Keresés

Részletes keresés

Tavaszi hérics Creative Commons License 2010.02.22 0 0 1327

Hát ez elég halott topicnak tűnik....... Mindegy, azért ideírom hogy csalódtam P. Ádámban. Láttam pár hete a tévében Bencsik és még valaki mellett. Nem a jobbboldalt, hanem a Fideszt éltették. Mondjuk Ádámunk bölcsen hallgatott sokat ha politikáról volt szó. Az illúziómat meg kellett volna hagyni, hogy ő egy független gondolkodó, nem Fidesz-bérenc. A Demokrata ideje lejárt, pedig valaha jó újság volt, bármit is mondtok. Bencsik ideje lejárt, pedig valaha szavahihető ember volt.  A Fidesz ideje lejárt, pedig egy rövid ideig a jobboldal zászlaját vitte.

Ne menj velük Ádám, sokkal többet érsz ennél!!!! Inkább írj, az nagyon jól megy, akármit köpködnek is rád. Bocs a tegezésért.

Előzmény: h8 (1326)
h8 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1326
Eladta már ugyanezt kétszer más címen, legalább annyit beleírhatott volna, hogy A Lenin-szobor... átdolgozott, bővített kiadása.
Előzmény: kábelbúvár (1325)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1325

'Szerzői Kiadás'

 

Minden fillér a zsebére megy....

Előzmény: h8 (1324)
h8 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1324
Mit megjelent, már le is tölthető. Punkok ezzel szopatják hetek óta, a nb. Szerző pedig veréssel fenyegette azt a könyvtárost, akiről azt feltételezte, hogy feltöltötte a könyvét. Hová lett a humorérzéke?
Előzmény: kábelbúvár (1323)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1323

Új könyve jelent + ?

 

'Rebellió'

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1321

 

Azért soha ne becsüld le a pegazust, vagy pl.a múzsák lovát!

 

Ez a netvilág egy uj  lehetőséget  is ad az emberiségnek, amivel az emberiség  persze ma  sem képes  élni.

 

 Itt a net, ahol esmeg az acsarkodás divik.

 

Pedig megpróbálhatna a net-köz pl. önállóan gondolkodni, márha van rá igény, és nem egy-egy politikai szarosgatyszárból  viscsorogni más embertársaidra, azt hivén, hogy akkor ő és maradékai ezt túlélheti.

 

A történelemben minden jámbor ezt remélte, majd mire kiesett az ügyeletes gatyaszárból, bele is pistúlt, amitől persze  a saját  leszármazója  - mint mindig -  kiröhögte, aki azután  -  felmenői tapasztalat hijján -  ismét talált egy másik szarosgatyaszárat.

 

Igy azután a történelem nem más, mint szaros gatyaszárakból vicsorgó  lelkek nyáladzó gyülekezete. 

 

Remélem nincs igazam,   mert én örülnék ha ez nem lenne más, mint  egy hülye vén tyuk kárálása.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1320)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1319

 

Bocsánat, belátom:

 

Egyértelmü, hogy neked  tényleg érthetetlen, amit irtam.

 

Nyilván az én hibám, és én ezt őszintén mondom,

 

a legcsekélyebb  ironikus felhang nélkül.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Előzmény: Belvárosiasan (1317)
Belvárosiasan Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1317

Szerinted ez egy válasz? :))))

Ennek volt bármi értelme?

Igazság szerint teljesen felesleges időt pocsékolni rátok....

Előzmény: Törölt nick (1316)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1316

 

 

Ki a fene  ez a Bognár?

 

Kerékgyártónak alkalmatlan, nem ennek tanult,

 

amit meg irt, az arra utal, hogy más szakmában sem jeleskedik.

 

Mit akartál ezzel a szegény párával bizonyitani,megjeleniteni, vagy  ecccccerüen csak példázni?

 

 

Én a helyedben erre a kérdésre nem  is válaszolnék,

 

mert még a legnagyobb szárnyfesztávu sas is földbecsapódik, ha szotykosan iszapos rögöket melenget a szárnya alatt.

 

 

 

 

 

Előzmény: Belvárosiasan (1314)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1315

Hősünk Bencsik új műsorában!

 

http://tdyweb.wbteam.com/DemokrataKor1201.htm

Belvárosiasan Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1314
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1312

 

 

Olvasd ujra.

 

Ámbár mégse,  azt hiszem fölöleges, nem jutsz előbbre.

 

A cimben jelölt ujságiró izé talán fölfogja  amit irtam, te meg ne erőltesd a ....(mit is?) mert nem tudod  valójában miről szól az alanti szösszenet.

Bocsi.

Előzmény: Belvárosiasan (1309)
bizonytalan bracteata Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1311

Szerintem te ugyanaz vagy mint az a másik ajvékolós.

1. a stílusod és a mondandód éppúgy ostoba és frázisokban gazdag.

2. minketten kedvelitek a "szarjankó" kifejezést.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1310)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.29 0 0 1310
Addig egeszen pontos, hogy Pozsonyi a nyilvanvalo tehetsegtelensegebol fakado sikertelensegeben csatlakozott a fasisztakhoz, bar ez meg tenyleg kozhely.

Furcsa is, hogy nem unja meg mindenki ezt a jelentektelen kis szarjankot, beleertve a Demokrata nevu naci szennylapot.

Magyarorszag tenyleg az a hely, ahol ha valaki eleg hangosan kiabal turelmetlen suletlensegeket, valamelyik oldal elobb-utobb tol ala egy hordot, igy ertheto, de attol meg sajnalatos.
Előzmény: Belvárosiasan (1309)
Belvárosiasan Creative Commons License 2009.11.29 0 0 1309

Barátom, te olyan butaságokat körmölsz. és mindezt pátosszal, okoskodva, hatásvadász, napközistanárbácsi bölcsességgel.

 

Hogy jön ide Néró???? Néró uralmon volt, ez az ember akit támadsz, meg nem.

 

"A politikában lehetséges, sőt gyakorlat, hogy akár a legnagyobb szarjankót is szentté avatják".  PÁ nem plitikus. Nem tűnt fel?

 

És Orbán miért rúgná valagba? És ha megtenné, nem arról dörgedeznél, hogy diktatűra van, és oda a szólásszabadság? Vagy ha tetszik egy álláspont akkor a vélemény szent, ha nem tetszik, rugdossuk farba?

 

Se füle se farka a hatásvadász butaságaidnak....

 

Előzmény: Törölt nick (1307)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1308

 

 

A XX-XXI.századfordó egyik  zseniális (magyar!) gondolkodója tette közzé (egyik könyvében) a következőket:

 

"... - Hogy csatlakozhatsz ennyi soviniszta szamárság hirdetőihez?

 

      - Könnyű neked, Te tehetséges vagy.

 

Ezt jól jegyezzük meg.

 

Gehlen - a nácik egykori állambiztonsági főnöke -  az alábbi utasitást adta besztottjainak, amikor  a kiszemelt országokban megkezdték az "ötödik hadoszlop", vagyis a titkos szövetségesek szervezését:

 

Keressétek a "lehettem volna"embereket.

A csalódottakat, a sikerteleneket..."

 

Igen bölcs, mély emberismeretet bizonyitó tanács...."

 

Ez van gyerekek.

 

Én szerettem egy Orbán Viktort, aki fiatal volt, szőrös és hadart, de  ő már évek óta eszerint választja az embereit, és miután ő Magyarhonn következő  "reménybeli"  miniszterelnöke,nekünk választja mindezeket.

 

Baj ha ennek nem örülök?

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.28 0 0 1307

 

Ez egy vélemény, nem állitás:

 

Aki könyvrongálásra buzdit, elég esze van ahhoz, hogy tudja:  a müvészek között viceházmester sem lehet. (Ez a maga paradox módján mégiscsak az eszét dicséri.)

 

A hülyesége ott érhető tetten, hogy a történelem tele van efféle dilettáns nagyra törővel, aki bárkit elás (a szó szimbolikus értelmében) annak reményében, hogy az ő produktuma felül maradjon.

Persze ez minden dilettáns/szarjankó tévedése.

 

A politikában lehetséges, sőt gyakorlat, hogy akár a legnagyobb szarjankót is szentté avatják,  és ezer év múlva sem derül ki, hogy szarjankót dicsőit a tájékozatlan köz.

 

Hála - talán - az Urnak, a müvészetben a szarjankókról előbb vagy utóbb, de mindig kiderűl, hogy valójában semmik, sőt annyira semmik, hogy a nevük is feledésbe merül.

 

Nérókra azért a XXI. században is  kicsi a kereslet,meg azután se tehetség, se hatalom, se születési előjog, igy azután az ember jót röhögne ezen, ha nem lenne szánalmas és rövid távon igen veszélyes.

 

 

 

 

nicknévtulajdonos Creative Commons License 2009.11.26 0 0 1306
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 1305

 

Orbán helyében erősen farbarugnám ezt a "kis zsenikét". Az ő kedvenc ujságával őt(Orbánt) azonositják.

Igen messze van még a választás, az effélék miatt ismét vesziteni fog.

Ez engem általában nem zavar, most azonban inkább száz orbán, mint egy féleszü jobbikos.

Na jó a "féleszü" megjelölés tulzás volt, mármint az "ész" szó  használata.

 

Előzmény: sezione_b70 (1303)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 1304
Haha, megjott a futball-hulligan is. Komolyan, ha negativ sztereotipiakat kene festenem Pozsonyirol (hasonloan ahhoz, amibol ugye o el meg) sem talalhatnek ennel tokeletesebbet.
Előzmény: sezione_b70 (1303)
sezione_b70 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 1303
zseniális figura Pozsonyi.
csak így tovább.
Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 1302
Szegény Ádám, komplett elmebeteg.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 1301
A jobboldali sajtoban (de ugy altalaban a sajtoban Magyarorszagon) nem feltetel a tehetseg. Ha az lenne, praktikusan nem lenne sajto. Lassan mar olvashatot is nehezen talalni, persze hogy frusztraciojukban olyanna lesznek, mint ez a vegleny.

Amugy meg van-e szanalmasabb egy negyvenes punknal egyaltalan?
Előzmény: Törölt nick (1293)
negyedmacska Creative Commons License 2009.11.21 0 0 1300
Pozsonyi Ádám Harcra fel! című írása körül kialakult néhány közkeletű félreértés. Ezeket szeretnénk most itten orvosolni egy GYIK segítségével.

Pozsonyi ebben az írásában könyvégetésre szólított fel?

Nem, ilyesmiről ebben az írásában volt szó: Első nyilvános könyvégetési akció, mely 1996-ban még a legendás Genyó Szívó Disztroly című fanzinjában jelent meg, később ebből kifolyólag belekerült a Hogyan pukkasszunk liberálisokat 2002-es kiadásába, majd Első demokratikus könyvégetési akció címmel (némi átalakítás után) ennek 2006-os kiadásában is megjelent. A Demokrata DVTV nevű heti rendszerességgel megjelenő DVD kiadványán jelentkező Pellengér című műsorában is szentelt neki egy adást, mely megtekinthető többek között itt: Youtube - Első demokratikus könyvégetési akció

Ez volt az első írás Pozsonyi tollából, ahol megjelent a könyvek lopkodására történő felszólítás?

Nem, a könyvlopás motívuma először - a szintén a Genyó Szívó Disztroly nevű fanzinjában (10. szám) olvasható - Jótanács (Szűk anyagi háttérrel rendelkező antiliberális punkok részére) című írásában jelent meg. Az írás a későbbiekben megjelent Hogyan pukkasszunk liberálisokat című könyvének 2002-es, illetve 2006-os kiadásában is, A másság hasznosítása (szélsőséges ismerősöm jó tanácsaiból) címmel. Jelenleg online formában - a már említett, kevésbé jól olvasható GSZD-n kívül - csak ebben a blogban olvasható: niksim.blog.hu (noha határozottan emlékszem, hogy a Demokratában is megjelent 2006 táján, úgy rémlik, Javaslat címmel, ám az író gportalos oldalán mégsem találtam meg)

Ez volt az első eset, hogy szó esett a magyar és világirodalom nagyjai által létrehozott produktumok kukába hajításáról?

Nem, példának hozhatnánk a szerzőnél régóta visszatérő selejtezés témát, melyet különböző, a Demokratában, illetve blogján megjelent írásokban olvashattunk. Kiemelkedő ezek közül a Dobja ki most! címet viselő, mely már nevében hordozza felháborodásra okot adó jellegét. Legújabb, Rebellió című regényében is szó esik ilyesmiről, hol a szerző és beszélgetőpartnere méltatlan módon szólnak eme kiemelkedő írókról, s egy egész fejezeten keresztül próbálják egymásra testálni a nevezett produktumokat.



Kedves Andrassew bácsi! Higgyen nekem! Kellemetlen dolog mindig mindenről lemaradni, minthogy kellemetlen dolog esernyőket árulni közvetlenül egy kiadós vihar után. Engedjen meg nekem egy javaslatot. Kövesse figyelemmel ennek a fiatalembernek a munkásságát, olvassa rendszeresen a Demokratában és egyéb nyomtatott sajtótermékekben megjelent cikkeit. Nézze rendszeresen a blogját! (A kis sunyija néhány dolgot csak ide rak ki, csak hogy a maga életét nehezítse.) Olvassa a könyveit! (Javaslom, szerezze be a régieket is, csak hogy mindig naprakész lehessen, mi számít új gondolatnak, s mi az, amiért már tíz éve is maradiság volt háborogni.) Nézzen youtubeot, vegye a Tekintetes Úr albumait, keressen rá hetente a Google-n, hogy tisztában legyen legújabb undorító cselekedeteivel. S így, idővel elérheti a professzionalizációt, s mindannyian megnyugodhatunk, hogy van egy pozsonyifelelősünk, ki őrködik az ország nyugalmán.
negyedmacska Creative Commons License 2009.11.21 0 0 1299
karikatúra a szentkoronarádión http://szentkoronaradio.com/blog/rajzblog/2009_11_16_pozsonyi-elefantja
negyedmacska Creative Commons License 2009.11.21 0 0 1298
karikatúra a szentkoronarádión http://szentkoronaradio.com/blog/rajzblog/2009_11_16_pozsonyi-elefantja
zabfaló Creative Commons License 2009.11.18 0 0 1297
Ennyire futja tőle...Azaz, nem adhat mást, mi lényege, de ezt már más leírta valaha...
Előzmény: Belvárosiasan (1294)
Belvárosiasan Creative Commons License 2009.11.18 0 0 1296

Igazi, vérbeli liberális vagy. Nyálas módon csúszkálsz a szavakon, de sosem a lényegről beszélsz. És ha valaki a lényget érinti, máris kéjes arccal mutatsz rá egy lényegtelen, szőröző oldalvágányra. Ez általában egy helyesírási hiba, egy elrontott adat, egy szófacsarás stb.

 

Újra. A miniszterelnök nem mondhat azt amit akar. Egy író igen.

Felfogtad a különbséget?

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1295

"Szellemileg" független??!!

 

Érdekes azt hittem "szellemiség" még a függéshez is kell, hát még a függetlenséghez.

Előzmény: Belvárosiasan (1277)
Belvárosiasan Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1294
Ennek a mondatnak gyakorlatilag nincs értelme.
Előzmény: Törölt nick (1292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!