Keresés

Részletes keresés

gombóc63 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4319

3 hét az semmi, lassan hagyd el, nem lesz elvonási tüneted. Először felezd le a délit és az estit, majd hagyd el a délit, aztán a reggelit. Adj időt ennek, kb. 2 hét alatt ha elhagyod az egészet  minden rendben lesz. A Frontint 2-3 hónapig szedtem,  többször is, a legnagyobb adag 1mg volt, minden nehézség nélkül túljutottam rajta.

Előzmény: Törölt nick (4317)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4318

Teljesen egyénfüggő. 3 hét után lehet, hogy nálad semmi nem lesz. A délit felezd először, aztán a reggelit, majd az estit.

 

Felesleges ezen parázni. Ha mégis lesznek elvonási tünetek, akkor lassabban kell csökkenteni.

Előzmény: Törölt nick (4317)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.13 0 0 4317

Kb 3 hete szedek fontint, mert már semmit nem aludtam. Szedtem Sanval nevű altatót is, azt sikerült abba hagyni múlthéten, és már elfogadhatóan alszok megint. Az orvos azt mondta, 1 hét múlva kezdhetem csökkenteni a frontint is. Jelenleg 1,75 mg-ot szedek (reggel 0,25/ délben 0,5/ este 1mg) A délit szeretném először lefelezni. Szerintetek az elvonási tünetek hány óra vagy nap múlva kezdődnek és hány napig tartanak? Az elhagyás után hány nappal a legrosszabb? Van valakinek tapasztalta?

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.07 0 2 4316

Vissza kell menni a pszichiáterhez, és ugyanezt elmondani neki. A normális kommunikáció az alapja az egésznek, te elmondod, hogy ez neked kevés, ő meg elmondja, hogy miért ennyit irt fel. Nincs ezzel semmi gond, előfordul, nem fogja leharapni a fejed.

 

Ha most szerzel egy dobozzal, az csak ideig-óráig "megoldás", mi lesz utána??? Csakis az orvos tud neked segiteni, és fog is, ha úgy állsz hozzá.

Előzmény: Marsi Viktória (4315)
DAttis Creative Commons License 2017.11.02 0 0 4314

http://index.hu/tudomany/2017/10/28/pszichoterapia_hozzaferes_allami_egeszsegugy/

Cikk végén említve a fenti gyógyszerek, a többiről meg ennyit, ki a franc tud   8-10 ezer Ft-os órákat megfizetni az átlag magyar...

dobosbal Creative Commons License 2017.10.28 0 0 4313

Szia Ezelvoltam! Ja, én vagyok. Frontint hagytam el hirtelen. 1 éve tiszta vagyok, ezalatt 3 db 0.5-ös mentőtablettát vettem be összesen, de mást nem. Még mindig van szorongás, deperszonalizáció, némi depresszió. Hidegfront előtt pedig úgy szédülök, mint egy atom. Ja, meg ha hirtelen mozdítom a fejemet. Te hogy vagy? Látsz azért némi javulást? Ha van kedved írhatsz az email címemre is, szívesen beszélgetnék Veled kicsit.

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.10.27 0 0 4312

Szia! Akkor ezek szerint nem vagy vmi jól...:-( Te vagy ugye, aki híirtelen hagyta el a x-ot? ( ahogy én is )

Előzmény: dobosbal (4311)
dobosbal Creative Commons License 2017.10.27 0 0 4311

Köszi! Nem a fogászattól félek, hanem, hogy rosszul leszek, mivel már otthon is rosszul vagyok.

Az meg még szép, hogy kérek érzéstelenítést!:)

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.27 0 0 4310

Igen ezt szakorvostól kellene megkérdezni , teljesen egyén függő lehet. 

A fogászattól nem kell félni, kérhetsz fájdalomcsillapító injekciót, engem olyan faszául bekábított:))

 

Előzmény: dobosbal (4309)
dobosbal Creative Commons License 2017.10.26 0 0 4309

Sziasztok! Letettem a nyugtatókat egy ideje, de még vannak elvonási tüneteim, főleg szorongás, és deperszonalizáció. Viszont hamarosan fogászatra kell mennem többször is, amitől rettegek. Tudja e valaki, hogy ha a kezelések előtt beveszek 1-2 frontint, az csinálni fog e valami bajt? Visszahozza e a függőséget, és az összes elvonási tünetet? Kérem, csak az írjon, aki tudja! 

Vagy ha tudtok olyan orvost, aki ért hozzá, kérlek írjátok meg az elérhetőségét ide, vagy privátba! Nagyon köszönöm!

kovari.balazs1975@gmail.com

István László Creative Commons License 2017.10.18 0 0 4308

Sziasztok! Nincs valakinek néhány szem Frontinja " kölcsön" 😁😁😁? Elszámoltam magam, és csak jövő héten lesz receptem ( tudom, hülye voltam) . Ha valaki ki tud segíteni, azt megköszönöm. Budapest- személyes átvétel, hogy lássátok, jó kezekbe kerül. Scippa + Frontin kombót szedek a pánikbetegségemre, és lassan " bepánikolok" 😁😁😁, mert csak jövő héten tudom felíratni. Előre is köszönöm: istvanlaszlo1975@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.17 0 0 4307

Igen, ez biztosan butaság, főleg az ő esetében, aki piával megtámogatott nagy adagokról lejött stabilan napi 0.5-re.

 

Ashton útmutatásait kell követni, 2-3 hetente 10%-os csökkentés.

 

 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4306)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.10.17 0 0 4306

Hmmmm. Lehetetlen leszokni ennyi idő után? Ezt melyik zseni mondta?

Előzmény: Törölt nick (4305)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 0 0 4305

Olyan nyug mar orvoshoz fordulni /ha nem muszaj/,ugyis azt mondjak megint,h a rivotrilrol keptelenseg leszokni ennyi ido utan,igy minden bajomat arra fogjak.

Igazabol napi 2-szer /reggel,kora du./0.5mg-mmal ereztem a legjobban magam,de a felevel is elvagyok.,nelkule szedelges,rossz gondolatok,nulla koncentralas es memoria.,pl sokszor van h beszelnek hozzam es csak bologatok/mosolygog/helyeslekvde keptelen vagyok megerteni a mondandot😁,rivoval megy-))

Előzmény: Törölt nick (4303)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 0 0 4304

😁koszonom

Előzmény: Csincka (4302)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 0 0 4303

Értem. Hát ez annyira kevés, hogy még a legjobb, ha szeded. Persze felfogtam, hogy memóriazavar, és ez valóban benzó mellékhatás is (lehet), de aligha hiszem, hogy ennyitől ez tovább romlana. A jó kérdés, hogy ha teljesen elhagynád, akkor javulna-e?

 

A memóriazavar egyébként lehet sokminden mástól is. Kor, vagy pl. egy még meglevő szorongásos nyavalya stb. És az is lehet, hogy te pörgöd túl a dolgot, a hozzászólásaidból azért nem úgy tűnik, hogy komoly gond lenne ilyen téren. Valahogyan ezeket meg kellene próbálni kizárni.

 

Orvost kérdeztél?

Előzmény: Törölt nick (4301)
Csincka Creative Commons License 2017.10.16 0 0 4302

Off

csak a totalcarból voltál kitiltva, de visszaengedtelek, próbáld újra.

on

Előzmény: Törölt nick (4301)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 0 0 4301

Igen,vmiert nem enged belepni a masik nickemmel..

 

Ennel jobban nem csokkenthetem,ugyanis kozel ket eve naponta csak egy pici negyedet veszek reggelente a leggyengebb 0.5-osbol,van mikor csak minden masnap.

heti egyszer biztos,h rosszabbul vagyok,olyankor beveszek egy felet es minden ok.

 Na szoval 2eve!!,hova huzzam tovabb?kinlodjak meg evekig majd csak nem fog menni..?

Előzmény: Törölt nick (4300)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.15 0 0 4300

Értem, meg emlékszem már rád én is.

 

Én megpróbálnám csigalassan csökkenteni, és megnézném, hogy így mi a helyzet.

 

A csökkentés ütemezésénél nem mindegy, hogy egyben veszed be a napi 0.5-öt, vagy két részletben (reggel, este).

Előzmény: Törölt nick (4298)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.10.15 0 0 4299

ChristS= God is? :-)

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4285)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4298

Nem nem..epp h nelkule jonnek a rossz erzese/gondolatok viszont a memoriamnak es koncentraciomnak biztos a hosszutavo szedese vagott oda,de most nelkule gaz az agyam es emelygek,bizonytalan vagyok,vele meg (napi 0,5mg) elvagyok siman,csak felek,h tovabb romlik a memoriam meg hogy ugy ossz az agyam leepul meg plusz 10-20evig szedve.

Előzmény: Törölt nick (4297)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4297

Bocs, akkor félreértettelek. Ha úgy érzed, hogy a gyógyszer árt, és rosszul vagy tőle, és attól jönnek a hülye gondolatok, akkor le kell tenni.

 

Az a baj, hogy ezt a kis adagot már nehéz fokozatosan csökkenteni, de azt meg tudod csinálni, hogy minden másnap veszed be 1-2 hétig, aztán minden harmadik nap és így tovább.

 

De szerintem keress fel egy szakembert, sőt ha jól tudom már Magyarországon is van/vannak kifejezetten benzóra szakosodott elvonók.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4296)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4296

Van mit paraznom,hidd el!

tizen evig szedtem a napi 1-2-3mg-ot,sokszor alkohollal majd lealltam a piarol cigirol csavargasrol visszavettem a rivot felere kb, es semmi gondom nem is volt hosszu evekig,pontosan tavajelottig mikor elkezdem szedelegni brutal bizonytalansaggal,kuka rovidtavu memoriaval,nulla koncentracioval,es a legdurvabb kenyszergondolatokkal,pl beszelsz egy asztalnal jo ismerosoddel/csaladtaggal es olyan gondolatok jonnek,hogy mindjart beverek neki okollel v konyokkel ok nelkul ugy hogy nem akarnek soha olyat abszolut!!!,vagy megyek autoval es felek attol,h elforditom a kormanyt akaratlanul..,v kes van a kezemben es hirtelen belevagok vmibe stb..

ezt csak a rivotril szamlajara irhatom,semmi masra.

es mikor mar napok ota nem veszek be negyedet sem hullamokban nagyon nagyon jol tudom erezni magam,viszont legtobbszor padlo szedelges bizonytalansag kenyszergondolatok...

 

Előzmény: Törölt nick (4288)
gombóc63 Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 4295

Arról nem beszélve, hogy az alkoholizmus hol is kezdődik? Nem ott, hogy mondjuk hétvégén leissza magát a sárga földig a jó ember.

Előzmény: Törölt nick (4293)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4294

Gondolom, h így van....Nem azt akartam mondani h az egyik helyett inkább használjuk a másikat, csak nem nagyon érdemes összehasonlítani.

Előzmény: Törölt nick (4293)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4293

OK. Én meg azt akartam mondani, hogy mivel az alkohol elfogadott, ezért hajlamosak vagyunk "elnézni" a negatív hatásait, sőt még normálisnak is tekinteni, hogy szegény, fáradt polgár esténként leküldi a 3-4 sörét, míg egy gyerekadag benzón élő (sok esetben valóban mentálisan beteg) már maga a megtestesült drogfogyasztó és lúzer. Pedig rövid és hosszútávon is a pia lesz a rosszabb.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4291)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4292

Ha meg választani kellene a kettő közül, hát igen nagy bajban lennék ( bár a Karamalz-ot imádom )

Előzmény: Törölt nick (4290)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 4291

Ennek örülök:-)......Arra próbáltam célozni, de ezek szerint nem volt egyértelmű, h mindenki arra szokik rá amire akar. Nekem teljesen mindegy. Nem vok érintett....És nem egyáltalán nem tartom normálisnak, de a környezetemben nem volt, és most sincs ilyen "kihívásokkal" küzdő ember. Tehát nálam ez nem központi probléma.

Előzmény: Törölt nick (4290)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 4290

Tehát a napi szintű alkoholfogyasztás ártalmatlan, sőt egészséges. Kivéve ha hamisítják.

 

Ismét sikerült megnevettetned.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4289)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 4289

Akár hozzá is tartozhatna, nem az itt a lényeg...........De egy sok mellékhatással bíró gyszert ne hasonlítsunk már egy ártalmatlan, sőt ha nem hamis ( mert ezt is hamisítják már), akkor még egészséges, igaz alkoholtartalmú italhoz, akkor se ha ugyanazon a receptoron hat .

Azt meg már megszoktam és tapasztaltam hosszúra nyúlt ittlétem során, h mindenki megideologizálja ennek a sz...nak a szedését, ha úgy tetszik mentségeket keres rá. Volt olyan ismerősöm, szintén kis adagban x szedő,aki nem vette észre h teljesen megváltozott a személyisége. Nem nagy problémára szedte, és mikor ajánlottam helyette vmi mást próbára, diadalmasan közölte h ő abban nem hisz, anélkül h kipróbálta volna.

Ilyenek a függők.....

Előzmény: Törölt nick (4288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!