Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2015.06.23 0 0 1992

Ugye nem voltam Loyaltyn, de tudtommal ott a szallasok zome viszonylag egyszerubb, Kanak tulajdonban levo "gite".

Tul sok kajalasi lehetosegre azokon a szigeteken nem szamitanek.

Utobbi tekinteteben alighanem jobb Noumea, de strandolni persze jobbak a szigetek.

Ha Air France-szal valami ingyenjeggyel juthatnatok el ide, akkor semmikepp ne hagyjatok ki!

Gyonyoru es viszonylag kevesse lerohant hely.

Előzmény: pedrojunior (1991)
pedrojunior Creative Commons License 2015.06.23 0 0 1991

Hello W.L. !

koszi a linket, probalom atragni magam az infohalmazon.

"Utannadneztem", es a http://www.east-indonesia.info/ alapjan Maluku is felkerult a "listankra". Koszi, innentol teljes a kepzavar! :)

De egyenlore az AirFrance destinacio elvez elsobseget. Igy Uj-Kaledonia a celpont a Loyalty szigetekkel.

Ezekrol szeretnek minel tobb infot, ha lehet.

Egy par vagyunk, de nem naszuton. Igenyeink azert lennenek, nem art a sajat furdo...

Mik az eselyeink? Mik a nem "all inclusive"-on levok eselyei a Loyalty szigeteken? (kaja beszerzesre gondolva)?

T

Előzmény: W.L. (1990)
W.L. Creative Commons License 2015.06.22 0 0 1990

Uj-Kaledonia szuper, egyik kedvencem Oceaniaban.

Sajnos a Loyalty-szigetekre ne jutottam el, csak a "Fenyofak szigetere", de az meseszep volt.

Amugy maga a Grande Terre is nagyon erdekes, en ott toltottem idom javat.

Itt irtam jo par tippet a helyrol:

http://members.virtualtourist.com/m/2e789/cb9/

Előzmény: pedrojunior (1989)
pedrojunior Creative Commons License 2015.06.21 0 0 1989

Udv Holgyek, Urak!

Egy augusztus kozepetol szeptember elso heteig tarto (~3 het) utazassal kapcsolatban kernem segitsegeteket. Elsodleges celpont Uj-kaledonia. (Mindenkepp fontos hogy Air-France destinacio legyen)

Szoval kinek milyen tapasztalatai vannak Uj-Kaledoniaval kapcsolatban?

Idojaras augusztusban? A sziget bejarasa? Autoberles?

A Loyalty szigetek? Szallas a Loyalty szigeteken?

Kozlekedes / kaja / let a Loyalty szigeteken? 

Egyeb otlet, javaslat Uj-Kaledoniara?

illetve javaslat helyette? 

Ami azert kolcsegbarat is esetleg???

koszi a valaszokat!

Tibi

Kenny___ Creative Commons License 2015.05.18 0 0 1988

Ha kerdezhetnem mennyibe kerult a 3 nap cakk-pakk?

Fiji meg jol hangzik, meg meg is tudnam csinalni, csak onnan eljutni D-Amerikaba meg nekem is fajdalmas lenne. Tahitinek megvan az a baromi nagy elonye, hogy van heti jarat Husvet-sz-re, ahonnan fel marek mogyoro Santiago.

Előzmény: Aksi (1987)
Aksi Creative Commons License 2015.05.18 0 0 1987

Mi megtettük, 3 nap alatt át Bora-ra és vissza, vettünk egy jó package-ot hotellel repjeggyel Tahitin egy utazási irodában, megérte. Bora-n nincs nagyon olcsó szállás amúgy sem.
2-3 napot érdemes eltölteni, sokkal szebb mint a többi sziget, az amerikaiak már a II.vh-ban is tudták hova kell támaszpontot építeni :)
Ráadásul életem egyik legjobb merülése Bora-n volt, baromi drága volt csak 1-et merültem, megkérdeztem mi a legjobb és akkor mentem, megérte.
(Moorea így visszaemlékezve nem hatott meg annyira, Tahitin bérelt suzuki dzsippel keresztbe átmenni a szigeten frankó)

WL-el értek egyet, ha van idő, ugyazon budget-ből sokkat többet lehet kapni Fiji-n (és valszeg a környező országokban), mint Fr. Polinézián vagy Cook isl-en 

Előzmény: Kenny___ (1975)
Kenny___ Creative Commons License 2015.05.01 0 0 1986

Najo, elkezdtem osszehegeszteni a jegyeket. Majd megirom, mire jutottam.

W.L. Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1985

Szerintem szigoru eletvitelel tarthato lesz - talan meg kevesebb is lehetne. ;-)

Remeljuk ezuttal tenyleg mesz, es jon a beszamolo! ;-)

Annal is inkabb, mert ez a szigetcsoport meg nalam is csak kivansaglistan van.

Előzmény: wanbo (1984)
wanbo Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1984

Ezt jó hallani, legalább a kaján lehet akkor spórolni. Tésztalevessel, szendvicsekkel, néha 1-2 olcsóbb kajával elleszek. Kíváncsi leszek, hogy megoldható-e lesz-e az út az elképzeléseim szerint: repjegyeken túl (amit kb úgy számoltam, hogy innen (Kína) kb. 1000-1100 euró retúr, plusz kb. 500 euró Air Tahiti bérlet (BB - Tuamotu)), kb. napi 40-50 dolláros költségvetés, ami ELVIEKBEN a legtöbb szigeten tartható kéne, hogy legyen kempingezve, ingyen transzferrel, biciklizve és olcsó kajákat fogyasztva. Ezen felül merülnék néhányszor és 1-2 lagúna túrára azért befizetnék, szóval összességében így is drága, főleg, ha aszt nézzük, hogy 40-50 dollárból máshol szobában alszik az ember, rendes kajákat fogyasztva. De képek alapján még így is megéri. Alig várom, hogy írhassam a beszámolót.  

Előzmény: W.L. (1983)
W.L. Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1983

Szerintem baguette mindenhol lesz, falvakban is.

Alighanem pate is, de abbol feltankolhatsz a varosokban.

Ugyanott beszerezheto kell hogy legyen az az alapkaja, ami eddig a vilagon mindenhol olcso volt: zacskos tesztalevesek es tarsaik (instant noodles) amiknel konnyebben nem lehet semmit fozni.

En ezeken el is eltem eddig a draga francia szigeteken (Uj-Kaledonia es Reunion). Hebe-hoba meg kenyeztettem magam valami jobb kesz kajaval is, illetve vettem helyi gyumolcsoket.

Előzmény: wanbo (1982)
wanbo Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1982

A kaja nekem sem döntő jellegű szempont, ellennék szendvicseken akár napokig (Kínában egyébként sincs), néha pedig főznék valamit. A koncepció az, hogy az engem érdeklő (korábban leírt) szigeteken találtam kempinget, amik egyébként a világ többi részével összehasonlítva még mindig drágák, pl. van, ahol kb. 20-25 euró per fő a sátorhely, de ami tök jó, hogy kb. mindenhol benne van az ingyenes transzfer (mozgás a szigeteken és szigetek között a leírások alapján húzós) és reggeli, valamint konyhahasználat, sőt egy csomó helyen pl ingyenes biciklihasználat is, szóval a kb. 80 eurós panziókhoz képest még mindig okés, feláldoznám a kényelmet. De van olyan sziget is egyébként, ahol a 25-30 euró az két főre értendő, szóval teljesen okés. 

Amit eddig kiderítettem, hogy a repjegyeken és szálláson túl a legnagyobb költséget a különböző transzferek (hajóbérlés) jelentik, szóval a kempingek ebből a szempontból is szuperek, valamint a kaja még döntő költség lehet, ha valahol nincs se szupermarket, se kisbolt, mert olyan minimum 10-15 dollár/kaja áron olvastam eddig az olcsóbb helyeken. Szóval ha ez a része is megoldható lenne olcsóbban, akkor lehetne faragni a költségeken. 

Mondjuk így is nagyon drága lesz, már csak a repjegy miatt is, de megéri. 

Előzmény: W.L. (1981)
W.L. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1981

Marpedig az angol nyelvu oceaniai, kulonosen polinez orszagok tobbsegeben az a helyiek egyik kedvence, Szamoan 1 es 2 kilos kiszerelesben is arultak! :-)

Ezert irtam, hogy a baguette patevsl nem is volt olyan rossz dolog. ;-)

Előzmény: Kenny___ (1980)
Kenny___ Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1980

Konzerv corned beef, kerek engedelyt elhanyni magam! :Đ

Előzmény: W.L. (1979)
W.L. Creative Commons License 2015.04.29 0 1 1979

Bar Tahitin meg nem jartam, mas francia tengerentuli teruleteken szerzett tapasztalataim szerint ha jol elvagy baguetteken pateval (mindketto kb €1-1), akkor a kajakoltseg nem nagy ugy. 

Persze nem mindenki szeretne szendvicsezve tolteni nyaralasat... de nekem spec ezek meg jobban is izlettek, mint az angol nyelvu szigetorszagokban gyakori olajtol csopogo fish & chips, az olyan oceaniai inyencsegekrol mint a fried corned beef,  lamb flaps es turkey tails mar nem is szolva!

Előzmény: wanbo (1977)
Kenny___ Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1978

A problema ezze az, szerintem, hogy Papeeteen meg csak-csak talalsz szupermarketet, de a tobbi szigeten nem hiszem. Max kisboltokat.

Előzmény: wanbo (1977)
wanbo Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1977

Hali! Annyit megtennél majd légyszi, hogy beírod ide néhány alapvető élelmiszer árát, szupermarket és piaci árak érdekelnének, mert úgy tűnik, hogy nem étteremben étkezve lehet faragni a költségeken, mert ezzel kapcsolatosan viszonylag nehéz releváns infót találni. Nekem még mindig terítéken van ez az út, és bár már többször beírtam ide, hogy tuti, hogy megyek, most már ténylegesen el is kezdtem félretenni a pénzt, jövő nyárra tervezem, akkor az idő is elvileg kedvező. Előtte télen egy kis DK Ázsia. Most úgy vagyok vele, hogy jövőre Óceánia, lesz ami lesz. Ha nem jön össze elég pénz, akkor csak Fidzsi, esetleg Tongával ötvözve. 

W.L. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1976

Ha valasztani kell, en is inkabb Mooreat valasztanam.

Olyan hatizsakos-baratibbnak tumik, Bora2 meg draga mezeshetes helynek. De engem maga Tahiti is igen erdekelne, turazasra.

Kenny___ Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1975

Nem hiszem, hogy 3 nap alatt atmennek es vissza BB-ra.

Előzmény: W.L. (1974)
W.L. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1974

Szerencsere pont a konnyen elerheto Tahiti, Moorea es Bora2 a legszebb szigetek koze tartoznak. :-)

Előzmény: Kenny___ (1973)
Kenny___ Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1973

Masik opcio 2-3 napra athuzni Mooreara, aztan jonapot, irany tovabb. :)

Előzmény: W.L. (1972)
W.L. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1972

Hat az tenyleg nem sok, talan a Tarsasag-szk kivalasztott 3-5 tagjara lenne eleg, rohanosan. Marquesast en ennyi idovel biztos nem csapnam hozza. Es ugye beuthet rossz ido is, ami tovabb csokkenti a felhasznalhato idotartamot.

Előzmény: Kenny___ (1971)
Kenny___ Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1971

Hat, mint repulesmaniasnak regi almom eszakon es delen is island hoppingolni a csendes-oceanon, es altalaban ppt-ipc nagyon szornyu moka. Most talaltam fel marek avios-ert jegyet, olyan datumra, ami nekem meg jo is.

Idom tovabbra sincs sok, max 10-11 nap, ugyhogy azert toprengek, megeri-e egyaltalan. Cookon 1-1 nap borzaszto keves volt a szigetekre, 5 nap alatt Mitiaron viszont mar kezdtem befordulni. :)

Előzmény: W.L. (1970)
W.L. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 1970

Tehat Tahiti kb kotelezo?

Pedig ugye vannak asszem kozvetlen jaratok Del-Amerikaba mind Au-bol mind NZ-rol.

Ha viszont Tahiti muazaj, akkor a kerdes eldontve.

Az max Raroval kombinalhato a regio orszagai kozul konnyen.

Előzmény: Kenny___ (1969)
Kenny___ Creative Commons License 2015.04.28 0 0 1969

Aze' nem mukodik, mert Del-Amerikaba kell kilukadnom a vegen. :)

Előzmény: W.L. (1968)
W.L. Creative Commons License 2015.04.28 0 0 1968

En sem arra gondoltam, hogy Fidzsi Tahiti elott jonne, hanem hogy helyette, mar ha azt valasztod. Illetve Fidzsirol kozelebbi orszagokba (Tonga, Vanuatu) lehetne olcson atroppenni majd azokbol vissza ugyanugy ahogy Fidzsire mesz. ;-)

Előzmény: Kenny___ (1967)
Kenny___ Creative Commons License 2015.04.28 0 0 1967

Ido, ido, ido. + penz, Nadirol Tahitire atbandukolni onmagaban bazmeg kategorias. Jelenleg XXX-SYD-AKL van foglalva, ket-harom napon belul ra kellene fekudnom kiallittatni a jegyet, addig meg tudok valtoztatni SYD-NAN-ra. Sajnos PPT-re 20 perccel kevesebb idom lenne atszallni, mint ami ugyanazon a jegyen megengedett, ugyhogy az mindenkeppen kulon lesz veve. Evvan. :)

+ meg azt sem tudom, hany nara tudok elszabadulni.

Előzmény: W.L. (1966)
W.L. Creative Commons License 2015.04.28 0 0 1966

Szerintem a forumrol meg senki nem jart Marquesason, igy ugyanannyit tudunk rola, mint te. Kepeken gyonyoru.

Viszont ha az anyagiak is szamitanak, Fidzsi tutira jobb valasztas.

Francia Polinezia ugye Oceania legdragabb helye, mig Fidzsi a legolcsobb. Szamomra az is fontos, hogy utobbi angolul beszelo.

Es amennyiert Tahitirol Marquesasra eljutsz, annyiert Fidzsirol talan 2 szomszedos orszagba is atugorhatsz.

Előzmény: Kenny___ (1965)
Kenny___ Creative Commons License 2015.04.28 0 0 1965

Aktualisabb a tema, mint valaha barmikor. Megeri a Marquesas az erofeszitest es foleg a kiadast? az egy dolog, hogy PPT-re eljutni (ez most tobbe-kevesbe adott), de + a belso repuloutakat es az ottletet. Engem annyira nagyon nem szoktak meghatni a helyi kulturak meg hasonlok (szeretem a joarc oslakosokat, beszelgetni veluk, de nagyjabol ennyi), inkabb a hely szepesege erdekelne.

Nuku Hiva szepen nez ki, Bora Bora (elcsepelt) kepeslap, de... Nem tudom ezert van-e ertelme odamennni, nem a helynek megfelelo penztarcaval (=bar beleferne, nem vagyok hajlando lol).

Inkabb Fiji, es ott Nadirol instant tovabb valami eldugottab helyre, es jonapot?

Mint anno irtam, idom sem lenne sok sajnos, evvan.

Előzmény: W.L. (1959)
W.L. Creative Commons License 2015.04.13 0 0 1964

Azert Uj-Zelandrol Indonezia utan visszamenni Vanuatuba...

Ingyen kapod a repjegyeket vagy milliomos vagy? ;-)

Amugy Vanuatu valoban jo elokeszites lehetne PNG iranyaba.

Mikent indonez Papua is.

En Indoneziaban vagyok.

Akkor udv ujra abban a topikban - a Balitol keletre levo orszagresz a kedvencem (kulonosen Maluku, Papua es Nusa Tenggara), tehat szivesen targyalom oket!

Azert remelem csak sor kerul majd Vanuatura is.

Egyebkent en siman bevallaltam az oceaniai szigetorszagok kozul joparat az esos evszakban, es cseppet sem bantam meg.

Mas az amikor a tropusi hosegben zudul le 1-1 eso, es mas mikor a hideg-szeles Uj-Zelandon. ;-)

Előzmény: vighbori (1963)
vighbori Creative Commons License 2015.04.13 0 0 1963

Most néztem rá az időjárásra, és Vanuauu még nem a legjobb sajnos. Szóval először szerintem vissza megyek Indonéziába (Balitól keletre:)), és utána meglátjuk. 

PNG-t majd egy kicsit későbbre tartogatom, Vanuatu után. Próbálok hallgatni a megérzéseimre, és most inkább Vanuatu a tuti:)

Te merre vagy?