Keresés

Részletes keresés

waters Creative Commons License 2019.10.02 0 0 31
rács1 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 30
Levike Creative Commons License 2006.12.30 0 0 29
Hat ha tenyleg igy van, az tenyleg nagyon durva es megmagyarazhatatlan ami tortent. Elsore az a logikus kovetkeztetes amit en irtam. Som interjukban eddig mindig csak dicserte a zenekar tagjait, Reveszt pedig egyenesen felistenne leptette elo akarhanyszor szoba kerult. Megmagyarazhatatlan ha a tobbiek tenyleg igy kiszurtak vele sot megalaztak.
Előzmény: kozakz (23)
.ETNA. Creative Commons License 2006.12.30 0 0 28
Som milyen volt és milyen lett .. na és ki nem ..., Som mindig is fura fazon volt, de mi így szerettük őket. Számomra kétség nem fér hozzá, hogy - ahogyan éppen Som mondta - mindannyian karizmatikus egyéniségek.

Na jó elfogult vagyok, de az "érzés legbelül" nem magyarázható, ahogyan pl. a szerelem sem. Lehet kémiát, meg tudományos bla-blát írni mindkettőről, de attól még megmagyarázhatatlan! Nem attól él bennem, hogy Som a színpadon van-e vagy sem, s nem is pusztán nosztalgia hidd el. Élőben Piramis koncerten lenni először 78-ban (14 évesen), majd rendszeresen "hosszú éveken át", no és hivatalos feloszlás után 92-ben (28 évesen) újra, majd derült égből villámcsapásként 2006-ban (42 évesen) számomra "ajándék". Lehet, hogy hülye vok, de tényleg nem tántorít ettől az sem, hogy a 92-es koncert jobb volt-e vagy rosszabb, hogy Som ott volt-e vagy sem, hogy Kölyök ült-e vagy ugrált, hogy jó volt-e a hangosítás, vagy nem, mert a zene BENNEM SZÓLT, hát nagyjából ennyi:-)
Előzmény: Sziklavári Rezső (16)
.ETNA. Creative Commons License 2006.12.30 0 0 27
Azért tök jó, hogy - többek között - ebben a topikban is előadtad ugyanazt. Nem unod még? Csak kérdezem:-))
Előzmény: Sziklavári Rezső (2)
[WhiplasH] Creative Commons License 2006.12.29 0 0 26
És ez végülis ingyenes koncert lesz ugye mint a tabáni koncertek általában? mert akkor végre láthatom őket én is élőben(sajna anyagi okok miatt nem voltam az arénában..:( ) de mondjuk a mostani két koncert nézőszámát tekintve, akkor sztem májusban már kora reggel ki kell majd menni, hogy jó helyünk legyen majd a koncerten:)
Előzmény: villanyíró gép (25)
villanyíró gép Creative Commons License 2006.12.29 0 0 25

biztos. a novemberi Rockinformban van egy interjú a Gallaival, már ott azt mondja, hogy a 2007. május 1-i koncert már biztos a Tabánban. a 27-i koncert végén pedig Révész is elárulta a jó hírt. május 1. Tabán!!!

 

Előzmény: [WhiplasH] (24)
[WhiplasH] Creative Commons License 2006.12.29 0 0 24
Szia, ezt a május elsejei időpontot honnan tudod? illetve mennyire biztos? csak mert a honlapon nem írnak (egyenlőre)semmit
Előzmény: kozakz (23)
kozakz Creative Commons License 2006.12.29 0 0 23

Som tud jatszani. nagyon sokat probaltak és az orrom előtt játszotta le a müsor 80%-át november elején. Tudatilag is teljesen rendben volt akkor. Dumáltunk a próba előtt 2 órát és agyilag teljesen penge volt. Valószinü hogy valamin összevesztek és lehet hogy még egy korábban aláirt szerződéssel tudták ezt a szégyen kikényszeriteni. mindenesetre én az pontosan ezért nem is foglalkoztam a koncerttel. kihagytam.

 

Tabánban május 1-én lesz megint Piramis majd ott meglátjuk mi lesz.

 

 

Előzmény: Levike (21)
CsFeco Creative Commons License 2006.12.29 0 0 22

A Velvet szerinti verzió:

 

Cikk
Levike Creative Commons License 2006.12.29 0 0 21
Hatnemtom ellentetek miatt nem alazom meg a csapat oszlopos tagjat. Szerintem Som valoszinuleg nem tud mar jatszani, persze o sosem fogja ezt nyilvanossag elott beismerni ennyi.
[WhiplasH] Creative Commons License 2006.12.29 0 0 20
Azt nem tudja senki hogy végülis miért nem játszott végig a Som? Mert hallottam olyan kósza híreket hogy a Révésszel van vmi régi ellentét köztük ami újra előjött....
hrm Creative Commons License 2006.12.28 0 0 19

Koncertbeszámoló olvasható a Piramis keddi koncertjéről a Hard Rock Magazinban, itt:

http://www.hardrock.hu/?q=node/2332

CsFeco Creative Commons License 2006.12.28 0 0 18

Valóban elszakadt az Achilles ina, én a tegnapi koncerten voltam, ott már mankóval és gipsszel jött be és egy előre odakészített székre. Azt mondta ma reggel meg is műtik a lábát.

 

Bár én csak így láttam énekelni, de így ülve is remek hangulatot tudott teremteni és lehet hogy ez a baleset valóban jót tett a koncertnek. A hangjával mindenesetre ezen az estén egész zseniális dolgokat művelt.

 

Som tegnap is csak az első 3 számban volt fenn a színpadon, meg az utolsóban.

Előzmény: .ETNA. (15)
hc Creative Commons License 2006.12.28 0 0 17

Ismerve a régi Piramis-soundot az elején sem szólt Lajos cucca. A két basszeros egész más stilusban használja a hangszert. Sommal másként szólt volna - függetlenül attól, hogy ki a jobb...

Kölyök végig bajlódott a füles-kontrollal... nem hiszem, hogy csak ezen a bulin lehetett gondja vele

Nem szép ilyet mondani, de a balesete jót tett a koncertnek. Ugyan hiányzott a mozgása, de amig ugrált, addig hallhatóan fogyott a hangja. Ülve sokkal  pontosabban énekelt.

Előzmény: .ETNA. (15)
Sziklavári Rezső Creative Commons License 2006.12.27 0 0 16
Zeneileg biztos jobb lehet Som nélkül. A Tacskó jobb basszusgitáros már. A Lajos szétszittyózta magát, és ez visszafordíthatatlan folyamat.
Előzmény: .ETNA. (15)
.ETNA. Creative Commons License 2006.12.27 0 0 15
Igen pontosan ez történt, s amikor visszajött az utolsó számoknál, gyanítom akkor sem szólt a gitárja. Ez az élményből, hogy élőben hallhatom 14 év után újra a Piramist, számomra mondjuk semmit sem vont le, igen, talán kicsit furi volt.

Milyen hihetetlen dolgokat képes produkálni a sors, az hogy Sanyi achilles-ina tényleg elszakadt-e, gondolom a koncert után a kórházban azóta már kiderült. De Ő még ülve is "belakta" a színpadot pedig látszott rajta, hogy komoly fájdalmai vannak.

Sok minden nem volt tökéletes - a Sanyi fülében a mikrofonnal állandóan gond volt, Som nem volt a színpadon, nekem annyira nem tetsző új hangszerelés egyes daloknál stb... - de én ennek ellenére, illetve ezzel együtt is, tökéletesen jól éreztem magam, s számomra ez a lényeg.
Előzmény: kozakz (4)
igabiga Creative Commons License 2006.12.25 0 0 14

Sziasztok! Bár nagyon szerettünk volna nem tudunk elmenni a koncertre, egy vírus ledöntötte a családot.

Van 2 jegyünk december 26-ra, eredetileg 13000 Ft darabja, akit érdekel, kérem hívjon a 20 550 2036 telefonszámon!

[WhiplasH] Creative Commons License 2006.12.24 0 0 13
Köszi Ez a recept aranyos ötlet volt:)
Előzmény: Altamara (12)
Altamara Creative Commons License 2006.12.23 0 0 12
PIRAMIS SZELET

Hozzavalok:
Ostyalap (kis török elelmiszerboltban szoktam beszerezni)
Tesztahoz:
30 dkg liszt
15 dkg margarin
10 dkg porcukor
1 tojas
keves kakaopor
kis sütöpor
Kremhez:
25 dkg kristalycukor
1 van. cukor
6 evökanal liszt
6 dl tej
kakaopor
25 dkg margarin

Elöször felszabjuk az ostyalapot hosszaban kb.7-8 cmes csikokra. Szükseg lesz 4szer 3db savra a piramishoz.
Tehat a tesztahoz valokbol gyurunk egy linzertesztat, elfelezzük, felehez kakaoport adunk. Kisodrunk mindket szinböl 12-12 kb. ceruzavastagsagu az ostyaval megegyezö hosszusagu rudat (en mindig többet arra az estre, ha esetleg eltörne a kesz rudacska) es kisütjük plehen.
A kremhez a 6 dl tejet a 6 ek. liszttel es a cukrokkal csomomentes sürü peppe fözzük. Ha kihült, habosra összedolgozzuk a margarinnal. Itt is felezünk, felebe kakao megy.
Most jön az összeallitas, lefektetünk egy sav ostyat, rakennünk vekony reteg feher kremet, rafektetünk 3 kakaos rudat, tovabb kenjük feherrel, rafektetünk 2 kakaos rudat, kenünk, vegül egy rud. Egy piramis format kell kapjunk. Az oldalait beboritjuk ostyaval es kesz a mü. Ugyanezt megcsinaljuk megegyszer feherböl, majd meg ketszer, de szinvaltassal.
Hütöben kell tartani, akkor könnyen szeletelhetö marad. Ja es jo minösegü csokival is be lehet vonni, csak akkor az ostya egy kicsit meg fog puhulni.

Remelem erthetöen firkaltam le, es lesz aki kiprobalja.
kozakz Creative Commons License 2006.12.23 0 0 11
valami gáz biztos volt az tuti. azt hogy ezt a pesti koncertre el tudjak-e rendezni azt nem tudom.

[WhiplasH] Creative Commons License 2006.12.23 0 0 10
És azt lehet tudni, hogy végülis min kaptak össze? meg végülis, hogy mennyire biztos a forrás?
Előzmény: Sziklavári Rezső (9)
Sziklavári Rezső Creative Commons License 2006.12.22 0 0 9
Aha. És azóta valszleg nem sokkal erre decemberben már nem engednek be senkit, én azt gondolom azért, merthogy Révész és Som együtt nem jár próbára, ugyanis összebalhéztak valamin.
kozakz Creative Commons License 2006.12.22 0 0 8

ez szerintem még maga Som Lajos se tudja hogy mi lesz az Arénában. Amikor novemberben lent voltam egy próbán akkor minden ok volt. Lajos kicsit panaszkodott a Tacskóra, de ennyi volt. Ugy látszik azóta kisebb problémák merültek fel :(

 

 

Előzmény: [WhiplasH] (5)
Sziklavári Rezső Creative Commons License 2006.12.22 0 0 7
A Som meg a Révész nem volt aktív, meg Gallai az utóbbi időben.
Amire felhívtam a figyelmet, az az, hogy a Závody meg a Köves egyébként elvannak a 10 rugós kisgázsival is a sarki rockkocsmákban. Fonák, hogy hirtelen kiegészülve egy Som és egy Gallai nevű megbízható remegő kezű széteső alkoholistával hirtelen önmagában egy jegy ára a máskor megszokott egész esti gázsijuk lesz.

Szóval porhintés van. Ez max egy Révész szólóként fogható fel, csak Piramis néven fut.
Előzmény: [WhiplasH] (3)
Etus Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6
Jé, nem is gondoltam, hogy ez az együttes még létezik.
Előzmény: [WhiplasH] (-)
[WhiplasH] Creative Commons License 2006.12.21 0 0 5

Azért azt remélem, hog az arénában ugyanezt nem játsza el.... mert nem kétfillér volt a jegy...arról nemsi beszélve h nagy kicseszés lenne a többi taggal szemben

Előzmény: kozakz (4)
kozakz Creative Commons License 2006.12.21 0 0 4
Piramis koncert Som Lajos nélkül
Som Lajos a harmadik szám után levonult a színpadról "dimenzionálni".

Munkatársunk a múlt héten Érsekújváron elsők között láthatta fellépni a Piramist az ottani stadionban. A stadionba kb.: 1800-2000 ember fér be és természetesen teltház várta az év koncertjét, hiszen mégiscsak tizennégy évet kellett várni erre a pillanatra.

Egyébként ez a koncert volt tekinthető az egy hét múlva (december 26, 27) tartandó koncertek főpróbájának. A hangulat frenetikus volt és nagyon jól indult a buli a doboknál Köves Miklós (Pinyó), Gallai Péter a billentyűs hangszerek mögött, a színpad bal oldalán Závodi Janó gitárral a kezében, középen az énekes Révész Sándor és végezetül a színpad jobb oldalán Som Lajos.

Végre felcsendült az első dal a Szabadnak születtem kevéssel hét óra után és jött a többi nóta.

Az első három szám után különös dolog történt a színpadon Som Lajos elhagyta megszokott helyét a színpadon és levonult a színpadról, hogy ez miért volt senki sem értette a nézőtérről. Magától ment le, leküldték a színpadról egyéb okok miatt? Tény, hogy van egy ötös fogat, aminek egyik része eltűnik a helyéről, ami üresen is maradt, hiszen a Som Lajos „helyébe lépő" gitáros Tacsi a dobok mellett kapott helyet.

Ami azért nagy törést jelentett a koncert menetében! A zenében nem is annyira volt érezhető inkább lelkileg volt furcsa ilyen színpadképet nézni a rajongóknak. Sőt talán szemmel látható volt a zenészek (nem mindenkinek) arcán, hogy talán még Ők maguk sem értik mit tesznek, és mi történik velük most ebben a különös szituációban?

Som nem jelent meg a színpadon

Majd ismét jöttek az ismert és szeretett dalok sora és volt még egy különlegesség, érthetetlenség, hogy a Ha volna két életem című dalnál sem tűnt fel a színpadon Som Lajos, pedig ezt Ő írta, ez az Ő dala volt?

Ismét teltek a percek és mint utólag kiderült csak az utolsó három számra tért (térhetett?) vissza a színpadra Som Lajos a Becsület, Kóbor Angyal és az Ajándék című számokra.

A közönség hatalmas tapssal és ovációval fogadta a koncertet és örült, hogy élőben halhatta ezeket a dalokat, de a koncertet követő dedikálás során sokan kérdezték és keresték Lajost mi történt? Hová tűnt a színpadról, de Ő csak mosolyogva annyit mondott elment dimenzionálni!
Vagyis nem derült fény a titokra, mi is történt a koncert előtt, a koncert alatt, vagyis a színfalak mögött, ami Som Lajos levonulásának lehetne magyarázata!

Ez történt Érsekújváron. Vajon ez fog történni a Papp László Sportarénában is a legendás ötösfogattal?

[WhiplasH] Creative Commons License 2006.12.21 0 0 3

Azért ezzel vitába szállnék, mert a Závodi  a szünet alatt azért mindvégig aktív zenész volt, és nem is akármilyen. Najó a Som az tényleg nem egy épületes látvány, és úgy hallottam hogy a szombati Érsekújvári koncertet sem játszotta végig...

Előzmény: Sziklavári Rezső (2)
Sziklavári Rezső Creative Commons License 2006.12.21 0 0 2

Érdekes ez. Ekkora belépő, aztán egy csomó alkesz vénember a színpadon. Max a Révészért érdemes megnézni, a többi max iparos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!