Keresés

Részletes keresés

hunestfin Creative Commons License 2017.09.25 0 1 2082

AitutakiA földi paradicsom.

W.L. Creative Commons License 2017.09.23 0 0 2081

Irtal mar nekik es esetleg kaptal valaszt is?

Vagy meg filozol, hogy mi is legyen az uticel?

Korabban valasztotrad te mar Uj-Kaledoniat, Tongat es Francia Polineziat is.

Mind jo lenne (bar utobbiban az arak...) de az en kedvencem pont Vanuatu.

Előzmény: wanbo (2079)
W.L. Creative Commons License 2017.09.18 0 0 2080

Akkor mar azt is olvastad biztos, hogy Vanuatu meg pont a kedvenc orszagom Oceaniaban.

Es egy honapra is idealis, bar ha belefer es a vizum nem tul maceras, mondjuk 1 het Uj-Kaledoniaval vagy Fidzsivel sem rossz kombinalni.

 

Az o bevandorlasi hivataluk a polineziaiaktol elteroen anno gyorsan valaszot, sot miutan ramutattam nekik, hogy immar EU tagok volnank mi is, hozzaadtak minket a vizummentes listajukhoz (ami anno meg azt irta, hogy az EGK tagorszagok vizummentesek, de az uj EU tagok nem voltak a listan), honapokkal kesobb oda erkezve es vizummeghosszabbitaser felkereseve oket pedig meg emlekeztek is az egeszre. Szoval total ellentete a lehetetlenul lusta tongaiaknak, de ennek mar jopar eve, ugyhogy probalkozz es majd meglatod.

Azt ketlem, hogy barmely azsiai utazasi iroda tudna erdemben segiteni ilyen vizumokkal, hiszen kovetsegeik is alig vannak.

Előzmény: wanbo (2079)
wanbo Creative Commons License 2017.09.17 -1 0 2079

Szamoát maximum valami mással kombinálnám, csak oda semmiképp, ugye már te is többször írtad, hogy nem olyan jó, hiszek neked. Vanuatu nagyon érdekelne, szerintem tartalmasan ki lehetne ott hozni egy bő hónapot. Persze Indonéziával sem járnék rosszul :) Amint aktuális lesz, jelentkezem majd az indonéz topikban, biztos lesz majd néhány kérdésem 1-2 eldugottabb helyről.

Előzmény: W.L. (2078)
W.L. Creative Commons License 2017.09.17 -1 0 2078

Pont Vanuatuval sokkal jobb tapasztalataim voltak, de nem akarak joslatokba bocsajtkozni.

Irj nekik es meglatod, hogy allnak hozza.

A B terv se rossz am, egyaltalan.

De csak Szamoara ne menjetek szerintem semmikepp, nem eri meg.

Előzmény: wanbo (2077)
wanbo Creative Commons License 2017.09.17 -1 0 2077

Köszi szépen, vízum nélkül biztosan nem veszünk repülőjegyet. Esetleg lehet, hogy megpróbálkoznánk pl. utazási irodán keresztül foglalt, lemondható repjeggyel lelevelezni, hátha Vanuatu-n komolyabban állnak a dolgokhoz, a 30 napos tartózkodás követelményei igen egyszerűek, egyedül a repjegy problémás. Bár kérdés persze, hogy meddig húzzák a dolgot. 

 

Még azt megpróbáljuk, hátha találunk olyan utazási irodát, amelyik foglalkozik ilyen vízumokkal (tudtommal pl. ausztrál és új zélandi turista vízum még Vietnamban sem vészes utazási irodán keresztül intézve, ha a kellő papírok megvannak), de erre kicsi esélyt látok. 

 

Fidzsi egyébként kihagyható, ha csak Vanuatu-ra mennénk, Hongkongból Nadi átszállással találtam jegyet, nem kell külön jegyen utazni, tehát ugye nem kell az országba belépni. 

 

Nem szívesen halasztanám még tovább az utat, már régóta szeretnék ide eljutni, télen úgy néz ki lenne is rá keret...

 

Egyébként a B terv egyelőre úgy néz ki, hogy Raja Ampat és környéke akár Észak-Malukuval kombinálva.  

Előzmény: W.L. (2074)
W.L. Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2076

Ott pedig ezt irjak:

 

 

Visitor visa

  • This visa is introduce to facilitate the movement of people who wish to come to Vanuatu for visit purposes for a period of 30 days only while for European countries a Citizen can stay in Vanuatu for up to 90 Days.
  • This visa can be obtain upon arrival in Vanuatu for exempt Countries.
  • Non-exempt countries are require to apply prior to entry using Vanuatu Immigration Services prescribed application form 1-0 and this application form is available in this website.

Requirement

  • Application Form
  • Return Ticket
  • 2 Photo
  • Fee (3,600 Vt)
  • Copy of first page of passport

Application Form

Application for Visitor Visa

Visitor Visa Extended

For visitors who wishes to stay longer than 30 days in Vanuatu, must call in to the nearest Immigration office to apply for extension using Vanuatu Immigration Services prescribed application form 1-1 and this application form is available in this website.

  • Application Form
  • Return Ticket
  • Statement from the bank
  • Immigration bond
  • Approval Duration
  • 2 Photo
  • Fee (6,000 Vt for Four Months and 12,000 Vt for Over 4 months)
  • Copy of first page of passport

 

Előzmény: W.L. (2075)
W.L. Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2075

A legitarsasag honlapja ide iranyit at vizumugyekben:

 

https://immigration.gov.vu/index.php/visitors-visa/

Előzmény: wanbo (2073)
W.L. Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2074

Sajnos nem sok jot tudok mondani.

Anno elso oceaniai korutamon Tonga meg vizumkoteles volt nekunk.

9 honap, 2 kovetseg es a tongai hatosagok tobbszori felhivasa nem volt eleg, hogy jovahagyjak vizumkerelmem, bar mindig kedvesen megigertek "holnapra".

Igy lett helyette anno Niue, Tongara pedig kesobbi utamon, mar vizummentesen jutottam el.

Amerikai Szamoa es Tokelau sem siettek a jovahagyassal.

Nekem ugy tunik, a legtobb kis szigetorszag nem akar vizumkoteles turistakkal bibelodni.

En a vizumok nelkul mem mernek repjegyeket megvenni elore.

Fidzsire szallj ra eloszor, mert az szinte megkerulhetetlen csomopont.

Szamoa pedig pont a legrosszabb uticel szerintem, csak a vizummentesseg miatt kar ra fokuszalni.

 

Megfontolando: Hagyjatok a regiot akkora, mikor a vietnami baratno magyar felesegkent mar vizummentesen tarthat veled. :-)

Előzmény: wanbo (2073)
wanbo Creative Commons License 2017.09.17 -1 0 2073

Sziasztok! 

 

Óceániai vízumokkal kapcsolatban valakinek van tapasztalata? Tudom, hogy nekünk a legtöbb országba nem kell, barátnőmnek (vietnami állampolgár) viszont igen és nem sok infót találok arról, hogy hogyan lehetne a szükséges vízumokhoz hozzájutni. 

 

Találtam jegyet pl. Vanuatu-ra a téli időszakra kb 900 USD-ért, viszont barátnőmnek vízum kell. Az Air Vanuatu honlapján azt találtam, hogy a jelentkezési lapot el kell faxolni, egyéb követelményekről nem írnak - ennyire egyszerű lenne? A linkben szereplő másik link - a bevándorlási hivatalé nekem nem működik, nem tudom megnyitni, de lehet, hogy csak a kínai net miatt, hálás lennék, ha valaki meg tudná nekem nézni.         https://www.airvanuatu.com/home/plan-book/entry-requirements/

 

Mindenképpen úgy szeretnénk menni, hogy ne kelljen 3-4 vízumot intézni (bár ha egyszerűek...), ezért valószínűleg kiesik az az opció, hogy pl Ausztrálián vagy Új-Zélandon keresztül komnibáljunk különböző repjegyeket, valószínúleg marad az Air Fiji. Ami az Air Fiji-vel repülhető relatíve olcsó desztinációkat illeti, Vanuatu számomra az 1., utána jön Tonga (ide is kell neki vízum), majd Fiji (ide is kell), majd Szamoa (ide nem kell.....). 

 

Ezekben az országokban mennyire veszik komolyan a vízumkérdést, azaz mennyire komoly követelményrendszernek kell megfelelni egy szimpla turistavízumhoz? 

 

Pl a Tongai vízummal kapcsolatban is ezt találtam: 

If a non-Tongan passport holder is a citizen from a country NOT listed below, s/he requires a letter of authority allowing him/her to travel to Tonga and apply on arrival in the Kingdom for a visitor’s visa. - Mi az a letter of authority? 

 

Előre is köszönöm, ha valaki hozzá tud szólni! 

 

pannn Creative Commons License 2017.09.12 0 0 2072

Meg nagyon nincsenek konkrétumok ezért nem is mentem a konkrét topikokba, de igen ezekben az országokban töltjük az idő nagyobb részét. Kezdve a sztánokkal (Kazah kivételével) meg azok az országok ahol még nem voltunk és azok az országok ahol már voltunk (kiv. Malájzia és Sri Lanka). Indiában az északi rész, a törzsi területek, meg a középső rész, Kínában Xinjiang, a középső rész (Gansu) illetve Yunnan és Sichuan, Indonéziában meg bármi akár azok a területek is (Sulawesi mindenképp) ahol már voltunk. 

Előzmény: W.L. (2071)
W.L. Creative Commons License 2017.09.11 -1 0 2071

Mint mar irtam, szerintem is jobb Oceaniat kulon utra hagyni.

Mondjuk PNG-t persze tenyleg logikus Papuaval osszekapcsolni, bar a vizum beszerzese Jayapuraban eleg kiszamithatatlan.

Az ut tobbi azsiai reszerol irj az Indonezia vagy Kina topikokba, gondolom ezekben (es Indiaban) toltitek legnagyobb reszet.

Előzmény: pannn (2070)
pannn Creative Commons License 2017.09.11 0 0 2070

Észben tartom, bár inkább a "szárazföldi" Ázsiára és Indonézia, Fülöp szigetekre fókuszálunk. 

Előzmény: W.L. (2069)
W.L. Creative Commons License 2017.09.11 0 0 2069

Ezt arrafele (is) elore kell megtervezni, mert minden szigetorszag megkoveteli, hogy mar a belepesnel meglegyen a tovabbutazasra szolo jegyetek. Erdemes modosithato idopontut venni.

Előzmény: pannn (2068)
pannn Creative Commons License 2017.09.11 0 0 2068

Pont az a gond Óceániával hogy költséges egyik helyről a másikra eljutni. És ez a része valószínűleg majd helyben fog kialakulni.

Előzmény: W.L. (2067)
W.L. Creative Commons License 2017.09.11 0 0 2067

PNG-vel nyilvan a Salamon-szk kothetok ossze legkonnyebben, bar onnan mehetnetek tovabb Vanuatun at Fidzsiig, aztan onnan esetleg repules Hongkongba, megsporolva a viszzautat ugyanarra vagy Ausztralian at. Vagy forditva.

Mondjuk ez azert dobna a koltsegeken, Oceaniaban nem az Air Asia arain lehet repkedni az orszagok kozt.

Nekem a 2 nagy kedvencem PNG es Vanuatu, a Salamon-szk nem jott be, es Fidzsi sem foghato az elozo kettohoz.

Előzmény: pannn (2065)
pannn Creative Commons License 2017.09.11 0 0 2065

PNG tervben van és esetleg Fidzsi vagy/és Salamon szigetek, de Vanuatu is nagyon tetszik. De még Ázsiában is rengeteg hely maradt amiből most valamennyit pótolhatunk.

Ausztrália és Új Zéland nincs tervben sem most sem a jövőben, bár utóbbit még csak csak megnézném de nem mostanában. 

Előzmény: W.L. (2064)
W.L. Creative Commons License 2017.09.11 0 0 2064

Ezt arra az esetre mondtam, ha probalnatok minel kevesebbet repulni.

Amugy a repules valoban olcsobb.

 

Oceania hogy jott kepbe?

Beleferhet mondjuk Fidzsi vagy Mikronezia repulovel Hongkongbol vagy a Fulopokrol, vagy atugrani Papuabol Papua Uj-Guineaba es esetleg onnan tovabb a Salamon-szigetekre?

Bar szerintem egy 1-2 orszagnal tobbet felolelo oceaniai ut, kulonosen a ti stilusotokban, inkabb kulon utat erdemel, es inkabb Ausztraliaval es Uj-Zelanddal kombinalando mint Azsiaval.

Előzmény: pannn (2063)
pannn Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2063

Malájzia csalódás volt így az teljesen kimarad. Az Air Asia meg van annyira olcsó hogy pár szakaszon megérje.

Előzmény: W.L. (2062)
W.L. Creative Commons License 2017.09.10 -1 0 2062

OFF: Tudtommal Sabahbol meg mehetnetek hajoval Mindanaora. En is mentem azzal, illetve volt szerencsem a 2000 korul jaro Mindanao-Sulawesi hajokhoz is joparszor.

Előzmény: pannn (2060)
pannn Creative Commons License 2017.09.10 0 2 2061

blog biztosan nem lesz

Előzmény: Törölt nick (2059)
pannn Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2060

A Iránba repülésre azért is gondoltam mert egyrészt olcsó másrészt Irán lesz az első ahol megállunk, aztán onnan szárazföld. Bár Fülöp szigetek esetében a repülés valószínű.

Előzmény: W.L. (2058)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2059

lesz-e erről az útról blog ahol lehet olvasni, hogy éppen merre jártok?

Előzmény: pannn (2055)
W.L. Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2058

En is ezt ajanlottam volna.

A vilagkoruli repjegyek ritkan erik meg arukat, mondjuk pont Oceania az egyik olyan regio, ahol ertelmuk lehet, de mar az sem biztos.

En amugy Iranig sem repulnek, ha lud, legyen kover.

Lehetne egy szep kor Azsia repules nelkul.

Esetleg Burmat erdemes atrepulni, bar ugy tudom nemi maceraval mar az is atszelheto foldi uton India es Thaifold kozott.

Előzmény: pannn (2057)
pannn Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2057

Visszajövünk mivel ez egyszerűbb is és olcsóbb is meg amúgy is szárazföldön haladunk majd Kelet felé, esetleg Iránig repülünk. 

Előzmény: W.L. (2056)
W.L. Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2056

Ez igen!

"Vilagkoruli" ut lesz a Csendes-oceanon at, vagy Europan at kotitek ossze a 2 kontinenst?

Előzmény: pannn (2055)
pannn Creative Commons License 2017.09.10 0 1 2055

Igazából mindenhol off, de kezdődik egy 6 hónapos Közép és Dél Amerikai úttal és folytatódik egy 18 hónapos Ázsiaival, természetesen több hónap Indonézia is lesz benn így remélem lesz közös Pápuai túránk.

Előzmény: W.L. (2054)
W.L. Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2054

Ez jol hangzik, plane mivel egy hosszu utatok mar volt.

Mi lesz benne, illetve mire fokuszal leginkabb?

Ha itt off, irhatod mashova is.

Előzmény: pannn (2053)
pannn Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2053

A következő egy nagyon hosszú út lesz amibe sok minden bele fog férni.

Megvan ebook formában az összes érdekes LP. Amúgy olvasom a hozzászólásaid sok topikban.

Előzmény: W.L. (2052)
W.L. Creative Commons License 2017.09.10 -1 0 2052

Ez a regio a kovetkezo tervetek?

Hogy mar nalad a konyv es itt is hozzaszolsz...

Előzmény: pannn (2049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!