Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bajan122 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 163518

nekem nem szimpi a tulnyomott marketingjuk. anno megkerestem oket (öt??) es a kerdesre h lehet e merni a valadz a padosok azt mernek amit akarnak igy nincs ertelme, neki eleg az elegedett ugyfel.

 

en az autokorbelnel voltam iratni (a totalcarosok os oket hasznaljak mostansag). engem az gyozott meg h olyan profi padjuk van ami ritka az orszagban. ha valaki ennyit visszaforgat a bizniszbe akkor az komolyan gondolja (szerintem).

Előzmény: Törölt nick (163517)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.15 0 0 163517

Szekszárdi Rigotech ???? A többszáz referenciavideo azert csak elmond mindent ( youtube).

Élő kamerával rögzitett dolgok.

Én csak rájuk biznám ha messze vannak is.

Előzmény: Mikusz. (163510)
mcI_2.0 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 163516

:-)

Csak a "közterület" dumát kapta vissza...

Előzmény: Törölt nick (163502)
mcI_2.0 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 163515

Hmmm, látom, akadt egy-két problémád az elmúlt években... :-) Nos, nekem se ez volt az egyetlen (pl.: a kutyánk olykor átnézett az egyik szomszédba, mert az ő hozzá tartozó kerítésrész nem annyira gátolja meg az ebet ebben -> és nekünk kellett volna helyrehozni a soha rendben nem lévő szakaszt... nyilván :-D), de valószínűleg elkerülhetetlen, hogy nézeteltérés alakuljon ki a szomszédok között... Csak az a nem mindegy, hogy lehet-e normális ember módjára elrendezni a dolgokat. Látom, a te környékeden sem elég a szép szó... :-) (bár igazság szerint ez inkább szomorú...)

Előzmény: -ikszipszilonze- (163500)
bajan122 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 163514

a bmwnel valoszinu pont a turbo nyomta be az olajat ami nagyjabol megfelelet egy jo kis befecskendezonek.

 

ettol persze meg meg kellett volna allnia a leallito gombra hisz a szivos oldalra pont ezert epitenek be egy csappantyut ami elzarja a levego utjat. persze van aki ezt az egr eltavolitasakor kiszedi, de egy 6 eves bmwbe nem hinnem hogy ez volt. lehet kokszos volt es nem zart rendesen.

 

szoval szerintem sok szarsagnak kell egyszerre megesnie h ez megtortenjen.

 

(baratomnak ezer eves 1.5dcinel volt ugyan ez, csak o hamar lefullasztotta. aztan ujrainditas utan ment tovabb, ami persze nagyon ellenjavalott)

Előzmény: gyanta ati (163513)
gyanta ati Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163513

Biztos így történt, de nekem elég hihetetlen. Egyszer Szoboszló előtt a Pandában elment a turbóm.  Debrecenig megevett két liter motorolajat, kb így füstölt, mint a Bömbi. Debrecenben vettem egy öt literes teszkós szart, Egerig az is elfogyott, szóval dőlt befelé az égéstérbe. Mégsem indult be a spontán égés. Lehet, hogy azért, mert szarolasz? Szétszedés után kiderült, hogy a motort felújító szerelő jó vastagon bekente a leömlő talpát tömítő cementtel, a behulló darabok szétverték a turbinát. Egy centis kotyogása volt a tengelynek.

Előzmény: zgi521 (163494)
bajan122 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163512
bajan122 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163511

amit irtam az akkor 60 ft volt. azt a programot sokan felirtuk akkoriban (2011-2012) es azota senkinek semmi nem olvadt meg. 140 loeros lett a kocsi. ennel tobbet tjetbol nem lattunk csak a motor elettartamara veszelyes progivak. perste azota tuti van sok masik is es lehet van jobb is (biztos is). ez a progi kiprobalt viszont es megy vele a kocsi mint a meszes. 1 masodperces 0-100 javulas volt vele, de ami lenyegesebb 5 masodperces 80-120at tud (kerek meret es idojaras fuggo nekem 4,8 volt a legjobb). keress ra hogymilyen koraveli autok tudjak ezt az erteket. 

 

meresek kerultek ide fel is, biztos kikereshetok

Előzmény: Mikusz. (163510)
Mikusz. Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163510

Ezt már írtátok, de megtudhatnánk valami konkrétabbat is? Ki hol csináltatta, volt e előtte-utána teljesítménymérés, mibe került, stb...

Egy dízel tuningot ha elbaxnak legfeljebb jobban kormol, de ha egy benzinest akkor ott megolvadhatnak a dugók is, szóval nem szívesen bíznám akárkire.

A neten mindenki szakértőként és megváltóként hirdeti magát, hogy náluk aztán mindenki elégedett. Nem hiszem hogy ilyen sok hozzáértő lenne e témában.

 

Előzmény: Realtukko (163506)
bajan122 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163509

nem tudom. gondolom igen.

Előzmény: Realtukko (163508)
Realtukko Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163508

Kollár Szabi tolja még az ipart?

Előzmény: bajan122 (163507)
bajan122 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163507

ha a megeri alatt fogyasztas csokkenesre gondolsz akkor nem. ha erezheto ero novekedesre akkor igen. a Kollar Szabinak van egy megirt programja ami eleg jo. sok ververejtekes ora van abban a programban, rengeteg probalkozas. en azt tennem fel ujra.

Előzmény: Milo88 (163495)
Realtukko Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163506

Szerintem ebben a topicban nehezen találnál olyat, aki NEM "optimalizáltatta" (huligánok szemérmes kifejezése a tuningra).

Keress vissza a topic kezdeti időszakára és olvasgass, kb. hónapokig csak ez volt a téma akkoriban. 

Azóta mindenki (aki még nem adta el) elégedetten használja tuninggal, már ez is sokat elmond a T-jet tartósságáról.

Előzmény: Milo88 (163495)
bajan122 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163505

engem nagyon meglepett h milyen hatasos ha az ember ugy viselkedik mint egy allat. en is a te modszered hive voltam (udvariassag a vegsokig) es ma is igy teszek de mar nem mindenkivel. a te szomszedod messze kimeritette az udvariassag kereteit. szoval az elmult egy evben 2 marhat is elkuldtam a bubanatba, az egyik azota messzire keruli a hazam, a masik meg elore koszon (korabban nem koszont egyaltalan, nyilvan nem ez volt a vita targya). vannak akik csak ebbol ertenek sajnos. 

 

a macskakat gyeriteni kell akar nullaig. menyet csapda, a tobbit meg leirtak itt elottem. en is szoktam itt nalunk mert a szomszed is eteti oket, de a kerdesre h oltassal mi van, kozlibh nem az ovek a cicak. hat ha nem az ove akkor en atkoltoztetem oket. persze ha olyat fogok ami a tobbi szomszedhoz tartozik az szabafon tavozhat.

Előzmény: mcI_2.0 (163492)
cartmenn2 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163504

Pont elősször írtam neked hogy csinálnám :) olvass vissza :)

Előzmény: zoli404 (163489)
cartmenn2 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163503

Hát nem irigyellek,ilyenre szerintem se egyszerű a megoldás.Ha bejelented letagadja--max fénykép vagy videó.De én nem elé hanem hozzá dobnám csak sajnos ez is tovább gerjedhet aztán lehet  ő is.Macskákat én is tartranék ha kertes lenne,most lesz :) Én őket takarítanám el humánusan :) Befogod őket ha lehet---jó pár 10 kilóméterre lakott részre vinném őket,mert messziről is hazatalálnak!!

Előzmény: mcI_2.0 (163492)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163502

Amikor visszahordod elé a cuccokat te is mondjad ezeket neki: "mit zavar ez titeket?", "ennyi az összes problématok?", na meg "rendben ban ez így".

Előzmény: mcI_2.0 (163499)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163501

Fasza szomszédod van..... Más jelzőket most nem írnék :)

 

Előzmény: mcI_2.0 (163499)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163500

Azt gondolom, normális embernek megfelelően kezdted a probléma feloldását és az ő stílusa után mentél csak. Ez nem biztos a legjobb, de életszerű, lehet csak azért mondom, mert én is pont így szoktam, bár személyeskedésig igyekszem nem eljutni. Én nagyjából tartom azt a szabályt miszerint ha csak lehet normális stílusban beszélgetünk. 1-2 meredekebb ügyet leszámítva én sosem állok neki leharapni a másik fejét. Kivételek: zebrán 1 cm -re áll meg tőlem és a gyerektől, de ezt is igyekezni kell megoldani ha más nem csendben inkább szembenézősbe.

És még valami: ha az illető az egyértelmű hibát belátja, én azt mondja "bocs", én már megyek is tovább. Mert hülyeséget mindenki csinál. 

 

De a rendelkezésre álló legális eszközöket viszont bevetem, ha nem látom a megfelelő reakciót: úgy mint rendőrségi feljelentés, önkormányzatnál bejelentés, kivizsgálás kérése, stb. Sok embertől megkaptam már, hogy "úgysem...". Aztán meglepődik. Azon pláne, hogy bizonyos intézkedés illeték köteles (amit aztán visszakapsz, ha jogosnak találják), viszont ez engem nem hat meg. 

 

Így aztán pl. a következőket nem kell elviselnem:

- este 11 után szántás

- max hangerőn rádió miközben nincs otthon, mert ezzel védi a bruttó 5 darab szőllő tőkéjét a madaraktól, ez minden évben szinte, de idén már nem :D

- reggel 6 -tól este 8 -ig mezőgazdasági ágyú használata fél percenként, hogy az vadak ne károsítsák a friss vetést, ilyenből volt kettő is (ez különösen szép eset volt, mert kért és kapott rá engedélyt, de már nincs neki)

- ember méretű gaz, ami eléggé megnehezíti az allergiás /  bronchitises embereket

- brutál herélt krosszmotor 1 -esben való csavarása

 

Az egészben csak az a furcsa, hogy ezek kivéltel nélkül zavarják az embereket, DE nem tesznek semmit. Nem szólnak érte, nem tesznek ellene. Pedig egy ügyben ha egy közösség lép az mindig hatásosabb.

 

Egyébként nem ugrok semmire sem azonnal. Pl.: nem zavar ha vki tart egy kiadós házibulit szombat éjjel. Nem mondom, hogy boldog vagyok tőle, de belefér. Ugyanakkor nekem nem fáj, ha valakivel nem vagyok jóban ilyenek miatt. Azért szerencsére nagyon ritkák az ilyen esetek, a fenti sor azért elég sok évet ölel át. És beszélni lehetne azokról is az esetekről amikor elég volt csak megbeszélni és kompromisszumra jutni.

Előzmény: mcI_2.0 (163492)
mcI_2.0 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163499

Na, ez egy logikus kérdés, melyet nem egyszer tettünk fel neki... Nyilván nem kaptunk választ rá, csak a "mit zavar ez minket?", "ennyi az összes problémánk?" választ kerülő kérdéseket, na meg a "rendben van ez így (hülyegyerek)" típusú megnyilvánulásokat.

:-)

Előzmény: Törölt nick (163497)
mcI_2.0 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163498

Köszönöm az állásfoglalásod.

 

"de sztem nem érdemes vele tovább kardoznod"

 

Én is így gondoltam, ezért már tegnap este megfogalmazódott bennem, hogy felhívom az ántsz-t, hogy ez így rendben van-e... még nem tettem, de csak rajta múlik...

Előzmény: zgi521 (163493)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163497

Miért nem hordja a szomszédod a saját bejárójába a cuccokat????

Engem is zavarna ez az egész mint téged!

Előzmény: mcI_2.0 (163492)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163496

Kicsit durva....Nekem mondjuk furcsa egy picit hogy kigyulladt.......

Előzmény: zgi521 (163494)
Milo88 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163495

Valaki optimalizáltatott már 1.4tjet 120le-t ? Táton az AET tuningnál csináltatnám de kiváncsi lennék a véleményekre h megéri-e ?

zgi521 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163494

ehhez mit szóltok, elég ijesztő :(

zgi521 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163493

nem reagálod túl, de sztem nem érdemes vele tovább kardoznod. szépen bemész az önkoriba és írasban bejelentést teszel. ezt hivatalból ki kell vizsgálják és felszólítják, fejezze be vagy retórzió fogja érni, pl. pénzbírság.  ha gondolod az ÁNTSZ -hez is mehetsz, de első körben elég az önkori. 

Előzmény: mcI_2.0 (163492)
mcI_2.0 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163492

Ja, s ha már szóba jött a jólneveltség... OFF

 

Szeretnék véleményt kérni tőletek a következő témában, mert kívülről talán jobban látszik, és mert szomszédja többnyire mindenkinek van... szóval, régre nyúlik vissza egy ún. "macskakérdés" az egyik szemközti szomszéddal. Amikor még csak felújítottuk a házat, már akkor átjött, hogy azt meg kell oldani, mert nagyon elszaporodtak, de az ő idős anyukájának meg ez a hobbija, de hogy vállaljunk részt belőle, osztozzunk, vagy mi... mi már akkor is mondtuk neki, hogy kóbor, miegymás macskákat nem fogunk etetni, főleg nem teszünk ki kaját az utcára... nos, aztán évről-évre ő is változott, és csatlakozva az anyukájához, folyamatosan az utcán etetik a környék (leginkább a mellettünk álló üres portán elszaporodott) gazdátlan cicáit: nemes cselekedet, nincs is ezzel semmi baj, sőt. Viszont, mivel történetesen megvettük azt a portát is, így megkértük szépen (először a feleségem egy párszor), majd az utóbbi időben, amióta hazajöttünk én is, hogy ne hordjon át nyers húst, belsőséget a bejáróra - etesse a macskákat a saját házuk előtt (közben van egy aránylag forgalmas út, tehát főleg a kicsi macskáknak nem annyira biztonságos annyira az átkelés). Hallani sem akart a dologról, mert egy: közterületről van szó, így semmi közünk hozzá, kettő: miért zavar ez minket egyáltalán, szívtelenek vagyunk, stb.. Nos, be is fejeztem vele a részemről maximálisan kulturált (még magáztam is, és tényleg nyugodt voltam, de ő már akkor feszegette a határokat néminemű személyeskedéssel), de parttalan beszélgetést. Viszont, ugye mivel az ő háza előtti rész is közterület, ezért pár napja visszahordom neki az általa elénk kiszórt cuccokat. Melyet aztán tegnap nem hagyott szó nélkül, és hiába próbáltam folytatni a korábban abbahagyott tisztelettudó társalgást a "látom, nem bírsz magaddal" megszólítás ellenére, a sztem közel nyugdíjkorú, de lehet, már nyugdíjas férfivel, folyamatosan kóstolgatott, kétségbe vonva értelmi képességeim, felemlegetve a családfát, és egyéb negatív kritikákkal illetett engem és feleségem is, ezért mivel nem éreztem a tiszteletet, durván letegeztem (főbenjáró bűn, persze :-D), majd mikor tovább folytatta a sértegetést, stílust váltottam... Ez utóbbira nyilván nem vagyok büszke, de néha még nálam is elszakadhat a cérna. Bár mint tudjuk, teljesen felesleges ilyenbe energiát ölni, sok emberrel nem lehet beszélni...

 

Kérdés: szerintetek túlreagálom azt, hogy a kifejezett kérésünk ellenére ő továbbra is odahordja a nyers kaját a mi bejárónkra, és hagynom kéne az egészet, még ha zavar is (leginkább az a bajom, hogy rég nem lennének itt azok a kóbor macskák, ha senki nem etetné őket, és ugye bejárnak a tényleges lakóterünkbe, ahol az ajtókat, bármi kinti cuccot, gyerekjátékokat is lepisilik olykor, plusz kaki is van bőven)? Mondjuk, azzal nincs gondom, hogy elszámoljak "önvédelmi magatartásommal", csak az alapkoncepció a kérdés, hogy ti hogy látjátok, van itt valakinek igaza?

 

Kicsit hosszú lett, és bocsi az OFF-ért... :-)

Előzmény: mcI_2.0 (163491)
mcI_2.0 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163491

"Szépen visszaolvastad a lemaradásod! :))))"

 

Khm... inkább, csak jó helyre lapoztam, meg "jól nevelt gyerekként" megtanultam, hogy illő válaszolni, reagálni. ;-) Csak most kicsit elhúzódott... :-D

 

;-)

Előzmény: ferrike (163488)
mcI_2.0 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163490

;-)

Előzmény: Varshi (163476)
zoli404 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 163489

Ilyen általános dolgokra gondoltam, köszönöm a segìtsèget! A klìmát hogy tudom leellenőrizni? Fujassam minden felè, ès ha valamelyik irányba nem fùj akkor hibás?

Előzmény: cartmenn2 (163486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!