból is szuperek, valamint a kaja még döntő költség lehet, ha valahol nincs se szupermarket, se kisbolt, mert olyan minimum 10-15 dollár/kaja áron olvastam eddig az olcsóbb helyeken. Szóval ha ez a része is megoldható lenne olcsóbban, akkor lehetne faragni a költségeken. 

Mondjuk így is nagyon drága lesz, már csak a repjegy miatt is, de megéri. 

Előzmény: W.L. (1981)
W.L. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1981

Marpedig az angol nyelvu oceaniai, kulonosen polinez orszagok tobbsegeben az a helyiek egyik kedvence, Szamoan 1 es 2 kilos kiszerelesben is arultak! :-)

Ezert irtam, hogy a baguette patevsl nem is volt olyan rossz dolog. ;-)

Előzmény: Kenny___ (1980)
Kenny___ Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1980

Konzerv corned beef, kerek engedelyt elhanyni magam! :Đ

Előzmény: W.L. (1979)
W.L. Creative Commons License 2015.04.29 0 1 1979

Bar Tahitin meg nem jartam, mas francia tengerentuli teruleteken szerzett tapasztalataim szerint ha jol elvagy baguetteken pateval (mindketto kb €1-1), akkor a kajakoltseg nem nagy ugy. 

Persze nem mindenki szeretne szendvicsezve tolteni nyaralasat... de nekem spec ezek meg jobban is izlettek, mint az angol nyelvu szigetorszagokban gyakori olajtol csopogo fish & chips, az olyan oceaniai inyencsegekrol mint a fried corned beef,  lamb flaps es turkey tails mar nem is szolva!

Előzmény: wanbo (1977)
Kenny___ Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1978

A problema ezze az, szerintem, hogy Papeeteen meg csak-csak talalsz szupermarketet, de a tobbi szigeten nem hiszem. Max kisboltokat.

Előzmény: wanbo (1977)
wanbo Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1977

Hali! Annyit megtennél majd légyszi, hogy beírod ide néhány alapvető élelmiszer árát, szupermarket és piaci árak érdekelnének, mert úgy tűnik, hogy nem étteremben étkezve lehet faragni a költségeken, mert ezzel kapcsolatosan viszonylag nehéz releváns infót találni. Nekem még mindig terítéken van ez az út, és bár már többször beírtam ide, hogy tuti, hogy megyek, most már ténylegesen el is kezdtem félretenni a pénzt, jövő nyárra tervezem, akkor az idő is elvileg kedvező. Előtte télen egy kis DK Ázsia. Most úgy vagyok vele, hogy jövőre Óceánia, lesz ami lesz. Ha nem jön össze elég pénz, akkor csak Fidzsi, esetleg Tongával ötvözve. 

W.L. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1976

Ha valasztani kell, en is inkabb Mooreat valasztanam.

Olyan hatizsakos-baratibbnak tumik, Bora2 meg draga mezeshetes helynek. De engem maga Tahiti is igen erdekelne, turazasra.

Kenny___ Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1975

Nem hiszem, hogy 3 nap alatt atmennek es vissza BB-ra.

Előzmény: W.L. (1974)
W.L. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1974

Szerencsere pont a konnyen elerheto Tahiti, Moorea es Bora2 a legszebb szigetek koze tartoznak. :-)

Előzmény: Kenny___ (1973)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!