Keresés

Részletes keresés

DAttis Creative Commons License 2014.06.05 0 0 1312

Egyszer elküldtek (próbáljam ki a pszichológus helyett)  kineziológushoz. Elég is lett az a pár alkalom (5-6) és nem volt olcsóbb mint egy "pszichó", viszont semmit nem értettem miért is lesz jó nekem :P

Előzmény: sasa58 (1311)
sasa58 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 1311

A kineziológustól lettél "nem jól"?

Előzmény: Ezelkievics (1310)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.06.05 0 0 1310

Egyébként pont rossz volt az időzítés, mert tegnapelőtt volt a 0.25 mg,tegnap voltam kineziologusnál és most nem vagyok jól.....Evvan

Ezelkievics Creative Commons License 2014.06.05 0 0 1309

jav.: tartsd

Előzmény: Ezelkievics (1308)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.06.05 0 0 1308

Köszi egyébként a gratulációt, mondanám h könnyű volt, de akkor hazudnék,nem is kicsit......

Sztem nézz ki egy nyugis időszakot és szánd rá azt a néhány hetet, és fogadd el h hetekig (szerencsés esetben talán rövidebb ideig) vacakul leszel,de idővel az javulni fog és ezt tarts szem előtt, én legalábbis így csináltam. Sok sikert!

Előzmény: colanut (1306)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.06.05 0 0 1307

Hát sajnos elkiabáltam,tegnap előtt meguntam az iszonyú mértékű szorongást és nagyon fontos találkozó előtt bevettem 0,25 mg-ot .......rre...:-( Jó álmos lettem tőle, de nagyon nyugodt és nem 3-4 órán át, hanem még másnap is. Azt kell h mondjam h csodálatos volt, de nem akarom ezt soha többet így az elvonás folyamatában........

Utánna meg.......utánna sem, de lehet h évente párszor, extrém stressznél be kell h vessem,de szeretném elkerülni ezt is, mert sztem ez az egyenes út a visszaszokáshoz

Előzmény: colanut (1306)
colanut Creative Commons License 2014.06.05 0 0 1306

Gratulálok a 3 hónaphoz. Én csak egy helyben toporgok. Ha szedem jól vagyok, ha csökkentem, nem tudom elvégezni a napi munkámat. Hétvégén meg vendégség, pünkösd, nincs időm szenvedni a vendégek előtt. Toppon kell lennem.Talán a magánéleti problémák is befolyásolják, hogy nem tudok csökkenteni. Azthiszem az általa okozott stressz fokozza a csökkentés mellékhatásait. 

Szóval rosszul állok, nagyon rosszul.

Előzmény: Ezelkievics (1305)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.06.02 0 0 1305

Nyolc nap szedés után abbahagytam a remotivot,mivel jó nagy étvágyam lett tőle:-( De egyébként nekem 4-5 nap után már hatott,a hangulatomra, így értem. Persze lehet hogy azt éreztem meg, h kezdett konszolidálódni körülöttem a helyzet.

Mindenesetre visszatértem a gyszernélküliséghez,tképp az orbáncfű is az,legalábbis nem az ártalmatlan gyógynövények közé tartozik az biztos.

Három hónap, és pár napja vagyok x mentes,igazából nem tudom eldönteni már h mi az elvonás utáni állapot és mi az alapállapot,ez nem jó, de megfogadtam h fél évig nem is mérlegelem,mert nincs túl sok értelme

Előzmény: Ezelkievics (1296)
Chief Boden Creative Commons License 2014.05.28 0 0 1304

Előtte szedtél többet is. Az is számít nem csak az, hogy mennyi volt az utolsó adag. Ehy gétig szedtél negyedet, ami túl rövid volt. Benzodiazepinek esetében az elvonási tünetek nem azonnal realizálódnak.

Előzmény: sasa58 (1303)
sasa58 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 1303

Rendben van, de ilyen kis mennyiségről? Két hónapig felet szedtem, egy hétig negyedet.

Előzmény: Chief Boden (1302)
Chief Boden Creative Commons License 2014.05.28 0 0 1302

Hello,

 

Ezek mind klasszikus elvonási tünetek. El fognak múlni.

Előzmény: sasa58 (1297)
sasa58 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 1301

Én egyáltalán nem rémültem meg, éltem az életem és egyszer csak sz@rul lettem és utólag kezdtem el kombinálni. Egyébként nem olyan nehéz negyedelni én körömmel csinálom, elég puha a bogyó és törik, na nem biztos, hogy pont negyedre sikerül, de tök mindegy.

Előzmény: cyanne (1299)
cyanne Creative Commons License 2014.05.28 0 0 1300

(egyébként hogy a fenébe tudtok negyedelni egy 0,25-öst???)

cyanne Creative Commons License 2014.05.28 0 0 1299

simán el tudom képzelni, h az utolsó morzsa letételekor annyira megrémül az ember, h ezentúl nem lesz semennyi se, h emiatt produkál mindenféle elvonási tünetet.

Oliné Creative Commons License 2014.05.28 0 0 1298

Szia ! Nem vagyok szakértő, de ugyanígy jártam. Az utolsó negyedet raktam le, nagyon lassan csináltam, és addig nem is volt semmi baj, de aztán én is nagyon szarul lettem, ami sajnos nem javult a napok múlásával sem, így én végül visszaszedtem. Most megint ott tartok, hogy már lefeleztem, de egyenlőre nem merem tovább csökkenteni. Én sem tudom, hogy elvonási tünet volt -e, vagy az alapbetegség fölerősödése. Hihetetlennek tűnik, hogy 0,25 negyedétől elvonási tünetek legyenek, de már ketten vagyunk !

Előzmény: sasa58 (1297)
sasa58 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 1297

Elvonás szakértőktől kérnék segítséget.

Röviden vázolom (ismét) a helyzetet: négy éve szedek rendszeresen Frontint/Xanaxot, mindig változó mennyiségben, eleinte 0,25-0,875 mg-ot, de az utóbbi egy-két évben leginkább 0,25-öt, nagy ritkán 0,5-öt.

Egy-két hónapja lementem 0,125-re és semmi bajom nem volt. Most egy hétig, már csak egy negyed 0,25-öst (0,06) szedtem, ezzel is elvoltam, két napja teljesen leálltam és tegnap este elkezdtem sz@rul lenni, ami ma reggel folytatódott: gyengeség, vérnyomás emelkedés, szédülés, szívpanaszok, gyakori vizelés, hőérzet-változások.

Mondjátok, lehetnek ezek elvonási tünetek ilyen minimális mennyiségről való leszokásnál és ilyen fokozatosan, vagy valami más bajom van (talán frontok?). Esetleg a negyedelést kellett volna még folytatnom néhány hétig?Egyszerűen nem akarom elhinni.

 

Köszi a segítséget!

Ezelkievics Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1296

Igen. Úgy hallottam min. 10 nap,de igen,inkább 2 hét.

Előzmény: Pater Pirandello (1295)
Pater Pirandello Creative Commons License 2014.05.25 0 0 1295

Megnevezve: Remotiv? Két hét mulva kezd hatni.

Előzmény: Ezelkievics (1293)
Ezelkievics Creative Commons License 2014.05.23 0 0 1294

Szóval úgy döntöttem ,nem akarok az elvonás hőse lenni,de Chief még esélyes rá ...:-) Ne hari, ez nem cinikus megjegyzés volt, még ha annak is tűnik. Üdv

Ezelkievics Creative Commons License 2014.05.23 0 0 1293

Üdv mindenkinek!

Az elmúlt napok magánéleti gondjai arra késztettek, hogy orbáncfű tablettát szedjek pár hétig.Meg akartam úszni az antidepit az elvonás alatt,ha orvos felügyelte volna az elvonást,biztos h felírta volna,eddig azt gondoltam h ezzel jár, kibírom,de az elmult napok eseményei arra kényszerítettek h szelíd segítséget vegyek igénybe e gyógynövény formájában. Alig van mellékhatása,egy enyhe depire nagyon jó. Asszem pont nekem találták ki a mostani élethelyzetemre.

cyanne Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1292

nagyobb türelem kell hozzá, mert míg a xanax mindenkinek hat, azonnal, addig az antidepresszánst ki kell kísérletezni, jönnek az ideiglenes mellékhatások stb. viszont hosszú távon kétségtelenül előnyösebb, mint a xanax (frontin).

Előzmény: Oliné (1291)
Oliné Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1291

Hát igen. Most is úgy terveztem, hogy nagyon rövid távon fogom csak szedni a xanaxot, éppen csak amíg átlendülök egy rosszabb időszakon, aztán mégis eltelt már 4 hónap. Igaz, úgy érzem csökkentek a tüneteim, már sokkal kevesebbet szorongok, viszont hátravan még az elvonás. Ha az antidepi ugyanúgy hatna, akkor én is jobb megoldásnak tartanám. Gombóc, kezd el, aztán majd számolj be róla !

Előzmény: cyanne (1290)
cyanne Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1290

állítólag hosszabb távon jó szorongásra is, ahogy csökkennek a depresszió tünetei is. legalábbis érdemes kipróbálni. (mert a xanax hosszú távon tarthatatlan, ugye.)

Előzmény: Oliné (1289)
Oliné Creative Commons License 2014.05.21 0 0 1289

Szia Gombóc !

Szerintem próbáld meg hátha beválik. Az biztos, hogy a xanaxról nagyon nehéz leszokni, még mini adagról is, az antidepi viszont tényleg nem mindenkinél okoz függőséget. Nekem inkább az a kérdés, hogy valóban hat -e szorongásra ? Én most 2. héten tartok a xanax csökkentésben, hétvégén elérem a fél szemet, aztán megállok egy kicsit. Idáig múltkor is könnyen eljutottam elvonási tünet nélkül, akkor állt be a gebasz, amikor az egészet leraktam. A fejem nekem is rengeteget szarakodik, igazad van, inkább havi 4 migrén, mint ez a folyamatos fájdalom.

Előzmény: gombóc63 (1288)
gombóc63 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 1288

Igen, nálam a sűrűn visszatérő szorongás miatt lenne hatásosabb ha huzamosabb ideig szedhetnék valamit, az meg végképp nem elhanyagolható tény, hogy könnyebb letenni. Nos majd meglátom hogyan alakul az elkövetkezendő pár napom, hetem. Egy biztos, ezt a torokszorítást nem tudom elviselni:-((

Előzmény: cyanne (1287)
cyanne Creative Commons License 2014.05.20 0 0 1287

az antidepresszáns mindenképpen jobb, mint a frontin, mert legalább nem okoz függőséget, és van rá esély, h elhagyható később. ellenben a hatása se azonnali és látványos. a kis dózis a terápiás dózis alsó határa, gondolom.

Előzmény: gombóc63 (1286)
gombóc63 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 1286

Tegnap voltam pszichoterpián, eddig is tudtam, hogy az orvosom egyáltalán nem gyógyszerpárti. Generalizált szorongásomra a Frontin helyett egy kisdózisú antidepresszáns szedésének lehetőségét vázolta fel, a folyamatosa, most már félévente megjelenő szorongás kezelésére. Szerinte a Frontin csak az alkalmanként megjelenő feszültség vagy szorongás kezelésére jó. Bár most megbeszéltük az épp aktuális problémámat, de a jelenlevő torokszorításomra nem ajánlott gyógyszert, mondta, hogy várjunk vele, hátha megoldódik azzal, hogy a problémát feldolgozom. Nem tudom mi lesz, most pocsék ez a szorítóérzés, de az antidepi lehetősége se dob fel. Szóval az évekig tartó Frontin szedése semmit nem old meg.

Ezelkievics Creative Commons License 2014.05.17 0 0 1284

Viszont egy volt kollaganőm szedett egy gyszert,sajnos az évek távlatából nem emlékszem a nevére,ami időben bevéve megelőzi a migrént...Tehát létezik ilyen

Ezelkievics Creative Commons License 2014.05.17 0 0 1283

Hányásról, sötét szobában fekvősről szó sincs nálam....azt hiszem arra már nem is lenne jó egy sima,mezei fájdalomcsillapító.

Jó hír viszont (vszínűleg csak nekem,de én tényleg örülök neki),hogy a Kedvenc Tünetem,az izomrángás visszatért szerető gazdijához...Ez csak azért jó hír talán,mert jelzi h messze még az egyensúly és talán a hangulatom még javulhat és esetleg nem maradok így.

Csütörtökön voltam egy műsor forgatáson, hát eléggé stresszes volt nekem, elég magas volt a pulzusom is, meg mintha épp a vércukrom is lement volna,beültem a közeli mekibe enni vmit, hát nem bejöttek a műsor főszereplői kollektive,szintén éhesek voltak...Na ettől ujra szokatlan módon kibillentem az épp csal visszaszerzett viszonylagos nyugalmamból. Vagy csak a Jáksó hatott így rám?:-)))

Előzmény: gombóc63 (1282)
gombóc63 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 1282

Az, hogy eddig egyszer kapott el a 3 napos hányós migrén nem azt jelenti, hogy nincsenek féloldalas, nagyon erős fejfájásaim. Igen, olyan amikor megbolondulsz. nekem csak a remény és a csoda maradt.:-( sajnálok mindenkit aki így él.

Előzmény: colanut (1280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!