Noha Szijjarto azt hazudta, hogy azonnal kirugjak es az elnokseg mar meg is tette a lepeseket egy honap utan sem tortent semmi. Ebbol levonhatjuk a kovetkeztetest, hogy a Fidesz rendben valonak talalja a dolgot (igaz azutan hogy Orban Mein K. idezeten se lepodtek meg Szijjarto szerint)
Jaj de pikans! Melyik part nem rugta ki igerete ellenere 2 evig az olyan ruhaban viccelodot?
"A The New York Times szerint a Jobbik jelentős választási előretörése miatt sérülhet Magyarország nemzetközi hírneve. A liberális napilap arról írt, hogy a szélsőjobboldali párt - amelynek fekete ruhás félkatonai szélsőségesei a náci korszakot idézik -
A Fidesz elnöksége a szükséges intézkedéseket megtette az egyik országos bulvárlapban SS-egyenruhában látható Fidesz-tag azonnali kizárása érdekében. Egy demokratikus párt tagja - még ha viccelődésnek gondolta is - ilyen dologgal nem viccelhet.
Erdekes, most nem egyenruha szakerto? Meg most demokratikus part a Fidesz, de azert nem zartak ki korabban pedig igertek, hiszen olyan demokratikus partban nem maradhat?. El van felejtve, hogy kik is kacsingattak szelsojobbra, mert NINCS kizarva!
Orbánnak nem kell száz nap
* Index
2010. április 12., hétfő 15:07
Orbán Viktor a választások utáni első sajtótájékoztatóján a magyar demokrácia erejét méltatta. A Jobbik előretöréséről kérdező külföldi újságíróknak azt mondta, hogy a törvényeket minden szélsőségessel betartatják, és majd a jó kormányzás elfordítja az embereket a radikalizmustól. Adócsökkentést ígért és hadat üzent a bürokráciának.
Üzenet jobbszélre
A nemzetközi sajtó képviseletében a Times arról kérdezte Orbánt, hogy akkor elég lesz-e pár pofon a szélsőjobb hazazavarására, hogy mihez kezdenek Vona Gáborral, ha gárdaegyenruhában megy a parlamentbe. Orbán azt felelte, hogy nem egyenruha-szakértő, de a törvények elég egyértelműen rendelkeznek a kérdésben. A szélsőjobb előretöréséről azt mondta, hogy Magyarországon egy demokratikus párt nyert, és bár a szélsőjobb előretört, ez európai jelenség. Szerinte a szélsőjobb a kormányzati teljesítmény javulásának arányában fog majd gyengülni.
Elvezették a gárdaegyenruhát viselő Jobbik-os képviselőt
Gyenge Zsolt volt Fideszes, jelenleg a Jobbik színeiben politizáló önkormányzati képviselő, csütörtök délelőtt demonstratív célzattal, a betiltott Magyar Gárda egyenruhájában jelent meg az VI. kerületi önkormányzat ülésén - áll az önkormányzat sajtóközleményében.
Verók István polgármester az ülés megkezdése pillanatában észlelte az eseményt és felszólította a képviselőt, hogy vagy változtasson az öltözetén, vagy hagyja el a termet. Gyenge Zsolt ezt megtagadta. Erre a polgármester felfüggesztette az ülést, és azonnal értesítette a kerületi kapitányságot.
Amíg a rendőrök a helyszínre nem értek, Gyenge képviselő nyugodtan pózolt a szélsőjobboldali sajtó általa a helyszínre hívott munkatársai előtt - olvasható a közleményben.
A képviselőt később a rendőrök elvezették a Polgármesteri Hivatal épületéből.
A Fidesz-elnökség öt helyen oszlatott Molnár Oszkár újrajelölésén erősen elgondolkodtak.
A Fidesz-elnökség öt helyen oszlatott * spirk
2009. október 16., péntek 17:32 | Frissítve: 16 órája
Öt Fidesz-szervezet esetében drasztikus intézkedéshez folyamodott a pártvezetés: feloszlató határozatot kapott a váci és az egri és még három kisebb csoport. Az elnökség 1100 szervezet között leltározott, és folytatja a képviselőjelöltek véglegesítését is. Molnár Oszkáré mellett még vagy tizenöt választókörzetben van bizonytalanság.
Meglepo? De legalabb kovetkezetes. Gyenge is maradt, Molnar is marad Fidesz tag.
2006.
A Fidesz elnöksége a szükséges intézkedéseket megtette az egyik országos bulvárlapban SS-egyenruhában látható Fidesz-tag azonnali kizárása érdekében. Egy demokratikus párt tagja - még ha viccelődésnek gondolta is - ilyen dologgal nem viccelhet. Szijjártó Péter,a Fidesz szóvivője
2009
Orbánnak kínos Molnár Oszkár kijelentése MTI, Index 2009. október 14., szerda 08:27
A Fidesz elnöke kedden, a TV2 reggeli műsorában hangsúlyozta: minden képviselőtől elvárható, hogy megfontolja, milyen szavakat használ.
Orbán Viktor számára is kínos Molnár Oszkárnak, Edelény fideszes polgármesterének nagy visszhangot kiváltó, sokak által kirekesztőnek ítélt kijelentése; a Fidesz elnöke kedden, a TV2 Mokka című műsorában ennek kapcsán azt hangsúlyozta, minden képviselőtől elvárható, hogy megfontolja, milyen szavakat használ.
Orbán Viktor közölte: azt várja Molnár Oszkártól, hogy tegye egyértelművé a gondolatait. Arra a felvetésre, hogy Nyakó István, az MSZP szóvivője szerint Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője - aki egyeztetett az ügyben Molnár Oszkárral - a fasiszták és a kirekesztők oldalára állt, Orbán Viktor úgy reagált: "Molnár Oszkár képviselőtársam kijelentései is kínosak, de még kínosabb lenne, ha Nyakó Istvánnal lennék egy pártban, és ilyen mondatokat kellene megmagyaráznom".
Arra a felvetésre, hogy miért nem zárják ki Molnár Oszkárt, a pártelnök azt mondta, ha lenne rá okuk, ezt tennék, de a Fidesznek van egy pártalkotmánya, amely felsorolja, mely okok esetén lehet valakit kizárni.
2006. A Fidesz elnöksége a szükséges intézkedéseket megtette az egyik országos bulvárlapban SS-egyenruhában látható Fidesz-tag azonnali kizárása érdekében. Egy demokratikus párt tagja - még ha viccelődésnek gondolta is - ilyen dologgal nem viccelhet. Szijjártó Péter,a Fidesz szóvivője
Erdekes. A fentiek fenyeben azonnal kellene, mert ez biztos nem vicc volt mint a ruha!
Orbán nem minősíti Molnár zsidózását Index/MTI 2009. október 12., hétfő 17:17 | Frissítve: 9 órája
A Fidesz elnöke nem volt hajlandó értékelni az edelényi polgármester problematikus kijelentéseit. Azt azonban nem tagadta, hogy ha a helyi Fidesz-tagok támogatják is, végső soron ő dönti el, lehet-e 2010-ben Molnár Oszkár a párt egyéni képviselőjelöltje.
Miért nem folyatod a cikket?!!!!!!!!!!! "A Fidesz elnöksége "a szükséges intézkedéseket megtette a párt tagjának azonnali kizárása érdekében - közölte Szijjártó Péter szóvivő."
Fidesz kizárta a a nácizó fidesz önkormányzati képviselőt, de azért a FIDESZ NÁCI!?
...azonnali kizárása érdekében. Egy demokratikus párt tagja - még ha viccelődésnek gondolta is - ilyen dologgal nem viccelhet.
Van am bor a kepen Szijjartonak az mar biztos, hogy ezek utan most nem szavaztak meg a nacik legmocskosabb hazugsaganak buntethetoseget!
Belföld A Fidesz nem szavazta meg az alkotmánymódosítást
* Index 2009. június 29., hétfő 14:43 | Frissítve: 2009. június 29.
Az MSZP a gyűlöletbeszéd és a holokauszttagadás megbukott büntetőjogi kezelése helyett most egyből az Alkotmányt módosította volna. A Fidesz nélkül nem volt meg a kétharmad.
Pokorni: Lendvai menjen a fenébe
* MTI 2009. július 2., csütörtök 16:03 | Frissítve: tegnap
...Ami Pokorni beszólását illeti, Lendvai szerint nem az a legnagyobb baj, hogy úgy látszik, a Fideszben kötelezővé vált a nőkkel szembeni rossz modor, ami nem feltétlenül polgári tempó. És, mondta az MSZP elnöke, nem is az a baj, hogy Pokorni egy televíziós műsorban elküldte őt a fenébe, hanem az, hogy a Fidesz a holokauszttagadókat nem küldte el a fenébe.
Nem azért, mintha azt hinné, magyarázta Lendvai, hogy a fideszesek fasiszták volnának, ilyet sosem állított. "De azt továbbra is állítom, hogy politikai számításból kerülik a Jobbikkal való konfliktust, és ez a fő baj Pokorni Zoltán nyilatkozatában", jelentette ki az MSZP elnöke.
Még mindig nem nyugodtak meg a kedélyek Tordason, ahol az a Kosaras Péter Ákos lett az iskolaigazgató, aki az interneten SS-egyenruhás képet jelentetett meg magáról. Vagy bíróságon folytatódik az ügy, vagy a minisztérium alulmarad a kistelepülés önkormányzatával szemben.