Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1209

Sajnos azért olyan fiatal nem vagyok, közel vagyok a harminchoz és hát nagy idealista álmomat valahogyan szeretném megvalósitani. Most kerültem abba a helyzetbe hogy kezdjek gondolkodni egy ílyen útról szeretnék az életemből legalább fél évet az óceániai szigetvilágban tölteni és ezt jó alaposan megszervezni. Ezért teszek fel kérdéseket és kérek segítséget. Üdv

Előzmény: BOLOND (1208)
BOLOND Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1208

Jol sejtem hogy nagyon fiatal vagy?:)

Előzmény: Törölt nick (1205)
Septimus Severus Creative Commons License 2010.11.23 0 0 1207

Nagyon jó képek, szerintem ide töltsd fel az összeset van hozzá képfeltöltő program is, egyszerűen működik:

http://www.fotoalbum.hu/

 

Előzmény: W.L. (1194)
Septimus Severus Creative Commons License 2010.11.23 0 0 1206

Jó ötlet a letelepedés.Én is ezen gondolkodom hiszen ott a szigeteken van déligyümölcs a fákon, friss víz a patakokban és szinte gondtalanul lehetne élni, fürödmi az óceámban egy szép karcsú Fiji leánnyal.

Előzmény: Törölt nick (1205)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 1205

Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem Új-zélandon lakom hanem itt MO.-on.  Az NZ egész mást takar. Végül is anyagi vonzat alatt azt értem mennyi pénzből érdemes belevágni egy ilyen útba ha kb 3 hónap és fél év közötti időtartalmat szeretnék a Csendes- oceáni szigetvilágban tölteni. Ha valamelyik sziget megtetszene akkor akár le is telepednék. Bár hozzászólásaitokból kiderül hogy ez egy elég idealista álom. Sajnos nem vagyok diesel-gépész de nem állok messze tőle.

Előzmény: BOLOND (1204)
BOLOND Creative Commons License 2010.11.23 0 0 1204

A nickedbol itelve nem NZ-bol vagy?

Az "anyagi vonzat" alatt mit ertesz?  Ott penzt keresni?  Nagyon felejtos ha csak nem vagy diesel-gepesz.  A tropusok hasonlitanak a kinai kajara, szep a talalas de az ize kerdeses.  Azonkivul szamtalan gazdasagi, politikai, kulturalis variaciok vannak az orszagok/szigetek kozott, a tetszesed nagyon fugg attol hogy mi a celod.  Szerintem tobben csalodnak az ottani eletben mint megszeretik.

En imadok oda jarni de 3 honap mar nagyon feszitene a hurt.

 

Repter varocsarnok Mitiaro-n:):

 

Előzmény: Törölt nick (1200)
BOLOND Creative Commons License 2010.11.23 0 0 1203

Minap jutott eszembe hogy dumaltunk a palmalevel tetorol.  Epp kezembe akadt egy par Mitiaro kep 2003-bol, es most mar tisztan emlekszem hogy a helyiek mondtak hogy csak azert nem hasznaljak a badogot mert tul draga odavitetni es jo festek/festo hianyaban gyorsan rozsdasodnak.

 

Előzmény: W.L. (1199)
minimal Creative Commons License 2010.11.23 0 0 1202

Az oda, ill. a regionális repjegy általában a költség döntő része - ez utóbbi csak akkor nem ha türelmes ember vagy és nagyon hosszú időt tudsz szánni az útra. Amúgy meg angol nyelvű forrásokból (online, könyvek) érdemes tájékozódni...

 

A kitelepülést felejtsd el, technikailag is szinte megoldhatatlan, meghát nagyon hamar meg is unnád.

 

Egyébként ilyen kérdéseket sokan feltettek már a fórumon, érdemes visszaolvasnod olyan korábbi hozzászólásokért amiket még esetleg nem láttál.

Előzmény: Törölt nick (1200)
minimal Creative Commons License 2010.11.23 0 0 1201

40.000, azaz negyvenezer fornitért? Online? :oO

 

Legalább találtam konnektort és van ingyen WiFi. Pár órát azért aludtam egy padon... 10 éve csináltam hasonlót a casablancai reptéren, az tényleg rettenetes volt. Igaz, társasággal voltam, de egy idő után már inkább idegesítettük egymást. :o)

Most már asszem célegyenesben vagyok, csak másfél-két óra van vissza.

Előzmény: W.L. (1198)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1200

Nagyon tetszik a fórum, már rég óta figyelem. Életem nagy vágya hogy én is eljussak Óceániába főleg Niue, Tuvalu, Kiribati, Palau, Cook-szigetek, és a Pitcairn szigetek érdekelnek

Érdekelne hogy egy ilyen út megszervezését, hogyan kell elkezdeni? Mi az anyagi vonzata egy ílyen útnak? Kihez lehet fordulni tanácsért? Kacérkodom azzal is hogy feladom jelenlegi életemet és elköltöznék egy ilyen szigetre persze tudom hogy ilyen helyre nem egyszerű bevándorolni. A kitelepülés melyik sziget országba lehetséges és hová érdemes?

W.L. képei gyönyörűek írigylem hogy ilyen szép helyekre eljutott, csak gratulálni tudok.

Válaszaitokat köszönöm.

Előzmény: W.L. (1199)
W.L. Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1199

Meg mindig Fidzsin, es megerkezett az eso is... par itteni sziget es Tuvalu meg a terv, bar az utobbitol kezd elmenni e kedvem - maceras hajout par atollert amik Kiribatihoz hasonloask, csak kevesbe hagyomanyos kulturaval.

 

Apropo ez erdekelhet par embert...

 

Air Pacific most csak kb 255 USD egy utra Hong Kongbol Fidzsibe!

 

Vagyis vegre nem kell tobbe Ausztralian at ideutazni Azsiabol - eddig asszem csak a Korean Airlines repult ide Azsiabol, de HK olcsobb lehet hazulrol.

Előzmény: alicoins (1197)
W.L. Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1198

Ne is mondd, tegnap vettem egy jegyet Malajziabol Parizsba negyvenezer Ft-ert.

Ami tok jo, csak epp az egyetlen napi csatlakozas onnan Pestre 3 oraval az erkezes utan megy, ami szerintem tul szuk az atszallasra.

A kovetkezo masnap ugyanakkor. Tehat alighanem bo 24 oram les a parizsi repteren.

Na persze ha emlekeim nem csalnak, ez meg mindig jobb lehet 13 oranal Seremetyevon...

Előzmény: minimal (1196)
alicoins Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1197

nagyon szép helyek. érdekes helyeken jársz.

ha lesz majd időd, akkor tegyél amjd még fel anjobbak közül.

 

mi most az uticél? merre tovább?

Előzmény: W.L. (1195)
minimal Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1196

Minden jól néz ki, az a vulkán-sziget tényleg különösen érdekes!

 

Én közben 13 órás moszkvai átszállásomat töltöm hogy a franc vinné el, későn vettem észre hogy elpattintották a foglalásomat.

Előzmény: W.L. (1194)
W.L. Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1195

Nos, remelem tetszenek! ;-)

Előzmény: alicoins (1182)
W.L. Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1194

Es vegul a "raadas"! Tonga legeszakibb, es legelszigeteletebb szigetei, a "Niuak".

Ezekre 6 hetente jar egy teherhajo, igy nagy mazli volt ide eljutni.

A fosziget Niuatoputapu, itt a helyiek szerint 2-3 havonta elofordul 1-1 turista, es neha yachtok is megallnak nala. Itt lattam tonga legszebb feher homokkal boritott strandjait. szomszedja Tafahi vulkani szigete.

De szamomra a legerdekesebb a legtavolabbi sziget, Niuafo'ou volt, ami egy aktiv vulkan hatalmas kratertoval, benne kis szigetekkel, amelyek egyikere at is usztam a csak ezen a szigeten elo tongai talpastyukot meglesni. A kikoto korul impozans lavafolyamok, a mult szazad kozepen a teljes lakossagot kitelepitettek vulkankitores miatt.

 

 

 

 

 

 

 

 

W.L. Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1193

Hapaaitol eszakra a kovetkezo nagyobb szigetcvsoport Vavau, tonga fo vitorlazo es balnaleso helye. Elvileg a "Palau Sziklaszigeteihez nagyon hasonlo, festoi" tajairol hires, es bar csunya nem volt, azert az allam nem esett le tole! ;-)

Itt egy helyi csaladnal laktam egy faluban a fosziget eszaki reszen.

 

 

 

 

 

W.L. Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1192

Tongataputol eszakra fekszik a Hapaai szigetcsoport, Tonga fo strandolovideke.

Halalcsendes, nekem mar kisse unalmas is volt. A strandok nem rosszak, foleg a kristalytiszta viz, de azert nem is hofeher vilagszamok. Nagyon jo es olcso szallasok a "fovarosban".

 

 

 

 

 

 

W.L. Creative Commons License 2010.11.22 0 0 1191

No es akkor immar Fidzsirol, a tongai fotok!

Kivancsi vagyok, hogy mukodik a feltoltes az uj rendszerrel...

 

Eloszor is Tongatapu, a fosziget.

Sokak szerint ronda es unalmas, nekem bejott.

Itt utkoztem meg eloszor azon, milyen sokan hordjak a hagyomanyos viseletet (foleg templomba), es egy katonai paradet is kifogtam. De a fo esemeny a demokraciara valo atallas - noivember 25-en lesznek az elso igazan demokratikus valasztasok Tongaban, ment is vadul a kampanyolas - igazi, jellegzetes polines stilusban! :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alicoins Creative Commons License 2010.11.12 0 0 1190

nah ezt nem linkelte be.

ez a jó link Mikronéziáról

alicoins Creative Commons License 2010.11.12 0 0 1189

Teknőshús mérgezett egy fesztiválon

Meghalt két felnőtt és négy gyerek Mikronéziában, mert ettek az Eretmochelys imbricata húsából.

W.L. Creative Commons License 2010.11.09 0 0 1188

Gyors udv Tongarol!

 

Fura hely, nem szamitottam ra, hogy ilyen sokan flangalnak meg fuszoknyaban!

Viszont a klima huvos, es sem a strandok, sem a tajak nem eppen vilagszepek..

A kultura miatt erdekes, amugy sokfele vannak szebb szigetek.

minimal Creative Commons License 2010.11.02 0 0 1187
"A fotok csak fotok, de az orszag hogy tetszik? ;-)"

Ne idegesíts, nagyon. :o)

Most hosszú idő óta először idejét se tudom mikor mehetek valahova megint, nem beszélve Óceániáról. Bár nem panaszkodom, ilyen szempontból ez eddig a legjobb év volt, 5 hónapnyi utazással...
Előzmény: W.L. (1176)
alicoins Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1186
wow. szép kis útvonal :)
képeket majd ha tudsz tegyél fel (:
Előzmény: W.L. (1184)
Euronymus Creative Commons License 2010.10.30 0 0 1185
Pontosan mi a neve ennek az atollnak ahol ilyen felhőtlen boldogságban éldegélnek ezek a derék emberek? A többi képet is lehet majd látni valahol?
Előzmény: W.L. (1173)
W.L. Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1184
Tonga utan vissza Fidzsire (ahol ezen az uton meg csak tranzitban alltam meg) es onnan remelhetoleg meg Tuvalu is, hajoval.
Asszem Wallis most kimarad.
Előzmény: alicoins (1182)
W.L. Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1183
Hat ha a cookiknal 4-6 havonta kell cserelgetni az ilyen tetot, akkor nagyon nem ertenek az epitkezeshez! :p
Rakerdeztem Kiribation, 3-5 evente kell cserelni, es azt mar regota tudom, hogy valojaban millioszor kellemesebbek az ilyen hazak a badogtetos betonkockaknal, mivel az ilyen teto alatt belul huvos marad a haz mig a badogteto felfut, a nyitott oldalak pedig pluszba atengedik a tengeri szellot. Mind Kiribatin mind mashol ahol jartam sokan akiknek van egy "modern" hazuk is epitenek melle egy leveltetos kunyhot, aztan napkozben (illetve neha ejjel is) abban ejtoznek mig a badogtetos "suto" ursen all! ;-)
Előzmény: BOLOND (1180)
alicoins Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1182
jó utat Tongara. ha majd lesz rá mód, akkor képeket szívesen néznék arról is. mi a további úticél Tonga után? :)
Előzmény: W.L. (1179)
alicoins Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1181
wow. köszi a képeket. nagyon jól sikerültek. érdekes helyek. irigylésre méltóak :) köszi, h tettél fel :)

sajnos nekem ez most nagyon távoli (egyelőre, h Óceániába eljussak), de majd remélem idővel egyszer lesz rá lehetőség.
Előzmény: W.L. (1176)
BOLOND Creative Commons License 2010.10.29 0 0 1180
A kulso szigetek azert meg eleg hagyomanyosak, habar a kokuszlevel teto nem nagyon nepszeru (nem praktikus csak jol nez ki a turistaknak. 4-6 havonta ujra kell epiteni, kozben meg javitgatni, a helyieknek tele van vele a hocipo.

Van egynehany tall ship tura, fel lehet iratkozni es nem csak utas vagy hanem legenyseg is. Huzos az ara de nem tudok most nagyobb elmenyt elkepzelni. Addig nem halok meg amig nem csinaltam meg. Rajta van a vodor-listan, a Kilimanjaroval egyutt.

A felso kep a korhaz Rakahanga-n alul meg a Manihiki kunyhonk alkonyatban:
(lehet voltak mar fennt)





Előzmény: W.L. (1179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!