Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

W.L. Creative Commons License 2015.04.13 0 0 1964

Azert Uj-Zelandrol Indonezia utan visszamenni Vanuatuba...

Ingyen kapod a repjegyeket vagy milliomos vagy? ;-)

Amugy Vanuatu valoban jo elokeszites lehetne PNG iranyaba.

Mikent indonez Papua is.

En Indoneziaban vagyok.

Akkor udv ujra abban a topikban - a Balitol keletre levo orszagresz a kedvencem (kulonosen Maluku, Papua es Nusa Tenggara), tehat szivesen targyalom oket!

Azert remelem csak sor kerul majd Vanuatura is.

Egyebkent en siman bevallaltam az oceaniai szigetorszagok kozul joparat az esos evszakban, es cseppet sem bantam meg.

Mas az amikor a tropusi hosegben zudul le 1-1 eso, es mas mikor a hideg-szeles Uj-Zelandon. ;-)

Előzmény: vighbori (1963)
vighbori Creative Commons License 2015.04.13 0 0 1963

Most néztem rá az időjárásra, és Vanuauu még nem a legjobb sajnos. Szóval először szerintem vissza megyek Indonéziába (Balitól keletre:)), és utána meglátjuk. 

PNG-t majd egy kicsit későbbre tartogatom, Vanuatu után. Próbálok hallgatni a megérzéseimre, és most inkább Vanuatu a tuti:)

Te merre vagy? 

W.L. Creative Commons License 2015.04.13 0 0 1962

Hat, teged aztan nem kellett sokaig gyozkodni! :-)

Ha osszejon, irj rola.

Nem sok magyar jarkal ebben a regioban.

Amugy akkor most Vanuatu PNG helyett lenne, vagy csak elotte bemelegitesnek?

Uj-Zelandot imadom, de az idojarasa tenyleg lutri.

Előzmény: W.L. (1959)
vighbori Creative Commons License 2015.04.13 0 0 1961

W.L, jelen! :) 

Köszönöm, Vanuatut nem először emlegetik. Gyorsan nézek is egy jegyet. Elég ramaty az idő erre felé... dobbantani kellene:) 

Előzmény: W.L. (1960)
W.L. Creative Commons License 2015.04.12 0 0 1960

Borinak:

Remelem ide talalsz! :-)

Kozben eszembe jutott, hogy PNG-hez nagyon hasonlo kulturat, kevesebb veszellyel es Uj-Zelandbol konnyebben elerhetoen, Vanuatun is talalhatnal.

Talan nehezen hiheto, de talan meg hagyomanyosabb is PNG-nel.

W.L. Creative Commons License 2015.01.25 0 0 1959

Szerintem idoben sem tobb Fidzsirol Tongara vagy Vanuatura atrepulni, mint Tahitirol Marquesasra.

A tovabbut mar mas kaposzta, ahhoz akar beiktathatnad Tahitit is utana, kiesobb szigetek nelkul, csak ugrodeszkakent Husvet fele.

Mar egy itteni baratnom is eszlelte, hogy Tahitire nagyon szukosek a merfoldes helyek, mig Fidzsire es Tongara boven vannak.

Előzmény: Kenny___ (1958)
Kenny___ Creative Commons License 2015.01.25 0 0 1958

Ido, ido, ido + tovabbutazas. Meg meglassuk, ellenben az odajegy Fijire tutter mukodik, Tahitira csak elmeleti szinten.

Előzmény: W.L. (1957)
W.L. Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1957

Mondtam en, hogy vannak Fidzsinek is elonyei!

Ott a legszebb, legeldugottabb Lau-szigetekre hajoval lehet csak eljutni, osszehasonlithatatlanul olcsobban.

Francia Polineziaban par eve allitolag mar nem is engedik a turistakat ugy utazni.

Fidzsirol a Marquesas araert kb 2 szomszedos orszagba is atrepulhetnel.

Előzmény: Kenny___ (1956)
Kenny___ Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1956

Ach, de az meg csak ket szigetre (Nuku Hiva, Hiva Oa) ervenyes. Szaksz!

Előzmény: Kenny___ (1955)
Kenny___ Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1955

Uhh, en az Australes pass arara emlekeztem, masik 834€ 4 szigetre. Akkor mar tenyleg jobban megeri a Bora Bora pass 390€-ert + 505€ extension eszakra. Uhh, ez egy picit dragabb, mint amire szamitottam. :)

Előzmény: Kenny___ (1954)
Kenny___ Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1954

Tegnap neztem, nekem ugy tunik, hogy mar onmagaban is van Australs es Marquesas is. Nem occso, 545 euro, de evvan.

Előzmény: W.L. (1953)
W.L. Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1953

Hat akkor juhe.

Viszont Marquesasra sem olcso Tahitirol eljutni asszem.

Ugyan van berlet, de az extension, amihez elobb meg kell venni egy Tarsasag-szk berletet is, ha jol emlekszem.

Vagy ezt is meg tudod furfangolni valahogy?

Előzmény: Kenny___ (1952)
Kenny___ Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1952

Tahitirol ugy $640 korul van egy returjegy Husvet-sz-re, az a legolcsobb megoldas, amit talaltam. Ezzel szemben ugyanaz 12500 merfold + negyed marek mogyoro, a hulyenek is megeri. Mar ha eppen van szabad szek merfoldekbol, most talaltam eletemben eloszor, es pont jokorra. Ezert is bizgettyuzi a fantaziam annyira a tema.

Előzmény: W.L. (1951)
W.L. Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1951

Hoppa, latom nem Tahitirol hanem Husvetrol annyi.

Ugy mar kevesbe meglepo.

Előzmény: W.L. (1950)
W.L. Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1950

Vanuatu nem erdekel?

Merfoldekkel oda is eljuthatnal, es szerintem erdekesebb mindkettonel, bar tovabbutazasilag alighanem zsakutca.

Szerencsere Husvet es De-Amerika mar nem prioritasok szamomra, kulonben nagyon furna az oldalam, hogy jonnek ki Tahitibol annyiert.

Előzmény: Kenny___ (1948)
Kenny___ Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1949

+ ki ne hagyjam, vegre nem egy ejszakat tudnek Husvetolni, igaz ujfent szar szezonban, de meh.

Előzmény: Kenny___ (1948)
Kenny___ Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1948

Elvileg utazasi koltsegek szempontjabol mindegy, hogy Fiji vagy Tahiti, de ezt meg csekkolni kell. Szomszedos szigetek bejarasara tovabbra sincs ido, koltsegek most kivetelesen kevesbe esnek latba. December elejen van merfoldekkel hely Tahiti-Husvet jaratra, onnan ~300 usd D-Amerika jopar nagyvarosa, es mar helyben is vagyok a telelo tervemhez.

Előzmény: W.L. (1947)
W.L. Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1947

Francia Polinezia festoibb, viszont Fidzsi olcsobb, angol nyelvu es jo bazis szomszedos szigetorszagok bejarasahoz is.

Az atlagember szamara joval olcsobb lenne onnan Azsiaba eljutni is, akar fapadosokkal AU-n at, akar a kozvetlen jarattal Hongkongba, de gondolom ezt te ugyis mashogy oldanad meg.

Előzmény: Kenny___ (1945)
W.L. Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1946

Az en 2 valasztasom a Marquesas es a Tarsasag-szk lennenek.

Austral csak a harmadik, Tuamotu meg az utso.

Előzmény: Kenny___ (1944)
Kenny___ Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1945

Iletve erdemes-e egyatalan egy csoportert odaig elkuzdeni magam? A masik verzio Fiji, de onnan (ez paradox hangzasu lesz) kicsit fajdalmasabb lenne visszaindulni akarhova (arrol nem is beszelve, hogy semennyivel nem lennek kozelebb D-Amerikahoz, de akar csak Azsiahoz sem).

Előzmény: Kenny___ (1944)
Kenny___ Creative Commons License 2015.01.24 0 0 1944

Bump!

Ha Tahitira esz a fene, es csak egy szigetcsoportot van lehetosegem megnezni, akkor melyik legyen? Marquesas vagy Australs?

Aztan lehet OZ-bol eszakra megyek, bar a terv Del-Amerikaban telelni jovore (es lehet emberi aron szerezni Tahiti-Husvet-SCL jegyet, juppii!).

The_Rible Creative Commons License 2014.10.20 0 0 1942

Cook

Előzmény: alicoins (1939)
Lukács Tibor Creative Commons License 2014.10.20 0 0 1941

Sziasztok!

Szeretnék megosztani Veletek egy egzotikus, elsősorban Ázsiai, Óceániai uticélokkal foglalkozó közvélemény kutatást.

A facebook csoportunkon keresztül egy alkalmazás segítségével lehet elérni, ami használhat ugyan demográfiai adatokat a válaszok kontextusba helyezése céljából, de csak azokat, amelyeket a "nyilvános adatlap"-on mindenki számára elérhetővé tesztek. Rendelkezzetek ezekkel az adatokkal, amennyiben tudnátok segíteni a felmérésünket!

Köszönettel,

Lukács Tibor

https://atevelemenyed.hu/q/76

W.L. Creative Commons License 2014.10.20 0 0 1940

Tokeletes valasztas, 2 kedvencem (Papua Uj-Guinea mellett).

Nyilvan meg lehetne mas orszagokat is ajanlani, de ha csak kettot akarsz, es nem banod, hogy mindketto melanez, akkor prima valasztasok.

Előzmény: alicoins (1939)
alicoins Creative Commons License 2014.10.20 0 0 1939

kicsit halott a csoport, de hátha olvassa azért valaki :) 

Úgy néz ki, hogy januárban megyek Sydney-be. Nagy álmom, hogy 1-2 csendes-óceáni szigetet meglátogassak. Ha csak egy, max kettő fér bele, főleg költségvetésbe, ti mit ajánlanátok? Vanuatu-ra ill. Új-Kaledóniára gondoltam. esetleg más ötlet, javaslat? 

W.L. Creative Commons License 2014.04.01 0 0 1938

Hat, ha en is Hanga Roaban ragadok, talan meg penzkidobasnak is ereztem volna.

Azert jol korbejarva a szigetet erdekesebb, de nalam sem lett kedvenclistas oceaniai szinten sem. Talan tul kicsi es fokent tul turistas.

De azert azok a szobrok meg mindig paratlanok.

Előzmény: Kenny___ (1937)
Kenny___ Creative Commons License 2014.03.31 0 0 1937

Nem hagytam volna en, csak a Zido... Majd egyszer, engem a "oke, tenyleg itt vagyok" erzesen kivul amugy sem ragadott meg annyira.

Előzmény: W.L. (1936)
W.L. Creative Commons License 2014.03.30 0 0 1936

Vegyes erzelmek.

Kisse csalodtam benne annyibol, hogy allo szobrok csak 1-2 helyen vannak - azok kozul a Rano Raruku toronymagasan a legjobb, kar hogy kihagytad.

A masik amit kar volt kihagyni az a varoshoz kozeli nagy krater szelen az Orongo falurommal.

Turista jo sok volt, de persze joreszuk oregecske francia csoportos, aki a busztol a szobrokig alig bir bottal elkecmeregni, igy a hosszabb turakon elkerulhetok.

Pl a bo felnapos eszaki parti turan konkretan egyszer lattam 2 (alighanem helyi) lovast a tavolban, kulonben sehol senki.

De 4 nap nekem is boven eleg volt ra, es Mexiko jobban tetszik! ;-)

Előzmény: Kenny___ (1935)
Kenny___ Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1935

Lemonnos! Legalabb tetszik? :)

Előzmény: W.L. (1934)
W.L. Creative Commons License 2014.03.25 0 0 1934

Udv a Husvet-szigetrol! :-)

Na, vegre teljesult egy regi oceaniai vagyam.

4 napot vagyok itt, es mint minden mas, a net is jo draga, migy reszletesebb beszamolo rola talan kesobb.

Holnap irany vissza Mexikoba.

Kenny: En esot igazan csak a 3. nap delutanjan fogtam ki, addig max 1-1 par perces szemerkeles.