Keresés

Részletes keresés

Hero006 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 366

Sziasztok!

Az előzősekhez szólva:

Turizmus:
Szerintem cél, hogy még nagyobb körben terjedjen el a sziget híre és tömegturizmus legyen csak egyszerűen nincs hova.

A sziget kicsi, lenne még hely épülni rá, de nem sok. A nyári szállások 90%-a már most tele van. Drágább is a sziget amiatt, hogy nincs több száz szállás mit más szigeteken. 

Komp:

https://www.ferryconnection.com/

Ha itt kiválasztod VOLOS és SKIATHOS kikötőket, kidobja, hogy mik a lehetőségek. Ez a legjobb és megbízhatóbb oldal amit találtam. Augusztusban megyünk,  akkor 4 járat van naponta, nemrégiben hirdetett járatokat egy új hajótársaság is.
Az átkelés árak viszont drágák: 22,3-25 Euro/fő, + 45-62 Euro/jármű. Ez is a korábban említett két dolog miatt:

1; kicsi a sziget, kevesebb ember, nincs is szükség annyi kompra mint modjuk Lefkada vagy Zakynthos esetében.
2; nincs konkurencia ami lenyomja az árakat.

2 felnőtt + 2 gyerek = 8*25=200Euro mert oda és vissza is 25/fő. + 100Euro a kocsi oda vissza.
(már van olyan társaság ahol kifoghatsz némileg alacsonyabb árat de reális)

Én nyaralást szervezek idén Skiathosra. Még keresek is résztvevőket, de lassan megvagyunk.
Tippeket, tapasztalatokat tudok megosztani, a 4ik szervezésem Görögországba.

lici100 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 365

Szia!

Esetleg több infót megosztanál az Skiathosról?

Köszönettel: Lici100

Előzmény: kürtök (360)
Hope03 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 364

Sziasztok. Tavasszal mennyire érdemes a szigetre látogatni? Március legvégére április elejére tervezzük az utazást, házassági fogadalmunkat megújítani. Volt ott valaki már ilyenkor?

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.01.06 0 0 363

Ez van :-(( Skiathos szigetén nem cél a tömegturizmus elterjesztése.

Előzmény: .vatti. (362)
.vatti. Creative Commons License 2017.01.06 0 0 362

Sziasztok!

Augusztusban Skiathos az úti cél.

Nézegetem a kompot - a lenti linken - , az létezhet, hogy csak napi 2 komp megy?

És egy retúr jegy 1 autó, 2 felnőtt, 2 gyerekre, 200 euró?

Köszi

Illetve a szigetről is szívesen vennék minden hasznos információt.

balazsh Creative Commons License 2016.11.13 0 0 361

Elkészültem a Skopelosi élménybeszámolóval: 2 hét autóval Skopelos-on

kürtök Creative Commons License 2016.08.27 0 1 360

Most jöttünk vissza Skiathosról, teljesen jó, Skopelosra pedig minden nap át lehet menni. Lemégy a kikötőbe, és keresel egy hajót ami oda megy. Ha Skopelos gáz, maradsz Skiathoson és csók. Mellesleg olcsóbb is mint Skopelos, mi negyven eruó per kop béreltünk studiót, tengerre néző erkéllyel.

Előzmény: kaliber02 (359)
kaliber02 Creative Commons License 2016.01.19 -1 0 359

Sziasztok!

Skopelosra tervezzük idén a nyaralást, de http://www.blikk.hu/aktualis/vilag-titkai/oriasi-sarlavina-pusztitott-a-mamma-mia-festoi-szigeten-fotok/r0n5lmh ez a sárlavina elriaszt, nem tudom mekkora pusztítást csinált vagy hogy a nyárra mennyire hozzák helyre, lehet akkor skiathos marad.

geodo1 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 358

gondolom a kompra vagy kíváncsi. alábbi oldalakon csekkolhatod az árakat és a menetrendet:

petas.gr

https://hellenicseaways.gr

Előzmény: mazaszoli (357)
mazaszoli Creative Commons License 2016.01.10 0 0 357

Sziasztok.
juliusban utazunk Skopelos szigetére,egyénileg.Nem tud valaki infót  adni mennyibe kerül,és mikor indul.Gyerekekkel utaznánk,úgyhogy fontos lenne hogy tudjam.

Szívesen venném,hogy aki esetleg tavaly volt a szigeten az leírná,hogy neki mennyibe került.

Köszönöm

Szőnyi Ildikó Creative Commons License 2015.12.27 -1 0 356

Sziasztok!

Segítsetek kérlek információval?

Augusztusban utazunk Skiathos szigetre egy kis busszal 6 felnőtt,2 gyerek.

Érdeklődnék,tud e nekem valaki mondani árakat a kompra,illetve mire kell figyelni,ügyelni?

Milyen árak vannak a szigeten? Itt gondolok akár élelmiszerre,de szeretnénk quadot is bérelni,ennek is kéne az ára.

Nagyon sok oldalt végig néztem,és gyönyörű a sziget,de ha tudtok adjatok tanácsot,mit ne hagyjuk ki semmi kép :)

Minden tanácsot és információt nagyon köszönök előre is!

Sziasztok

MaciG08 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 355

Sziasztok!

A Szigeten milyen árakkal lehet számolni a többi népszerű görög nyaralóhelyhez képest? (bolt, taverna, robogó bérlés)

kürtök Creative Commons License 2015.11.08 0 0 354

Köszönöm, átolvasom.

Előzmény: 'szti (353)
'szti Creative Commons License 2015.11.08 0 0 353
Előzmény: kürtök (352)
kürtök Creative Commons License 2015.11.07 0 0 352

Szervusztok kedves topiklakók. A barátnőmnek egyetlen filmje volt amikor megismertem itt Némethonban, a Mamma mia. Jövőre házasodunk, a nászút az én titkom, fel szeretném vinni abba a kápolnába, ahol a film befejeződik, de sehol sem találom. Járt ott valaki közületek? Köszönöm ha valaki segíteni tud.

Előzmény: neverbetter (351)
neverbetter Creative Commons License 2015.10.24 0 0 351

Köszi az infót! Szeptemberben jót nyaraltunk Skopeloson saját autóval, tényleg nagyon szép sziget, jó időnk volt 2 héten keresztül. Miután hazajöttünk volt ott egy nagy áradás, sok kárt okozva. Valóban nem biciklibarát a hely, autóval, robogóval és meglepően sokan kvaddal közlekednek. Az egyetlen  negatív élmény, hogy sok darázs volt, szabadtéren nem lehet kényelmesen megenni a húsos/halas ételt, volt, h az autóba menekültünk kajálni a tengerparti tavernából. Szerencsére nem martak meg egyszer sem.

A legnagyobb élmény pedig a sétahajózás volt egy közepes bárkán, a szomszédos szigetek környékére vittek, gyakori megállókkal, fürdőzési lehetőségekkel. Meg persze a pipás búvárkodás is szép emlék.

Előzmény: Zolesz 76 (345)
rebkaa Creative Commons License 2015.09.11 0 0 350

Egyébként egy robogó bérlés mennyibe kerül? Autót nem tudom mennyi lenne , mert 2 skopelosi kölcsönzőt megtaláltam a net-en de egyik sem válaszolt az emailemre.

A reptéren 21 euro/napért veszünk fel egy Opel Corsa kategóriájú kocsit 5 főnek. Nekem elég ettől minibb is.

rebkaa Creative Commons License 2015.09.11 0 1 349

Én csak a Helenicseaways oldalát találtam, ahol tudok foglalni, de ott október 6-án egyetlen járatot mutat, Fliyngcat néven(autókat nem szállít) és 14.30-kor indul Volosból. Mivel a többiek már reggel 10 körül elindulnak a Szaloniki reptér felé, nekem is jó lett volna ettől korábban indulni Skopelosra, de mást nem találtam.

KIcsit meglepődtem az árán, 50 euró /fő mindenféle jármű nélkül, dehát nincs közel...

Igen, bookingot ismerem, de Görögországban akit megtalálok magánban is rákeresek, mert én tudom hogy kisebb magánszállások esetén a booking mindig drágább, hisz 12%+ ÁFA jutalékot kell a szállásadónak feléjük fizetni.

Már egyszer akarunk robogót bérelni Görögországban, de ott olyan magasak voltak, én meg kicsi vagyok, hogy nem ért le  a lábam és dőltem össze-vissza:))

Előzmény: ARózsa14 (348)
ARózsa14 Creative Commons License 2015.09.11 0 0 348

Szia Rebkaa! Véletlenül erre tévedtem, meg akartam, nézni, hogy ki, hogy végzett a szigettel a nagy levelezgetések után. Ha nem kocsival mész és Volosból, akkor gyakrabban vannak személyszállító kompok és szerintem azoknál gyorsabb a menetidő is egy kicsivel, mivel a kocsisnál a ki-beállogatás miatt sokat kell várni. Szállás nem tudom melyik van még nyitva, de nézd meg a booking.com-on, ott foglalni is tudsz. Én mindig ott szoktam és bevált. Szerintem nem nehéz megtanulni robogózni, gyakorlatilag csak a gázt húzod és praktikusabb a szigeten, mint az autó. Vannak elég szűk utcák is, ahol éppen, hogy el lehet férni. Szép időt neked, jó pihenést!

Előzmény: rebkaa (347)
rebkaa Creative Commons License 2015.09.09 0 0 347

Sziasztok,

Látom nagyon vége a szezonnak. de hátha erre téved még valaki.Egy hosszú hétvégére  október elején megyünk barátokkal Volos környékére, nekem is megvan visszafelé keddre e a repülőjegyem, de olyan régóta vágyódom Skopelosra, hogy veszek egy másikat szombatra és engem leraknak a kikötőben. Glossa-ban gondoltam kiszállni.

Látom, majdnem mindenki saját autóval ment, de hátha láttatok helyi kölcsönzőket. Valami járgányt bérelnem kell. Igaz, hogy 28 éve vezetek autót és biciklizem, de a férjem szerint a robogózás nem fog nekem menni és lehetőség szerint ne Skopeloson tanulgassam egyedül:)) Kizárásos alapon marad egy kis Athos.

Véleményetek szerint szállást helyileg hol keressek, ahonnan körbe tudom járni a szigetet. Valószinüleg az apartmanházak egy része bezár októberben. Valami kis stúdiót kellene keresnem. Esetleg ha kaphatnék ajánlást, megköszönném, mert akkor előre le tudnám levelezni a tulajjal.

dobcsab66 Creative Commons License 2015.09.06 0 0 346

Szia Zolesz!

Köszi a sok infót,mi már többször voltunk görögben autóval,de Skopelos régi vágyunk.Tudnál privátban némi + infóval szolgálni főleg a kompjegy vásárlás, és az érdekelne, hol foglaltatok szállást és egyébként bármi amit hasznosnak találsz.

dobcsab66@gmail.com

Előre is köszi: Csaba (Herend)

Előzmény: Zolesz 76 (345)
Zolesz 76 Creative Commons License 2015.08.30 0 0 345

szia!

szintemelkedés van bőven,mert az egész 1 nagy hegy! sok helyen az autóknak is elég elmenni! a robogóval való közlekedést ajánlom!

Előzmény: neverbetter (344)
neverbetter Creative Commons License 2015.08.25 0 0 344

Köszönjük, az időeltoldással eddig nem is számoltam. Telefonon felhívtam őket, azt mondták a confirmation number birtokában kiállítják a jegyet, ill. megtaláljuk a HSW irodáját.

Nyitva: 06-20 óra között.

Szeretünk biciklizni, de a szintemelkedéseket nehezen viseljük, illyen szempontból mennyire lehet a szigeten bicajozni?

Előzmény: Zolesz 76 (339)
Zolesz 76 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 343
Zolesz 76 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 342

Szia! Nekünk Veszprémből,szerbián-macedonián át,volosi kikötöig,1300 km! 2 tanknyi üzemanyagoment ell benzinből! 2.2 benzines Opel Zafirával 4 fő,csomagjaikkal! Az autópálya díj nem vészes a szerb,macedon,görög autopálya díj összesen 35 eu.a kompjegy volostol 4 fő + autó ,oda -vissza 340eu. A szállásunk ,apartman 380eu. 4 éjszaka! Szállást tudok ajánlani akit érdekkel! 

Előzmény: mamikusz (331)
geodo1 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 341

:))

Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.07 0 0 340

Köszönjük a sok hasznos infót, de úgy érzem beragadt az a shift + 4 ;)

Előzmény: Zolesz 76 (339)
Zolesz 76 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 339

Azt majdnem elfelejtettem! A görögöknél 1 órával késöbb van! Tehát,ha othon 12 óra van,itt 13 óra van! A jegy átvêtelnél fontos,hogy tisztába legyünk az idővel! A komp nem vár ránk 1 órát!

Előzmény: Zolesz 76 (338)
Zolesz 76 Creative Commons License 2015.08.07 0 0 338

7 orátol vannak nyitva a jegykiadok,de a miénk már fél 7 kor nyitva volt! Amit ki kelett nyomtatni azt vidd magaddal,az alapján,meg a szemèlyes okmány alapján adják a jegyet oda! A címnek valahol ott kell lennie,de ha nem látod,írj emailt angolul tömören mit szeretnél,és tuti,hogy válaszolnak! 

Előzmény: neverbetter (337)
neverbetter Creative Commons License 2015.08.07 0 0 337

Sziasztok! Augusztus végén megyünk Skopelosba, Kompjegyet már megvettem a HSW-nél, de magát a jegyet nem postával kértem, hanem a helyszínen venném át. Hol lehet ezt megtenni, nyitva van az iroda reggel is? Vagy nincs szükség semmire, kinyomtatom és kész?

Az e-visszaigazoláson ez van:

"Thank you for using Hellenic Seaways Online Booking System. That was all,
booking is now finalized and confirmed and your tickets have already been
electronically issued.
As long as you wish you can print this page otherwise
it will be delivered to you from the ticket offices of our Company."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!