Keresés

Részletes keresés

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.09.25 0 0 3017

Rászokni meg nem tudok, általában max. két pohár után automatikusan nem kívánom már, bármennyire is ízlett addig...Hiába hiányzik belőlem a hajlam ( és ez jó).....

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3016)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.09.25 0 0 3016

Természetesen a bor a  vicc kategória, az orbáncfű viszont nem..

Pedig a minőségi bor pincehidegen, szép pohárban egy jó vacsihoz, hmmmm ..............

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3008)
gombóc63 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 3015

A legjobb:-( a legnagyobb függőséget az alkohol csinálja.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3008)
Railroadman Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3014

Ja, azt elfelejtettem beleírni, hogy azért ebben (főleg a kávés balf***kodásban) nagy szerepe van annak, hogy a gépiesen végzett műveletek közben totál máshol jár/pörög a fejem/agyam. Mindig gondolkodok valamin. Ezek a hullám"hegyeknél" vannak.

Előzmény: Railroadman (3013)
Railroadman Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3013

Hja. Pár napja nem tudtam megmondani a pszichiáterem nevét, egyszerűen nem jutott eszembe.

Vagy kávé készítésekor a cukros pixist majdnem a mikróba raktam vissza a polc helyett.

A főző alá vagy háromszor felejtettem már alátenni a csészét, vagy na ez se jut eszembe. A fém akármit.

 

Van azért gáz mellékhatás a Frontinnal, de inkább ez, mint ami előtte volt. Nem olyan nagy baj, ha _tud_ az ember felejteni.:-)

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3009)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3012

Orbáncfű esetleg, egy próbát megér

Előzmény: m61019andras (3011)
m61019andras Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3011

Akkor mit javasolsz? :-) Valami nagyon kéne. Amitől nem agyalok...:-)

 

 

 

 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3009)
m61019andras Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3010

Nappal nem tudok inni, vezetek. :-) Valami olyan kellene, amire nem tudok rászokni, de ezen a nehéz időszakon átsegít.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (3008)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3009

Egyébként sajnos pont ilyenek a benzók , alkalmanként v max. két hónapig ( fokozatosan elhagyva ) szedve nem tesz kárt benned, de nem érdemes rászokni, sokaknak hosszú és gyötrelmes a leszokás, nem éri meg. Én speciel másfél éve szenvedek vele, és még mindig visszaköszönnek az elvonás tünetei..........

 

Előzmény: m61019andras (3007)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3008

Fél üveg bor/ nap esetleg? :-)

Előzmény: m61019andras (3007)
m61019andras Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3007

Sziasztok. Mit javasoltok? Még sosem szedtem antidepresszánst. De most nagyon kellene valami, amitől nem gondolkodok állandóan olyanon, amin nem kellene. Ami kikapcsol, mint amikor megiszik valamit az ember. elviselhetetlen gondolatok ellen, amitől a másnap reggel nem rosszabb, mint az előző este.

Ezt jól megfogalmaztam. :-)

K Manka Creative Commons License 2015.09.23 0 0 3006

Szia Viharsziget!

Szinte ugyanaz nálam is. Nekem is vannak jobb napok, de amikor hullám van az még mindig nagyon rossz, de annyira már nem mint 2-3 hónapja. Az elején tv-t se tudtam nézni annyira forgott a világ és zavart a sok információ ami az agyamat érte, a tv nézés mostmár egyáltalán nem okoz gondot. A betegségtől való félelem nálam is megvan még de már ez se olyan intenzív. Meg fogunk gyógyulni!!! Nagyon türelmesnek kell lennünk. 

Előzmény: Viharsziget (3001)
Handi71 Creative Commons License 2015.09.22 0 0 3005

Ugye ugye? Valahogy én is így voltam vele.Mint egy zombi.Gondoltam elmúlik,de ez nem történt meg.Leraktam és azóta van Frontin.

Előzmény: gyurmy40 (2990)
DAttis Creative Commons License 2015.09.22 0 0 3004

Kis mennyiséget szedtem ugyan de elég sokáig, több mint 1 évig az tuti

Előzmény: gyurmy40 (3003)
gyurmy40 Creative Commons License 2015.09.22 0 0 3003

Kérdés meddig szedted és mennyit? ha csak este szedted és kis mennyiségben akkor sima lesz az út:P

Előzmény: DAttis (3002)
DAttis Creative Commons License 2015.09.22 0 0 3002

Sziasztok!

Én kb már 2-3 hónapja nem szedek be Frontint - el kezdtem természetes alapú (macskagyökér, komló, golgotavirág) "gyógyhatású szert" szedni de most már 1 hónapja arról is "lejöttem". 1 hónapja a családdal nyaraltam és nem éreztem szükségét bevegyem szokás szerint lefekvés előtt, szóval azóta talán 1-2 kapszulát kaptam be napközben

Szerintetek meddig bírom "anyag" nélkül?


Viharsziget Creative Commons License 2015.09.22 0 0 3001

Szia Manka!
4-5 evig biztos szedtem, es jo sokat raadasul, esz nelkul, nekem nem irta fel soha senki, csak egyszer kiprobaltam, es raszoktam! Tiszta drogos voltam!
Nekem is vannak jobb oraim, napjaim, nem mulik el minden de elviselheto! Azt mondjak, hogy mar nem latni rajtam, de en belul szarul erzem magam! Tarsasagba meg mindig nem jol erzem magam, szorongok stb.
Neha ram jon a panik is, mondjuk korantsem annyiszor mint par honapja! Ez a szedules nagyon idegesit, sokat javult de meg mindig zavaro! Olyan mintha a fejem szedulne csak, nem is tudom megmagyarazni milyen erzes ez, sokaig nem tudtam fel-le nezni! Ez a tunet ami nagyon makacs es nehezen javul, bar ha visszagondolok, 3 honapja meg laptopozni sem tudtam, mert ahogy lepkedtem lefele es olvastam,nagyon szedultem!
A szemtunetrol nem is beszelve, amikor megvontak az utolso bogyot, a latasom elkezdett este es reggel ugralni, nagyon ijeszto volt! Kellett vagy 2 honap mire helyrejott, bar menstruacio elott visszajon kisebb mertekben! A fenyek meg most is zavarnak, volt,hogy egyfolytaban fekete sejt szeru volt a szemem elott, mara mar ez is ritkabban fordul elo!
Mar nagyon unom az egeszet, elmulhatna vegre, eletem legnehezebb idoszaka volt ez ami meg most is tart! Ha az akut elvonasra gondolok es az utana kovetkezo szakaszra meg mindig sirni tudnek!
Arrol nem beszelve, hogy sokaig azt gondoltam, hogy sulyos beteg vagyok, ezek miatt a tunetek miatt! Meg ma is megfordul a fejemben, de probalom megertetni magammal, hogy ez csak az elvonas, hisz minden akkor kezdodott! :(

Szia Manka!
4-5 evig biztos szedtem, es jo sokat raadasul, esz nelkul, nekem nem irta fel soha senki, csak egyszer kiprobaltam, es raszoktam! Tiszta drogos voltam!
Nekem is vannak jobb oraim, napjaim, nem mulik el minden de elviselheto! Azt mondjak, hogy mar nem latni rajtam, de en belul szarul erzem magam! Tarsasagba meg mindig nem jol erzem magam, szorongok stb.
Neha ram jon a panik is, mondjuk korantsem annyiszor mint par honapja! Ez a szedules nagyon idegesit, sokat javult de meg mindig zavaro! Olyan mintha a fejem szedulne csak, nem is tudom megmagyarazni milyen erzes ez, sokaig nem tudtam fel-le nezni! Ez a tunet ami nagyon makacs es nehezen javul, bar ha visszagondolok, 3 honapja meg laptopozni sem tudtam, mert ahogy lepkedtem lefele es olvastam,nagyon szedultem!
A szemtunetrol nem is beszelve, amikor megvontak az utolso bogyot, a latasom elkezdett este es reggel ugralni, nagyon ijeszto volt! Kellett vagy 2 honap mire helyrejott, bar menstruacio elott visszajon kisebb mertekben! A fenyek meg most is zavarnak, volt,hogy egyfolytaban fekete sejt szeru volt a szemem elott, mara mar ez is ritkabban fordul elo!
Mar nagyon unom az egeszet, elmulhatna vegre, eletem legnehezebb idoszaka volt ez ami meg most is tart! Ha az akut elvonasra gondolok es az utana kovetkezo szakaszra meg mindig sirni tudnek!
Arrol nem beszelve, hogy sokaig azt gondoltam, hogy sulyos beteg vagyok, ezek miatt a tunetek miatt! Meg ma is megfordul a fejemben, de probalom megertetni magammal, hogy ez csak az elvonas, hisz minden akkor kezdodott! :(

K Manka Creative Commons License 2015.09.22 0 0 3000

Szia Viharsziget!

Én is szédülök még mindig, de már nem 24/7. 4-én leszek 7 hónapos. Engem is a fizikai nyavalyáK frusztrálnak nagyon. Sajna még olyat nem tapasztaltam, hogy teljesen tünetmentes legyek, de mostmár egyre többször van, hogy elviselhetőek a tünetek, ilyenkor nem szédülök, nem fáj semmim, csak egy kicsit zsibbad az arcom, nyelvem, bizseregnek a karjaim. Mennyi ideig szedted a csodabogyókat?

 

Előzmény: Viharsziget (2999)
Viharsziget Creative Commons License 2015.09.21 0 0 2999

Manka nekem is sok fizikai tunet volt es van, meg mindig!

Nem mulnak el, inkabb csak kopnak csokken az intenzitasuk!

A szedules zavar a legjobban, bar azt mondjak nem lehet eszrevenni, a jarasbizonytalansag is nagyon idegesit!

Zavart vagyok meg sokszor, gyomoridegem van, ilyenkor megfeszulnek az izmaim foleg a nyakamban, a fejemben, bar az allkapcsom is sokszor merev!

Az idegesseget meg teljesen mashogy dolgozom fel, nagyon rosssz!

Engem a fizikai tunetek tesznek tonkre, nem tudom vege lesz e valaha! Ma vagyok 5 honapos, mondjuk en tele szedtem magam nyugtatokkal, napi 12 db 0,5-os Frontint vettem be, es 4 het alatt rakattak le, ugyhogy egy ct-hez hasonlo volt nekem is!

Railroadman Creative Commons License 2015.09.20 0 0 2998

Őszintén - nem tudom. Igazság szerint sosem kérdeztem meg.

Egész életében hányatott sorsa volt, férje elvált, vagy elhunyt, nagyon sokszor ott volt, hogy nekimegy a Dunának, fizikálisan is megszenvedte a magáét, daganat, kemó...

Talán egy erős major depresszió.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2996)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.09.20 0 0 2997

Jav. : Megosztottad

Előzmény: Ezelvoltam:-) (2996)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2015.09.20 0 0 2996

Ha már egosztootad ezt a története, akkor leírhattad volna h mire szedte az ismerősöd a r-t.........Mert úgy tűnik, h nem a mindennapi stresszekre, v enyhe pánikra.

Előzmény: Railroadman (2995)
Railroadman Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2995

Minden egyes ember szervezete másképp reagál egy gyógyszerre. Van amikor pozitív, van amikor több bajt okoz.

Egy ismerősnek működött a rivó. S elszörnyedtem, mikor letekerte a fedelét egy akkora bödönnek (nem tudom, mennyi idős vagy, emlékszel-e az egykori Bedeco kakaó "bödönjére" - nagyjából azzal volt pariban), ami kb. egy ezres kiszerelésnek felelt meg... Bár lehet, hogy csak abba gyűjtögette a százas dobozokból, nem tudom.

 

Őnála pl. akkor volt baj, ha elfelejtette beszedni, hiperaktív lett, fel-alá szaladgált a munkahelyén, meg mit tudom én.

 

Részemről én leszögeztem háziorvosnak, kezelő pszichiáternek, hogy rivót nem vagyok hajlandó szedni.

 

Nekem ebben szerencsém volt, mert le lehetett zsírozni a pszichiáteremmel, hogy többlet doboz legyen felírva a durvább mélypontok miatt. Már ez önmagában, hogy konszenzusra kész volt, és megkaptam a felelősség szabadságát, egy enyhüléssel ért fel. S tényleg csak akkor szedek be +1x2-őt, ha igen szarul vagyok, ha érzem, hogy rohadtul kell.

Sajnos, utóbbi egyre-egyre gyakoribb és tartósabb - de ennek nem a Frontin az oka.

Előzmény: gyurmy40 (2993)
gyurmy40 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2994

Gratula! Nekem a szomszéd asszonyom szedte igaz xanaxot egyből eldobta mert valami betegség alakult ki a szemével és azt mondta az orvos minimalizálni kell a nyugatót erre beijedt és eldobta az egészet. Azt mondta az első 2 hét annyira nem volt rossz   után jöttek a bajok. De mindenkinél más.

Előzmény: GianniVersace66 (2992)
gyurmy40 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2993

Az kemény nem tudom kinek irják akkor fel ezeket. Gondolom akik tényleg olyan idegesek  és rossz lelki állapotban vannak hogy az idegösszeroppanás szélén állnak. Azoknak egy kis "kiütés" lehet használ.Nekem a pszhioszaomatikus fájdalomra irta fel a doktor igaz azt is mondta lehet hogy inkább antidepresszáns kell. Sokat vagyok már szomorú (szorongó) és egy dolog körül jár minden gondolatom a frontin egy kicsit használ erősebbet nem akarok szedni ,lehet sajnos elöbb utóbb ha nem tudom a gondolkodásomat és az érzéseimet visszaterelni egy normális állapotba segitség(más gyógszer) kell majd. A rivó biztos nem az elsőre borzalmas volt számomra.

Előzmény: Railroadman (2991)
GianniVersace66 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2992

nos. 3 hete frontin nelkul. egyik pillanatrol a masik 1mg/nap-rol hirtelen a nullara. első 1 hét kemény volt. mostanra az alvás rendeződött. elvonási tünetek nincsenek.

Railroadman Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2991

Kezdet kezdetén még háziorvos nálam is megpróbálkozott a Rivóval, ami részben letompított, de mellette agresszívvé tett (akkor még dolgoztam). Úgy mentem le munkába, hogy 40-es utcában, amit a motor bírt (kb. 66), majd két kocsisor közé centikre beszáguldva, körültekintés nélkül rontottam ki a fölérendelt útra.

Ezért, s mivel akkor még dolgoztam, a betompulás miatt a kollégák javaslatára - is - elhagytam.

Persze, másnál másképp reagál a szervezet, az elme, akiknél ez működhet. Így amikor az orvosom múlt hónapban felvetette ezt a gyógyszert, elmondtam, hogy másfél éve miket okozott, rögtön visszakozott is.

 

Frontin jó, nem tapasztalok negatív mellékhatást, de esetenként több kell belőle, és igazán akkor is hiába.

 

Az alvászavarra meg a Trittico antidepresszáns bizonyult működőképesnek - hogy, hogy nem -, csak be kéne szedni kb. 22.00-kor, ahelyett, hogy húznám hajnali 4-5-ig...

Antidepresszív hatása az sajnos elég eseti, csak átmenetileg hoz eredményt. Szerintem a külső tényezők miatt nem is lesz soha lehetséges egy hosszabb periódusú tünetmentesség. 200mg-ot járóbetegként már nem lehetne belőle szedni, ehhez közel van már, de engem még egyszer nem fog senki becitálni a beosztott cigarettázós, lerottyant kórházba, az ziher. Biztos, hogy a 2 egész sem járna eredménnyel, csak a doki nagyon hisz abban, hogy az én helyzetem még menthető kategória.

Előzmény: gyurmy40 (2990)
gyurmy40 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 2990

Skacok kiprópáltam a frontin helyett a Rivotrilt csak 0.5 vettem be 2 napig szedtem de olyan voltam mint valami szellem csak ültem és álltam ettem és aludtam semmi érzés csak bámulás:p Fájás szünetelt egy darabig de élni ezzel én nem tudok szóval most leraktam s visszaálltam frontinra .Ezzel vezetni kész öngyilkosság.

GPeti1977 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 2989

Biztosak vagytok benne hogy elvonás, nem csak az alapbetegség tért vissza?

Sajnos nem tudom elhagyni a benzót, nem is biztos az elvonás miatt hanem valami nem stimmel az agyamba. Aztán vannak ezek az okos írások hogy meg kell oldani a problémákat, de mi van ha nincsenek is vagy ha voltak évtizedekkel ezelőtt már rég megoldódtak.

Ne feledjük hogy először volt a pánik szorongás stb és csak azután jött a gyógyszer és nem fordítva.

K Manka Creative Commons License 2015.09.16 0 0 2988

Szia Zsiráf!

Jól megsz.....tuk. Nekem még mindig vannak fizikai tünetek is, a mentális inkább a menstruáció előtt erősebb. Nagyon bízom benne, hogy az 1 éves jelnél, (ahogy a Benzobuddies-en írják) befordulunk a sarkon és csak egy rossz emlék lesz ez az egész. Mindenki meggyógyul! 

Előzmény: G Kriszti (2987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!