Keresés

Részletes keresés

2108face Creative Commons License 2018.12.12 0 0 218

Sziasztok!

 

Van egy 5 éves Orion T32-DLED-Smart tv-m. Egészen jól bírja, ahhoz képest, hogy 1 évesen, szerencsére a gari lejárta előtt 1 nappal megdöglött a tápegysége, de ezt akkor kicserélték ingyen és azóta is jó. :D

 

- Nincs hozzá szoftverfrissítés. Röhejes. Nem is volt soha.

- Mivel már régi okos tv, ezért a Youtube letiltotta magát rajta.

- Nem bírok rátükrözni okostelefont. Vagy ezt már ne is várjam tőle? Mondjuk az tényleg jó lenne. 

  

Batyi Edv?rd Creative Commons License 2018.07.08 0 0 217

Sziasztok azt szeretném kérdezni h vettem egy orion dvd-6616 és nekünk a hifi van összekötve velle és valahogy a dvd távirányiton elnyomtam valamit és átállitotta koncerte magát és most viszhangzik a hang és nem add le olyan jellet hogy tudnám visszaállitani ?

egy hazafi Creative Commons License 2018.02.06 0 0 216

Sziasztok. Hozzájutottam nemrég egy működő Orion CTV022A típusú TV készülékhez, de ahelyett hogy meghírdettem volna eladásra, sajnos a legutóbbi lomtalanításkor ki kellett tennem (szülői nyomásra, mert sok helyet foglalt a tárolóban). Viszont a használati utasítása megmaradt a kapcsolási rajzzal együtt, ezért ezt jelképes összegért oda tudom adni annak, aki tudja használni, szüksége van rá. Ha kell, beszkennelt képet tudok róla mutatni.

Üdv mindenkinek.

morcos csodagyerek Creative Commons License 2018.01.03 0 0 215

"EuroPark MediaMarktban vettem egy Orion PIF 24 D/LED csodát."

 

Meg tudnátok mondani, hogy ezek a PIF 24-esek Full HD-sek-e vagy sima HD ready-k? Unokaöcsémék X-box-ához keresnék TV-t, szóba került ez is, de egyik helyen ilyen, másikon olyan tulajdonságúként szerepel.

Meg még egy kérdés: észrevettétek, hogy az utóbbi években megnőtt a csak HD ready-s TV-k száma? Mitől van ez a visszafejlődés, mikor az ember a felbontás növelését várná el?

Előzmény: TLBY (193)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2018.01.03 0 0 214

És még annyit, hogy az internetről ingyenesen letölthető "Format Factory" nevű számítógépes programmal könnyedén át tudja mindenki alakítani a DivX és egyéb videoformátumait XviD-es AVI-ba, amit már képes kezelni a DVD lejátszó.

Előzmény: morcos csodagyerek (213)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2018.01.03 0 0 213

"1 kérdésem lenne Orion DVD 6006/6616 típusú lejátszókról: Divx-esek (Xvid) ezek?"

 

Lehet, hogy már nem időszerű a kérdésed, de ha már idenéztem, megválaszolom, hátha másnak is segíthetek vele. Szóval, legjobb tudomásom szerint a DivX és az XviD nem ugyanaz: a DivX egy fizetős videó kódoló rendszer (codec), míg az XviD ennek az ingyenes alternatívája. Tehát az Orion és a többi gyártó bizonyára fizetett a DivX-et kifejlesztő vállalatnak, hogy használhassa a lejátszóiban ezt a codec-et, de úgy látom, újabban már kezdenek áttérni a csak XviD-es készülékekre, amik viszont a DivX-et nem igazán tudják lejátszani (nekem van egy régebbi Orion 2602 DivX típusú DVD-lejátszóm, az kezeli mindkét formátumot, de egy újabb, DVD 5225 típusú már csak az XviD-et a kettő közül; ez nem hiba, pusztán a beépített codecek kérdése).

Na most hogy rátérjek a konkrét kérdésedre: ezek miatt a szóban forgó készülékek nagy valószínűséggel nem DivX-esek. Megnéztem a kinagyított képet róluk itt:

http://webshop.orion.hu/dvd-hordozhato-multimedia/241-hdmidvd-lejatszo.html

és bár így is elég nehezen olvashatók a feliratok rajtuk, nem láttam a "DivX" feliratot, viszont az MPEG4 ott virít, tehát az XviD-et ismernie kell (már csak mert az előző generációs 5225 típusú lejátszóm is így van ezzel).

Előzmény: wolverin666 (209)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.25 0 0 212

Helli.orion 32" smartled,wifin keresztül bizonyos file okat,nem játszik,ill nem látja.usb-röl mindent lejátszik.érdekes,hogy a full hd mkv file-ban az egyik filmet felismeri,lejátsza,másikat nem.mi lehet a baja?

Endiman Creative Commons License 2017.09.10 0 0 211

Sziasztok!   Most vettem egy Orion PIF22-DLED tv-t, az analóg kézi hangolással küzdök, ha talál egy csatornát az még enyhén csíkos, távon nyomogatva beállítom a jó mhz-et de nem tudom elmenteni, csak enter v. menü vissza gomb a két lehetőség. Van valakinek ilyen tv-je? :)   köszi

vm_motor Creative Commons License 2017.07.06 0 0 210

Igy van sajnos , sz@r egy cég.

Előzmény: wolverin666 (209)
wolverin666 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 209

A hozzászólások felén kb. átrohantam... nekem 1 kérdésem lenne Orion DVD 6006/6616 típusú lejátszókról: Divx-esek (Xvid) ezek? Egyik vevőszolgálatos hölgy sem tudott felvilágosítást adni, az adott telefonszámokon senki sem jelentkezett. Email-jeimre (Orion webshop/Orion Electronic) nem válaszoltak illetékesek. A Google keresőjében sem találtam olyan hozzászólást/leírást, amiből ez kiderül.

Na jó, szóval aki tud válaszoljon.

vm_motor Creative Commons License 2017.05.16 0 0 208

Mert nem tudtam, hogy van ilyen lehetőség is.

Utána kell nézzek.

Jobbára csak az ismeretterjesztő csatornákat nézem (DTX, Discovery ch, stb.).

 

Köszi.

Előzmény: AlexBp (207)
AlexBp Creative Commons License 2017.05.15 0 0 207

hát igen csak a box elég korlátolt ....

De miért nem cseréled le a boxot smart kártyára és akkor közvetlen a kábel a TV-be? 

A T -Home is csak a jobbakat kódolja, és ráadásul régiónként eltérő csatornákat, azaz kiszámíthatatlan ez így előre, de a nullánál biztos több lesz. Általában a külön fizetős csatornákat szokták lekódolni (pl Animal Planetről konkrétan tudom). 

Előzmény: vm_motor (206)
vm_motor Creative Commons License 2017.05.15 0 0 206

Értem, akkor azért nem megy...Most szerelték 2év hűség idővel. Boxnak  is van felvétel opciója majd utána nézek.

Köszi, eszerint antennával menne, de hát azon nem jön semmi jó.

 

Előzmény: AlexBp (205)
AlexBp Creative Commons License 2017.05.14 0 0 205

Na várj, akkor egy alapkérdés: 

Hogy van bekötve a TV? 

Mert ez a funkció csak akkor elérhető, ha közvetlen a kábel megy a TV-be és úgy hangolod be, azaz smart card-os megoldással. 

Ha digit boxod van, akkor azzal nem megy, mi is ezért cseréltünk. 

 

Ha pedig smart card-os és még se megy, akkor annyit hallottam, hogy pont a T-home igencsak lekódolja a menőbb csatornáit és másnak se sikerült felvenni róla (miközben a UPC-s szolgáltatónál igen). 

 

szóval ez a két fő kérdés .... az 1 TB sztem teljesen rendben.

Előzmény: vm_motor (204)
vm_motor Creative Commons License 2017.05.09 0 0 204

És lejátszani gond nélkül tudtunk Pen-ről.

Majd próbálok össze szedettebb lenni, de már nem reméltem, hogy valaki válaszol.

Előzmény: vm_motor (203)
vm_motor Creative Commons License 2017.05.09 0 0 203

Ja, nem vinyó hanem külső tároló. Csak egy USB lóg ki 1 kisdobozból.

Előzmény: vm_motor (202)
vm_motor Creative Commons License 2017.05.09 0 0 202

Köszi. 1Tb-st raktam rá, a boltos le is formázta, így az gondolom rendben van.

De hiába nyomkodtam a leírás szerint nem történt semmi.

Ez Tcom -s üvegen jön.

Előzmény: AlexBp (201)
AlexBp Creative Commons License 2017.05.08 0 0 201

Nekem most olyan 50-50% sikerességgel le is játssza, a felvétel pedig nem gond. 

Először is milyen külső winyót tettél rá és formáztad-e? Kellene annak működnie, csak az a gondja, hogy ha túlságosan telített már a külső HDD, egyszerűen nem bír vele, és megzavarodik. Ilyenkor jönnek a rejtélyes magától kikapcsolások stb, de addig semmi gond.

 Én 2 TB-osat tettem, és a gondok kb 35%-nál kezdődtek, azóta töröltem belőle, és most megint jó, úgyhogy sztem max egy 500 GB-osat tegyél rá, azzal kell működnie gond nélkül.

 

 És ami még fontos, hogy szolgáltatófüggő is, mert valamelyik lekódolja olyan módon, hogy felvenni se tudd, ha jól tudom, egyedül a UPC nem csinál ilyet (de ez több Orionos elmondása, az enyém csak a fenti tapasztalat). 

Előzmény: vm_motor (200)
vm_motor Creative Commons License 2017.04.28 0 0 200

Én fel se tudok venni , neked, hogy sikerült?

Előzmény: AlexBp (192)
vm_motor Creative Commons License 2017.04.28 0 0 199

Meg tudná vlki mondani hogyan kell az Orion T32-DLED-S TV-vel felvenni egy TV műsort, mert ez a leírást be tartva nekem nem sikerült. Nem történt semmi.

Előre is köszi.

_Pirx64_ Creative Commons License 2017.01.03 0 0 198

Valószínűleg inverter hiba. Javítható.

Előzmény: Big B (197)
Big B Creative Commons License 2016.12.31 0 0 197

Sziasztok.

 

Van egy orion 32 dled-s Tvm ami bekapcsolni bekapcsol, villog sokat utána megy, de képet nem ad csak hang van. néha a kép nagyon nagyon sőtét s csak a hangerő csikot lehet nagyon sötéten látni. szrintetek mi lehet a baj?

Mivel van egy sasmung tvm is abból adódóan hogy villog sokat és utánna kapcsol be volt ilyen hibája. S ez alaplapra hibára utal.samsungnál alaplap csere volt s minden működött.

 

várom reakciótokat.

sanyooo1 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 196

Hali!

Új vagyok itt, kérdezek! :)

Az Orion tv hol helyezkedik el a minőség palettáján? Mert ugye minden P.R.C. -ben készül :) nagyobb Orion, vagy kisebb LG között vacillálok, áruk ugyanegy.

Köszönöm!

tom04tom0444 Creative Commons License 2016.12.10 0 0 195

Ez van nekem is: Orion PIF48-DLED-SA

 

És az a durva, hogy valoszinuleg ez az egyetlen televizio a vilagon, amelyikhez EGYETLEN KIBASZOTT okostelefonos távirányito applikacio sem mukodik!!! 

 

Ergo androidos mobiltelefon app-al NEM LEHET bekapcsolni, csak a sajat taviranyitojaval, es SEHOL A VILAGON nem lehet megtalalni hozza az IR code-ot sem. szoval a supportja finoman szolva is egy rakas szar!

Előzmény: Stanca W202 (186)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2016.12.01 0 0 194

"Nem tudom már honnan szerzek TV-t."

 

De akkor ezek szerint a műszaki áruházak vertek át?

Próbáld meg a gyártótól beszerezni. Ezek, ha már orionos fórumban vagyunk:

 

http://webshop.orion.hu/

 

 

http://www.orionmarkabolt.hu/

Előzmény: TLBY (193)
TLBY Creative Commons License 2016.11.27 -3 1 193

Fokozottan nem ajánlom!
EuroPark MediaMarktban vettem egy Orion PIF 24 D/LED csodát.
Szőrös, szemüveges részlegvezető bontatlan gyanánt kihozott a raktárról egy
kicsomagolás során láthatóan használt (feltépett, leragasztatlan belső csomagolás, koszos talpgumik) példányt. Ettől még nem akadtam volna ki, de már javított, kókányolt darab volt,
alsó részén kilógott valami gumi, így nem volt összepattintva, oldalt kivilágítottak a LED-ek.
Működni működött, azt nem tudom, hogy a panel a javítás során belekeveredett kosztól volt
foltos, vagy alapból ilyen. Visszavittem másnap, vissza is kaptam a pénzt, de játszották az eszüket. Aztán, ha bedöglik majd kitalálják, hogy nem javítják, mert már macerálva volt a készülék. Előttem adtak el egy kirakati LG-t teljes áron. És az MM a jobbak közé tartozik.
Magyarországon ezen felül nem ajánlok semmi elektronikai árut venni: tapasztalatom szerint használt, kirakati, bontott/újracsomagolt termékeket forgalmaznak másodkézből,
ez a TV-kre hatványozottan igaz. Legjobban az bosszant, hogy teljesen hülyének néznek. Tescoban, Euronicsban nem veszek már semmit, szintén bontott szemetet árulnak, az Euronics meg még kamuzik is.
Nem tudom már honnan szerzek TV-t.

AlexBp Creative Commons License 2016.10.23 0 0 192

Egy kérdés, remélem, Orionosok találkoztak már vele, mivel az ügyfélszolgálat ill. az üzlet nem is hallott róla, szóval onnan már nem várok semmit. vicc...

 

A jelenség: 

 

Felveszek egy műsort külső winyóra, minden oké, vissza is tudom nézni, de csak X ideig, általában csak aznap. 

 

Másnap már nem engedi és azt írja ki, hogy "az időfelhasználási korlát túllépése miatt valószínűleg nem játszható le" > na most ez a valószínűleg ez mindiget jelent, és még a poén h nem mindegyik csatorna esetében, bár igaz h összesen kettőnél működik normálisan.

 

Én valami menü-beállításra gondoltam, de nem találok ilyet sehol, pedig már  többször és többen órákig nézegettük. Sztem ez arra utal, hogy létezhet valami olyan felhasználási időkorlát, ami X időn túl letiltja? pl mint az automatikus kikapcsolási funckió X idő után, és kehet h csak annyi kéne h ezt ki kellene iktatni? 

 

Én azt mondom h igen, a kérdés annyi, hogy hol rejtették el ezt a menüben? 

 

Valakinek van ötlete? 

egy hazafi Creative Commons License 2016.02.13 0 0 191

Nekem is volt szerencsém az Orion telefonos ügyfélszolgálatához tavaly, mikor egy ismerős néni (Orion) TV-jéhez vettem egy set top boxot, ami szintén Orion márkájú. Vettem továbbá egy digitális szobaantennát is neki, gondolván, hogy e kettővel a lakásban akárhol megoldható a TV-zés, elvégre digitálisak a jelek, nincs minőségromlás, stb.

No, nem így lett, mert alig jött be valami adás, az is meglehetősen rossz minőségben, csíkozva. Így hát felhívtam az Orion ügyfélszolgálatát, hátha a set top boxszal van a baj. Hamar felvették a telefont, és az ügyintéző fiatalember tájékoztatott arról, hogy hol és hogyan lehet megnézni a set top boxnál, hogy mennyire erős a jel, mert bizony előfordulhat, hogy le van árnyékolva. És bizony ez volt a helyzet, mert a jel erőssége a kijelző szerint csak néha ment 50% fölé. Tehát nem a készülékkel volt a baj, hanem a gyenge antennával és hogy az nem ablak mellett volt, mert ott jobb a vétel, nincs leárnyékolva falakkal (én meg azt hittem, digitálisnál már nincs ilyen gond).

Szóval kicseréltem az antennát egy másikra, amit kültéren is lehet használni, de végül is nem kellett kivezetni, mert az ablak mellett jól veszi az adást.

Minden jó, ha vége jó.

Nekem ez volt az első és ezidáig egyetlen találkozásom az Orion telefonos ügyfélszolgálatával.

Előzmény: nagypapi (181)
egy hazafi Creative Commons License 2016.02.12 0 0 190

Sziasztok!

Ma voltam egy bevásárlóközpontban és ott láttam egy Orion lemezjátszó/mp3 lejátszó/memóriakártya lejátszó/rádió kombó készüléket.

Örömmel láttam, hogy rajta van a régi jó Orion jelvény is, ami azt jelenti, hogy bármennyire "multi" is a tulajdonosát meg az alkatrészeit tekintve, ez azért AZ az Orion, a mi Orionunk.

Erről a készülékről van szó:

 Elég jól néz ki, remélem a minősége is jó. És remélem, a jelvény használata tartós marad illetve jelzi más készülékeken is magyar eredetét.

Ottó Váradi Creative Commons License 2015.12.29 0 0 189

Sajnos a Selgir tanács nem jött be.Viszont én rájöttem a progira,és ezt most leközlöm.

Menü gombbal kezdem ott válazd a csatornát,majd jobbra navigálás után a csatorna kezelőt kell választani.Ujra menügomb,ott legördül a csatorna-csatornakezelő.Ezen az oldalon kiválasztjuk azt a csatornát amelyiket átakarunk rakni máshová.Majd megnyomjuk a kék gombot,akkor egy sárga keretet kap a kiválasztott csatorna és villog a keret.Ezután görgessük az oldalt,mindegy,hogy le vagy felfelé.Ha odaérünk a megfelelő csatornához ahová akarjuk tenni a kiválasztott csatornát,nyomjunk egy ENTERT,és készen vagyunk.Van olyan,hogy átvált a számozott oldalra.Nincs semmi baj,ha tudjuk,hogy hova akarjuk tenni a csatornát,csak bakell ütni a számot,(minden szám beütésnél,kell egy ENTERT nyomni)és végén egy ENTERT kell nyomni,és kész.Ezt minden csatornánál meg kell csinálni,és vígan nézhetjük ahogy mi akarjuk,olyan sorrendben.Üdv.V Ottó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!