Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

W.L. 4 napja Creative Commons License 1959

Szerintem idoben sem tobb Fidzsirol Tongara vagy Vanuatura atrepulni, mint Tahitirol Marquesasra.

A tovabbut mar mas kaposzta, ahhoz akar beiktathatnad Tahitit is utana, kiesobb szigetek nelkul, csak ugrodeszkakent Husvet fele.

Mar egy itteni baratnom is eszlelte, hogy Tahitire nagyon szukosek a merfoldes helyek, mig Fidzsire es Tongara boven vannak.

Előzmény: Kenny___ (1958)
Kenny___ 4 napja Creative Commons License 1958

Ido, ido, ido + tovabbutazas. Meg meglassuk, ellenben az odajegy Fijire tutter mukodik, Tahitira csak elmeleti szinten.

Előzmény: W.L. (1957)
W.L. 4 napja Creative Commons License 1957

Mondtam en, hogy vannak Fidzsinek is elonyei!

Ott a legszebb, legeldugottabb Lau-szigetekre hajoval lehet csak eljutni, osszehasonlithatatlanul olcsobban.

Francia Polineziaban par eve allitolag mar nem is engedik a turistakat ugy utazni.

Fidzsirol a Marquesas araert kb 2 szomszedos orszagba is atrepulhetnel.

Előzmény: Kenny___ (1956)
Kenny___ 4 napja Creative Commons License 1956

Ach, de az meg csak ket szigetre (Nuku Hiva, Hiva Oa) ervenyes. Szaksz!

Előzmény: Kenny___ (1955)
Kenny___ 4 napja Creative Commons License 1955

Uhh, en az Australes pass arara emlekeztem, masik 834€ 4 szigetre. Akkor mar tenyleg jobban megeri a Bora Bora pass 390€-ert + 505€ extension eszakra. Uhh, ez egy picit dragabb, mint amire szamitottam. :)

Előzmény: Kenny___ (1954)
Kenny___ 4 napja Creative Commons License 1954

Tegnap neztem, nekem ugy tunik, hogy mar onmagaban is van Australs es Marquesas is. Nem occso, 545 euro, de evvan.

Előzmény: W.L. (1953)
W.L. 4 napja Creative Commons License 1953

Hat akkor juhe.

Viszont Marquesasra sem olcso Tahitirol eljutni asszem.

Ugyan van berlet, de az extension, amihez elobb meg kell venni egy Tarsasag-szk berletet is, ha jol emlekszem.

Vagy ezt is meg tudod furfangolni valahogy?

Előzmény: Kenny___ (1952)
Kenny___ 4 napja Creative Commons License 1952

Tahitirol ugy $640 korul van egy returjegy Husvet-sz-re, az a legolcsobb megoldas, amit talaltam. Ezzel szemben ugyanaz 12500 merfold + negyed marek mogyoro, a hulyenek is megeri. Mar ha eppen van szabad szek merfoldekbol, most talaltam eletemben eloszor, es pont jokorra. Ezert is bizgettyuzi a fantaziam annyira a tema.

Előzmény: W.L. (1951)
W.L. 4 napja Creative Commons License 1951

Hoppa, latom nem Tahitirol hanem Husvetrol annyi.

Ugy mar kevesbe meglepo.

Előzmény: W.L. (1950)
W.L. 4 napja Creative Commons License 1950

Vanuatu nem erdekel?

Merfoldekkel oda is eljuthatnal, es szerintem erdekesebb mindkettonel, bar tovabbutazasilag alighanem zsakutca.

Szerencsere Husvet es De-Amerika mar nem prioritasok szamomra, kulonben nagyon furna az oldalam, hogy jonnek ki Tahitibol annyiert.

Előzmény: Kenny___ (1948)
Kenny___ 4 napja Creative Commons License 1949

+ ki ne hagyjam, vegre nem egy ejszakat tudnek Husvetolni, igaz ujfent szar szezonban, de meh.

Előzmény: Kenny___ (1948)
Kenny___ 4 napja Creative Commons License 1948

Elvileg utazasi koltsegek szempontjabol mindegy, hogy Fiji vagy Tahiti, de ezt meg csekkolni kell. Szomszedos szigetek bejarasara tovabbra sincs ido, koltsegek most kivetelesen kevesbe esnek latba. December elejen van merfoldekkel hely Tahiti-Husvet jaratra, onnan ~300 usd D-Amerika jopar nagyvarosa, es mar helyben is vagyok a telelo tervemhez.

Előzmény: W.L. (1947)
W.L. 4 napja Creative Commons License 1947

Francia Polinezia festoibb, viszont Fidzsi olcsobb, angol nyelvu es jo bazis szomszedos szigetorszagok bejarasahoz is.

Az atlagember szamara joval olcsobb lenne onnan Azsiaba eljutni is, akar fapadosokkal AU-n at, akar a kozvetlen jarattal Hongkongba, de gondolom ezt te ugyis mashogy oldanad meg.

Előzmény: Kenny___ (1945)
W.L. 4 napja Creative Commons License 1946

Az en 2 valasztasom a Marquesas es a Tarsasag-szk lennenek.

Austral csak a harmadik, Tuamotu meg az utso.

Előzmény: Kenny___ (1944)
Kenny___ 4 napja Creative Commons License 1945

Iletve erdemes-e egyatalan egy csoportert odaig elkuzdeni magam? A masik verzio Fiji, de onnan (ez paradox hangzasu lesz) kicsit fajdalmasabb lenne visszaindulni akarhova (arrol nem is beszelve, hogy semennyivel nem lennek kozelebb D-Amerikahoz, de akar csak Azsiahoz sem).

Előzmény: Kenny___ (1944)
Kenny___ 4 napja Creative Commons License 1944

Bump!

Ha Tahitira esz a fene, es csak egy szigetcsoportot van lehetosegem megnezni, akkor melyik legyen? Marquesas vagy Australs?

Aztan lehet OZ-bol eszakra megyek, bar a terv Del-Amerikaban telelni jovore (es lehet emberi aron szerezni Tahiti-Husvet-SCL jegyet, juppii!).

The_Rible 2014.10.20 Creative Commons License 1942

Cook

Előzmény: alicoins (1939)
Lukács Tibor 2014.10.20 Creative Commons License 1941

Sziasztok!

Szeretnék megosztani Veletek egy egzotikus, elsősorban Ázsiai, Óceániai uticélokkal foglalkozó közvélemény kutatást.

A facebook csoportunkon keresztül egy alkalmazás segítségével lehet elérni, ami használhat ugyan demográfiai adatokat a válaszok kontextusba helyezése céljából, de csak azokat, amelyeket a "nyilvános adatlap"-on mindenki számára elérhetővé tesztek. Rendelkezzetek ezekkel az adatokkal, amennyiben tudnátok segíteni a felmérésünket!

Köszönettel,

Lukács Tibor

https://atevelemenyed.hu/q/76

W.L. 2014.10.20 Creative Commons License 1940

Tokeletes valasztas, 2 kedvencem (Papua Uj-Guinea mellett).

Nyilvan meg lehetne mas orszagokat is ajanlani, de ha csak kettot akarsz, es nem banod, hogy mindketto melanez, akkor prima valasztasok.

Előzmény: alicoins (1939)
alicoins 2014.10.20 Creative Commons License 1939

kicsit halott a csoport, de hátha olvassa azért valaki :) 

Úgy néz ki, hogy januárban megyek Sydney-be. Nagy álmom, hogy 1-2 csendes-óceáni szigetet meglátogassak. Ha csak egy, max kettő fér bele, főleg költségvetésbe, ti mit ajánlanátok? Vanuatu-ra ill. Új-Kaledóniára gondoltam. esetleg más ötlet, javaslat? 

W.L. 2014.04.01 Creative Commons License 1938

Hat, ha en is Hanga Roaban ragadok, talan meg penzkidobasnak is ereztem volna.

Azert jol korbejarva a szigetet erdekesebb, de nalam sem lett kedvenclistas oceaniai szinten sem. Talan tul kicsi es fokent tul turistas.

De azert azok a szobrok meg mindig paratlanok.

Előzmény: Kenny___ (1937)
Kenny___ 2014.03.31 Creative Commons License 1937

Nem hagytam volna en, csak a Zido... Majd egyszer, engem a "oke, tenyleg itt vagyok" erzesen kivul amugy sem ragadott meg annyira.

Előzmény: W.L. (1936)
W.L. 2014.03.30 Creative Commons License 1936

Vegyes erzelmek.

Kisse csalodtam benne annyibol, hogy allo szobrok csak 1-2 helyen vannak - azok kozul a Rano Raruku toronymagasan a legjobb, kar hogy kihagytad.

A masik amit kar volt kihagyni az a varoshoz kozeli nagy krater szelen az Orongo falurommal.

Turista jo sok volt, de persze joreszuk oregecske francia csoportos, aki a busztol a szobrokig alig bir bottal elkecmeregni, igy a hosszabb turakon elkerulhetok.

Pl a bo felnapos eszaki parti turan konkretan egyszer lattam 2 (alighanem helyi) lovast a tavolban, kulonben sehol senki.

De 4 nap nekem is boven eleg volt ra, es Mexiko jobban tetszik! ;-)

Előzmény: Kenny___ (1935)
Kenny___ 2014.03.27 Creative Commons License 1935

Lemonnos! Legalabb tetszik? :)

Előzmény: W.L. (1934)
W.L. 2014.03.25 Creative Commons License 1934

Udv a Husvet-szigetrol! :-)

Na, vegre teljesult egy regi oceaniai vagyam.

4 napot vagyok itt, es mint minden mas, a net is jo draga, migy reszletesebb beszamolo rola talan kesobb.

Holnap irany vissza Mexikoba.

Kenny: En esot igazan csak a 3. nap delutanjan fogtam ki, addig max 1-1 par perces szemerkeles.

W.L. 2014.03.14 Creative Commons License 1933

Eselyed azert van a Niuakra 2 het alatt (en is csak 3 hetet voltam Tongaban, es meg hajoval is osszejott mindketto), csak nem tul eros. Szerencse kerdese.

Amugy nekem Uj-Kaledonia jobban bejott Tonganal, francia nyelvtudas nelkul is, es a Loyalty-szk nelkul is.

Viszont Vanuatu melle Tonga talan nagyobb kontraszt lenne.

Amugy szerintem Uj-Kaledonia eleg jol bejarhato repules nelkul is. Emlekeim szerint a Loyaltykra is megy hajo kb hetente ketszer, a Fenyofakra szinte naponta, es magan a foszigeten pedig mar vegkepp egyszeru a kozlekedes.

Előzmény: wanbo (1932)
wanbo 2014.03.13 Creative Commons License 1932

Bocsi, csak most látom, hogy tényleg nem válaszoltam semmit, pedig utánanéztem Új-Kaledóniának, találtam is egy interneten elérhető katalógust, ami összegyűjti a kempingeket: http://www.nouvelle-caledonie-tourisme.fr/images/PDF/campez_nc.pdf

Igaz, 2008-as, de gondolom a többségük még megvan, illetve az ezen szereplő árak is nagyjából összehangban vannak az általad említettekkel. Új Kaledóniában engem talán a Loyalty Islands érdekelnének a legjobban, azok közül is talán az általad is említett Ouvéa, de pl. a Lonely Planet South Pacific borítóján szereplő Lifou-i strand is tetszetős. Viszont ezek igen drágának tűnnek, még sátrazva is.

Szóval ezért jött a képbe Tonga. Mondjuk ha nem olyan hatalmas a különbség (pl. ha ki tudnék fogni egy Új Kaledóniai Air Passt és tudnék is vele repülni, ami a LP szerint nem mindig jön össze, mert a járatokra korlátolt számú a bérletes hely), akkor talán egy Új Kaledónia – Vanuatu kombináció még jobban érdekelne. Már csak azért is, mert a Niuákra 2 hét alatt esélyem sincs. 

Előzmény: W.L. (1931)
W.L. 2014.03.13 Creative Commons License 1931

En anno a Lonnoc Beachen satraztam a Champaigne szomszedsagaban.

Egyebkent ez ugyben Uj-Kaledonia is tokely, asszem anno kerdesedre irogattam is rola, meg linkeket is tetterm fel, amire mondjuk aztan nem reagaltal egyaltalan...

Tongan az sem lenne drama szerintem, ha 2 hetbe mondjuk csak egy Tongatapu-Eua-Haapai kombinacio ferne bele. Az meg szerintem megoldhato meg repules nelkul is. Vanuatun Santora szinten el lehet jutni, es vissza, repules nelkul is 3 het alatt.

A lagunak romantikusan hangzanak, de szerintem nem nagy durranasok. A levegobol neznek csak ki olyan kulonosen szepen, partrol nezve csak annyi, hogy kevesbe hullamzik bennuk a viz, viszont gyakran kevesbe tiszta is, es tobbnyire kevesbe gazdag a tengeri elovilaguk, mint a melyebb vizu partokon. Es az oket korulvevo motuk is tobbnyire (szamomra) kevesbe erdekesebbek, mint a hegyesebb, erdosebb szigetek. Amugy szerintem lagunak Tongaban is akadnak, meg ha nem is olyan "tokeletesek" mint mondjuk Kiribatiban, Tuvaluban vagy (gondolom) a Tuamotu-szigeteken.

Előzmény: wanbo (1930)
wanbo 2014.03.11 Creative Commons License 1930

A legfőbb problémám, hogy nem szeretnék egyik helyről a másikra rohanni, inkább több időt fordítanék 1-1 országra. Vanuatun a bérlet miatt még csak-csak meg lehetne oldani a viszonylag olcsó és gyors közlekedést a szigetek között, de mint te is mondtad, pl. Tonga nem az a napról napra tervezhető ország, még a repülés tekintetében sem. Szóval ha mondjuk csak 2 hetem lenne (és Vanuatu érdekesebbnek ígérkezik, szóval én valószínűleg 3 hét Vanuatu és 2 hét Tonga felé húznék), akkor nem szeretnék pórul járni, és mondjuk egy helyben dekkolni valahol túl sokat mert nincs se hajó, se repülő. 

Ha a több országos verziót választanám, valószínűleg csak 1-2 napra állnék meg Fidzsin, és azt is azért, hogy megvegyem a bérletet Vanuatura. Mint említettem, mindkét verzió nagyon tetszik, teljesen más a kettő. Francia Polinéziában a lagúnák vonzanak leginkább, míg Vanuatu kalandosabbnak hangzik. Tongáról is nagyon tetszenek a képeid a fórumon. Abban bízom, hogy nem ez lesz (ha végre összejön) az utolsó utam a térségbe. Ha a repjegy nem lenne annyi, amennyi, már rég mentem volna. 

Erről mi a véleményed? http://www.positiveearth.org/bungalows/sanma/champagne.asp 

Az oldal szerint 2009-es az infó, nem tudod azóta mennyit változott az ára? Ez nagyon olcsó és jó opciónak hangzik, ha a Champagne beach neked is egyik kedvenced. A kemping is nagyon vonzó Francia Polinéziában, és nem csak az ára miatt, hanem egyrészt szeretek sátrazni, másrészt ilyen környezetben meg aztán pláne jó lehet. Tongára pl. nem is nagyon találtam kempinget, sőt valahol olvastam, hogy elvileg tiltva is van, Vanuatun is - ezen kívül - jórészt csak Tannára találtam néhányat. 

Előzmény: W.L. (1929)
W.L. 2014.03.08 Creative Commons License 1929

A nagy kulonbseg abban mutatkozna, amit a repuleseken tul koltenel.

Francia Polinezia a regio legdragabb orszaga, mig Fidzsi es Tonga a legolcsobbak.

Arrol nem is szolva, hogy ugye a fidzsis verzional 3 teljesen mas orszagot latnal, mig a tahitisnel csak egyet (es az sem orszag...).

Es akkor meg valami. Hogy allsz a francia nyelvvel... mert annak hijan szereny velemenyem szerint az angolul beszelo orszagok sokkal elvezhetobbek.

Előzmény: wanbo (1928)